Loading

Darmowa pomoc prawna

 www.gmina.swidnica.pl Informacja o punktach nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowanych na obszarze powiatu świdnickiego:

Czytaj więcej...

Rok 2016

rzeka 2016Życzenia na Nowy Rok 2016, którymi zostaliśmy obdarowani, oby się spełniły. Nasze postanowienia, składane obietnice postawione wyzwania również. Do ich zrealizowania pozostało 363 dni. Czego sobie najczęściej życzyliśmy ? Zdrowia, spełnienia marzeń.

Czytaj więcej...

CHOINKA 2015

 Ubieramy choinkę w Bystrzycy Górnej 2015 Ubieramy choinkę w Bystrzycy Górnej 2015 Ubieramy choinkę w Bystrzycy Górnej 2015 Ubieramy choinkę w Bystrzycy Górnej 2015
 Ubieramy choinkę w Bystrzycy Górnej 2015 Ubieramy choinkę w Bystrzycy Górnej 2015 Ubieramy choinkę w Bystrzycy Górnej 2015 Ubieramy choinkę w Bystrzycy Górnej 2015

 Śladem lat ubiegłych na "Trójkącie Pokoleń" mieszkańcy spotkali aby ubrać choinkę. Mimo braku śniegu zawitał do naszych dzieci Mikołaj, który rozdawał wszystkim prezenty w postaci słodkości. Przygotowane zostało również ognisko i pyszna kiełbaska. Wieczorem zabłysła nasza Bystrzycka Choinka, pierwszy zwiastun zbliżających się Świąt. Pomocnikami Mikołaja byl Sołtys, Rada Sołecka  i Stowarzyszenie "Trzy sosny"    

Czytaj więcej...

Tytuły Zasłużonych

zasłużeni 2015 Wójt gminy wręczyła najważniejsze tytuły przyznane przez Radę Gminy Świdnica: Honorowy Obywatel Gminy oraz Zasłużony dla Gminy Świdnica.

Czytaj więcej...

Dzień Niepodległości 2015

 Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej
 Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej
VI Śniadanie Patriotyczne.  11 listopada 2015 jak zawsze był pełen wzruszeń i niezapomnianych chwil. Obejrzeliśmy spektakl Teatrzyku Obrzędowego Tradycja pt. "Ku Chwale Ojczyzny" w reżyserii Sylwii Danisiewicz. Profesjonalna gra aktorów dostarczyła prawdziwej i żywej lekcji historii. Drugą część spotkania wypełnił pokaz akrobatyczny Trio Elegance Akrokar wraz z występem solowym Roksany Niedziałkowskiej (mieszkanki Bystrzycy Górnej). Założycielką, a zarazem trenerką Trio, jest Anna Kozieł.
W finale wspólną zabawę zapewnił występ
  zespołu rodzinnego  Rejkowiczów  i Wilgoszów. 
Tegoroczne VI już  święto przygotowało Stowarzyszenie "Trzy sosny"  oraz Sołtys i Rada Sołecka. Organizatorzy dziękują za domowe wypieki i pomoc w przygotowaniu dekoracji.

Czytaj więcej...

1 Pólmaraton Świdnicki

 

pólmaraton 2015 pólmaraton 2015 pólmaraton 2015 pólmaraton 2015
21,097 km tyle liczyła trasa. W biegu uczestniczyło 1200 osób w tym nasi mieszkańcy   i sąsiedzi Marek Musiał, Kasia, Waldek,Tomek, Hania, Kamil oraz znajomi, więc nie mogło zbraknąć kibiców z Bystrzycy. Na 15 km zebrała się mocna grupa, która dopingowała wszystkich maratończyków. W Bystrzycy Dolnej i w Bojanicach były punkty z wodą dla zawodników. Nie znamy dokładnych wyników prawdopodobnie  pierwszymi na mecie byli zawodnicy z Kenii.

Czytaj więcej...

