Loading
Filtr
 • Kolęda w teatrze

  mt_gallery:przedlad 2017Grupa Teatrzyku Obrzędowego "Tradycja" jak zawsze zaskoczyła widownię,  przenosząc wszystkich w czasy pierwszego Chrztu Polski do czasów tradycyjnego kolędowania. Debiutowały nasze najmłodsze Aniołki  z grupy zresztą galeria zdjęć tutaj..

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Sportowa wiosna w pełni

  W naszej miejscowości jest od zawsze uprawiany jest  sport w różnych wydaniach, czyli kto co lubi. Rozgrywki LKS Bystrzyca w pełni , także juniorzy rozgrywają swoje mecze. Na świetlicy  swoje talenty rozwijają fani tenisa stołowego. Panie szkoda,że tylko one dbają o swoje sylwetki na  poniedziałkowej Zumbie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Życzenia Świąteczne

 • Maciek do Zagłębia?

  {nomultithumb} Mieszka w domu dziecka. Miłość do Zagłębia zaszczepili w nim kibice z FC Świdnica wraz z kibicami z Lubina i akcją „Miedziana akcja Świdnicy dla domu dziecka w Bystrzycy”. Jego marzenie to gra w Zagłębiu ale nawet jeśli to nie wyjdzie to 18 letni Maciej Pieniążek przeżywa właśnie najwspanialsze dni w swoim życiu wspólnie z Zagłębiem Lubin.
  więcej na stronie www.gmina.swidnica.pl

 • Wiosna z Książką

  {nomultithumb} Na wiosenne wieczory biblioteka poleca nowości:
  dla dzieci:
  - „Skrzat Skierka i leśne zwierzęta”
  - „Dobre rady” -  pomoc dydaktyczna dla dzieci w wieku 5-12 lat
  dla młodzieży:
  - „Jak zdobyć dziewczynę” Sophie McKenzie – Luke uważa, że Ewa jest idealną dziewczyną. Tylko,że ona ma już chłopaka i zdaje się w ogóle nie zauważać Luke'a. Mimo to Luke nie zamierza odpuścić. Od Ryana dowiaduje się o sześciu gwarantowanych metodach na zdobycie każdej dziewczyny. Postanawia je wypróbować......
  - „Miłość od pierwszego kliknięcia” Judith Allert – czy można się zakochać przez internet?
  - „Dwie połówki pomidora” Idy Pierelotkin – Zuzanka ceni racjonalne myślenie i stroni od sentymentów. Kiedy w jej życiu pojawią się dwaj zupełnie różni chłopcy stanie przed trudnym wyborem: kierować się sercem czy rozumem?
  dla dorosłych:
  - Agnieszka Lis - „Jutro będzie normalnie” - Małgośkę spotkało w życiu już chyba wszystko – sieroctwo, mobbing w pracy, niewierny mąż i jeszcze ta teściowa... Znosi to jednak, dzielnie wychowuje czteroletniego synka i marzy o małym białym domku z widokiem na las. Czy to marzenie ma szansę się ziścić? Co jeszcze może się przytrafić? Czy jutro wreszcie będzie … normalnie?
  - Ewa Zadara - „Przepis na łapanie motyli” - Ewelina ma wszystko co jest jej potrzebne do szczęścia – kochającego męża, mądrego syna i oddane przyjaciółki. Jednak nie czuje się spełniona. Czy dojrzała kobieta nadal może być atrakcyjna i zawrócić w głowie nawet sporo od siebie młodszemu mężczyźnie, osiągając przy tym nieoczekiwanie dodatkowe korzyści?
  - Magdalena Kawka - „Alicja w krainie konieczności” - dwie siostry, dwa niedające się pogodzić charaktery, jedna jedyna szansa na szczęście!

 • Lato lato lato czeka...

   

  festyletni 2019

 • Tuż tuż wiosna..

  Za niecałe 22 dni kalendarzowa wiosna ale tera już możemy zauważyć, że natura budzi się do życia wcześnie rano słychać już śpiew ptaków pewnie wiosenne zaloty, w ogródkach pierwsze przebiśniegi wystawiają główki do słońca. Oczekiwana pora roku to także ruch na boiskach sportowych nasze drużyny LKS Bystrzyca mają już  pierwsze towarzyskie sparingi za sobą. Więcej widać ludzi, którzy spacerują, biegają. W świetlicy wykonywane są własnoręcznie dekoracje, kwiaty z bibuły, stroiki które będą zaprezentowane na Jarmarku Wielkanocnym w Pszennie  chętnych zapraszamy do współpracy ruszają zajęcia fitnessu  a więc wiosna tuż tuż.mt_gallery:wiosna 2016

   

   

 • Mroźny luty z książką

  {nomultithumb}Julia Jusik - „Narzeczone Allacha” - w Czeczenii samobójstwo jest hańbą. Mężczyźni nie wysadzają się w powietrze. Dlaczego więc giną w ten sposób kobiety?

  Margaux Fragoso – „Zabawa w miłość” - prawdziwa historia uwiedzionego dziecka.

  Mariam Notten, Erica Fischer – „Wybrałam wolność” - fascynująca opowieść o afgańskich kobietach, zmieniającym się Afganistanie i umiłowaniu wolności.

  Khady - „Okaleczona” - tragiczna historia kobiety, która została poddana rytualnemu obrzezaniu.

  Corinne Hofmann - „Biała Masajka” - opowieść o życiu kobiety, którą po wyjściu za mąż za Masaja z Kenii, spędziła cztery lata w buszu, gdzie doświadczyła nieba i piekła, dotarła do granic wytrzymałości fizycznej i duchowej i wraz z córką wygrała największą walkę o przetrwanie.
  Nadżul Ali - „Dziesięcioletnia rozwódka” - prawdziwa historia małej Jemenki, która odważyła się sprzeciwić archaicznym tradycjom swego kraju.

   

 • Miedziana Akcja Świdnicy dla Domu Dziecka

  {nomultithumb}ŚWIDNICCY FANATYCY organizują już III edycję  Miedzianej Akcji Świdnicy Dla Domu Dziecka z Bystrzycy Górnej. Celem akcji jest pozyskanie darów, jak i środków finansowych, które w znaczący sposób mogą pomóc dzieciom przybywającym w Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej. W związku, że ów ośrodek znajduje się na terenie naszej miejscowości, LKS Bystrzyca Górna z dużym zaangażowaniem włącza się do tego szczytnego celu. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że kilku chłopców

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Podatek II rata

     INFORMUJEMY!               PODATEK OD  NIERUCHOMOŚCI I ROLNY MOŻNA  BEDZIE WPŁACAĆ W DNIACH 14-15 .05 2019 (WTOREK, ŚRODA)  W ŚWIETLICY   OD GODZ 11:00 DO GODZ 13:00   ZAPRASZAMY  SOŁTYS

 • Letnie ogrody

   ogród letni 2015Każdy z nas ma swoje pasje i zamiłowania. Nasi mieszkańcy mogą się pochwalić swoimi letnimi ogrodami, którym poświęcają wiele czasu aby osiągnąć końcowy efekt. Jaki? Sami oceńcie czy  poznajecie? Jeżeli ktoś chce się podzielić fotografią ze  swojego ogródka to proszę    o przesłanie zdjęć na adres admin@bystrzycagorna.pl

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Na długie styczniowe wieczory

  {nomultithumb} Na styczniowe wieczory polecamy książki sensacyjne i o tematyce wojennej.
  Seria „Kryminał z klasą”
  Peter Lovesey „Samotność detektywa Diamonda” - Peter Diamond, ostatni prawdziwy detektyw, został zwolniony z policji za pobicie podejrzanego. Podejmuje pracę jako ochroniarz w Harrodsie. Spotyka tam dziewczynkę, której nikt nie szuka, która nie mówi, tylko rysuje dziwne symbole. Intuicja podpowiada Diamondowi , że za tajemniczym porzuceniem dziecka kryje się coś więcej.....
  Laura Lippman „Wzgórze rzeźnika” - pięć lat temu Luther Beale zastrzelił chłopca, który wybił szybę w jego samochodzie. Został skazany, odsiedział wyrok. Teraz wychodzi z więzienia i zwraca się do prywatnej detektyw Tess Monaghan o pomoc w odszukaniu dzieci, które wtedy były na miejscu tragedii. Chce im zadośćuczynić za to, co się stało. Ale kiedy Tess zaczyna poszukiwania,ktoś zaczyna zabijać nastoletnich już teraz świadków zbrodni sprzed lat......

  {nomultithumb} Książki Svena Hassela duńskiego pisarza, który służył w jednostce karnej Wehrmachtu. Walczył w Polsce, Rosji, Włoszech i Francji . Był osiem razy ranny.
  „Monte Cassino”
  „Krwawa droga do śmierci”
  „Batalion marszowy”
  „Gestapo”

  Życzymy przyjemnej lektury

 • Jesienne niebo nad Bystrzycą [foto]

  mt_gallery:widoki zachód słonca 2014

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dzień Dziadka

  {nomultithumb}Wszystkim Dziadkom - z okazji ich święta
  pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia:
  zdrowia, radości, długich lat życia
  oraz wszelkiej pomyślności.
  Dzień Dziadka jest też okazją,
  By podziękować Wam za:
  ofiarowane serce, dobroć, cierpliwość i miłość,
  którymi darzycie swoje wnuki każdego dnia.

 • Wakacje z książką

 • Pamiętajcie o ogrodach...

  mt_gallery:nasze jesienne ogrody 2014

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Letnie propozycje biblioteki

  {nomultithumb}Niedługo wakacje, zaczynają się urlopy. Mamy więcej wolnego czasu, zastanawiamy się jak go wykorzystać.
  Mamy świetną letnią propozycję zagłębienia się w świat książki. Oderwanie się od codzienności i przeniesienie się w świat baśni, fantazji, miłości czy przygody. Taki czas nigdy nie będzie stracony.
  Oto propozycje biblioteki:

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • „Bystrzyckie Boże Narodzenie”

  {nomultithumb}Za nami pierwsza niedziela Adwentu. Już niedługo zacznie się świąteczna gorączka. Sprzątanie, szykowanie, gotowanie, przygotowania do wieczerzy wigilijnej. Niedawno podczas spotkania w gronie przyjaciół  rozmowa zeszła na temat Świąt Bożego Narodzenia. Rozmawialiśmy, na temat zwyczajów świątecznych, potraw

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dzień Nauczyciela 2013

  {nomultithumb}Nauczycielom oraz wszystkim pracownikom oświaty życzymy, aby Państwa wysiłek owocował mądrością uczniów, rozbudzał w młodym pokoleniu szlachetne i ambitne aspiracje. Niech codziennej pracy służącej upowszechnianiu edukacji towarzyszą: spełnienie zawodowe, uznanie rodziców, zaufanie i szacunek społeczeństwa.

 • Jubileusz linii kolejowej

  drezyna 2014To , że w Bystrzycy była stacja kolejowa pamiętają tylko starsi mieszkańcy.
  Ludzie, którzy kochają stare drezyny, "kręci  ich jazda po starych torach w malowniczym krajobrazie" zorganizowali obchody 110-lecia kolei Bystrzyckiej i 100-lecie kolei Walimskiej. XII Mistrzostwa Polski w drezynowaniu  w Jugowicach były okazją do przejażdżki tymi oryginalnymi pojazdami. Odrestaurowana stacja stała się miejscem, w którym przygotowano galerię starych zdjęć dawnej kolei. Szkoda, że po bystrzyckiej stacji zostało tylko miejsce i fotografie. Jednak jest iskierka nadziei na rewitalizację trasy kolejowej w celach turystycznych. Czy to się uda ? Zobaczymy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 178 dni nauki i WAKACJE 2014!

  {nomultithumb} Już w poniedziałek zadzwoni pierwszy dzwonek, nasze dzieci po wakacjach wrócą do szkoły, której dyrektorem została mianowana w dniu 28 sierpnia pani Agata Malik. Oznacza to tym samym, że będzie pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej przez kolejne 5 lat. Powierzenie stanowiska

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Na Ferie Do Biblioteki

 • Wiosna wiosna tuż, tuż..

  piknik wiosna

 • Życzenia Świateczne


  Życzy Sołtys Beata Szyszka, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie "Trzy sosny"

 • Całujemy...

  {nomultithumb} Dziś jest Światowy Dzień Pocałunku
  Są dni, kiedy warto wstrzymać się od jedzenia czosnku i mieć przy sobie zapas miętówek. Autorem pomysłu obchodów Dnia Pocałunku jest prawdopodobnie jedna z brytyjskich firm sprzedających abonament stomatologiczny. Idea spodobała się ONZ, które na początku lat 90. oficjalnie ustanowiło to całuśne święto.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Święto Rodziny

  {nomultithumb}Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej i świetlica środowiskowa w Bystrzycy Górnej  zaprasza na "Święto Rodziny" dnia 16 kwietnia 2013 o godz.16:30 w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej. W programie: przedstawienie "Czerwony Kapturek" recytacje wierszy "Zoo" J.Brzechwy i słodki poczęstunek dla wszystkich.

 • Życzenia od Urzędu Gminy

 • 30 maj świętujemy? czy nie?

 • Idź dziecię, ja cię uczyć każę

  {nomultithumb}Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej ogłasza zapisy do
  klasy I oraz do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2013/2014
  od 01.03. do 31.03.2013 r.

  Zapraszamy Rodziców dzieci 7-letnich i zainteresowanych Rodziców dzieci 6-letnich do zapisów do klasy pierwszej na rok

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Życzenia Świąteczne od Biblioteki

  {nomultithumb}

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Sportowe weekendy

  Ruszyła kolejna edycja sportowych rozgrywek za nami już kategoria kręgle, za które mamy pierwsze punkty, kolejne są za siatkówkę, nasi zawodnicy zakwalifikowali się do drugiego etapu wyniki jutro, a dziś galeria ..mt_gallery:sportowe weekendy siatka2015

 • Życzenia od LZS Świdnica

 • Półmetek ferii w Bibliotece

  {nomultithumb}Pierwszy tydzień ferii już za nami !!!
  Codziennie w bibliotece coś ciekawego się działo. Czytaliśmy książki, rysowaliśmy, graliśmy w gry językowe, gry planszowe. Jednak największym powodzeniem cieszyła się nauka haftu krzyżykowego.Wszyscy, którzy nauczyli się wyszywać,przygotowali podarunki dla swoich Babć i Dziadków.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dary lasu..

  grzyby 2015 Prawdziwki, borowiki każdy nazywa inaczej. Prawda, że w naszych lasach susza ale w innych miejscach padało więc las ofiaruje swoje dary. Musimy pamiętać       o rozwadze w trakcie grzybobrania nie zbierajmy grzybów, których nie znamy         i jeśli wchodzimy do lasu to nie zostawiajmy śmieci.   Zwierzęta - mieszkańcy lasu  nie śmiecą!                          A teraz na zachętę..

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Goście trenują !!

  futbol 2014Cougars Szczecin PLFA I liga trenowała na boisku przed meczem z Owls Bielawa. Mecz zakończył się wygraną 14:7 dla Cougars Szczecin. Takiego treningu futbolu amerykańskiego na tafli boiska sportowego w Bystrzycy jeszcze nie było.

 • Seniorzy w Akcji

  {nomultithumb}21.02 2013 odbyło się spotkanie zarządu Klubu Seniora w Bystrzycy Górnej w sprawie przystąpienia do konkursu pt. "Seniorzy w akcji". Celem konkursu „Seniorzy w akcji” jest wsparcie przedsięwzięć, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, uruchamiają i rozwijają inicjatywy oparte na współpracy międzypokoleniowej, a

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dzień Nauczyciela

  {nomultithumb} Za trud,
  Za Uśmiech,
  Za Serce -
  Nauczycielom
  Dziękujemy
  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rusza Świetlica Środowiskowa

  {nomultithumb} Świetlica środowiskowa rozpoczyna działalność spotkanie w dniu
  09.10.2012 (wtorek)
  od godz.15.00 do 18.00

  z panią Jolantą.
  Zapraszamy wszystkie dzieci i nastolatki.
  Szczegóły zajęć wkrótce

 • Ferie z książką

  Biblioteka Publiczna Gminy Świdnica,{nomultithumb}
  filia w Bystrzycy Górnej
  zaprasza wszystkie dzieci na
  FERIE Z KSIĄŻKĄ
  które organizowane będą w bibliotece,
  od dnia 16.01.2012 do dnia 27.01.2012
  (od poniedziałku do piątku)
  w godz: 13:30 – 15:30

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Sezon piłkarski zakończony

  mecz 2014 Sezon piłkarski zakończył mecz LKS Bystrzyca ze Stalą Świdnica z wynikiem 3:1, ostatecznie nasza drużyna  na koniec sezonu utrzymała się na VII miejscu. Wspólna biesiada zakończyła sezon. Obecnie nasi sportowcy  trenują  do następnego sezonu.

  Przypominamy o trwającym  naborze na OBÓZ PIŁKARSKI w Lubięcinie

 • Zumba Fitness w Bystrzycy Górnej

  {nomultithumb} 20 lutego o godz. 19:00 w świetlicy w Bystrzycy Górnej odbędą się zajęcia z Zumba Fitness.
  Zumba jest bardzo innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje sylwetkę, dba o kondycję, a przede wszystkim napawa optymizmem i wprawia w świetne samopoczucie, które zostaje jeszcze długo po zajęciach.

  Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarza

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Czas się obudzić...

  {nomultithumb}Hej Mieszkańcy Bystrzycy Górnej
  obudźcie się!!!
  I to wszyscy bez względu na wiek.
  Co się z Wami dzieje?
  Gdzie jesteście?
  Jest nas w Bystrzycy Górnej ponad 680 osób. Dużo czy mało?
  W czerwcu była komisja z Urzędu Marszałkowskiego w związku z

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Witaj Szkoło

  {nomultithumb}"Gdy dzwoneczek się odezwie
  biegniemy do szkółki,
  by się uczyć różnych rzeczy,
  pracować jak pszczółki.
  Danasz, moja dana
  ukochana szkoło.

  Chętnie cię witamy,
  Bo nam tu wesoło."

 • Życzenia Świąteczne - Biblioteka

  {nomultithumb}Wszystkim czytelnikom z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragnę wspomnieć słowa wieszcza Cypriana Kamila Norwida:

   "Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny
  przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
  ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
  najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie".

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Sparingi przed wiosennym sezonem

  pilkanozna2014W sobotę LKS Bystrzyca Górna rozegrał kolejny sparing, tym razem z drużyną kl. A KS "Zdrój" Jedlina Zdrój, mecz zakończył się wynikiem 0:1. Natomiast w niedzielę 10.03.2014 LKS II Bystrzyca Górna rozegrał mecz towarzyski  na boisku w Bystrzycy Dolnej z w-ce liderem grupy II-ej "Wierzbianka" Wierzbna ostateczny wynik 5:1.  Mecz ligowy kl "B" w niedzielę o godz.11:00 Bystrzyca Dolna  

  Zapraszamy już teraz na mecz pucharowy  LKS Bystrzyca Górna kontra AKS Strzegom 16.03.2014 (niedziela) godz.15:00 boisko Bystrzyca Górna

  Więcej na stronie lksbystrzycagorna.futbolowo.pl mt_gallery:pilkanozna2014  

 • Klub Seniora Spotkanie Noworoczne

  {nomultithumb} 12 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne zorganizowane przez Klub Seniora
  Na stronie Urzędu Gminy szczegóły i zdjęcia tutaj

 • Bystrzyckie To i oWo - Jesień

  {nomultithumb}Już jesień.
  Wiem, co za chwilę usłyszę na jej temat. Że zimno, że trzeba się cieplej ubierać, że trzeba w piecu palić, że pada deszcz, że wieje wiatr, że  jak już jest jesień to nie długo nadejdzie zima i będzie jeszcze gorzej. Na pewno jest w tym trochę racji, ale warto spojrzeć na tę porę roku z innej

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wnioski o stypendia szkolne

  {nomultithumb}Urząd Gminy Świdnica informuje, że tylko do 15 września, a w przypadku słuchaczy kolegiów nauczycielskich, języków obcych i kolegiów służb społecznych – do 15 października 2012 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2012/2013.
  Formularze dostępne są w Gminnym Zespole Oświaty,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Tenis stołowy

  {nomultithumb} Tenis stołowy zawsze był wizytówką świetlicy w Bystrzycy Górnej. Pragniemy wrócić do tych tradycji i na nowo zebrać grupę chętnych do gry. Pierwsze spotkanie miłośników tenisa stołowego odbędzie się 6 marca (wtorek) o godz. 16:00.

 • Razem dla dzieci!!!!!!!!

  plakat-konkurs Zapraszamy do wspólnej akcji, oddając codziennie jeden głos mamy szansę na nowoczesne i atrakcyjne  wyposażenie placu zabaw dla całej rodziny. To nas nic nie kosztuje, a zyskać możemy. Więc GŁOSUJMY WYTRWALE, RAZEM MOŻEMY ZYSKAĆ WIELE, ZWRÓĆMY SIĘ DO ZNAJOMYCH, PRZYJACIÓŁ ABY NAS WSPARLI!!!!!!    TO  należy zrobić:   wejść na podany niżej link zalogować się (założyć konto) można oddać codziennie jeden głos na dwa sposoby 1- wybrać zakładkę ranking potem województwo- dolnośląskie, potem wybrać powiat -świdnicki i znaleźć Bystrzycę Górną, a 2 - sposób to znaleźć - poszukać od razu miejscowość Bystrzyca Górna

  http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko

 • Karnawał trwa

  mt_gallery: Bal LKS BG15 lutego 2014 wszyscy lubiący spędzać czas w tanecznym kroku spotkali się na balu walentynkowym zorganizowanym przez działaczy LKS Bystrzyca Górna. Do tańca przygrywał zespół Krab. Były konkursy i, oczywiście, nie zabrakło róż dla każdej z dam.

  Więcej na stronie LKS Bystrzyca Górna

 • Światowy Dzień Seniora 14XI

  {nomultithumb}14 listopada w Polsce obchodzimy Światowy Dzień Seniora. Święto osób starszych skłania do refleksji nad kondycją seniorów w polskim społeczeństwie
  14 listopada to dzień, w którym warto zastanowić się nad problemami osób starszych - dziadków, rodziców, przyjaciół.
  W ramach obchodów tego święta trzeba rozmawiać o trudach egzystencji seniorów, o ich oczekiwaniach, marzeniach oraz

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wesołego Alleluja

  życzenia wielkanocne 2015

 • Seniorzy z Niemiec

  {nomultithumb}Już po raz czwarty Bystrzycki Klub Seniora będzie gościć swoich rówieśników z Cottbus i mimo, że wizyta będzie tylko trzy dniowa to dla naszych gości Klub Seniora przygotował ciekawy program. Już w piątek 29 czerwca spotkanie w świetlicy gdzie przy wspaniałych przysmakach prowadzone będą rozmowy o wspólnych pasjach i marzeniach tym, co łączy

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ferie w Świetlicy Wiejskiej

  {nomultithumb} Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
  doposażył Świetlicę Środowiskową w nowe paletki do ping-ponga, piłki nożne, oraz stół piłkarzyki już teraz możemy ćwiczyć do EURO 2012. Zachęcamy do wspólnej zabawy. Dziękujemy i prosimy o więcej...
 • Piknik wiosenny

  Tak było, pogoda znakomita, jedzonko smaczne, goście dopisali,  organizacja bez zastrzeżeń jednym słowem   WIOSNA ZAWITAŁA NA CAŁEGO DO BYSTRZYCY...

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • LKS Bystrzyca Górna realizuje projekt FIO

 • Przegląd Zakończony

  {nomultithumb}W dniach 4-5 stycznia 2012 roku odbył się w Bystrzycy Górnej XV Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych. Bystrzycę Górną reprezentowały trzy zespoły:
  1. Szkoła Podstawowa - " Bajkowa Kolęda"
  2. Świetlica Środowiskowa - "Jasełka"
  3.Teatrzyk obrzędowy "Tradycja" - "Nim Heroda Diabli Wzięli".

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Życzenia od LKS Bystrzyca Górna

 • Telewizyjny Klub Seniora w Bystrzycy Górnej

  {nomultithumb}W minionym tygodniu Bystrzyca Górna gościła panią Marię Bierską i pana Marka Łyczkowskiego z Telewizyjnego Klubu Seniora. Powodem wizyty był jubileusz Złotych Godów Małżeńskich państwa Teresy i Tadeusza Krajewskich, wspomnienie wakacyjnego projektu "Kto Kogo Gryzie" oraz spacer nordic walking,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Laleczka UNICEF

  {nomultithumb}Od listopada nasza szkoła pod bacznym okiem koordynatora p. Sylwii Smok bierze udział w Kampanii Edukacyjnej UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Celem projektu jest ukształtowanie wśród dzieci postaw tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Sukces Teatrzyku i Świetlicy ..

  Teatrzyk Obrzędowy "Tradycja" zajmuje I miejsce, IV miejsce przypadło Świetlicy Środowiskowej. Na szczególną uwagę zasługuje nagroda dla Oliwii Szyszki za wspaniałą grę aktorską.
  GRATULUJEMY!
  Więcej o przeglądzie na stronie Urzędu Gminy
  Oficjalny komunikat Jury w rozwinięciu

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wyjazd na mecz Zagłębie - Widzew

 • XV Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych

  {nomultithumb}ZAPRASZAMY NA XV PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH
  4-5 stycznia W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ
  początek godz. 9:30
  szczegóły tu
 • Spotkanie Noworoczne

  zaproszenie

 • Sprostowanie

  Bardzo przepraszamy za błąd w artykule "II Forum w Strzegomiu", oczywiście urzędującym burmistrzem Strzegomia jest pan
  Zbigniew Suchyta

  a nie jak napisaliśmy pan
  Lech Markiewicz.

  Bardzo przepraszamy

 • Wekend z LKS Bystrzyca Górna

 • Ferie - Turniej Halowej Piłki Nożnej 17-01-12

  {nomultithumb}~~FERIE NA SPORTOWO~~
  TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ
  SZKOŁY PODSTAWOWE
  WITOSZÓW DOLNY – 17.01.2012
  zorganizowany przez  GLKS "Świdnica", GOPS, GOKSiR oraz GZO. W tym turnieju uczestniczyli uczniowie naszej Szkoły Podstawowej w składzie:

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Drogie Panie - Ćwiczymy !!!

  {nomultithumb} Po krótkiej świątecznej przerwie wznawiane są zajęcia PILATES FITNESS STEP pani Magda zaprasza wszystkie panie (i nie tylko) do wspólnych ćwiczeń chcących zadbać o poprawę kondycji, zdrowia, wzmocnić mięśnie i wymodelować swoją sylwetkę. Dzięki ćwiczeniom fizycznym stajemy się coraz lepiej przystosowani do życia

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Mikołaj tuż, tuż..

  Mikołaj 2016

 • Triduum Paschalne

  W Kościołach  trwa Triduum Paschalne  w tym czasie rozpamiętywane są ostatnie chwile z życia Jezusa przed sądem i męką, droga krzyżowa, śmierć Jezusa i jego Zmartwychwstanie. W Wielką sobotę święcone są tradycyjne święconki. Cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczorem rozpoczyna się uroczysta Wigilia Paschalna. To najważniejsza liturgia w Roku Liturgicznym. Wszystkie obrzędy Wigilii Paschalnej odbywają się w nocy: nie wolno ich rozpocząć, zanim nie zapadnie noc. W kościołach rozbrzmiewa już radosne Alleluja, które zwiastuje Zmartwychwstanie Chrystusa w naszym kościele o godz.20:00 . Obchody Niedzieli Zmartwychwstania rozpoczyna procesja rezurekcyjna o godz.06:00

  mt_gallery:post w kosciele 2015

 • Zmiana czasu na ZIMOWY

 • Okręgówka nie tylko dla seniorów

  {nomultithumb}13 sierpnia 2013 roku OZPN Wałbrzych podjął decyzję, w zamian za wycofaną drużynę Podgórza Wałbrzych z ligi okręgowej juniorów,  mianował do tych rozgrywek juniorów
  LKS BYSTRZYCA GÓRNA

  Inauguracja sezonu w lidze okręgowej juniorów odbędzie się w niedzielę

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Piknik odpustowy za nami


  bukiet z ziół15 sierpnia obchodziliśmy Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, jedno z podań ludowych głosi, że po zabraniu Jej ciała  do nieba Apostołowie znaleźli w  grobie tylko zioła i kwiaty. Na pamiątkę ten dzień nazwano Świętem Matki Boskiej Zielnej. W tym dniu obchodzimy odpust w naszej parafii.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Podatek

 • XV Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych

  {nomultithumb} XV Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych odbędzie się
  w dniach 4-5 stycznia 2012 roku
  w Świetlicy Wiejskiej Bystrzyca Górna.
  Naszą miejscowość będą reprezentowały trzy zespoły w różnych kategoriach wiekowych.


  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wszystkie dzieci nasze są...

  {nomultithumb}Życzymy Wszystkim Dzieciom,
  tym małym i tym dużym,
  żeby nigdy nie zatraciły dziecka w sobie!

 • Sportowy weekend LKS Bystrzyca Górna

  {nomultithumb}Sportowa weekend zapowiada się w tym tygodniu. Wszystkie drużyny
  LKS Bystrzyca Górna
  grają swoje mecze jako gospodarze. Zaczynamy 20 kwietnia o godz. 11:00 gdzie na boisku w Bystrzycy Górnej swój ważny mecz rozegrają młodzicy LKS Bystrzyca Górna z Bielawianką Bielawa.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Procesja Bożego Ciała

  Boże ciało 2014Przygotowane ołtarze, przy mostku- mieszkańcy Lubachowa, przy drodze  bocznej i boisku mieszkańcy Bystrzycy Górnej i na parkingu  mieszkańcy  Burkatowa.

   

   

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nie ma jak u mamy...

 • Wyjazd na mecz Zagłębie - Śląsk

  {nomultithumb}

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Bystrzanie z kolędą w ZAGŁOBIE

  mt_gallery: Bystrzanie w Zagłobie
  {nomultithumb} Zespół "Bystrzanie" już czwarty raz kolędował w Karczmie "Zagłoba". Było to bardzo wyjątkowe spotkanie, pełne śpiewu kolęd, wspaniałego poczęstunku, a przede wszystkim niecodziennej atmosfery, jaką można doświadczyć tylko w Karczmie "Zagłoba". Spotkanie swoją obecnością zaszczycił Biskup Ignacy Dec, a wśród zaproszonych gości można było zobaczyć

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dancing w Justynce

 • LKS Bystrzyca Górna składa życzenia

 • W Burkatowie "Nad Bystrzycą"

  {nomultithumb} Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy serdecznie zaprasza do udziału w V Przeglądzie Folklorystycznym "Nad Bystrzycą", który odbędzie się 23 czerwca 2012 r. (w plenerze) na boisku sportowym w Burkatowie. Przegląd organizowany jest pod patronatem Wójta Gminy Świdnica.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • ZAPROSZENIE


  {nomultithumb}ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA

  przy Świetlicy Wiejskiej
  ZAPRASZA
  20 grudnia o godz.16:30 na Jasełka,
  które zostały przygotowane przez panią
  L. Sajdak, a wystąpią w nich nasze kochane dzieciaki.
  Serdecznie zapraszamy

 • Wesołego Alleluja!!!

  życzenia

 • ZBIÓRKA ŚMIECI WIELKOGABARYTWYCH

           zbiorka smieci  Informujemy że w dniach  13-14 wrzesień 2016  można składać wielkogabarytowe  śmieci  w   miejscach   · Przy stacji PKP   · Parking pod Kościołem    Zapraszamy!

 • Boże Narodzenie

 • Międzynarodowy Dzień Studenta

  {nomultithumb}Ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że studenci codziennie mają swój dzień – święto imprezowania i „nicnierobienia”. Jednak w kalendarzu 65 krajów, w tym także Polski, 17 listopada widnieje Międzynarodowy Dzień Studenta. Skąd wzięło się to święto i czy w ogóle jest potrzebne, skoro de facto go nie obchodzimy?
  17 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Studenta. Został on ustanowiony dla ustanowienia wydarzeń, jakie miały miejsce

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 11 Marzec DZIEŃ SOŁTYSA

  Wszystkiego dobrego życzymy naszemu Sołtysowi  z okazji Dnia Sołtysa. Zdrowia, dobrych ludzi wokół siebie, siły w dążeniu do celu i dużo uśmiechu życzą           Mieszkańcy Bystrzycy Górnej 

  zyczenia

 • IV Niedziela Adwentu

  Wszechmogący Boże, przez zwiastowanie anielskie poznaliśmy wcielenie Chrystusa, Twojego Syna, prosimy Cię, wlej w nasze serca swoją łaskę, abyśmy przez Jego mękę i krzyż zostali doprowadzeni do chwały zmartwychwstania. Przez naszego Pana...
  liturgia.wiara.pl

 • LKS Bystrzyca Górna znowu wygrywa

  {nomultithumb}24 lutego w Czarnym Borze odbył się Strefowy Turniej halowej piłki nożnej chłopców do lat 13 w ramach XIV DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSKA LZS I MIESZKAŃCÓW WSI. LKS Bystrzyca Górna i UKS Marcinowice reprezentowały powiat świdnicki, w zmaganiach uczestniczyły jeszcze drużyny z powiatu dzierżoniowskiego Dobrocin i Piława Dolna,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • ZAPROSZENIE

  {nomultithumb}

 • "Kobieta to harmonia życia.."

  dzien kobiet

 • ZBLIŻA SIĘ, NIEZAPOMNIANA NOC!!

  sylwester 2015

 • Czas na rozmyślania

  adwent 2014W niedzielę rozpoczął się Adwent. Ten czas to nie jest to rodzaj pokuty. Dla Kościoła katolickiego to czas na przemyślenia sensu życia i istnienia, to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.

 • LKS Bystrzyca Górna najlepszy w powiecie

  {nomultithumb}8 lutego w Żarowie odbył się Turniej powiatowej halowej piłki nożnej chłopców do lat 13 w ramach XIV DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSKA LZS I MIESZKAŃCÓW WSI. Drużyna LKS Bystrzyca Górna w składzie: Kuba Biały, Marcin Bieniarz, Michał Czabanowski, Bartek Niedziałkowski, Michał Orzechowski, Paweł Pacuła, Dominik Piła, Dawid Romaniuk,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • ZEBRANIE

  {nomultithumb}W dniu 19.09.2012 o godz.17:00 w świetlicy wiejskiej odbędzie się zebranie wiejskie na którym zostanie przedstawione sprawozdanie z działalności Rady Sołeckiej za 2012 rok, podział funduszu sołeckiego na 2013 rok oraz ważne sprawy dotyczące
  tzw. ustawy śmieciowej.
  Zaprasza Sołtys i Rada sołecka

 • Teatrzyk wyrusza do Barda Śl.

  {nomultithumb} Teatrzyk Obrzędowy "Tradycja" został zaproszony na VI Wielkanocny Jarmark w Bardzie Śląskim, który odbędzie się 1 kwietnia. Jarmark organizowany jest na dziedzińcu miejscowej bazyliki i można tam podziwiać ozdoby świąteczne i spróbować wielkanocnych pyszności. Bardzo miło ze strony organizatorów, że właśnie tego dnia zaprosili nasz zespół.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ogłoszenie

  strategia 2015ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH MIESZKAŃCÓW, ORGANIZACJE I STOWARZYSZENIA DO  OPRACOWANIA WSPÓLNEJ STRATEGII ROZWOJU  WSI BYSTRZYCA GÓRNA   PIERWSZY ETAP ZA NAMI  DNIA 28.09.2015 W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ O GODZ. 17:00.DALSZA CZĘŚĆ  PODSTAWĄ BĘDĄ  ANKIETY, SŁUŻĄCE  DO ANALIZY PRZY BUDOWANIU STRATEGII. BARDZO DZIĘKUJEMY ZA  ICH WYPEŁNIENIE.

 • III Niedziela Adwentu

  {nomultithumb}Trzecia niedziela Adwentu wzywa nas do chrześcijańskiej radości. Radości, która jest charakterystycznym rysem chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Pana. Już dziś radujemy się myślą, że przyjdzie kochający nas i bliski nam Jezus. Zwycięzca grzechu i śmierci, który daje nam możność uczestnictwa w swoim zwycięstwie.

 • 1% podatku na LKS Bystrzyca Górna

  {nomultithumb}Jesteśmy w okresie rozliczeniowym z "fiskusem" i jak co roku możemy 1% naszego podatku przeznaczyć na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym roku Zarząd LKS Bystrzyca Górna zawarł porozumienie z Fundacją Studencką „MŁODZI –MŁODYM”, której misją jest szeroko rozumiana pomoc ludziom młodym, pokrzywdzonym przez zjawiska losowe tj.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Grand Prix dla Teatrzyku Tradycja

  {nomultithumb} Jak przystało na profesjonalistów Teatrzyk Obrzędowy "Tradycja" na XX Przeglądzie Zespołów Kolędniczych w Świdnicy zdobył nagrodę  Grand Prix XX Przeglądu za za pełny sceniczny profesjonalizm.Cieszymy się z sukcesu naszego zespołu, wiemy i doceniamy ile pracy muszą włożyć aby osiągnąć taki sukces.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • II Niedziela Adwentu

  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  Nie bój się, Maryjo - Maryja jest nam stawiana za przykład zawierzenia Bogu - nawet jeśli Jego plan wydaje się po ludzku dziwny i absurdalny. Czy warto odmawiać Bogu?

 • Zabawa Karnawałowa

  {nomultithumb}

 • Teatrzyk Obrzędowy "Tradycja"

  Teatrzyk Obrzędowy "TRADYCJA" wystąpi na XX Świdnickim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych– Świdnica 2012 - Sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43 w dniu 11 stycznia między godz.16:30 - 19:00. Trzymamy kciuki!. Na XV Gminnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych Teatrzyk zajął I miejsce.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Karnawał trwa

  plakat zabawaszkoła 2015

 • V Piknik Parafialny

  {nomultithumb}15 sierpnia po Mszy św. o godz.13:00 rozpocznie się już piąty jubileuszowy Piknik Parafialny. Piknik tradycyjnie zorganizowany zostanie na placu przy kościele w Bystrzycy Górnej. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Będzie wiele atrakcji, m.in. konkursy rodzinne i konkursy dla dzieci, wspólna zabawa, różne smaczne potrawy i ciasta.

 • Świąteczne Życzenia od LKS Bystrzyca Górna

 • Bystrzanie w Zagłobie

  Już po świętach sylwester 2012 również za nami ale czas kolędowania trwa. Już po raz drugi zespół śpiewaczy "Bystrzanie" odwiedził "Karczmę Zagłoba" wraz ze swoją kolędą. Tradycja zachowała się do dnia dzisiejszego.
  S.B.
  Więcej na stronie ws24.pl


  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • DO WSZYSTKICH SERC...

  NIECH MAGICZNA MOC WIGILIJNEGO WIECZORU PRZYNIESIE WAM SPOKÓJ I RADOŚĆ        A CHWILA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ŻYJE WŁASNYM PIĘKNEM                                               ŻYCZY ADMINISTRATOR zyczenia

 • ANDRZEJKI..

  .zabawa Andrzejkowa 2014

  Wszystkich, którzy lubią  dobrą zabawę mamy zaszczyt zaprosić na  ”Wieczór Andrzejkowy”

  pełen  tańca, muzyki i wróżb zabawa odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Bystrzycy  Górnej

  w dniu 29. 11. 2014 r. od godz. 20 00   

  gra zespół „MIRAŻ”

  Bufet zaopatrzony 

   Liczne  atrakcje i niespodzianki

    Wstęp 35,00,-  od osoby /bez konsumpcji/

    Informacje tel. (74) 850-99-31

  Przedsprzedaż biletów – Świetlica Wiejska od 16:00 – 20:00 (w ramach biletów: sok, woda, barszczyk)

                                                                                                                   Zapraszamy                             Organizator Rada Sołecka

 • Pielgrzymka do Częstochowy i nie tylko...

  W dniu 31 sierpnia 2013 (w sobotę)  organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej Uzdrowienie Chorych w Gidlach oraz Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski
  w Częstochowie.
  Koszt przejazdu 70,00 złotych od osoby.
  Program w rozwinięciu

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Boże Ciało 2013

 • Zagłębie Lubin w Bystrzycy Górnej

  {nomultithumb}W sobotę, 28 lipca 2012 roku klub piłkarski LKS Bystrzyca Górna obchodził 65-lecie swojego istnienia. Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków” od kilku lat wspiera i współpracuje z domem dziecka w Bystrzycy Górnej i nie raz odwiedzało dzieci z prezentami na Mikołaja. Od dwóch lat dzieci

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • I Komunia Święta


  W tak uroczystym i pięknym dniu
  I Komunii Świętej
  przyjmijcie z serca płynące życzenia
  obfitych Łask Bożych, dużo szczęścia
  oraz opieki Świętej Rodziny
  przez całe Wasze życie.