Seniorzy młodzi wiekiem

Klub Seniora niedługo będzie  obchodził swoje 20-lecie.Teraz spotykają się aby porozmawiać, pośpiewać, pobyć ze sobą. Zwiedzają  ciekawe miejsca jeżdzą  wycieczki. Utrzymują kontakt z Klubem Seniora w Niemczech. W Gminie Świdnica funkcjonują 4-Kluby Seniora.Skupiające 122 osoby .Teraz to nie dziadek z laską i babcia w chustce to osoby bardzo kreatywne odważne i spontaniczne to właśnie Senior osoba mająca czas na spełnienie marzeń, to kumpel na czacie, przyjaciel

Czytaj więcej...

Fundusz sołecki podzielony

.zebranie 2015Fundusz sołecki został podzielony: na estetykę wsi, doposażenie placu zabaw i świetlicy, zakup lamp oświetleniowych w celu poprawienia bezpieczeństwa na drodze, zakup kontenera blaszanego z przeznaczeniem na składzik w celu umieszczenia narzędzi sołeckich oraz na imprezy okolicznościowe integrujące społeczeństwo.

Czytaj więcej...

Diecezjane Dożynki

diecezjalne dozynki 2015

Głuszyca to tam właśnie  Bystrzyca Górna  reprezentowała    Diecezję Świdnicką- Zachód. Msza św. polowa pod przewodnictwem biskupa świdnickiego Ignacego Deca. Wielu zaproszonych gości  honorowych m. in. wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, parlamentarzyści, wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz,  uczestniczyli w obrzędzie dzielenia się chlebem.

Czytaj więcej...

Finał projektu

FIOFinał projektu „Budowanie miast i wsi marzeń w Bystrzycy Górnej
 
12 września o godz. 16.00 podczas imprezy plenerowej „Cebulakowy Gościec” w Bystrzycy Górnej odbędzie się wielki finał Budowania wsi marzeń Bystrzyca Górna w ramach projektu „Budowanie miast i wsi marzeń”.

Czytaj więcej...

Dożynki

dozynki 2015 Gminne Dożynki 2015 przeszły do historii.Gospodarzem dożynek była wieś Krzczonów. Stragany wystawiło nasze  sołectwo i stowarzyszenie, a w nich wszelakiego rodzaju pyszności:       wędzone szynki sołtysa i  cebulaki,         szaszłyki i pieczone gęsi, placki ziemniaczane i soczewica w pasztecikach, pyrkiet  i nalewki z domowej piwniczki.        Co kto lubi. Wręczano nagrody dla rolników, odbyły się ostatnie zmagania w sportowych weekendach. Jak co roku oceniano stragany i wieńce dożynkowe. Komisja przyznała Bystrzycy Górnej  I miejsce za  Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2015. Była ogromna radości bo to wspólne dzieło wszystkich mieszkańców. Po raz kolejny okazało się, że warto  jednoczyć siły.

Czytaj więcej...

Zmiana numeru konta bankowego

UWAGA -      
 

Szanowni Państwo informujemy, że z dniem 1 września 2015 r. ulega zmianie obsługa bankowa gminy Świdnica, którą prowadzić będzie Bank Spółdzielczy w Kobierzycach, filia w Świdnicy. W związku z powyższym podajemy nowy numer rachunku bankowego, w celu rozpowszechnienia do publicznej wiadomości.

 

Wpłaty na dotychczasowe numery kont bankowych, prowadzone przez BGŻ o/Świdnica honorowane będą tylko do 31 sierpnia br.

Z dniem 1 września 2015 r. wpłaty z tytułu podatków, opłat lokalnych, czynszów, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać na następujący nr rachunku bankowego

76 9575 0004 0000 1446 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Kobierzycach filia w Świdnicy

Ul. Pułaskiego 51,58-100 Świdnica             www.gmina.swidnica.pl

Uprzejmie prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi w przypadku dokonywania płatności za pośrednictwem usług elektronicznych, uwzględniając nowy numer rachunku bankowego.

Sportowe zmagania cd.

...

OSP APELUJE !!