 • Mamy już 65 lat

  {nomultithumb}LKS Bystrzyca Górna w sobotę będzie świętował swój 65-letni jubileusz. W 1947 roku klub z Bystrzycy Górnej wkracza w wir rozgrywek ligowych. Przez cały okres swojego istnienia wspinał się po szczeblach klas, aby w roku jubileuszowym rozgrywać swoje mecze w klasie okręgowej. Dziękujemy wszystkim,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • ZEBRANIE

  zebranie 2017W dniu 15.09.2017odbyło się zebranie wiejskie , w którym uczestniczyła Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek. Sołtys przedstawił propozycje podziału Funduszu Sołeckiego na rok 2018.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zesłanie Ducha Świętego

 • Bystrzyca z pucharem

  {nomultithumb} LKS Bystrzyca Górna wywalczyła tytuł mistrzowski w drugiej edycji Turnieju Imienia Dariusza Bezegłów rozgrywany na boiskach w  Bystrzycy  Dolnej i Bystrzycy Górnej. W wielkim finale pokonała Zjednoczonych II Żarów 2:0.

  więcej na stronie LKS Bystrzyca Górna
  mała galeria zdjęć tutaj

 • Wniebowstąpienie 2013

  {nomultithumb}

 • Odszedł Pionier Bystrzyckiej Piłki

  W dniu 7 czerwca 2012 zmarł nagle pan Bogdan Niedziałkowski. Całe Jego piłkarskie życie związane było z naszą drużyną, był zawodnikiem, działaczem, kibicem. Kochał piłkę nożną i wiedział o niej wszystko. Wspierał nas w trudnych chwilach i pomagał. Razem z nami przeżywał radości i smutki.
  Wyrazy głębokiego współczucia przekazujemy rodzinie pana Bogdana
  LKS Bystrzyca Górna

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Strzelanie sportowe

  tarcza do celuSportowy weekend na boisku w Burkatowie, godz.16:00 10.05.2014

 • Maj miesiąc Maryi

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Bystrzycaka Strefa Kibica

  {nomultithumb} Pan Paweł Karkuszewski organizuje
  BYSTRZYCKĄ STREFĘ KIBICA,
  która funkcjonować będzie w nowo otwartej restauracji w
  WILLI JUSTYNKA.
  Będzie tam można obejrzeć wszystkie spotkania rozgrywane podczas EURO 2012 na ekranie 2x3 metry z opcją FULL HD. Podczas meczów i nie tylko, będzie się można napić zimnych napojów kibica, jak również zjeść coś ciepłego.
  Wielkie kibicowanie rozpoczynamy w sobotę o godz.20.00 meczem
  POLSKA-CZECHY
  Mam nadzieję, że przybędzie nas dużo i głośnym śpiewem wspomożemy reprezentację Polski.
  Wszyscy jesteśmy kibicami.
  Obowiązkowo proszę zabrać ze sobą atrybuty kibica czyli;
  koszulki, flagi, szaliki, trąbki itp.
  www.lksbystrzycagorna.futbolowo.pl

  POLSKA  BIAŁO-CZERWONI


 • Pielgrzymka do Barda Śląskiego

  {nomultithumb}  Ks. Biskupa Ignacy Dec zaprasza do pielgrzymowania w „Roku Wiary” do miejsc świętych, odpowiadając na zaproszenie Ks. Biskupa organizujemy wspólny wyjazd autokarem do Sanktuarium Matki Bożej - Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim. Pielgrzymka naszej parafii odbędzie się w sobotę 18 maja. Wyjazd godz. 8:00 powrót 17:00. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu wynosi 20 zł. Więcej o Sanktuarium Matki Bożej - Strażniczki Wiary można zobaczyć tutaj.

 • Majowa biesiada z LKS

  {nomultithumb} Z okazji 5 maja LKS Bystrzyca Górna zaprasza na biesiadę zaraz po meczu z Lechią II Dzierżoniów. Będzie można zaopatrzyć się w "zestaw kibica" i pobawić się do białego rana. Gra oczywiście DJ Wiesiek.
  Serdecznie zapraszamy

 • Wesoły na dzień dziś nastał...

 • Sportowy weekend 28 kwiecień

  {nomultithumb} 28 kwietnia o godz. 11:00 nasza drużyna młodzików rozegra kolejny mecz w klasie Terenowej Młodzików z Lechią I Dzierżoniów. Na jesieni nasz zespół wygrał 4-0. Natomiast o godz 16:00 rozpocznie się mecz juniorów w klasie Terenowej Juniorów z Cukrownikiem Pszenno. Jak na razie nasi juniorzy nie przegrali żadnego meczu i mocno wierzymy

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Boży Grób

 • Młodzież gra i wygrywa

  Bystrzyca Górna - Młodzież gra i wygrywaWspaniale zaprezentowały się nasze drużyny młodzieżowe w kolejnych meczach rozgrywki TM i TJ. W grupie Terenowej Młodzików LKS Bystrzyca Górna pokonała Pogoń Pieszyce aż 10-0, a w grupie Terenowej Juniorów nasi juniorzy pokonali lidera grupy AKS Strzegom 2-0. Bardzo dziękujemy i liczymy, że ta passa utrzyma się do końca sezonu.

   

 • Triduum Paschalne - Wielka Sobota


  Wielka Sobota kojarzy nam się przede wszystkim ze święceniem koszyczków z pokarmami. Tradycyjne święconki zanoszone są od rana do Kościołów, gdzie błogosławią je kapłani. Ale dla katolików najważniejszym punktem przedostatniego dnia Wielkiego Tygodnia jest wieczorna Wigilia Paschalna, podczas której rozbrzmiewa już radosne Alleluja na cześć Zmartwychwstałego Jezusa.

  W Wielką Sobotę przez cały dzień Kościół przeżywa żałobę po śmierci Jezusa na krzyżu. Najświętszy Sakrament wystawiony jest w Grobie Pańskim, gdzie mogą go adorować wierni, którzy przychodzą do kościoła ze święconką. Do wieczora panuje atmosfera zadumy, smutku i żałoby.
  Po zmroku w kościołach sprawowana jest Wigilia Paschalna. Zgodnie z żydowską tradycją, po zmroku zaczyna się nowy dzień, dlatego ta eucharystia należy już do obchodów Niedzieli Wielkanocnej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Młodzież na remis

  {nomultithumb} Po bardzo zaciętych meczach nasza młodzież zremisowała swoje mecze. W Lidze Terenowej Młodzików  drużyna prowadzona przez Marcina Karasia zremisowała 1-1 z Bielawianką II Bielawa. Natomiast drużyna juniorów w Lidze Terenowej Juniorów zremisowała 2-2 z LKS Mościsko.
  Mała galeria zdjęć na stronie www.lksbystrzycagorna.futbolowo.pl

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Triduum Paschalne - Wielki Piątek

  {nomultithumb}
  Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego – dramatycznym dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św. W kościołach odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej, a na ulicach wielu miast sprawowana jest publicznie Droga Krzyżowa. Jest to dzień postu ścisłego.
  - Jeśli Wielki Piątek jest dniem pełnym smutku, to jednocześnie jest najwłaściwszym dniem dla obudzenia na nowo naszej wiary, dla umocnienia naszej nadziei i odwagi niesienia przez każdego swego krzyża z pokorą, ufnością i zdaniem się na Boga, mając przy tym pewność wsparcia przez Niego i Jego zwycięstwa. Liturgia w tym dniu śpiewa: „O Crux, ave, spes unica – Witaj, Krzyżu, nadziejo jedyna!”
  powiedział Benedykt XVI wyjaśniając sens wielkopiątkowej liturgii.

  www.ekai.pl

 • Młodzież zaczyna rozgrywki

  {nomultithumb} W sobotę 14 kwietnia 2012, drużyna młodzików LKS Bystrzyca Górna zainauguruje sezon piłkarski na stadionie w Bystrzycy Górnej. Podopieczni Marcina Karasia, o godz.11.00 zmierzą się z Bielawianką II Bielawa. Jest to już druga wiosenna kolejka rozgrywek w terenowej klasie młodzika. Pierwsza odbyła się w Wielką Sobotę,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Triduum Paschalne - Wielki Czwartek


  Wielki Czwartek to święto ustanowienia przez Jezusa, podczas Ostatniej Wieczerzy, sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna się on Mszą Krzyżma Świętego, podczas której święci się oleje przeznaczone do namaszczeń podczas bierzmowania,chrztu i sakramentu kapłaństwa. Wielki Czwartek kończy się Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczynającą Triduum Paschalne (trzy święte dni), podczas której, odbywa się obrzęd obmycia nóg dwunastu osobom (na pamiątkę obmycia nóg uczniów przez Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy). Po Eucharystii najświętszy Sakrament przeniesiony zostaje do kaplicy adoracji. Do późnych godzin wieczornych odbywa się czuwanie przy Sakramencie. Po zakończeniu Mszy Wieczerzy Pańskiej zakrywa się krzyże, z kościoła wynosi się mszał, świece, obrusy.

 • Porażka LKS-u

  {nomultithumb} Po bardzo słabej grze LKS Bystrzyca Górna przegrał na wyjeździe ze Stalą Świdnica 1:3. Honorową bramkę z rzutu karnego strzelił Andrzej Konefał.
  więcej na www.lksbystrzycagorna.futbolowo.pl • Niedziela Palmowa 2013

  {nomultithumb}Niedziela Palmowa jest w tradycji chrześcijańskiej pamiątką przybycia Pana Jezusa do Jerozolimy. Pierwsze ślady  uroczystości pochodzą już z IV wieku. W Polsce obchodzona jest od średniowiecza.
  Tego dnia wierni przychodzą do kościołów z palemkami, które mają przypominać o powitaniu, jakie miał Chrystus wjeżdżający do miasta. Palmy symbolizują też odradzające się życie.
  Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień. To w kościele katolickim czas wyjątkowy. Od czwartku odbywają się uroczystości upamiętniające wydarzenia związane z męką, śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa.
  www.se.pl

 • Życzenia od LKS Bystrzyca Górna

  {nomultithumb}

 • Rekolekcje 3-6 marzec 2013

  W niedzielę 3 marca rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, wygłosi je o. Grzegorz z zakonu ojców paulinów z parafii św. Józefa w Świdnicy.
  Plan rekolekcji w rozwinięciu.

  Czy pójdę na rekolekcje wielkopostne?

   W czasie czterdziestu dni Wielkiego Postu

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Przegrana LKS-u z MKS Szczawno Zdrój

  {nomultithumb} LKS Bystrzyca Górna nie sprostał na wyjeździe MKS Szczawno Zdrój, przegrał po zaciętej grze 1:2. Jedynego gola strzelił Konrad Sajdak. Drużyna ze Szczawna Zdrój słusznie wygrała pokazując szczególnie w pierwszej połowie dojrzały futbol. Długo się utrzymywała przy piłce, konsekwentnie grając swoje. Bystrzycy zabrakło odrobiny szczęścia, albo też sędziego z prawdziwego

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wielki Post

  {nomultithumb}Opis grzechu pierworodnego mówi, że grzech nie jest wymysłem człowieka. Przeciwnie, że człowiek wciągany jest w grzech poprzez podstęp złego ducha. Nie przypadkiem słowo Boże określa węża, który w opowiadaniu o grzechu pierworodnym jest symbolem szatana, jako "najbardziej przebiegłego ze wszystkich zwierząt, które Pan Bóg stworzył" (Rdz 3,1).
  Szatan uderza w dwie najważniejsze dla człowieka sprawy, które stanowią o sensie ludzkiego życia i o szczęściu, a które ściśle są ze sobą związane, co więcej, nawet się wzajemnie warunkują - w wolność i miłość. To centrum ludzkiego życia i zarazem centrum relacji między Bogiem i człowiekiem. Kłamca pozoruje troskę o prawdę i o człowieka pytając w swej przebiegłości: "Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?" Podstępna przebiegłość polega na tym, że po pierwsze, rozpoczyna on swój dialog z niewiastą, kiedy jest sama i nie ma oparcia w drugi człowieku, a po drugie, że już samo pytanie zawiera ukrytą sugestię, iż Bóg ogranicza człowieka. Jej pierwszy błąd polega na tym, że w ogóle podejmuje dialog.
  Tak też jest ze złym duchem. Sam Jezus, gdy był kuszony na pustyni, nie tylko nie podejmował tego dialogu, ale, co więcej, od razu zasłaniał się słowem Boga. To niezwykle ważna wskazówka dla nas. W czasie pokusy trwać w łączności z Bogiem i wspólnotą Kościoła i wziąć w rękę miecz słowa Bożego.
  www.deon.pl

 • Szkółka Piłkarska LKS

  {nomultithumb} LKS Bystrzyca Górna ogłasza nabór do szkółki piłkarskiej dziewcząt i chłopców z rocznika 2000-2004. Ambitni piłkarze i piłkarki z rocznika 2005 różnie są mile widziani. Spotkanie organizacyjne odbędzie się na boisku sportowym  3 kwietnia (wtorek) o godz. 16:30. Na pierwsze spotkanie mile widziani będą rodzice lub opiekunowie. W ramach szkółki oferujemy:
  - naukę gry w piłkę nożną
  - profesjonalne treningi
  - opieka doświadczonych trenerów
  - nauka odpowiedzialności, zasad fair-play
  - przyjazną atmosferę.
  Serdecznie zapraszamy

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Środa Popielcowa

  {nomultithumb}Dzień Pokuty i Modlitwy.
  Od posypania głów wiernych popiołem w Środę Popielcową rozpoczyna się  Wielki Post, 40-dniowy okres przygotowania do Wielkanocy.

 • 5-1 dla LKS Bystrzyca Górna

  {nomultithumb} W pierwszym meczu rundy wiosennej, LKS Bystrzyca Górna odniósł efektowne zwycięstwo pokonując na wyjeździe Pogoń Pieszyce 5:1 (1:1). Dwie bramki strzelił nasz nowy nabytek Konrad Kuczmajewski,  po jednym trafieniu dołożyli Tomek Łysoń, Konrad Sajdak i Łukasz Somala.
  Opis meczu tutaj

 • Kolęda 4-8 luty 2013

  {nomultithumb}Wizyta duszpasterska to szczególny dzień w rodzinie, w tym dniu z Błogosławieństwem Bożym w nasze progi przychodzi nasz Parafialny Pasterz. Uczyńmy to spotkanie godne naszej wiary i tego co naucza Jezus.
  Plan kolędy Lubachów w rozwinięciu
  codziennie od godz.15:00

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Mistrzowie Dolnego Śląska

  {nomultithumb} Drużyna młodzików LKS Bystrzyca Górna wzięła udział w niedzielę w Dolnośląskim Finale Halowej Piłki Nożnej Dzieci do 13 lat, który odbył się w Ścinawce Średniej. Organizatorem imprezy rangi wojewódzkiej było Dolnośląskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych i OSIR Radków. Nasza drużyna w składzie: Kacper Szczepaniuk,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Matka Boska Gromniczna

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Czas na bal

  {nomultithumb}


 • Pielgrzymka do Sanktuariów Mazurskich

  {nomultithumb} Parafia WNMP w Bystrzycy Górnej organizuje czterodniową pielgrzymkę do sanktuariów mazurskich:
  Gietrzwałdu i Świętej Lipki.

  W programie przewidziane jest także zwiedzanie Olsztyna,
  studia Radia Maryja,
  spływ rzeką Krutynią,
  rejs statkiem po jeziorze Śniardwy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Życzenia LKS Bystrzyca Górna

  {nomultithumb}Są w życiu chwile, gdy wszystko koloru nabiera.
  Gdy miłość wygrywa, nienawiść umiera
  a obcość w bliskość przemija.
  Gdy radość smutek zastępuje
  a uśmiech jak nigdy smakuje.
  I czujesz, że jest do zrobienia dobrego tyle,
  więc w te Święta życzymy Wam,
  by to nie były już tylko chwile !
  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
  życzy zarząd
  LKS Bystrzyca Górna.

 • Kolęda 27-31 styczeń 2013

  Wizyta duszpasterska to szczególny dzień w rodzinie, w tym dniu z Błogosławieństwem Bożym w nasze progi przychodzi nasz Parafialny Pasterz. Uczyńmy to spotkanie godne naszej wiary i tego co naucza Jezus.
  Plan kolędy Bystrzyca Górna i Lubachów w rozwinięciu
  codziennie od godz.15:00

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Mecz z Czarnymi Wałbrzych [video]

 • Kolęda 21-27 styczeń 2013

  {nomultithumb}Wizyta duszpasterska to szczególny dzień w rodzinie, w tym dniu z Błogosławieństwem Bożym w nasze progi przychodzi nasz Parafialny Pasterz. Uczyńmy to spotkanie godne naszej wiary i tego co naucza Jezus.
  Plan kolędy Bystrzyca Górna w rozwinięciu
  codziennie od godz.15:00

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • LKS Bystrzyca Górna w okręgówce!

  Mecz w Bystrzycy GórnejPo prawie 10 latach znowu grają w okręgówce! Gratulujemy  super sezonu naszej drużynie LKS Bystrzyca Górna, który zakończył się awansem do grupy okręgowej.

  Kibice z barwami klubu, flaga, wspólny śpiew na trybunach stworzyły niezapomniane chwile w tak ważnym dniu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kolęda 14-20 styczeń 2013

  {nomultithumb}Wizyta duszpasterska to szczególny dzień w rodzinie, w tym dniu z Błogosławieństwem Bożym w nasze progi przychodzi nasz Parafialny Pasterz. Uczyńmy to spotkanie godne naszej wiary i tego co naucza Jezus.
  Plan kolędy Burkatów w rozwinięciu
  codziennie od godz.15:00

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Z Bystrzycy Górnej do Ziemi Świętej

  {nomultithumb}Nasza parafia wraz z parafią z Witoszowa organizuje bardzo interesującą pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 5 do 10 kwietnia 2013 roku. Już w sobotę 19 stycznia o godz. 19:00 na plebani odbędzie się spotkanie z przewodnikiem pielgrzymki ks. Jarosławem Lipniakiem, który już 105 razy był w Jerozolimie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wesołych Świąt

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 2012 Adwent  {jcomments off}
 • Zaduszki

  {nomultithumb}Jest miejsce, dokąd listy nie dochodzą,
  Gdzie tylko myśli i modlitwy błądzą.
  Tam idę, żeby w zadusznym skupieniu
  Ulżyć modlitwą zmarłym w ich cierpieniu.
  Tyle jest jeszcze pytań nie zadanych
  I opowieści nie dopowiedzianych.
  W zimnym kamieniu śpią snem nieprzespanym
  I może tęsknią za słonecznym ranem?
  Nie mogę odejść nie zamieniąc słowa
  W ciszy, o której mówią,że grobowa.
  Nim wiatr ostatnie znicze pozagasza
  Powiem dziękuję, proszę i przepraszam.
  Jest miejsce dokąd listy nie dochodzą,
  "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą".

  (twórczość własna)
  marzycielka

 • Śpieszmy się kochać ludzi....


  {nomultithumb} Śpieczmy się kochać ludzi

  tak szybko odchodzą(...)
  potem cisza normalna
  więc całkiem nieznośna
   ks. Jan Twardowski

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dzień Ojca

  Nikt nie pamiętał. Jak smutno...

 • Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  kolarrzeUtrudnienia! W związku z odbywającymi się na terenie miasta i gminy Świdnica Mistrzostwami Polski w Kolarstwie Szosowym (22-26 czerwca), przewidywane są zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej oraz drogowej. Mieszkańcy Witoszowa Dolnego od ronda Wałbrzyska-Kochanowskiego w Świdnicy  skrzyżowania dróg Świdnica-Pogorzała  Burkatów

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • II Diecezjalna Pielgrzymka - Bardo

  {nomultithumb}6 października 2012 roku w Bardzie odbyła się II Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej. Przybyło tam około 2500 pielgrzymów z całej diecezji świdnickiej. Z naszej parafii pojechało 48 osób, nie byli to tylko  członkowie wspólnot Żywego Różańca, ale również osoby

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Piknik Parafialny

  {nomultithumb} 15 sierpnia po odpustowej Mszy św. na terenie przykościelnym odbył się już 4 piknik parafialny. Dochód z pikniku przeznaczony został na remont-ocieplenie naszego kościoła.
  Ks. Wiesław mimo krótkiej obecności w naszej parafii potrafi się pokazać, jako dobry gospodarz i organizator. Dzięki Jego inicjatywie już dokonano wielu potrzebnych

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Witamy Pielgrzymów

  {nomultithumb} "Gdzie jest Bóg tam jest przyszłość"
  Pod takim hasłem wyruszyła 30 lipca z Głuszycy 9 Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Trasa grupy Głuszyckiej jak co roku przebiegała przez Bystrzycę Górną. Pielgrzymów przywitał i ugościł ks. Wiesław. Mieszkańcy Bystrzycy Górnej odprowadzili pielgrzymów do Witoszowa. Grupa Głuszycka połączyła się z pielgrzymami

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Piknik Odpustowy

  {nomultithumb} 15 sierpnia po Mszy św. ok 12: 00 rozpocznie się piknik odpustowy placu przy kościele w Bystrzycy Górnej. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Będzie wiele atrakcji, m.in. loteria fantowa, konkursy rodzinne i konkursy dla dzieci, różne smaczne potrawy i ciasta. Piknik Odpustowy to wydarzenie, które wprowadził do naszej parafii

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • XII Tydzień Zwykły

  {nomultithumb} Wszechmogący Boże, obdarz nas ustawiczną bojaźnią i miłością Twojego świętego imienia, albowiem nigdy nie odmawiasz opieki tym, których utwierdzasz w swojej miłości. Przez naszego Pana...
  Jak można prosić o bojaźń, prosić o to, żeby się kogoś bać? Takie pytanie można zadać patrząc na dzisiejszą kolektę

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • XI Niedziela Zwykła

  {nomultithumb} Mój Bóg. W Nim żyję, poruszam się, jestem. Bez Niego nic nie mogę uczynić. A jednak tak często brak mi sił, nie chce mi się żyć, nie mogę się ruszyć, nawet nie wiem, czy w ogóle jeszcze jestem. A przecież jestem chrześcijaninem, dzieckiem Boga. Jak to pogodzić?

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dawnych Wspomnień Czar - Już dziś!