KOMUNIKAT OSP Z DNIA 10 SIERPNIA 2015 R. Z GODZ. 10:25 w/sGmina Świdnica - NEWS! Komunikat z dnia 10 sierpnia 2015 r. w sprawie wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej więcej na www.gmina.swidnica.pl

Nowe tablice

tablice 2015Dla tych wszystkich mało mobilnych informacja o przeniesieniu tablic informujących E-17a, z nazwą miejscowości i tablicą o obszarze zabudowanym. Również nowością  są zamontowane tablice dojazdowe z numerami posesji.        W naszej miejscowości widać nowo wybudowane domy, w tym celu aby zwiększyć przekaz informacji  zamontowane zostały przez Radę Sołecką  dodatkowe  tablice ogłoszeniowe.

tablice 2015 tablice 2015 tablice 2015 tablice 2015

Sportowy weekend V

łuki 2015Tym razem turniej łuczniczy, który odbył się w Boleścinie był szansą na zdobycie kolejnych punktów w sportowych weekendach.                                    Bystrzyca znajduje się na VI miejscu ze 130 zdobytymi punktami.

Festyn Wakacyjny 2015

Festyn 2015 Wakacyjny

Budujemy nową strategię

strategia wsi 2015Dzień 29.06.2015 to data, która powinna zapisać się dużymi literami  w naszej wsi. Mieszkańcy spotkali się w świetlicy wiejskiej w celu opracowania wspólnych pytań do ankiety. Ma ona na celu pomoc przy wskazaniu kierunku rozwoju naszej wsi, przybliżyć potrzeby naszych mieszkańców, a tym samym zaangażować  pozostałych mieszkańców do współpracy przy aktualizacji sołeckiej strategii wsi. Poprzednia strategia również budowana była przez mieszkańców i została zrealizowana w 90%. Dla zainteresowanych jest do wglądu w świetlicy wiejskiej. Jeżeli trafi do Państwa prosimy o  jej wypełnienie.              O dalszych losach będziemy informować na bieżąco. strategia wsi 2015

Sportowe weekendy IV

rekreacja_2015Kolejne sportowe zmagania sołectw ty razem Bojanice rekreacja młodzieżowa i + 35 to konkurencje sprawnościowe reprezentanci młodego pokolenia zajęli V miejsce w ogólnej punktacji  mamy IV miejsce. Super!

Festiwal balonów

 W dniach 8-10.05.2015 r. na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego odbył się Balloon Festiwal Krzyżowa 2015 tak było..

Czytaj więcej...

Wielka majówka

estyn majowy 2015 estyn majowy 2015 estyn majowy 2015 estyn majowy 2015
Już za nami. Rozegrano mecz towarzyski między II ligą kobiet "DARBOR" Bolesławice kontra  LKS BYSTRZYCA wynik meczu to 6:6 i rzuty karne, dla najmłodszych konkurencje sportowe, starsi rywalizowali w cięciu drewna na czas tradycyjną piłą oraz inne konkurencje.Nie mogło zabraknąć nauki udzielania pierwszej pomocy. Smakowite jadło, dobra muzyka czyli dla każdego coś dobrego

Czytaj więcej...

Będzie sala gimnastyczna!!

sala gimnastyczna 2015

 

 

Sala gimnastyczna zaprojektowana została jako obiekt jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, o zwartej, regularnej prostopadłościennej bryle, zróżnicowany wysokościowo przez obniżenie kubatury nad pomieszczeniami zaplecza. Obiekt wykonany zostanie w technologii tradycyjnej i składał się będzie z czterech zespołów funkcjonalnych:

 • sali gimnastycznej z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz,
 • zaplecza higieniczno sanitarnego i administracyjnego sali gimnastycznej,
 • zaplecza techniczno magazynowego,
 • łącznika ze strefą wejściową do budynku stanowiący także połączenie z budynkiem szkoły  http://www.gmina.swidnica.pl/content/view/3429/1/                                                                                                                                                                                                   

Co na zebraniu wiejskim

zebranie wiejskie 2015

Na zebraniu wiejskim upoważniono Sołtysa do dysponowania funduszem sołeckim, przedstawiono planowane zamierzenia do realizacji w bieżącym roku, przygotowano ankiety i rozdano je uczestnikom zebrania (ankiety dostępne w miejscach usługowych- anonimowe) bardzo ciekawa inicjatywa więc zapraszamy do wypełniania. Poruszono wiele spraw bieżących były zapytania o drogi, porządki, oświetlenie, chodniki itp.

Czytaj więcej...