 • X Niedziela Zwykla 2012

  {nomultithumb} Poznać, co jest słuszne, to innymi słowy poznać, co jest dobre. Kto może posiadać taką wiedzę? U początku ludzkości i dziejów świata leży kłamstwo, które wciąż, chcąc czy nie chcąc, powtarzam, w które czasem się wikłam – to ja. Ja mogę znać prawdę ostateczną, taką, którą Bóg jedynie w swojej zazdrości i nadludzkim poczuciu własnej skrywa dla siebie. Tylko jaką ja mogę znać prawdę?

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Boże Ciało 2012

  {nomultithumb} Boże Ciało to święto, w którym katolicy chcą się pochwalić tym, co mają najcenniejszego, czyli Przenajświętszym Sakramentem ukrytym w hostii - mówi dla "Super Expressu" abp Józef Michalik, przewodniczący Episkopatu Polski. - Uroczystość jest zawsze spektakularną procesją, mówiącą o naturalnym zjawisku przenikania się w życiu dwóch rzeczywistości, bożej i ludzkiej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wycieczka do TRÓJMIASTA

   

  {nomultithumb} TRZY DNIOWA PIELGRZYMKA DO TRÓJMIASTA I OKOLIC
  Zachęcam do skorzystania z możliwości zwiedzenia wielu ciekawych miejsc nad morzem Bałtyckim w termin 27-29 sierpnia 2012. W programie pielgrzymki każdy znajdzie coś dla siebie i przywiezie wiele wrażeń i wspomnień.
  Program pielgrzymki

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • I Otwarty Turniej "PLAŻÓWKA-CUP"

  {nomultithumb} W dniu 24 sierpnia na wspaniałym boisku do siatkówki plażowej
  TRÓJKĄT POKOLEŃ w Bystrzycy Górnej
  odbędzie się
  I Otwarty Turniej PLAŻÓWKA-CUP.

  Turniej PLAŻÓWKA-CUP będzie imprezą cykliczną organizowaną w
  Bystrzycy Górnej i Grodziszczu.

  Głównymi organizatorami turnieju są:

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • V Święto Dziękczynienia

  {nomultithumb} Dzień Dziękczynienia, który jest obchodzony w pierwszą niedzielę czerwca, został ustanowiony w 2008 r. z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Nycza. Idea Dnia Dziękczynienia związana jest z kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego, jaką była budowa Świątyni Opatrzności Bożej. O budowie Świątyni jako narodowego wotum wdzięczności, przede wszystkim za uchwalenie

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Niedziela Trójcy Świętej 2012

  {nomultithumb} Bóg chrześcijan jest Bogiem, który ma wiele do powiedzenia, ale czeka na gotowość i zdolność człowieka do przyjęcia prawdy. Tak było chociażby z Tajemnicą, którą dziś przeżywamy we wspólnocie Kościoła – Tajemnicą Trójcy Przenajświętszej. Dla Ludu wybranego nie była ona możliwa do przyjęcia, chociażby z powodu troski o czystość monoteizmu, wiary w Jednego Jedynego Boga. A dla mnie? Jak ja pochodzę to tej Tajemnicy, która przecież jest podstawowym i najczęściej używanym

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pięćdziesiątnica 2012

  {nomultithumb}Pięćdziesiąt dni po zmartwychwstaniu, zgodnie z obietnicą Chrystusa Pana, zstąpił Duch Święty, napełniając swoją mocą Pierwotny Kościół, kontynuując tym samym dzieło Zbawienia, rozpoczęte w chwili poczęcia Chrystusa pod sercem Maryi, mocą tego samego Ducha, który jakoby „rodził” wspólnotę Kościoła, objawiając ją światu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wniebowstąpienie 20 maj 2012

  {nomultithumb} Biskup Ablondi z Livorno napisał, że gdyby w ramach kolekty modlił się słowami: „Panie, spraw, aby ten kościół zawalił się na nas. Przez Chrystusa, Pana naszego”, wierni posłusznie odpowiedzieliby: „Amen”. Czy te słowa nie opisują poniekąd także i mnie samego? Ile to już słów podczas Eucharystii umknęło mojej uwadze, ile zostało wybranych przez okrutne sępy

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • VI Niedziela Wielkanocna

  {nomultithumb} Czasem warto pooglądać stare fotografie. Tutaj miałem 3 latka, tutaj już I Komunia Święta, to znowu Ci, którzy już odeszli z tego świata. Czasem aż łezka się w oku zakręci... wspomnienia... ile bym dał, żeby niektóre chwile móc przeżyć jeszcze raz,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • V Niedziela Wielkanocna

  {nomultithumb} Dzisiejszą modlitwę można rozpatrywać jako drogocenną szkatułkę, w której ukryty jest drogocenny skarb - świadczy o tym już sama budowa tekstu. Otoczona ścianami Zbawienia - wolności i przybranego dziecięctwa - wiecznego dziedzictwa, tkwi w niej wiara. Jak często zastanawiam się nad nią, jej obecnością w moim życiu? Razem z nadzieją i miłością tworzy zawiasy,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kto Kogo Gryzie - startujemy 8 lipca

 • IV Niedziela Wielkanocna

  {nomultithumb} IV Niedziela Wielkanocna powszechnie zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Jako taka jest też szczególnym czasem modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dzisiejsza kolekta zachęca mnie do spojrzenia na moje osobiste powołanie przez pryzmat dwóch rzeczywistości: pokory i radości.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • III Niedziela Wielkanocna

  {nomultithumb} Cóż za egzotyka słów występuje w kolekcie, która jest przeznaczona na III niedzielę Wielkanocną. Młodość ducha, godność, oczekiwanie i zmartwychwstanie. Teraźniejszość nie zawsze akceptuje i toleruje te wartości. Za to co rusz oferuje nam nowe kremy, dodatki do cery czy operacje plastyczne.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • II Niedziela Wielkanocna

  {nomultithumb} Boże zawsze miłosierny, Ty przez doroczną uroczystość wielkanocną umacniasz wiarę Twojego ludu, pomnóż łaskę, której udzieliłeś, abyśmy wszyscy głębiej pojęli, jak wielki jest chrzest, którym zostaliśmy oczyszczeni, jak potężny jest Duch, przez którego zostaliśmy odrodzeni, i jak cenna jest Krew, przez którą zostaliśmy odkupieni.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • WESOŁYCH ZDROWYCH ŚWIĄT!!!

  Dla  Sołtysa, Rady Sołeckiej,  Klubu Seniora, LKS Bystrzyca, ZPiT Bystrzyca, Ochotniczej Straży Pożarnej, Stowarzyszenia "Trzy sosny" Mieszkańców, Gości, Sąsiadów i Sympatyków Bystrzycy Górnej Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz samej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2016 życzy Administrator  www.bystrzycagorna.plmt_gallery:swieta 2015

 • Chrystus Zmartwychwstał

  {nomultithumb} Wesoły nam dzień dziś nastał,
  Którego z nas każdy żądał:
  Tego dnia Chrystus zmartwychwstał,
  Alleluja, Alleluja!
  Przez Twe święte Zmartwychwstanie,
  daj nam grzechów odpuszczenie,
  a potem wieczne zbawienie!
  Alleluja, alleluja!

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Bystrzycki Boży Grób

  {nomultithumb} Bystrzycki Boży Grób w tym roku znowu zaskoczył parafian. Połączenie ołtarza z Bożym Grobem dodało wyjątkowego uroku naszej świątyni. Każdy element Bożego Grobu przyciąga uwagę i wspaniale wkomponowuje się w całość. Projektantom, wykonawcą bardzo dziękujemy, że właśnie przy takim Bożym Grobie możemy się modlić.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Święconka

  {nomultithumb} Błogosławieństwo pokarmów, zwane powszechnie święconką lub święconym, szczyci się znacznie dłuższym rodowodem. Początki tego chrześcijańskiego obrzędu sięgają VIII wieku, w Polsce zaś pierwsze jego praktyki odnotowano w XIV stuleciu. Najpierw święcono tylko pieczonego baranka, a więc chlebową figurkę o postaci baranka.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Adwent

  adwent 2015 Zwiastujecie narodom nowinę Oto nasz Bóg i Zbawca przychodzi. Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów i wtedy ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego na obłoku z wielką mocą i chwała(...)

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kto Kogo Gryzie


  Oświadczenie i formularz rekrutacji tutaj

 • Wielka Sobota 2012

  {nomultithumb} Wielka Sobota to dzień, o którego wymowie, symbolice katolicy wiedzą najmniej spośród dni Świętego Triduum i wiąże się z nim najwięcej nieporozumień. Głównym powodem tego stanu jest fakt, że w XX w. właśnie tego dnia dotyczyły głębokie zmiany liturgiczne, zwłaszcza podczas reformy liturgicznej Piusa XII z 1955 r.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Droga Krzyżowa - matka

 • "Gramy Dla Agnieszki i Przemka"

 • Wielki Piątek 2012

  {nomultithumb} - Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią. (Łk 23, 34);
      - Zaprawdę, powiadam ci, jeszcze dziś będziesz ze mną w raju. (Łk 23, 43);
     - Niewiasto, oto twój syn; oto twoja matka. (J 19, 26-27);
     - Eli, Eli, lema sabachthani? ("Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?", Mt 27, 46 oraz Mk 15, 34);
     - Pragnę. (J 19, 28);
      - Wykonało się. (J 19, 30);
      Ojcze, w ręce Twoje oddaję ducha mojego. (Łk 23, 46).

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wielki Czwartek 2012

  {nomultithumb}Pierwszy dzień Triduum Paschalnego – Wielki Czwartek - to czas szczególnego przygotowania do świąt Wielkiej Nocy. Mimo Wielkiego Postu to dzień radosny, bowiem świętujemy w nim ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Są to sakramenty nierozerwalnie

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Jedziemy do ZOO !!!

  {nomultithumb} Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej "Trzy sosny" wraz z GOPS- Świdnica organizują wycieczkę do wrocławskiego ZOO z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.
  Ta wspaniała wycieczka odbędzie się
  8 czerwca 2013 roku (sobota) wyjazd ok. godz. 7:30 (zbiórka przy świetlicy). Zapisy w świetlicy w dniach
  pn-pt od 16:00 do 20:00 tylko do 31 maj. Dzieci zapisywane są tylko z opiekunem. Organizatorzy wycieczki pokrywają koszty biletu wstępu dla dzieci, ubezpieczenie i koszty przejazdu wszystkim uczestnikom. Rodzic (opiekun) płaci tylko ok. 25 zł za bilet wstępu do ZOO.

  Zapraszamy do zapisywania się liczba miejsc ograniczona.
  polecam stronkę www.zoo.wrocław.pl

 • Siódma rocznica

  {nomultithumb} 2 kwietnia mija 7. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Jego pontyfikat wywarł ogromny wpływ na losy Kościoła i świata, a postawa papieża w obliczu cierpienia i choroby stała się źródłem nadziei dla milionów ludzi. Sześć lat po jego śmierci, 1 maja ubiegłego roku, papież Benedykt XVI dokonał beatyfikacji Jana Pawła II,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Niedziela Palmowa

  {nomultithumb} Chrystus dał mi przykład pokory, abym go naśladował. Pokora to nic innego jak prawda o tym, kim jestem, jaki jestem i jaki jest cel mojego życia. Chryste, Ty jasno wiedziałeś, kim jesteś i dokąd zmierzasz, dlatego nie zważając na ludzki osąd czy chwałę pełniłeś we wszystkim wolę Ojca. Spełniłeś wszystko, co Ojciec zamierzył od początku świata względem Ciebie. Ponadto nadal pełnisz swą misję w Kościele, w którym jesteś żywy i prawdziwy, uobecniany na każdej Eucharystii mocą Ducha Świętego. Dlatego stając na progu Wielkiego Tygodnia, błagam, uczyń moje serce pełnym pokory i wiary. Proszę Cię, pozwól mi przeżyć ten arcyważny czas, abym na nowo odkrył, że jestem prawdziwie umiłowanym dzieckiem Boga, oczyszczony i uświęcony Najdroższą Krwią Chrystusa, a moim jedynym prawdziwym celem jest Królestwo Niebieskie, do którego już teraz kieruję swe kroki i pragnienia serca. Uwolnij mnie z więzów tego świata, abym umocniony Twoją łaską, toczył zwycięski bój z wrogami prawdy i miłości.
  www.liturgia.wiara.pl

 • III Święto Baby Wielkanocnej

 • Droga Krzyżowa - wiara

  {nomultithumb} "Gdzie jest wasza wiara?" oto pytanie, którym Jezus roznieca burzę w naszych sercach. Jest to pytanie, o to czy jesteśmy gotowi, gdy poprosi, wypłynąć na wzburzone jezioro życia i przedzierać się przez rozszalałą burzę doświadczeń, nie tracąc zaufania w Niego, który potrafi uspokoić największe sztormy ludzkich cierpień i problemów. Czy wierzę wówczas, że On nie śpi, że jest blisko i obchodzi Go mój los. On sam najlepiej wie po co są burze w naszym życiu i kiedy trzeba je uciszyć...
  ks. Krzysztof Wons SDS
 • V Tydzień Wielkiego Postu 2012

  {nomultithumb} Całe moje życie, już od narodzenia, jest ukierunkowane ku Tobie, Chryste, który Jesteś początkiem i kresem mojej pielgrzymki. Jednak mam wybór. Mogę iść za Tobą, albo iść własną drogą. Przecież jest tyle kuszących propozycji na szczęście, miłość i spełnienie w tym pięknym życiu. Jednak wiem, że świat bez Ciebie jest tylko prochem i nicością. Dlatego tak jak syn marnotrawny przychodzę do Ciebie, Panie i proszę słowami psalmisty „stwórz o Boże we mnie serce czyste i odnów we mnie moc Ducha”, gdyż sam nie jestem w stanie nic dobrego uczynić. Stwórz i odnów we mnie na nowo Twój obraz, abym stał się Twoim synem. Obmyj mnie strumieniami swej Krwi i Wody, wypływającymi z miłosiernego Serca. Wtedy będę mógł iść za Tobą, czyniąc dobro a nie zło każdy nawet najmniejszy dobry czyn względem bliźniego sprawia, że jestem, choć trochę bliżej Ciebie. Ty sam mnie o tym zapewniłeś, gdy powiedziałeś: ”wszystko cokolwiek uczyniliście jednemu z tych moich braci najmniejszych Mieście uczynili”. Proszę Cię, Boże, bym nie zmarnował żadnej chwili, gdy stajesz obok mnie, oczekując, aż Cię zauważę.,
  www.liturgia.wiara.pl

 • Świdnica - Kongres Turystyczny

  kongres świdnica 2015W jakim kierunku zmierza polska turystyka? Jakie podejmować działania ponadregionalne wzmacniające rozwój turystyki?  Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć 21-22.10. 2015 na I kongresie turystycznym w Świdnicy więcej informacji www.voyage.pl/polska/5151/kongres-turystyki-polskiej 

 • Rekolekcje 2012

  {nomultithumb} W czasie czterdziestu dni Wielkiego Postu warto zaplanować czas rekolekcji, czas zastanowienia się nad sobą i nad swoim życiem. Zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i zamyślić. Spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Trzeba wyjść na pustynię, bo tam jest cisza, spokój i milczenie. Wtedy można usłyszeć siebie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Droga Krzyżowa - śmierć

  {nomultithumb} Dla zbawienia świata - zgodnie z wolą Ojca w niebie - Jezus z Nazaretu umiera, ponosząc haniebną śmierć na krzyżu. Właśnie na tym krzyżu została pokonana śmierć. To jest dla nas wielką nadzieją. Prymas Tysiąclecia mówił, że "wszyscy stoją w obliczu śmierci i każdy przez całe życie nosi w sobie jeden jedyny największy pewnik, że zmartwychwstanie. Gdyby ludzie mieli tylko pewnik śmierci, a nie mieli pewności zmartwychwstania, świat byłby okrucieństwem, a Bóg tyranem". Tymczasem wiemy, że Bóg jest Miłością i zechciejmy zawsze o tym pamiętać.
  www.niedziela.pl


 • Gryf Burkatów dla Agnieszki i Przemka

  {nomultithumb}Zarząd oraz zawodnicy klubu Gryf Burkatów pragną także włączyć się w akcję pomocy dla
  Agnieszki i Przemka.
  Jako klub chcemy włączyć się w akcję licytacji pamiątek i przekazać na ten szczytny cel koszulkę w barwach klubu Gryf Burkatów wraz z podpisami wszystkich naszych zawodników.
  Przemysław Bilski
  Lista do licytacji tutaj

 • IV Tydzień Wielkiego Postu 2012

  {nomultithumb} Cały świat się spieszy, biegnie, bo boi się, że nie zdąży czegoś załatwić. Biegnie z swymi ambicjami, planami, marzeniami, które mają nadać sens życiu, …ale, czy zdołają je spełnić? Również i ja często biegnę za ułudą świata. Natomiast Bóg pragnie, abym spieszył na spotkanie z Nim, abym na nowo odkrył Bożą miłość. Ale ten pośpiech ma być inny, bo przecież nie muszę gonić Boga, ale raczej przystanąć i spotkać się z Nim tu i teraz. Nie kiedyś, za godzinę, później… bo to może oznaczać nigdy. Panie, pragnę szukać Ciebie w ciszy mojego serca, w myślach, pragnieniach. W tym czasie szukania Twej obecność, chcę poznać i przyjąć na nowo Twoje słowa przekazane przez św. Jana, „Tak, bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. Panie, już teraz na nowo rozpoczynam drogę do życia wiecznego, mając w sercu te słowa, pełne niegasnącej nadziei.
  www.liturgia.wiara.pl

 • Zbiórka śmieci "DUUUŻYCH"

  SMIECI 2015 DO GODZ   8:00   DNIA  16.09.2015 MOŻNA SKŁADAĆ  ŚMIECI WIELKOGABARYTOWE    PRZY WJEZDZIE NA BYŁĄ STACJE PKP I NA PARKINGU KOŁO KOŚCIOŁA.   ZAPRASZAMY

 • Droga Krzyżowa - upadek

  {nomultithumb} Zbawiciel świata upada pod krzyżem. Jest to jego pierwszy upadek, ale wcale nie ostatni. Upada pod ciężarem naszych grzechów. Jego upadek ma właściwie zastępczy charakter, bo "to właściwie jest mój upadek, moje nie kończące się upadki, moje duże czy małe słabości. Jesteś nimi obciążony, zastępujesz mnie w moich upadkach i niepowodzeniach, wyręczasz mnie. Podźwigniesz się mocą Swojego Bóstwa, aby dać mi wzór, jak ja mam dźwigać się mocą Twojego Bóstwa" (kard. S. Wyszyński). Gdy będę upadał, muszę pamiętać o powstaniu. Upadać jest rzeczą ludzką, ale szatańską jest trwać w upadku. Nie będę więc tkwił w upadku, ale przyrzekam sobie zawsze powstawać.

  Drugi upadek Jezusa to niewątpliwie objaw ludzkiej słabości. Mojej słabości, z którą mam do czynienia każdego dnia. Zawsze popełniam złe czyny, mam byle jakie myśli, zaniedbuję czynienie dobra. Chrystus chce być prawdziwym człowiekiem, poddał się tej ludzkiej słabości, by w ten sposób zamanifestować solidarność ze wszystkimi ludźmi. Dlatego, ośmieleni Twoim drugim upadkiem, zwracamy się do Ciebie, Panie Jezu Chryste, słowami kard. S. Wyszyńskiego: "Jesteś dla nas bardzo wyrozumiały i przez to uczysz nas wyrozumiałości dla innych. Nie pozwolisz nam wynosić się nad innych, nie pozwolisz źle myśleć o innych. Powściągasz nas: Bacz, abyś i ty nie był kuszony, abyś i ty nie upadł, gdyż zbyt pochopnie gorszysz się z upadków innych. Jak bardzo przystosowujesz metody tej pedagogiki do naszych możliwości! Jak bardzo przypominasz Twego Ojca, który przymyka oczy na tyle naszych słabości!" A czy ja w moim codziennym postępowaniu baczę na słabości innych ludzi i czy w związku z tym potrafię przebaczyć, gdy ktoś upadnie, nawet po raz drugi?