Nowy Sołtys i Rada Sołecka

sołtys i rada sołecka 2015Zebranie wiejskie wybrało nowego Sołtysa i Radę Sołecką. Na listę obecności wpisało się 65 osób uprawnionych do głosowania. Ustalono liczbę członków rady sołeckiej  na 11 osób. Ustępująca sołtys - Beata Szyszka - poparła kandydaturę Zbigniewa Siwaka. 60 głosami "za" nowym sołtysem Bystrzycy Górnej został wybrany ZBIGNIEW SIWAK. Do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Przewodniczący: Sebastian Cech, Adela Seweryn, Stanisława Krakowiak, Renata Kos, Sandra Siwak, Tomasz Musiał, Artur Somala, Adam Osuchowski, Roman Dawidów, Wiesław Szyszka, Kamil Kuźma. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Spotkanie Noworoczne 2015

 Spotkanie Noworoczne 2015 Spotkanie Noworoczne 2015 Spotkanie Noworoczne 2015 Spotkanie Noworoczne 2015
 Spotkanie Noworoczne 2015 Spotkanie Noworoczne 2015 Spotkanie Noworoczne 2015 Spotkanie Noworoczne 2015

Spotkanie zakończone. Wszystkim, którzy zechcieli w nim uczestniczyć dziękujemy za wspólną zabawę podsumowującą nasz pracowity miniony rok.

Czytaj więcej...

Orszak Trzech Króli

orszak trzech króli 2015 orszak trzech króli 2015 orszak trzech króli 2015 orszak trzech króli 2015
Orszak Trzech Króli zgromadził wiele osób na placu przed katedrą. Każdy z Króli prowadził swój orszak na czele z biskupem Diecezji Świdnickiej  Ignacym Decem. Dodatkowo uzupełniały i dodawały dostojności chorągwie, symboliczne korony, przedstawienia walki dobra ze złem. Nad bezpieczeństwem  czuwała straż orszakowa.Wszyscy spotkali się na rynku oddając cześć Małemu Dzieciątku. Miło było zobaczyć  też  twarze naszych parafian.

Czytaj więcej...

Umowy z NFZ

KOMENDANT GŁÓWNY PSP INFORMUJE

W związku z poleceniem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej dotyczącym włączenia się PSP (ksrg) w działania informowania społeczeństwa o czynnych przychodniach POZ na terenie kraju/województwa, poniżej prezentujemy wykaz placówek medycznych z terenu powiatu świdnickiego, mających aktualne umowy z NFZ na rok 2015. W sytuacjach kryzysowych,dla osób potrzebujących pomocy, jednostką dowożącą  jest OSP Burkatów. Kontakt przez numer alarmowy z PSP  998.

Czytaj więcej...

Taka sobie zima

Za nami święta, sylwester, nowe postanowienia i plany to wszystko jeszcze przed nami.  W obiektywie udało się uchwycić kawałek zimy czy jeszcze wróci,  zobaczymy ale taka była..

zdjęcia zimy 2014 zdjęcia zimy 2014 zdjęcia zimy 2014 zdjęcia zimy 2014

Czytaj więcej...

Dosiego Roku 2015

Kończy się stary rok jaki był? Wie każdy z nas.                                                                                                                                                                                                        Więc życzę wszystkim zdrowia, ogrom szczęścia, życzliwych ludzi wokół siebie i spełnienia marzeń uśmiechu na codzień w                                                                                                                                                                                                                                 NOWYM ROKU          życzy Sołtysżyczenia sylwester 2014/2015

Wszystkiego co najlepsze...

W TEN MAGICZNY WIGILIJNY CZAS, GDY ZAŚWIECI PIERWSZA GWIAZDKA, PRZYJMIJCIE OD NAS NAJSZCZERSZE  ŻYCZENIA RADOŚCI, ZDROWIA, SZCZĘŚCIA I WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI ŻYCZY : SOŁTYS  RADA SOŁECKA  STOWARZYSZENIE "TRZY SOSNY"

zyczenia bożonarodzeniowe 2014

Kartka z kalendarza


Wtorek, 23. Lipca 2024
Imieniny obchodzą:
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało 162 dni.
Zodiak: Lew

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3540970