  Oficjalnie zanotowano trzy upadki Pana Jezusa, ale ile ich było w rzeczywistości - nie wiemy. Zapewne było ich więcej. Chrystus szedł pod górę, męczył się coraz bardziej i coraz częściej upadał. Takie są już koleje losu. Im droga trudniejsza, tym wymaga większych wysiłków, a nierzadko poświęcenia i ludzkiej dojrzałości. "Nie można ustanowić skali upadków na Drodze Krzyżowej - zauważa kard. Stefan Wyszyński. - Nie wiadomo, który z nich był najcięższy. Może skrajne wyczerpanie sprawiło, że Chrystus padł na twarz, jak padają ludzie, których kres życia się zbliża. Może jest to upadek, który ma nas ratować od skrajnej rozpaczy, od totalnego zwątpienia, od całkowitego opuszczenia rąk. Może jest on dla tych, którzy sobie mówią: Już nic nie zdołam uczynić, wszystko mi się psuje, wszystko, czego się dotknę, w oczach mi się rozwala".
  A jakie są moje upadki?
  www.niedziela.pl


 • Gramy dla Agnieszki i Przemka

  Johnny 3 Palce, świdnicki gitarzysta Boris Ludwiński oraz Zespół Pieśni i Tańca Bystrzyca- m. in. ci artyści zagrają 16 lutego na koncercie charytatywnym dla niepełnosprawnego rodzeństwa z Bystrzycy Górnej. Ich występ oraz specjalna aukcja mają na celu zbiórkę pieniędzy na naprawę muru zabezpieczającego platformę schodową, dzięki której Agnieszka i Przemek są w stanie opuścić mieszkanie.
  Mają po 21 lat. Mają plany i marzenia, swoje pasje i typową młodzieńczą radość. Nietypowe są natomiast ich ograniczenia. Agnieszka i Przemek to rodzeństwo mieszkające w Bystrzycy Górnej, oboje cierpią na dziecięce porażenie mózgowe, które uniemożliwia im prawidłowe funkcjonowanie. Jedną z ich barier jest 19 schodów, prowadzących do ich mieszkania. Sposobem na ich ominięcie jest specjalna platforma schodowa dla niepełnosprawnych, która została wybudowana w 2003 roku przez Powiatowe 8Centrum Pomocy Rodzinie oraz dzięki pomocy Fundacji TVN „Nie Jesteś Sam”. Niestety, murek zabezpieczający dźwig uległ zniszczeniu, głównie z przyczyn atmosferycznych. Koszt jego renowacji znacznie przekracza możliwości finansowe matki bliźniaków, która samotnie wychowuje swoje dzieci.

  Country, folklor, piłka i straż pożarna
   Do pomocy Agnieszce i Przemkowi włączyła się, więc lokalna społeczność, na czele ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy Sosny”. – Jesteśmy organizacją, której bardzo leży na sercu wspieranie osób potrzebujących – mówi Beata Szyszka, prezes stowarzyszenia oraz sołtys Bystrzycy Górnej. Jedną z form pomocy rodzeństwu jest koncert charytatywny, organizowany w sobotę, 16 lutego o godzinie 16.00  w tamtejszym Wiejskim Domu Kultury.Na scenie będzie można zobaczyć nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także świdnickich artystów, którzy zgodzili się swoja twórczością wesprzeć inicjatywę. Dla Agnieszki i Przemka wystąpią między innymi: ZPiT Bystrzyca,Johnny 3 Palce, Boris Ludwiński, akrobaci z MKS Polonia Świdnica oraz dziewczyna z gitarą Ewa Byrska. W szczytny projekt zaangażowali się także piłkarze LKS Bystrzyca Górna. Nie przypadkowo, ponieważ Przemek jest jednym z najwierniejszych kibiców drużyny. Zawodnicy na aukcję przekażą piłkę z podpisami całej drużyny.  –Przygotowaliśmy też wyjątkową niespodziankę dla naszych kibiców- zdradza Maksymilian Niedziałkowski, kapitan drużyny. – Dla biorących udział w licytacji mamy możliwość 10-minutowego wystąpienia w barwach LKS podczas jednego z naszych sparingów –dodaje. To nie koniec aukcyjnych atrakcji. W pełnej gotowości będą również strażacy z OSP Burkatów, którzy hojnym darczyńcom oferują przejażdżkę wozem strażackim oraz zwiedzanie remizy. Dodatkowe fanty zapewnią lokalne firmy oraz przedsiębiorcy. – Dziękuję za okazaną już pomoc i wsparcie oraz serdecznie zapraszamy na sobotni koncert – mówi wiceprezes stowarzyszenia Tadeusz Krajewski. Środki dla rodzeństwa będą zbierane nie tylko podczas aukcji, ale także za pomocą specjalnych cegiełek, które będzie można nabyć podczas imprezy Cała akcja pozyskiwania funduszy trwać będzie aż do kwietnia- kolejną atrakcją jest zaplanowany charytatywny mecz LKS Bystrzyca Górna z niespodziankami. Pomóc rodzeństwu można także wpłacając pieniądze na specjalny numer konta:
  Bank Zachodni WBK SA 58 1090 2369 0000 0001 2047 5985, w tytule wpisując: BLIŹNIAKI
  oraz przekazując im 1% podatku wpisując numer KRS: 00000 37904 z dopiskiem: „ Przemek Witoszyński  146 Fundacja Dzieciom„Zdążyć z pomocą”.


 • III Tydzień Wielkiego Postu 2012

  {nomultithumb} Boże, na nowo wzywasz mnie do zażycia lekarstwa, które mi proponujesz. Lekarstwa gorzkiego, ale najbardziej skutecznego, stosowanego od początków chrześcijaństwa. Pragnę dziś na nowo odkryć wartość tego Boskiego daru, leku dla duszy, leku na infekcję grzechu. Poprzez post chcę oderwać się od pragnień i ułudy tego świata. Chcę oderwać oczy swego ducha od tego, co światowe i przemijające, i skierować je w stronę Ciebie, Boże, który trwasz wiecznie. Poprzez modlitwę pragnę nawiązać z Tobą na nowo relację miłość, gdyż tylko Ty, jesteś źródłem, życiem i prawdą, którego szukam. Natomiast poprzez jałmużnę pragnę realizować Twoje wezwanie: wszystko cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych Mnie uczyniliście. Panie, proszę Cię, abyś był przy mnie, gdy przyjdą pokusy, które będą mi mówiły, iż to wszystko jest tylko ułudą, bezsensem i stratą czasu. Panie podźwignij mnie poprzez ukazanie wielkość Twego nieskończonego miłosierdzia.
  www.liturgii.wiara.pl

 • Pokażmy, że też potrafimy

  {nomultithumb}21 finału WOŚP już za nami, tegoroczna zbiórka przeznaczona zostanie na ratowanie życia dzieci i godną opiekę ludzi starszych. My mieszkańcy Bystrzycy Górnej aktywnie włączamy się w tego typu inicjatywy, jednak w tym roku wraz z zakończeniem 21 finału WOŚP rozpoczynamy naszą wewnętrzną pomoc. A pomagać będziemy naszym mieszkańcom Bystrzycy Górnej Agnieszce i Przemkowi.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Droga Krzyżowa - być człowiekiem

  {nomultithumb} Po pierwsze chrześcijanie muszą mieć oczy otwarte na materialne potrzeby i cierpienia bliźnich, w których powinni dostrzegać cierpiącego Chrystusa: Także dzisiaj z mocą rozbrzmiewa głos Pana, który wzywa każdego z nas do troszczenia się o bliźniego. Także dzisiaj Bóg nas prosi, abyśmy byli «stróżami» naszych braci (por. Rdz 4, 9), abyśmy tworzyli relacje nacechowane wzajemną troskliwością, zabieganiem o dobro drugiego i o jego pełne dobro. Wielkie przykazanie miłości bliźniego nakazuje i apeluje, by mieć świadomość, że jest się odpowiedzialnym za tego, kto tak jak ja jest stworzeniem i dzieckiem Bożym: fakt, że jesteśmy braćmi w człowieczeństwie, a często także w wierze, winien nas skłaniać do dostrzegania w bliźnim prawdziwego alter ego, nieskończenie umiłowanego przez Pana.
  Odpowiedzialność za bliźniego oznacza zatem pragnienie i czynienie dobra drugiego człowieka, z nadzieją, że i on otworzy się na logikę dobra; interesować się bratem znaczy otworzyć oczy na jego potrzeby. Pismo Święte ostrzega przed niebezpieczeństwem, jakim jest zatwardziałość serca, wywołana przez swego rodzaju «duchową znieczulicę», która czyni ślepymi na cierpienia drugiego człowieka.

  jad/KAI

 • II Tydzień Wielkiego Postu 2012

  {nomultithumb} Panie, tak mało dziś słucham Twoich słów. Zamiast tego nieustannie oglądam telewizję, słucham radia, czytam przeróżne gazety, w których rzadko jest obecne Twoje słowo. Ja, chrześcijanin, słyszę Twoje słowo podczas Mszy świętej, homilii, ale cóż z tego, skoro za pięć minut nie pamiętam, co do mnie mówiłeś. Słucham, lecz nie słyszę, bo myśli i serce często jest w innym miejscu, zajęte sprawami ziemskimi. Jak mogę Cię usłyszeć, jeśli wokół mnie tyle szumu, pośpiechu, muzyki. Te oraz inne rzeczywistość mojego codziennego życia zagłuszają ciszę, w której Ty pragniesz skierować do mnie pełne miłość słowa. Wiara rodzi się ze słuchania, a tym co się słyszy jest Twoje słowo, Chryste. Dlatego w tym czasie Wielkiego Postu pragnę realizować swoje postanowienie wielkopostne poprzez szukanie ciszy w moim sercu, w codziennych zajęciach, aby stworzyć przestrzeń dla Twego słowa. Dlatego proszę Cię: mów do mnie Panie, bo sługa Twój pragnie słuchać.
  www.liturgia.wiara.pl

 • Droga Krzyżowa - cierpienie

  {nomultithumb} Wiara w Jezusa Chrystusa, w  moc Jego krzyża i w zbawienne zmartwychwstanie napawają nas niezwykłą nadzieją: iż człowiek i świat mogą być uleczone z cierpienia! A stanie się to naprawdę, jeśli ludzkość i każdy człowiek z osobna uwierzą głęboko i bez reszty w to, co Bóg przygotował człowiekowi przez krzyż i zmartwychwstanie Jezusa: wieczne szczęście w Jego domu – w Niebie. Poprzez zmartwychwstanie otrzymaliśmy od Boga niezłomny dowód zwycięstwa nad złem i cierpieniem, ale ułomność dotyczy także naszej wiary i trudno nam do końca w to uwierzyć. Bóg i temu zaradza, bo daje nam czas na ziemi, aby dojrzewać w wierze i kształtować w sobie nadzieję przyszłego nieśmiertelnego życia, które będzie przepojone obecnością samego Pana, Stwórcy wszystkiego oraz będzie wolne od cierpienia i zła.
  Choć teraźniejszość naznaczona jest ciągle cierpieniem, to wizja takiej przyszłości przepełnia nas ogromną nadzieją, bo dzięki Chrystusowi będziemy wolni od grzechu i śmierci. W tej perspektywie cierpienie teraźniejsze jest źródłem udręk życiowych, tak, ale nie tylko. Cierpienie bowiem staje się jednocześnie szkołą niezłomnej nadziei, „miejscem”, gdzie nadzieja hartuje się, umacnia oraz dojrzewa, i gdzie próbuje się ją, jak próbuje się złoto w tyglu.
  ks. dr Zbigniew Cieślak

 • I Tydzień Wielkiego Postu 2012

  {nomultithumb}We wszystkich postanowieniach wielkopostnych staramy się bardziej poznać Chrystusa, zbliżyć się do Niego, zrozumieć Jego rolę w swoim życiu. Poprzez wyrzeczenia, posty, wstrzemięźliwość od rzeczy doczesnych, robimy trochę wolnego miejsca dla Boga. W czas postu pragnę bardziej wpuścić Boga do swojego życia, jak również drugiego człowieka. Abym bardziej potrafił radować się z tymi, którzy się cieszą jak i płakać z tymi, którzy się smucą. Aby moja miłość wzrastała z dnia na dzień. Bo służąc człowiekowi z miłością służę samemu Bogu. Chryste, pragniemy Cię naśladować, dlatego prosimy Cię o Twoją pomoc, gdyż Ty sam najlepiej nas znasz i wiesz, że bez Ciebie jesteśmy tylko prochem. Tchnij w nas swego Ducha, abyśmy ożyli.
  więcej www.liturgia.wiara.pl

 • Droga Krzyżowa - miłość

  {nomultithumb}Nawet najbardziej heroiczny czyn nic nie znaczy bez miłości. Ona jest sensem dobra i ofiary. Ona jest miarą naszego człowieczeństwa i gwarantem udziału w życiu Boga.
  Przychodzimy do Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, aby doświadczyć Jego Miłości i nauczyć się, że nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś oddaje swoje życie (por. J 15, 13). Jezus ukochał nas taką właśnie miłością.
  ks. Bogusław Zeman SSP
  więcej tutaj


 • Kulinarne Wariacje czas kończyć

  Zapraszamy 30 listopada na godz. 16:00 do Świetlicy Wiejskiej, kończymy Kulinarne Wariacje wspólnym kiszeniem kapusty. Oczywiście w beczce. Tradycyjnie po ciężkiej pracy przy przetworach zajadać się będziemy przepysznym ciastem.

 • Środa Popelcowa 2012

  {nomultithumb}Czas wielkiego postu, tak dziś niepopularny, nie atrakcyjny, ktoś powie - komu potrzeby…niestety również często niezrozumiany. A tymczasem jest to najważniejszy czas w roku liturgicznym. Dla człowieka wiary jest to przede wszystkim okres wielkiego powrotu do miłości Boga, na wzór powrotu marnotrawnego syna do Ojca. Bóg w tym czasie daje wiele okazji, abym zatrzymał się nad sensem życia i spojrzał na nie z perspektywy męki, śmierci i zmartwychwstanie, które są rdzeniem prawdziwej wiary. Bóg zaprasza mnie i ciebie do ponownego wyboru dobra i prawdy, do zerwanie z grzechem, nałogiem, złymi przyzwyczajeniami, które niszczą nas samych. Bóg nie chce śmierci grzesznika, lecz aby się szczerze nawrócił i miał życie, prawdziwe życie, które jest tylko w Bogu. Ojciec pragnie powrotu swych dzieci, robi wszystko, aby ukazać swoją nieskończona miłość. Teraz odpowiedź zależy od syna, czy miłość zostanie zauważona i przyjęta. Boże proszę Cię, naucz mnie odrzucać wszystko, co przysłania mi Ciebie, Twoje światło w mej duszy. Wlej w moje serce pragnienie szczerej odpowiedzi na Twoje wezwanie.
  www.liturgia.wiara.pl

 • Uczę się Ciebie Polsko

  {nomultithumb}20 listopada o godzinie 16:30 w Świetlicy Wiejskiej odbędą się kolejne warsztaty w ramach projektu
  "Uczę się Ciebie Polsko"

  Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych warsztatach.
  Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy sosny"
  postanowiło złożyć ofertę do Urzędu Gminy w Świdnicy na

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • VII Niedziela Zwykła 2012

  {nomultithumb}Niech mądrość Boża kieruje naszymi myślami i sercem, aby słowo Boże mogło nas przemieniać. Mądrością jest sam Chrystus. Rozważając o Nim, rozważam słowa samego Boga. Chrystus jest Słowem Bożym. Na świecie jest wielu uczonych, mędrców tego świata, ale czy ja mam dążyć do mądrość tego świata, w której jest uznanie i zaszczyty? Moją mądrością jest Chrystus i Jego słowa. Mając odrobinę wiary posiadam największy skarb - mądrość, która nie przeminie, nie zdezaktualizuje się, gdyż kto zaufał Jego słowu, będzie miał życie wieczne. Panie proszę Cię, abym potrafił przyjmować Twoje słowo i realizował je w codzienność, stając się Twoim narzędziem. Abym szerzył miłość tam gdzie panuje nienawiść, wybaczenie tam gdzie panuje krzywda, abym był Twoim światłem pośród szarości dnia codziennego, która swoim płaszczem ogarnia cały świat.
  www.liturgia.wiara.pl

 • VI Niedziela Zwykła 2012

  {nomultithumb}Sezon walentynkowy w pełni. Ciężko odpędzić się od różnej wielkości serduszek, misiów i innych gadżetów, mających przekazać miłosną treść. I jeszcze w kościele muszę słuchać o sercu, tym razem, dla odmiany – prawym i szczerym. Właśnie takie serce jest dobrym mieszkaniem dla Boga. Pierwsza myśl – trudno, poszukaj sobie innego miejsca, u mnie raczej nie znajdziesz tego, czego szukasz. Ale z drugiej strony... Właśnie, z reguły na początku każdej Eucharystii uznaję swoją grzeszność, aby godnie Ją sprawować. Godnie – tylko czy to możliwe? Na pewno nie bez Bożej łaski. A  skoro z nią wszystko jest możliwe (albo raczej z Nim, bo łaska to przede wszystkim sam Bóg jeden w Trójcy)... może jednak wjedziesz i się rozgościsz?
  www.liturgia.wiara.pl

 • Żegnaj Lato Na Rok

  {nomultithumb}W ostatni weekend tegorocznego lata po raz pierwszy na naszym Placu Pokoleń pożegnaliśmy wspólnie lato. Smakami, które będą nam o tym przypominać były ziemniaki pieczone w ognisku, prażuchy, placki ziemniaczane nowe prażanki oraz wyborna zupa z dyni. Dodatkowo zajadaliśmy się grillowanym kurczakiem

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • XX Światowy Dzień Chorego

  {nomultithumb}«Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła» (Łk 17, 19)
  W dniu 11.02.2012 roku o godz. 12:00 zostanie odprawiona msza św. z okazji XX Światowego Dnia Chorego, który został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992. Miało to miejsce w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na jego życie.
  Ks. Wiesław zaprasza na mszę św.wszystkich chorych,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pieczemy Ziemniaki

  {nomultithumb}

 • V Niedziela Zwykła 2012

  {nomultithumb}Gdzie jest dzisiaj Bóg? Rodzi mi się to pytanie rozważając niedzielną kolektę. Gdzie jest Bóg? Chyba coraz mniej znajduje dla siebie miejsca przy domowym ognisku. Coraz mniej go w rodzinach, a mimo to Kościół – jako wielka rodzina – o niej nie zapomina. Co rusz wstawia się za najmniejszą, ale i najbardziej wartościową wspólnot. Poleca ją w swoich prośbach i modlitwach. Niedzielna kolekta również nam to ukazuje. Panie Jezu Chryste, proszę Cię, czuwaj nad tym, aby wspólnotowy charakter rodziny nie przerodził się w egoistyczną rzeczywistość, aby żywy płomień ogniska domowego nie został zastąpiony tym sztucznym i nie dającym ciepła miłości. Przecież Ty jesteś tym Płomieniem – nie zostawiaj nas.
  www.liturgia.wiara.pl

 • Piknik szkolny z Teatrem

  teatr na bruku 2015Po raz drugi mogliśmy gościć "Teatr na bruku" tym razem w ramach projektu pomagali nam jako Krasnoludki w budowie Bystrzycy-wioski marzeń. Były porządki we wsi i odnawianie ław i stołu. Następnie wszyscy przenieśli się do Szkoły Podstawowej na organizowany przez Radę Rodziców Piknik. Wybierana była tzw, Rada Wioski spośród uczniów, która przyjmowała postulaty dotyczące  rozwoju wioski. Podzielone na grupy  osoby projektowały flagę, hymn i piosenkę o miejscowości marzeń. Również inne atrakcje czekały na rodziców i dzieci loteria fantowa, smakołyki z rusztu, słodkości i konie itp. Pogoda była wymarzona. Drugi etap wioski marzeń będzie realizowany w sierpniu w trakcie warsztatów. Przygotowany spektakl  można będzie zobaczyć na cyklicznej imprezie "Cebulakowym Gościncu"we wrześniu. Już teraz zapraszamy

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ofiarowanie Pańskie 2012

  Jezus w dniu dzisiejszym został przedstawiony w Świątyni Jerozolimskiej – tak mówi kolekta. A czy Jezus dziś został przedstawiony w innej Świątyni – w Świątyni mojego serca? Czy w ogóle kiedykolwiek świadomie zaprosiłem Go do niej?... nie jest za późno – dziś...
  www.liturgia.wiara.pl

 • IV Niedziela Zwykła 2012

  Z pozoru – modlitwa standardowa. Coś jak życzenia – zdrowia, szczęścia, pomyślności. Czyżby o to chodziło Kościołowi – o powierzchowność, schemat, tandetę przed Bogiem? Bynajmniej. Spójrz tylko na te kilka słów – z całej duszy, szczerze. Czy one są tylko powierzchowne? A może to my je takimi uczyniliśmy? A może to ode mnie zależy, na ile te modlitwy mogą się spełnić w moim życiu. Wszak, jak mówił ks. Tischner, człowiek jest modlitwą, która wbrew samej sobie spełnić się nie jest w stanie...
  www.liturgia.wiara.pl

 • Taaaka była zabawa!!

  dzień dziecka 2015

  Stowarzyszenie "Trzy sosny", Rada Sołecka, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie zorganizowali wyjazd z okazji Dnia Dziecka tym razem do wioski indiańskiej Pocahontas.Grupa 40 dzieciaków miała okazję poznać życie Indian, zdobywać sprawności, otrzymać pióro przynależności do plemienia. Przez kilka godzin posługiwali się wybranymi imionami np.Samotny Wilk, Czysta Łza, Szybka Strzała itp Były narady plemienia, zdrowa rywalizacja nauka poznawania ziół i wspinaczki na górę Mocy.Super zabawa bez nowoczesnej technologii. Gratulujemy pomysłu i dziękujemy organizatorom.     

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ogórek i malina ?

  {nomultithumb}

 • III Niedziela Zwykła 2012

  {nomultithumb}Bóg wzywa mnie dziś abym poszedł za Nim, abym odpowiedział na Jego wezwanie. On pragnie kierować moim życiem, ale nigdy nie czyni tego przymusowo, nigdy nie łamie mojej wolność. Zaprasza mnie do kroczenia z Sobą, jak zaprosił pierwszych uczniów. Lecz zanim ich zgromadził, wzywał wszystkich do nawrócenie i wiary w Ewangelię. Także dziś wzywa mnie do skierowania swych myśli i pragnień w kierunku prawdziwego szczęścia i dobra, którym jest tylko Bóg. Nie ma prawdziwej odpowiedzi na powołanie bez konkretnej decyzji nawrócenia. Nawracaj się, czyli zmieniaj myślenie, z myślenia świata na myślenie wiary. To znaczy, aby wiara w Słowo Boga zmieniała moje myśli, potem serce, a w końcu aby kształtowała konkretne czyny. Czas jest krótki…i przemija postać tego świata (1 Kor 7, 29a; 31b), dlatego proszę Cię, Panie, zmieniaj moje myślenie, abym umiał w każdej chwili odpowiedzieć na Twoje wezwanie, abym nie zmarnował okazji do pomnażania Królestwa Bożego.
  http://liturgia.wiara.pl

 • Sportowe weekendy III

  Rozgrywki sportowe trwają, tym razem w Lubachowie odbyło się strzelanie do tarczy z wiatrówek. Choć przeważali panowie, kobiety również trafiały do celu. Startowało 27 sołectw z naszej Gminy. Zwyciężyła Pogorzała, nasza  męska reprezentacja zdobyła VI miejsce dziękujemy.

  mt_gallery:strelanie 2015  

 • II Niedziela Zwykła 2012

  {nomultithumb}Cóż to jest niebo? Mogą się wielcy i mali tego świata zapytać. Jedno z powiedzeń na określenie czegoś, co jest od drugiego zdecydowanie lepsze, smaczniejsze a nawet i atrakcyjniejsze, mówi: „niebo w gębie”. Natomiast inne powiada: „trzeba nieba, ale trza i chleba”. To Bóg jest niebem. On jest rządcą i mieszkańcem niebiańskich firmamentów, a te na tle ziemi, która również do niego należy, bezwzględnie bardziej atrakcyjniej wypadają. Bóg jest niebem, ale jest także na ziemi wśród swoich stworzeń, natomiast czy będziemy chcieli kroki naszej ziemskiej wędrówki skierować ku królestwu niebieskiemu, to zależy już tylko od nas samych. Jedno jest pewne, bramy nieba są otwarte dla każdego człowieka. Dlatego proszę Cię Panie, abym wybrał dobrą ścieżkę swej pielgrzymki i osiągnął, to co jest pełne miłości, piękna i dobra. Abym osiągnął niebo.
  www.liturgia.wiara.pl

 • Pamiętaj! Zmiana czasu..

   Dziś nastąpi zmiana czasu z zimowego na tzw. letni co oznacza, że śpimy krócej ale za to mamy dłuższy dzień. Przestawiajmy wskazówki  zegarka.zmiana czasu 2015

 • Kolęda 16-20.01.2012

  {nomultithumb}Ksiądz Proboszcz nie zwalnia tempa, można powiedzieć, jest już na półmetku. Od poniedziałku kolęda w Burkatowie, plan w rozwinięciu. Wizyta duszpasterska to szczególny dzień w rodzinie, w tym dniu z Błogosławieństwem Bożym w nasze progi przychodzi nasz Parafialny Pasterz. Uczyńmy to spotkanie godne naszej wiary i tego co naucza Jezus.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Demokratyczne wybory

       
       

  wybory prezydenckie 2015 Wybory prezydenckie   Siedziba Komisji Wyborczej   Świetlica wiejska  Bystrzyca Górna 23   tel. 74 8509731

  Granice obwodu Bystrzyca Górna, Bystrzyca Dolna, Burkatów, Lubachów, Modliszów. W naszym obwodzie Bronisław Komorowski otrzymał 604 głosy, Andrzej Duda  503 głosy. W naszej Gminie Świdnica 

  Bronisław Komorowski uzyskał 3587 głosy (54,85%), następnie Andrzej Duda 2953 (45,15%).

   Ostatecznie Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej został wybrany Andrzej Duda  

  http://prezydent2015.pkw.gov.pl/325_Wyniki_Polska/021907

 • Okres Zwykły

  Okres Zwykły składa się z dwóch części: pierwsza rozpoczyna się w poniedziałek po święcie Chrztu Pańskiego i trwa do wtorku przed Środą Popielcową (obejmuje około 4-6 tygodni). Powtórnie Okres Zwykły zaczyna się w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego i kończy przed I Nieszporami I Niedzieli Adwentu. Skończył się świąteczny czas, albo raczej okres Narodzenia Pańskiego w liturgii. Jezus już podrósł i dalej nas naucza, żyje i wzrasta razem z nami. Co z tym możemy zrobić? Chyba najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie przykładu z Mędrców. Po spotkaniu z Bogiem-Człowiekiem nie wrócili już do domów tą samą drogą. A więc? A więc, owszem, trzeba powrócić do codzienności, do tego wszystkiego, co już znamy, co już kiedyś było, ale nie w ten sam sposób. Ten sam dom, inna droga. Te same obowiązki, inna siła, inna motywacja. To samo życie, Inne Życie. Ten sam ja, Inny Bóg we mnie...
  wiara.pl

 • Kolęda 9-13.01.2012

  W dniu 27 grudnia rozpoczęła się wizyta duszpasterska inaczej Kolęda w naszej Parafii. Są to miłe chwile dla każdej rodziny, i bardzo często oczekiwane, szczególnie dla ludzi chorych i samotnych. Śpiew kolęd, rozmowa z księdzem i wspólna modlitwa jest okazją do bliższego poznania się.
  Plan kolędy w BYSTRZYCY GÓRNEJ i Burkatowie w rozwinięciu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • TRZECH KRÓLI

  {nomultithumb}Według Ewangelii św. Mateusza, za panowania króla Heroda w Judei, do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa - przybyli ze Wschodu mędrcy (trzej królowie), gdyż prorocy przepowiedzieli, że urodził się król żydowski. Odnaleźli Jezusa w stajence, oddali mu pokłon i złożyli dary:
  Kacper ofiarował kadzidło - symbol boskości,
  Melchior - złoto, symbol władzy królewskiej,
  a Baltazar - mirrę, zapowiedź męczeńskiej śmierci.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kulinarne Wariacje

  {nomultithumb} 

 • Boże Narodzenie

  Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole, Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść… Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia…
  To noc wyjątkowa…
  Jedyna… Niepowtarzalna…
  Noc Bożego Narodzenia

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kolęda 2-5.01.2012

  {nomultithumb}W dniu 27 grudnia rozpoczęła się wizyta duszpasterska inaczej Kolęda w naszej Parafii.Są to miłe chwile dla każdej rodziny, i bardzo często oczekiwane, szczególnie dla ludzi chorych i samotnych. Śpiew kolęd, rozmowa z księdzem i wspólna modlitwa jest okazją do bliższego poznania się.
  Plan kolędy w BYSTRZYCY GÓRNEJ w rozwinięciu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wielki Post

   
   
  Środa Popielcowa czyli Popielec. Kiedy wypada w 2015? Popielec

  Środa Popielcowa to uroczystość ruchoma. Środa Popielcowa wypada dokładnie 46 dni przed Wielką Niedzielą i rozpoczyna okres Wielkiego Postu  w naszym Kościele nabożeństwa odbędą się o godz. 9:00 rano, a po południu 18:00.  Droga Krzyżowa piątek godz. 16:00, a o godz. 16:30 Msza Św.

 • Kolęda 28-30.12.2011

  {nomultithumb}W dniu 27 grudnia rozpoczyna się wizyta duszpasterska inaczej Kolęda w naszej Parafii. Są to miłe chwile dla każdej rodziny, i bardzo często oczekiwane, szczególnie dla ludzi chorych i samotnych. Śpiew kolęd, rozmowa z księdzem i wspólna modlitwa jest okazją do bliższego poznania się.
  Plan kolędy w rozwinięciu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Życzenia od Stowarzyszenia "Trzy sosny"

  {nomultithumb}

 • Adwent

  „Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła. Sam Bóg pokoju niech was całkowicie uświęca, aby nienaruszony duch wasz, dusza i ciało bez zarzutu zachowały się na przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa.
  Wierny jest Ten, który was wzywa: On też tego dokona”
  (1 Tes 5,16-24).
 • Zakochani są wśród nas..

  Dużo miłości dla Zakochanych! Abra kadabra sim sala bim, On się zakochał, a Ona w nim Abra kadabra hokus pokus świat jest pełen miłosnych pokus!!życzenia walentynkowe 2015

 • Boże Ciało

  Boże Ciało w Bystrzycy GórnejZ inicjatywy naszego Proboszcza po raz pierwszy uroczysta msza św. odbyła się na boisku koło Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie. Tradycyjna w tym dniu procesja przeszła drogą wzdłuż rzeki w stronę Bystrzycy. Po drodze zatrzymywaliśmy się przy Ołtarzach przygotowanych przez mieszkańców naszej parafii. Procesja zakończyła się na boisku sportowym.

   

  Fotorelacja w naszej galerii

 • ZEBRANIE WIEJSKIE!!

                                                                  OGŁOSZENIE!!!

  SOŁTYS I RADA SOŁECKA ZAPRASZA NA ZEBRANIE WIEJSKIE W DNIU 2015.02.11 (ŚRODA) GODZ. 17:00  W  ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W BYSTRZYCY GÓRNEJ. TEMATEM ZEBRANIE BĘDZIE PRZEDSTAWIENIE PLANU PRACY NA PRZYSZŁY ROK 

                                                                                                   ZAPRASZAMY

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 • II Święto Baby Wielkanocnej

  {nomultithumb}

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Prezentacja Palm Wielkanocnych

  {nomultithumb} W sobotę i niedzielę 24-25 marca w kościele zostaną zaprezentowane palmy wielkanocne wykonane przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Górnej "Trzy sosny". Będzie to już druga prezentacja palm, przypominamy, że rok temu palmy cieszyły się ogromnym powodzeniem. W zaprezentowane palmy będzie można się zaopatrzyć już 31 marca na II Święcie Baby Wielkanocnej.

 • Zebranie Stowarzyszenia "Trzy sosny"

  {nomultithumb}Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej "Trzy sosny"
  ZAPRASZA
  na spotkanie członków stowarzyszenia
  w dniu 23.01.2012 o godz. 18:00 w świetlicy.
  Wszyscy zainteresowani działalnością stowarzyszenia będą mile widziani.
  W programie spotkania między innymi omówienie projektów na pozyskanie środków z FIO


 • Wybory w Bystrzycy Górnej

  wybory 2014

  Mieszkańcy sołectw: Burkatów, Bystrzyca Dolna, Bystrzyca Górna, Lubachów, Modliszów głosują w niedzielę, 16 listopada, w Obwodowej Komisji Wyborczej mieszczącej się w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej 23 w godzinach od 7:00 do 21:00.

  Informacje o frekwencji i pozostałe komunikaty PKW pod tym linkiem.

 • Wybory samorządowe 2014

  klub 2014Zarządzone na 16 listopada br. wybory samorządowe będą się nieco różnić od poprzednich. Po raz pierwszy wybory do rad gmin (oprócz miast na prawach powiatu) odbędą się w jednomandatowych okręgach wyborczych.


  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Podatek !!!

   W DNIACH 10-11.09.2014 (ŚRODA  CZWARTEK) MOŻNA WPŁACAĆ  PODATEK ROLNY I OD NIERUCHOMOŚCI OD  GODZ.16.30 -18.00 W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ ZAPRASZAM SOŁTYS

 • Dożynki w Krzyżowej 2014

  dożynki 2014Kolejne dożynki za nami. Było kolorowo, muzykalnie i smacznie. Przygotowano tradycyjne potrawy - królował " Królik w warzywach", "Kaczka faszerowana", "Pawie oczka", "Kapusta faszerowana cioci Marysi" i oczywiście - znana już nawet za granicą - Kapusta po Bystrzycku. Swój stragan po raz pierwszy wystawiło również Stowarzyszenie "Trzy sosny".

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zebranie wiejskie - podsumowanie

  widok z balonu 2014   Sołtys i Rada Sołecka wraz z przybyłymi mieszkańcami  Bystrzycy Górnej na zebraniu wiejskim w dniu  26.09.2014 dokonała podział funduszu sołeckiego na 2015 rok.

   

   

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nasza rzeka Bystrzyca..

  kajaki 2014Wiemy wszyscy, przez naszą wieś płynie rzeka. Nieraz jest postrachem dla mieszkańców w czasie większych opadów. Nieraz jest potokiem, w którym można podziwiać pływające pstrągi, lecz dla niektórych to górska rzeka stanowiąca wyzwanie  do  jej pokonania w  spływie kajakowym.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Co będzie ?

  Zbliża się długi weekend dla tych, którzy zaplanowali wyjazd życzymy dużo słońca. Jednak  dla pozostających na miejscu zapraszamy na Odpust parafialny  15.08.2014, rusza liga piłkarska mecz wyjazdowy LKS Bystrzyca - Trojan Lądek Zdrój, w sobotę turniej  młodzieżowej piłki plażowej, w niedzielę mecz o godz.17:00 LKS Bystrzyca kontra Zamek Kamieniec Ząbkowicki  . a o godz.19:00 Teatr na bruku z Wrocławia przedstawi  "Spektakl Fotograf" na placu "boisku" ,będzie on wprowadzeniem na Warsztaty Teatralne  Zapraszamy     

 • Sportowy weekend -Jagodnik, łuki

   Turniej łuki 2014Kolejny etap sportowych weekendów tym razem łucznictwo w Jagodniku. Nasza miejscowość reprezentowali Adam Kucharski , Grzegorz Prorok, Mariusz Kosmowski, Wojciech Folczyk  zajęliśmy VII miejsce z 86 punktami. Startowało 17 sołectw.

   

 • Turniej Piłki Plażowej [foto]

  mt_gallery: Turniej Sołectw 2014 w Bystrzycy Górnej - Piłka Plażowa, foto: Robert BólW ramach turnieju sołectw 16 sierpnia 2014 w Bystrzycy Górnej miały miejsce rozgrywki piłki plażowej. Rywalizowały młodzieżowe drużyny czteroosobowe (zawodnicy: 13-19 lat).

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Sportowy weekend - Pogorzała

  sportowy weekend 2014-06Pierwszy raz młodzież wraz z dorosłymi była przedstawicielami Bystrzycy Górnej w sportowo- rekreacyjnych rozgrywkach w Pogorzale na nowo otwartym boisku.

  Młodzi zajęli VI miejsce, a dorośli IX. Turniej trwa i niedługo strzelanie z łuku.

  Zapraszamy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Twoje oczy, Twoje zdrowie

                                         BEZPŁATNE BADANIE OSTROŚCI WZROKU

                                               DLA OSÓB POWYŻEJ 15 ROKU ŻYCIA

  Badanie obejmuje bezpłatną  diagnostykę ostrości wzroku

  Dodatkowo dla osób chętnych przewidziano:

  -badanie zaćmy koszt 20 zł

  -możliwość wyboru oprawki i zamówienia okularów-   już od 130 zł (wymagana zaliczka)

  Badanie przeprowadzi Specjalista Ds.Refrakcji I Zaćmy Optometrysta Kliniczny

                       Badanie odbędzie się  w Bystrzycy Górnej    dnia 18.06.2014

                                   w godz. 13.00-14.00 w Świetlicy.      

  Prosimy o zapisywanie się na listy, które dostępne są u Soltysa lub w Urzędzie Gminy pod numerem

   telefonu 74 852 30 67 wew.213

  TWOJE OCZY, TWOJE ZDROWIE                        INFORMACJA; 733346644 

 • Wiwat Dzień Dziecka!!!

  W ubiegłą sobotę dzieci po podpisaniu Kontraktu wyjechały do Mini Zoo w miejscowości  Łączna. Podglądaliśmy życie 50 gatunków zwierząt ze wszystkich kontynentów Świata. Pogoda była idealna na spędzenie czasu w bajkowej scenerii...  mt_gallery:życzenia dla dzieci 2014

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • KOCHANYM MAMOM!!

   

  ŻYCZENIA DLA MAM                                                                                                     ŻYCZYMY SAMYCH PRZYJEMNOŚCI BEZTROSKI UŚMIECHU  RADOŚCI I DUŻO MIŁOŚCI.

  DZIĘKUJEMY ZA TO, ŻE JESTEŚCIE ZAWSZE Z NAMI !

 • Dzień Dziecka

  wyjazd dzieci 2014 Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkie dzieci na wyjazd  dnia 31.05.2014 (sobota) o godz. 8:45 zbiórka pod Świetlicą Wiejską. Zwiedzać będziemy MINI ZOO w Mieroszowie z przewodnikiem. Dodatkowo pieczenie kiełbasek, gry zabawy na terenie farmy. Zapisy w świetlicy od godz.16:00 do środy 28.05.2014 włącznie. Należy podać pesel dziecka i opiekuna jeżeli dziecko potrzebuje opiekuna. Wyjazd bezpłatny dla dzieci.  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!                                                                                            Stowarzyszenie "Trzy sosny"

 • Wybory do Europarlamentu

  flaga Polski i UniiGłosujemy w Świetlicy w Bystrzycy Górnej. Głosowanie od godz. 6:00 do 20:00 w niedzielę 25 maja br. Lokal wyborczy (obwodowa komisja wyborcza) dla mieszkańców: Bystrzycy Górnej, Bystrzycy Dolnej, Burkatowa, Lubachowa i Modliszowa. Osoby głosujące powinny posiadać przy sobie dowód tożsamości.
  Przypominamy o obowiązującej ciszy wyborczej.

 • Sportowy weekend w obiektywie 3

  mt_gallery:strzelnie 2014Kolejne rozgrywki za nami zaszczytne III miejsce w strzelaniu. Dziękujemy!!

 • KOMUNIKAT METEO

   

  KOMUNIKAT METEO - OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM I DESZCZEM      
  14 maj 2014

  logo IMGWIMGW ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru i opadów deszczu na obszarze woj. dolnośląskiego.

   

   

  Ważność: od godz. 07:30 dnia 16.05.2014 do godz. 07:30 dnia 17.05.2014

  Zjawisko/Stopień zagrożenia: Intensywne opady deszczu/2, Silny wiatr/1

  Orientacyjny przebieg:

  Prognozuje się opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, zwłaszcza w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim. Prognozowana wysokość opadów w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim od 30 mm do 45 mm, miejscami do 60 mm, a na pozostałym obszarze od 5 mm do 20 mm.

  W dzień prognozuje się wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych.

  Uwagi: Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych jest informacją orientacyjną. Wydawanie depeszy OSTRZEŻENIE unieważnia i anuluje wszystkie informacje dotyczące tego samego okresu zawarte w prognozie.

  Opracował:
  Dyżurny synoptyk: Piotr Mańczak
  Data wydania: godz. 13:52 dnia 13.05.2014
  prognoza nr 16267/2014

   

 • Festiwal Trzech Regionów [foto]

  Regionalne potrawy, niezapomniane smaki i Zespół Pieśni i Tańca "Bystrzyca"wraz z innymi zespołami spotkał się w Krzyżowej na festiwalu. Otwarcia dokonali prezesi trzech  Lokalnych Grup Działania" Górna Prosna"," Między Wisłą a Kampinosem" i "Szlakiem Granitu" a także Dyrektor Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego  Paweł Czyszczoń. Piękne regionalne stroje to widok nie do zapomnienia. 

  mt_gallery: festiwal w Krzyżowej 2014

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Podatek

  W dniach 13-14.05.2014(wtorek, środa) od godz.10:00 do 12:00 w Świetlicy wiejskiej  można wpłacać podatek rolny i od nieruchomości. Zapraszam Sołtys

 • Festyn

  Festyn majowy odwołany z powodu smutnej i zimnej pogody. Nowy termin podamy.

 • Ankieta

  krajobrazDostępna jest ankieta, której wypełnienie pozwoli zidentyfikować problemy mieszkańców Gminy Świdnica, wskazanie  co należy zmienić lub poprawić.         Badanie umożliwi  powstanie Strategii Rozwoju Gminy Świdnica.                                                                                        Ankieta jest anonimowa.

   gminaswidnica.ankietka.pl

 • Sportowy weekend w obiektywie(2)

  mt_gallery:siatkówka 2014

 • Przyjaciel wszystkich ludzi!!

  KANONIZACJA Kilkanaście  godzin dzieli nas od wielkiego święta- kanonizacji naszego                 JANA PAWŁA II. Każdy z nas na swój sposób przeżyje ten dzień, niektórzy są już na placu w Watykanie, z naszej parafii również są tam przedstawiciele możliwe,że podzielą się z nami swoimi wrażeniami. Jednakże Ci, którzy zostali gromadzą się w kościołach, domach na wspólnej modlitwie. Wiele zawdzięczamy naszemu Polakowi słowa jakimi przez tyle lat zwracał się do nas na zawsze pozostaną w naszych sercach. Nigdy nie straciły na wartości, prowadzą szlakiem na nowo przez nas odkrywanym.                                                                              To nasz PRZYJACIEL!!!!!, zostanie ŚWIĘTYM!!!

  Transmisja kanonizacji 27.04.2014 godz. 10:00 

 • FESTYN - MAJÓWKA [foto]

  Tak to właśnie było! Pogoda sprzyjała emocjonującej rywalizacji między dziećmi w rzucaniu do celu, strzelaniu z łuku, przeciąganiu liny. Malowanie kredą, kolorowe bańki mydlane to nadal wielka atrakcja.
  Dla dorosłych przygotowano bicie rekordu w cięciu drzewa na czas. Poprzedni rekord to 63 s tym razem to tylko 30 s. Doświadczenie pokonało młodość. Najlepszy wynik w rzucie oponą na odległość to 9,4 m! Wcale nie taka banalna konkurencja  jakby się zdawało - oczywiście następnym razem liczymy na ustalenie nowych rekordów.

  Bufet był obficie zaopatrzony, zespół pięknie przygrywał do tańca. Jak majówka, to tylko taka i tylko tu.

  mt_gallery: Majówka w Bystrzycy Górnej, foto: Robert Ból

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wesołych Świąt

  życzenia wielkanocne

 • Wielki Tydzień

  wielkanoc 2014Niedziela Palmowa rozpoczęła Wielki Tydzień czas przygotowujący chrześcijan do najważniejszego święta Zmartwychwstania Pańskiego.         

  Triduum Paschalne (Święte Trzy Dni ) to obrzędy i nabożeństwa odprawiane w kościołach. W naszym kościele

   Wielki Czwartek godz.18:00 

  Wielki Piątek Droga Krzyżowa -15:00   godz.18:00 Adoracja Krzyża

  Wielka Sobota poświęcenie pokarmów godz.10:00, 11:00, 13:00, Poświęcenie ognia godz.20:00 Niedziela Rezurekcja godz.6:00  Msza św.godz.11:00                Poniedziałek godz.8:00, 11:00 

 • Sportowy weekend w obiektywie

  mt_gallery:kręgle

 • ZMIENIAMY CZAS!

  zegarzmiana            Pamiętajmy, że dziś w nocy z 29 na 30 marca z przesuwamy wskazówki zegarka z czasu zimowego na czas letni z godz. 2.00 na godz. 3.00, co prawda śpimy krócej, ale za to będziemy mieli  dłuższe dni!  Czas zmieniany jest w 70 krajach na świecie poza Unią Europejską czasu nie zmienia tylko Islandia. Do starego czasu powrócimy dopiero 26 października.  

 • Co na zebraniu...

  zebraniewsiDnia 26.03.2014 o godz.18.00 odbyło się  coroczne zebranie wiejskie, w którym uczestniczyli : z-ca wójta Urzędu Gminy Zbigniew Kanicki, radny Janusz Maruda, mieszkańcy Bystrzycy Górnej w  licznej grupie osób z nowo wybudowanego  Osiedla Sowiego.  

   

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • OGŁOSZENIE!

                                                                    OGŁOSZENIE !

             ZAWIADAMIA SIĘ, ŻE W DNIU 26.03.2014 (ŚRODA) O GODZ.18:00                   W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W BYSTRZYCY GÓRNEJ ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE  MIESZKAŃCÓW, OBECNI BĘDĄ  PRZEDSTAWICIELE  URZĘDU GMINY                                                    PORZĄDEK ZEBRANIA ;

             - SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SOŁTYSA I RADY SOŁECKIEJ ZA 2013 ROK

             - PRZEDSTAWIENIE PLANOWANYCH DZIAŁAŃ NA 2014

              - SPRAWY RÓŻNE                                            ZAPRASZAMY     

 • Wiosna, wiosna, wiosna!!!

  wiosna2014''Przyszła wiosna do lasku, z kluczykami przy pasku, a te klucze pachnące można znależć na łące. Pierwsze wiosenne kwiaty -pierwiosnki.''

  Choć poranki jeszcze chłodne, ptaki zaczynają swoje trele, przebiśniegi zawstydzone brakiem śniegu, kiwają dzwoneczkami, małe stokrotki nieśmiało wyciągają główki do  słońca a dumne hiacynty prężą się na grządkach.        Obudzona biedronka wyleguje się na  trawie.     Pachnie wiosną.........   Jesteś już?

 • Dzień Kobiet

  dzienkobiet

 • Centra sportowo-profilaktyczne działają

  Centrum sportowo-profilaktyczne w Bystrzycy GórnejRuszyły na świetlicach wiejskich centra sportowo- profilaktyczne. 15 lutego odbył się turniej piłki nożnej do lat 13 w hali sportowej w Witoszowie. Koordynator wystawił wspólną drużynę (ze świetlic z Bystrzycy Górnej, Dolnej, Lubachowa i Burkatowa), która zajęła 7. miejsce.
  Natomiast 9 marca odbędzie się powiatowy turniej tenisa stołowego w różnych kategoriach wiekowych o awans do następnego etapu w Dobromierzu.

  Treningi na świetlicy: w czasie ferii wtorek o godz. 9:00, po feriach w każdy wtorek o godz. 16:00. Życzymy sukcesów i trzymamy kciuki!

 • Popielec

  popielecŚroda popielcowa to ważny dzień dla wszystkich katolików, od tego dnia rozpoczyna się 40 dniowy Wielki Post jest to czas przygotowania  do Wielkanocy. Posypywanie głów popiołem, który powstaje po spaleniu poświęconych palm wielkanocnych w Niedzielę Palmową to znak pokuty, pokory i nawracania.Jest to czas na zastanowienie się nad własnym życiem.

   

  W naszym kościele nabożeństwo o godz. 9:00,  po południu godz.18:00  

 • Babski comber-koniec karnawału!

  comber2maskiW sobotę panie uczestniczące w Babskim Combrze wspólnie spędziły wieczór wystrojone w ciekawe, pełne kolorów i fantazji stroje. Wybrana została Marszałek ceremonii czyli najstarsza stażem małżeńskim pani. Na znak władzy otrzymała buławę i została zobowiązana do zorganizowania combra w przyszłym roku. Natomiast najmłodsza mężatka otrzymała zadanie zatańczenia z combrem i wkupienia się w łaski pozostałych kobiet. Stworzony niezapomniany klimat, pełen relaksu, zabawy i śmiechu  zachowa się w pamięci aż do przyszłego roku.

  To był babski wieczór! Galeria zdjęć..

  mt_gallery:comber2014

 • FERIE Z KSIĄŻKĄ

  dziecko z książkąJeszcze przez tydzień, do końca ferii, Biblioteka Publiczna, filia w Bystrzycy Górnej zaprasza na
  FERIE Z KSIĄŻKĄ od poniedziałku do piątku w godz. 14:00-15:30.

  W programie: czytanie bajek i opowiadań dla dzieci, konkursy rysunkowe, konkursy czytelnicze, wspólna zabawa.

  Zapraszamy

 • Będzie remont

  Świetlica wiejska w Bystrzycy GórnejPrzyznano dotację na oczekiwany remont, który obejmie wymianę instalacji, drzwi i sanitariatów w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej. Planowane zakończenie prac w maju.
  Warto pamiętać, że w ramach tych dotacji w minionych latach m.in. wybudowano szatnię wraz z modernizacją boiska sportowego, doposażono "Trójkąt Pokoleń" i wykonano termomodernizację świetlicy. 

 • Babski comber!!!!

  Babski comber

 • Kochać jak to łatwo powiedzieć - Walentynki

 • Centra sportowo -profilaktyczne

  Dzieciaki w Bystrzycy Górnej

  4. lutego (wtorek) o godz.16:00 na spotkanie  do Świetlicy wiejskiej wszystkie dzieci w ramach działań świetlicy środowiskowej na pierwsze w tym roku zajęcia sportowo -profilaktyczne z koordynatorem panią  Renatą Zapart-Dec.

  Zapraszamy!

   

   

 • Wielkie podziękowania dla Andrzeja.

  W imieniu zarządu, wszystkich członków Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Górnej "Trzy sosny" i swoim własnym bardzo dziękuję Andrzejowi za ogrom pracy włożonej w stworzenie i prowadzenie naszej, bystrzyckiej strony internetowej przez ostatnie trzy lata. Wierzę, że nie jest to koniec naszej współpracy.

  Jednocześnie chciałabym wyrazić szacunek dla uczestników dyskusji, która miała miejsce na naszej stronie w ostatnich dniach.   Mimo, że zabrali głos sceptycy, mimo, że padło sporo gorzkich słów wierzę, że dzięki temu będziemy wszyscy potrafili spojrzeć na nasze wspólne sprawy, a także cele, do których dążymy inaczej niż dotychczas. Spierajmy się na argumenty, szukajmy najlepszych rozwiązań.

  Bystrzyca GórnaTym, którzy poświęcali i poświęcają swój czas i energię na rzecz swojej miejscowości dziękuję tą drogą za to co udało nam się wspólnie dotąd osiągnąć. Ciepłe słowa należą się również wszystkim, którzy znajdują czas aby po prostu uczestniczyć w tym wszystkim co tworzy naszą pozytywną społeczność.

   Beata Szyszka

   

  P.S. W ciągu najbliższych dni zapadną decyzje co do sposobu dalszego funkcjonowania naszej strony internetowej. Rozmowy trwają.

 • Rezygnacja

   Z dniem 23. stycznia rezygnuję z administrowania tej strony.
  Strona www.bystrzycagorna.pl jest własnością Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Górnej "Trzy sosny" więc decyzja o jej dalszym istnieniu i administrowaniu zależy od w/w Stowarzyszenia.
  Andrzej Somala

 • Dzień Babci

  {jcomments off}{nomultithumb}Kochana Babciu!
  Jak można pomieścić w sobie,
  tyle troski, ciepła i miłości.
  Jak można podarować innym
  tyle uśmiechu, dobroci i radości.
  Jak można zdobyć zdolność
  by w trudnych chwilach nieść pociechę.
  Jak można powiedz Babciu
  stać się jak Ty,
  cudownym człowiekiem?

   

 • Płacimy Podatek !

  podatek2014

 • Sołtys Beata Szyszka - odpowiada

  {jcomments on}{nomultithumb}Witam wszystkich!

  Dziękuję za komentarze na naszej stronie. Bardzo zabolało mnie, że są mieszkańcy, którzy czują niedosyt z tego, co się dzieje w naszej wsi. Piszecie, że opuszczono niektóre organizacje...

  Trudno stało się, ale to, co się teraz wyprawia... Co to ma być, krucjata?

  Obudziła się w niektórych zagubiona duma? 

  Zapytam: czemu nie uczestniczycie w zebraniach wiejskich? Tak, tam właśnie podejmowane są decyzje dotyczące naszej wsi!

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • I TY możesz zostać dawcą


  Więcej o Fundacji tutaj

 • Pani Wójt kiedy będzie Sala Gimnastyczna?

  {jcomments on}{nomultithumb}Wiele głosów pojawiło się w komentarzach na temat sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej. Sprawa ciągnie się już dawna i jakoś nigdy nie może być sfinalizowana. Na stronach naszego portalu nie raz pokazywały się informacje na ten temat, ale dalej nic się nie robi.
  Dla Gminy ważniejsze jest wybudowanie

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wesołe Spotkanie Noworoczne

  {nomultithumb}11 stycznia w świetlicy odbyło się spotkanie noworoczne zorganizowane przez Klub Seniora i Stowarzyszenie "Trzy sosny". Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele Urzędu Gminy, Wójt Gminy pani Teresa Mazurek, Skarbnik UG pani Anna Szymkiewicz, Dyrektor GOKSiR pan Krzysztof Jas, Sołtysi z sąsiednich miejscowości, Rada Sołecka, nasi

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Walka Szansa Pomoc Szczęście

  {nomultithumb} Fundacja DKMS założyła największą w Polsce bazę dawców komórek macierzystych. Obecnie, w Polsce, dawstwo szpiku jest wciąż mało popularne. Wynika to najczęściej z niewiedzy i, płynących z niej, obaw. Ludzie wciąż się boją, że pomagając innym, narażają siebie. Tymczasem pobieranie szpiku jest czynnością zupełnie bezbolesną i

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Sylwester 2013!

 • V Śniadanie Patriotyczne

  {nomultithumb} Dzień Niepodległości w naszej parafii tradycyjnie rozpoczęty został Mszą Św. za Ojczyznę gdzie podniosły nastrój wniosły wprowadzone sztandary przez zaproszonych kombatantów Stanisława Wolaka i Zygmunta Zelka. Następnie w świetlicy odbyło się jubileuszowe V Śniadanie Patriotyczne. Wspaniałe przyjęcie przygotowane przez członków

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 11 listopad

 • Fundusz podzielony

  {nomultithumb} W dniu 24 września przy skromnym udziale mieszkańców Rada Sołecka przedstawiła proponowany podział środków pieniężnych na 2014 rok. Fundusz sołecki w 2014 roku wynosi
  20 822 zł. i zostanie wykorzystany na: zakup lamp oświetleniowych, dalszą budowę chodnika, zakup materiałów na doposażenie świetlicy, poprawę estetyki wsi.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Jesień 2013

 • Zebranie!

 • Plon niesiemy plon...

  {nomultithumb}Już za nami Dożynki 2013, których gospodarzem była wieś Lutomia Górna i Lutomia Dolna. Wśród wielu wiejskich stoisk nie mogło zabraknąć i naszego stoiska, które zostało przygotowane przez Radę Sołecką, Stowarzyszenie „Trzy sosny” oraz Klub Seniora. Jak nakazuje tradycja, głównym elementem był wieniec dożynkowy w kształcie korony, a na

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • ZBIÓRKA ŚMIECI WIELKOGABARYTOWYCH

  {nomultithumb}Od 13 września br. na terenie gminy Świdnica rusza zbiórka śmieci wielkogabarytowych, używanego sprzętu RTV/AGD, baterii i opakowań po aerozolach.
  Odpady należy wystawiać w terminach zgodnych z harmonogramem w godzinach od 16:00 w piątek do 8:00 rano w sobotę, we wskazanych miejscach w Bystrzycy Górnej składamy przy stacji PKP kolo cmentarza 20-21 września.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zdrowie ma smak VII Targi

 • Festyn na pięć...

  Galeria zdjęć tutaj

 • Z tablicy "U Janka"

 • Worki na odpady - u sołtysa

  Zgodnie z umową worki na odpady powinny być dostarczone do każdej nieruchomości w której zadeklarowano selektywną zbiórkę odpadów jednak co innego umowa co innego życie, a więc drodzy mieszkańcy jak chcecie worki na odpady to zgłoście się do sołtysa to je otrzymacie w przeciwnym wypadku - to nie wiem ?


  Powyższe skany można zobaczyć na stronie Urzędu Gminy tutaj

   

 • miłość nie wyczerpuje się nigdy

  - Państwo jesteście z tych czasów, kiedy coś się psuło, to się to naprawiało, a nie wyrzucało – mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica podczas uroczystości złotych i diamentowych godów.
  W sobotę, 29 czerwca w Urzędzie Stanu Cywilnego miały miejsce  uroczystości jubileuszowe sześciu par małżeńskich. Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez prezydenta RP zostało odznaczonych pięć par ze Świdnicy oraz jedna para z terenu gminy Świdnica Teresa i Tadeusz Krajewscy.
  - Dzisiejszy dzień przekonuje nas o prawdziwości słów, iż miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej jej dajemy, tym więcej otrzymujemy. Sześć par – dwanaście osób, dzięki swojej wytrwałości w dochowaniu złożonej obietnicy: miłości, szacunku i oddania, zgromadziło na tej sali tak wiele osób i wszyscy jesteśmy świadkami Waszej prawdy o wielkości rodziny, którą stworzyliście – mówiła podczas uroczystości Dorota Kruźlak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy.
  Uroczystości uświetnił Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”.
  Również i my życzymy Wam abyście dalej szli przez życie, trzymając się mocno za ręce zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, zawsze pewni swoich uczuć.
  swidnica24.pl
  O uroczystości można również przeczytać na stronie Urzędu Gminy tutaj
  Galeria zdjęć tutaj

 • Bystrzyca Górna bez prądu

  {nomultithumb}TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Wałbrzychu informuje o planowanych przerwach w dostawach energii elektrycznej dla odbiorców z terenu Gminy Świdnica.
  W związku z koniecznością przeprowadzenia prac remontowo-eksploatacyjnych na urządzeniach energetycznych pozbawieni prądu elektrycznego będą w dniu (-ach) mieszkańcy:
  Bystrzyca Górna
  05.07.2013 r. od godz 8:00 do godz 16:00
  numery: [wszystkie]1 do 60 75 i dz.117/5 dz.121/3 dz.127/2 dz.147 dz.200/5 dz.62/9;
  08.07.2013 r. od godz 8:00 do godz 16:00
  numery: 1 – 8 i 75;
  Gmina Świdnica

 • Festyn Charytatywny w Grodziszczu

  W sobotę 29.06 Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Grodziszcze SZTAFETA POKOLEŃ organizuje i ZAPRASZA na festyn charytatywny na rzecz Bogdana Barana mieszkańca wsi Grodziszcze, który uległ wypadkowi i niestety będzie się poruszał na wózku inwalidzkim. Zbierane będą fundusze na przystosowanie łazienki i wejścia na potrzeby osoby niepełnosprawnej.

 • Pojemniki na śmieci

  {nomultithumb}Z dniem 1 lipca 2013 r. organizowanie odbioru odpadów przejmuje na siebie gmina, która to zadanie realizować będzie poprzez wyłonionego w drodze przetargu wykonawcę, tj. Zakład Oczyszczania Miasta sp. z o.o. w Świdnicy (ZOM). Każdy mieszkaniec gminy Świdnica musi we własnym zakresie zadbać o pojemnik na

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Harmonogram Wywozu Śmieci

 • Intensywne opady deszczu czerwiec 2013

  Zarządzeniem Wójta Gminy Świdnica z dnia 25-06-2013 r. od godz. 8.30 do 26-06-2013 r. do godz. 13.30 na terenie Gminy Świdnica obowiązywał alarm przeciwpowodziowy. Intensywne opady deszczu były również przyczyną z zrzutu wody z tamy. Rzeka Bystrzyca płynęła w korycie, ale przyczyną

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rekreacja sołectw

  {nomultithumb} W sobotę 22 czerwca w Pankowie odbył się kolejny Turniej Sołectw „Sportowe weekendy na wsi”. Tym razem Sołectwa wzięły udział w Turnieju Rekreacyjnym. W konkurencjach wystartowało 13 reprezentacji wsi.  Zwycięzcą została

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dzień Ojca

 • Turniej Sołectw - Turniej Rekreacyjny

  {nomultithumb}Informujemy, że Turniej Rekreacyjny „Sportowe weekendy na wsi” odbędzie się dnia 22 czerwca br. na boisku sportowym w Pankowie. Rozpoczęcie Turnieju o godz. 15.00
  REGULAMIN
  TURNIEJ SPORTOWO REKREACYJNY
  W RAMACH TURNIEJU SOŁECTW GMINY ŚWIDNICA

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Witamy LATO 2013 !!!

  Po bardzo długiej zimie i spóźnionej wiośnie mamy LATO więc nie narzekajmy na upały tylko cieszmy się słońcem i wakacjami...

 • Nasze śmieci zabierze ZOM Świdnica

  Umowa z ZOM Sp. z o.o. została podpisana 28 maja br. i obowiązywać będzie przez najbliższe 4 lata. Śmieci z gospodarstw domowych będą odbierane co najmniej 2 razy w miesiącu. Natomiast frakcje segregowane tj. papier, szkło, plastik – raz w miesiącu w odpowiednich workach. A na bieżąco z punktów selektywnej zbiórki odpadów. Ważną informacją jest fakt, że każde gospodarstwo domowe powinno od 1 lipca br. zaopatrzyć się we własnym zakresie w pojemnik na odpady zmieszane. Natomiast worki będą przekazywane przez ZOM bezpłatnie. Kolejny worek przeznaczony na selektywną zbiórkę przysługiwać będzie w zamian za oddanie worka wypełnionego odpowiednią frakcją odpadów. Obecnie trwa ustalanie harmonogramu.
  Odpady naturalne (biodegradowalne i zielone) należy zagospodarowywać w kompostownikach, lub biogazowniach. W innych przypadkach odpady tego typu powinno się oddać do Punktu Selektywnego Zbiórki Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK, który zlokalizowany jest przy ul. Metalowców 5 w Świdnicy.
  www.gmina.swidnica.pl

 • W strzelaniu na podium

  {nomultithumb}W dniu 25 maja w Muzeum Broni i Militariów odbył się Turniej Strzelecki „SPORTOWE WEEKENDY NA WSI”.
  W Turnieju wystartowało 18 reprezentacji Sołectw Gminy Świdnica. Zwycięstwo w Turnieju wystrzelała drużyna z Pogorzały, tuż za nią znalazł się Panków oraz Bystrzyca Górna.
  Drużyna Bystrzycy Górnej "strzelała" w

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dzień Matki


  Stowarzyszenie„Trzy sosny”, Rada Sołecka, Klub Seniora zapraszają na
  „Dzień Matki”
  który odbędzie się  25.05.2013 o godzinie 17:00
  w Świetlicy Wiejskiej

 • "NO BUSINESS" w Justynce

 • Majowy weekend

  Zapowiada się bardzo interesujący długi weekend majowy w Bystrzycy Górnej.
  Już 1 maja o godz. 17:00 na boisku odbędzie się mecz o
  mistrzostwo klasy okręgowej
  LKS Bystrzyca Górna - Unia Złoty Stok
  .
  3 maja ok. godz. 12:00 oglądać będziemy kolarzy na 1 etapie
  48 Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich
  (mapka tutaj)
  .

  Natomiast w Bystrzycy Dolnej o godz. 11:00 odbędzie się
  mecz o mistrzostwo klasy "B"
  LKS II Bystrzyca Górna - LKS Dąb Mościsko,
  jednak najwięcej atrakcji zostało przygotowanych na
  FESTYN MAJOWY,
  na który zaprasza Sołtys i Rada Sołecka. W programie coroczny turniej piłki podwórkowej, pokaz techniki kickboxingu i samoobrony, pokaz tańca i walki Capoeira, zabawy integracyjne portki, gąsienica, przeciąganie liny, "kawiarenka pod Świerkiem" smakołyki z rusztu no i oczywiście zabawa do rana. W sobotę nasi juniorzy wyjeżdżają na mecz do Sieniawki, a seniorzy w niedzielę grają w Wałbrzychu.

  Serdecznie zapraszamy.

 • Kontener na śmici

  {nomultithumb}Zawiadamiamy, że w dniu
  24.04.2013 (środa)
  zostanie podstawiony kontener na tzw. duże śmieci przy wjeździe na byłą
  stację PKP prosimy o nie przeładowanie kontenera dziękujemy

  Sołtys i Rada Sołecka

 • „Sportowe weekendy na wsi” turniej siatkówki

  {nomultithumb}III edycja Turnieju Sołectw „Sportowe weekendy na wsi” nabiera coraz większego zainteresowania na 20 kwietnia zaplanowano Turniej Piłki Siatkowej ale z uwagi na bardzo dużą liczbę zgłoszonych drużyn turniej odbędzie się w dwóch terminach.
  Zgłoszone drużyny podzielono na dwie grupy i tak:
  GRUPA I 20.04.2013 godz. 10:00 (Panków, Pogorzała, Lutomia Dolna, Burkatów, Lubachów, Komorów, Bojanice,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nowy Dzielnicowy

  {nomultithumb}W związku z awansem zawodowym dotychczasowego dzielnicowego, służbę na terenie gminy Świdnica rozpoczyna
  Starszy Sierżant Krzysztof Huzar
  tel. +48-888-283-905

  Nowy funkcjonariusz zastąpi tym samym dotychczasowego dzielnicowego
  Mł. Asp. Dawida Wąsowskiego.
  Rejony służbowe pozostają bez zmian.


  REJON SŁUŻBOWY

  Burkatów, Bystrzyca Górna, Komorów, Lubachów, Modliszów, Mokrzeszów, Pogorzała, Słotwina, Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Złoty Las.
  Urząd Gminy Świdnica


 • Wspólne zdjęcie

  {nomultithumb} Dzisiaj o godz. 15:30 przeleci przez Bystrzycę Górną balon wykonując zdjęcia wszystkich mieszkańców. Zdjęcia będą wykorzystane do interaktywnej mapy Bystrzycy Górnej. Organizator prosi o wyjście wszystkich mieszkańców przed dom najlepiej stanąć przed wejściem, można zabrać swoje ulubione zwierzątko lub inną rzecz którą chcemy się pochwalić. Strój dowolny ale zdjęcia będą bardzo zbliżone, więc żeby potem nie było zdziwienia.

 • Śmingus - Dyngus

 • Życzenia dla Mieszkańców Bystrzycy Górnej

 • ZMIANA CZASU

  Zmiana z czasu z zimowego na letni nastąpi w nocy z 30 (sobota) na 31 (niedziela) marca 2013. Zegarki przestawimy o godzinę do przodu z 2:00 na 3:00.

 • Wesołych Świąt

 • Młodzi siatkarze na "pudle"

  Dnia 23.03.2013 r. o godz. 9.30 Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Świdnicy, Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Świdnicy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz KPP w Świdnicy zorganizowały otwarty turniej piłki siatkowej drużyn młodzieżowych. Reprezentacja Bystrzycy Górnej w składzie

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ostatni tydzień na deklarację

  Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek przypomina, że od 1 lipca 2013 r. gmina przejmuje obowiązek odbioru odpadów komunalnych, wytworzonych na naszym terenie.
  W związku z powyższym wszyscy właściciele, w tym użytkownicy, najemcy i zarządcy nieruchomości,
  mają obowiązek złożenia deklaracji
  o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
  w terminie do dnia 31 marca 2013 r.

  Jeżeli mieszkańcy i właściciele nieruchomości nie złożą
  deklaracji – to zapłacą 2 x więcej.

  Druki deklaracji dostępne są u sołtysa w siedzibie Urzędu Gminy oraz na stronie internetowej Urzędu www.gmina.swidnica.pl
  Wypełnione deklaracje należy złożyć do końca marca bieżącego roku w siedzibie Urzędu Gminy Świdnica, przy ul. B. Głowackiego 4, 58-100 Świdnica – Punkt Informacyjny, lub za pośrednictwem poczty lub u sołtysa.

 • X miejsce na początek

  {nomultithumb}Rekordowa ilość drużyn stanęła na starcie III edycji  Turnieju Sołectw „Sportowe weekendy na wsi”. W turnieju kręgli udział wzięło aż 19 reprezentacji wsi z terenu Gminy Wiejskiej Świdnica. Bystrzycę Górną reprezentowali Izabela Kepa, Renata Kos, Beata Szyszka, Adam Kucharski. Kręgielnia Maria w Wałbrzychu oprócz samych zawodników zgromadziła rzesze

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Witamy wiosnę

  {nomultithumb}Astronomiczna wiosna - w przeciwieństwie do wiosny kalendarzowej, która zawsze zaczyna się 21 marca - każdego roku wypada w innym terminie. Uzależnione jest to od równonocy wiosennej, czyli momentu, kiedy Słońce przechodzi przez punkt Barana. W 2013 roku nastąpi to 20 marca o godzinie 12.02. Dla porównania, rok temu witaliśmy wiosnę blisko 6 godzin

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zdrowie i Piękno w Twoich Rękach

  Polecamy firmę zajmującą się rehabilitacją i odnową biologiczną w domu pacjenta (szczegóły dojazdu tutaj)oraz dystrybucją kosmeceutyków - kosmetyków leczniczych. Produkty te są używane do zabiegów kosmetycznych twarzy, stóp, rąk i jako eliminatory cellulitu.
  Oferta  firmy jest skierowana do dzieci (gimnastyka korekcyjna, fizykoterapia, kinezyterapia), do dziewcząt i chłopców z cerą problemową, do dojrzałych kobiet i mężczyzn oczekujących profesjonalnej

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • ZIELONA SOBOTA w JUSTYNCE

  ZIELONA SOBOTA--16 MARCA 2013!
   Zapraszamy
  do Justynki w Bystrzycy Górnej

  na Zielony wieczór irlandzki z okazji
  Dnia Świętego Patryka.

  PIWO GUINNESS,WHISKY,PYSZNE JEDZONKO I ZABAWA PRZY MUZYCE IRLANDZKIEJ NA ŻYWO! ZESPÓŁ
  'The Green IRISH Team'

  ZAPRASZAMY OD GODZ.20 00

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dla naszej Pani Sołtys

  {nomultithumb}Droga Beatko
  w Dniu Sołtysa mieszkańcy Bystrzycy Górnej składają Ci najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i wytrwałości w dążeniu do upragnionego celu, spełnienia marzeń i wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.


 • Kochać Kobiety - 8 marzec 2013

  Wszystkim Kobietom, Dziewczynom i Dziewczynkom w dniu Ich święta wszystkiego co najlepsze wraz z piosenką składają
  mężczyźni, chłopcy i chłopczyki


 • Podaruj!

  {nomultithumb}Każdy z nas czasem staje przed dylematem-co zrobić gdy jeszcze sprawny wózek dziecięcy, mały rowerek czy ubranka nie pasują już na naszą pociechę, a sofa okazuje się nie pasować do nowego wystroju mieszkania. Oddać? Ale komu? Rozwiązaniem tego problemu może stać się internetowy serwis umożliwiający bezpłatne przekazywanie przedmiotów

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Europa inwestująca ... konkurs foto

  {nomultithumb}Departament Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego po raz czwarty organizuje dla mieszkańców Dolnego Śląska konkurs fotograficzny „Europa inwestująca w obszary wiejskie w obiektywie”.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Na początek KRĘGLE

  {nomultithumb}Rusza III edycja
  "Sportowych weekendów na wsi"
  Gminy Świdnica.
   WYSZCZEGÓLNIENIE POSZCZEGÓLNYCH IMPREZ:
  A. Turniej Kręglarski–16 MARZEC 2012 Kręgielnia Maria w Wałbrzychu
  B. Turniej Siatkówki-20 KWIECIEŃ 2013 Hala w Witoszowie Dolnym
  C. Turniej Strzelecki-25 MAJ 2013
  Muzeum Broni w Witoszowie Dolnym
  D. Turniej Rekreacyjny–22 CZERWIEC 2013
  boisko w Pankowie
  E. Turniej Łuczniczy–6 LIPIEC 2013
  boisko w Gogołowie
  F. FINAŁ TURNIEJU SOŁECTW
  GMINY ŚWIDNICA
  DOŻYNKI 8 wrzesień 2013

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Czas na podatki

 • "Zima na Dolnym Śląsku" konkurs

  {nomultithumb}Dolnośląska Organizacja Turystyczna zaprasza Państwa do udziału w otwartym konkursie na projekt kartki pocztowej z Dolnego Śląska pt.
  „Zima na Dolnym Śląsku”.
  Projekt pocztówki należy przesłać do biura DOT do dnia 28.02.2013 r.
  Szczegóły tutaj
  regulamin i karta zgłoszeń tutaj

 • SILENTlive zagrał dla Agnieszki i Przemka

  {nomultithumb} W sobotę 16 lutego w Willi Justynka po raz drugi zagościł zespół SILENTlive. Ekipa zagrała zmieniony, ponad 2-godzinny set. Grupa przyłączyła się także do akcji charytatywnej "Gramy dla Agnieszki i Przemka", która odbyła się tego dnia w Bystrzycy Górnej. Pieniążki zbierane były do specjalnie przygotowanej przez organizatorów puszki.
  W imieniu organizatorów akcji oraz Agnieszki i Przemka bardzo dziękujemy.
  Galeria i video na oficjalnej stronie zespołu tutaj

 • Walentynki 2013

  Dla wszystkich zakochanych
  Kochaj ale nie daj się oczarować...


 • Udany Bystrzycki Babski Comber

  {nomultithumb}I już karnawał za nami zakończyliśmy go Pierwszym Bystrzyckim Babskim Combrem. Impreza była bardzo udana panie mężatki wykazały się oryginalną fantazją przebraniach była dziewczynka z zapałkami, upadły anioł, służba zdrowia, zakonnica, ponętne sprzątaczki, króliczek, diabeł a także sobowtór Marlin Monroe. Nie mogło zabraknąć kukły – Combra, z którym

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Bystrzycki Babski Comber

  {nomultithumb}W dniu 12 lutego o godz.18:00 w świetlicy odbędzie się pierwszy
  Bystrzycki Babski Comber.
  Baski Comber to spotkanie zorganizowane tylko i wyłącznie dla kobiet. Dawniej w tym dniu baby formowały orszak, który powoli przesuwał się w kierunku głównego miejsca spotkań wszystkich mieszkańców. Babski pochód otwierały pyskate i energiczne mężatki. Niosły one słomianą kukłę – combra, wyobrażającego mężczyznę. Pochodowi towarzyszyły muzyka, śpiew, tańce i wrzaski. Wśród combrowych przyśpiewek nie brakowało tekstów żartobliwych czy sprośnych, a także krótkich i zachęcających do zabawy melodii.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • SILENTlive zagra znowu w Wilii Justynka

  {nomultithumb}Już 16 lutego o godzinie 20:00 SILENTlive zagrają ponownie w Bystrzycy Górnej w "Willi Justynka". Tym razem będzie to koncert walentynkowy.
  Wstęp wolny
  Poprzedni koncert (listopad 2012r.) to dwadzieścia utworów + dwa bisy zagrane w sobotni listopadowy wieczór.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zbadaj Swoje Piersi

  {nomultithumb}Wójt Gminy Świdnica oraz Geneva Trust Polska Sp. z o.o. zapraszają Panie z terenu gminy Świdnica na bezpłatne badania mammograficzne, w najbliższy poniedziałek 11 lutego 2013 r. do Witoszowa Dolnego. Mammobus ustawiony zostanie na placu przed świetlicą „Leśniczówka” w godzinach od 9.00 do 13.00 i od 14 do 17.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Tłusty Czwartek - FaWoRkI

  {nomultithumb}"Był sobie pączek, co nie miał rączek
  i okrąglutki był jak miesiączek.
  Miał lukrowaną złocistą skórkę,
  a w środku dziurkę na konfiturkę.
  Wszyscy go lubią – starsi i dzieci.
  Na jego widok, aż ślinka leci.
  lecz, co naprawdę pączki są warte,
  to przede wszystkim wie tłusty czwartek
  /Tadeusz Śliwiń­ski "Pączek”/
  W tamtym roku piekliśmy pączki (tutaj) w tym zróbmy faworki

 • Sołtysi o śmieciach

  W środę, 30 stycznia, sołtysi gminy dyskutowali nt. zmian w ustawie śmieciowej. Zostali również zapoznani z nowymi obowiązkami, jakie od 1 lipca br. będzie musiał realizować każdy mieszkaniec gminy. Zebranie w tej sprawie wraz z podpisaniem deklaracji odbyło się 21.02.2013 czwartek w świetlicy wiejskiej o godz.18.00  z udziałem przedstawicieli Urzędu Gminy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dzień Babci i Dziadka

 • Bociany nie lubią Bystrzycy Górnej

  {nomultithumb} 16365, tylu mieszkańców liczyła gmina Świdnica na dzień 31 grudnia 2012. W porównaniu z rokiem 2011 to o 199 więcej nowo zameldowanych w naszej gminie. Jeżeli chodzi o Bystrzycę Górną to jest nas 652 mieszkańców. Bystrzyca Górna pod względem liczby mieszkańców jest ósmą miejscowością na 35 w Gminie Świdnica.
  I to co najbardziej "smuci" w Bystrzycy Górnej urodziło się tylko 3 dzieci w 2012!
  Gdzie te bociany!!!!

  Więcej na stronie Urzędu Gminy tutaj

 • Śmieciami zajmie się Gmina

  {nomultithumb}Od stycznia 2012 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, zmieniająca od podstaw system gospodarowania odpadami.
  Tak jak w innych krajach europejskich, to

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Bystrzyca Górna w Orszaku Trzech Króli

  {nomultithumb}Fatalna pogoda nie zniechęciła mieszkańców miasta i okolic do licznego udziału w pierwszym w Świdnicy Orszaku Trzech Króli. Wraz z monarchami tuż po godzinie 12.00 sprzed katedry wyruszyło około dwóch tysięcy osób w tym również mieszkańcy Bystrzycy Górnej.
  Przed orszakiem szła święta Rodzina, a w role znakomicie wcielili się Anna i Andrzej

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Tak minął 2012 rok

 • Życzenia Świąteczno-Noworoczne

  {nomultithumb}Ten cudowny pełen radości czas Świąt niech przyniesie wiele szczęścia i radości, a Nowy Rok spełni najskrytsze marzenia


  Składa Zarząd Stowarzyszenia "Trzy sosny", Rada Sołecka, Sołtys Beata Szyszka

 • Do siego roku 2013 roku !!!

 • Święta tylko z Tobą...

 • Magia Świąt

 • Świeć Gwiazdeczko  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ten Czas

 • Najkrótszy Dzień 2012 roku

  {nomultithumb}Dzisiaj tj. 21 grudnia zaczyna się astronomiczna zima. Dzisiejsze przesilenie zimowe oznacza, że odtąd doba będzie się wydłużać. Na wiosenne poranki musimy poczekać do 21 marca.
  Pogoda na styczeń 2013 będzie to miesiąc dużej zmienności – czyli lekki mróz i miejscami odwilż będą występować na

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Gminne Podwyżki w 2013 roku

  {nomultithumb}Już od 1 stycznia 2013 roku czekają nas pierwsze podwyżki zarówno opłaty za wodę i ścieki jak również stawki podatków lokalnych w tym od nieruchomości i od środków transportu zostaną one skorygowane jedynie o 4% wskaźnik inflacji.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Załatw Sprawę Przez Internet

  W 2013 roku czeka nas rewolucja z załatwianiem spraw w urzędach. Chodzi o to, że wiele spraw będziemy mogli załatwić przez Internet. Jednak, aby móc to robić trzeba poświecić trochę czasu i założyć na stronie www.wpuap.gov.pl  tz.
  "PROFIL ZAUFANY".

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Choinka Ubrana

  {nomultithumb}Już za nami wspaniała zabawa przy ubieraniu choinki mimo deszczowej pogody na naszej choince zawisły ozdoby i zapaliły się lampki. Zaświecimy je ponownie w wigilię.
  Mikołaj również dotrzymał słowa był!!

  Dziękujemy
  Zdjęcia TUTAJ

 • Sylwester jednak jest!!!

  {nomultithumb}

 • Ubieramy choinkę

  {nomultithumb}Już po raz drugi zapraszamy wszystkich mieszkańców Bystrzycy Górnej i okolicznych miejscowości na wspólne ubieranie choinki na Placu Zabaw w dniu
  15.12.2012 (sobota) godz. 14:30.
  Zabierz świecidełka, gorący uśmiech, ciepłe buty i dużo humoru. Będzie wspólne ognisko, pieczenie kiełbaski (we własnym zakresie), gorące napoje i oczywiście coś słodkiego.

  ZAPRASZAMY
  Rada Sołecka, Sołtys, SPBG "Trzy sosny"
  A tak było rok temu ZOBACZ

 • Czy jest SYLWESTER w Bystrzycy Górnej?

  {nomultithumb}Odpowiadając na wiele listów, które wpłynęły na konto administratora strony informuję, że nie dotarły do mnie żadne informacje dotyczące
  SYLWESTRA
  w Bystrzycy Górnej
  .

  Nie wiem, Kto? Gdzie? i Za ile? organizuje jakąś
  Zabawę Sylwestrową.

 • Święty Mikołaj na Placu Zabaw

  {nomultithumb}6 grudnia o godz.15:30 na plac zabaw przyjedzie Św. Mikołaj i przywiezie bardzo dużą choinkę. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, a w szczególności dzieci do wzięcia udziału w tej niecodziennym wydarzeniu.
  Św. Mikołaj obiecywał  coś słodkiego dla każdego dziecka.
  Zdjęcia TUTAJ

 • Wieczór Andrzejkowy

  {nomultithumb}Andrzejki - Dzień Świętego Andrzeja Apostoła, najhuczniej świętowany w Szkocji, w kraju, którego Św. Andrzej jest patronem. W Polsce w wigilie tego dnia, lub w tym dniu w zależności od regionu, wróży się przyszłość, szczególnie matrymonialną.
  Święty Andrzej Apostoł był bratem Św. Piotra, uczniem Jana Chrzciciela, prowadził działalność misjonarską nad Morzem Czarnym. Zginął ukrzyżowany na Peleponezie w mieście Patras 30 listopada 30 roku na krzyżu w kształcie litery X

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Noc kawalerów - 24-25 XI Katarzynki

  {nomultithumb} Praktycznie każdy, kogo zapytamy o Andrzejki będzie wiedział o co chodzi. Spróbujcie jednak dowiedzieć się czegoś o Katarzynkach! Większość z waszych rozmówców wyrazi swoje zdziwienie, wzruszy ramionami, albo odpowie, że to pewnie siostry zakonne ze zgromadzenia pod wezwaniem św. Katarzyny.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dzień bez zakupów

  {nomultithumb}Co roku w ostatnią sobotę listopada w całej Europie świętowany jest
  Dzień Bez Kupowania. Każdy w tym dniu zamiast biegać po supermarketach i galeriach handlowych powinien zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o konsekwencjach swojej konsumpcji. Generalna zasada:

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Andrzejki z Radą Sołecką

  {nomultithumb}Rada Sołecka zaprasza na Zabawę Andrzejkową
  w dniu 24.11.2012 od godz.20.00  w  Świetlicy Wiejskiej w Bystrzycy Górnej Wstęp 35 zł od osoby.
  Gra zespół CARO

  Zapewniamy dobrą zabawę i obficie zaopatrzony bufet.

 • Śniadanie Patriotyczne

  {nomultithumb} 11 listopada w Świetlicy Wiejskiej odbyło się Śniadanie Patriotyczne.
  Więcej przeczytać i zobaczyć galerię zdjęć można na stronie Urzędu Gminy tutaj
  Galeria Zdjęć tutaj • Zasłużona dla Gminy Świdnica

  {nomultithumb}Beata Szyszka – uchwała nr XXXIV/241/2012 Rady Gminy Świdnica z dnia 5 listopada 2012 r.
  Mieszkanka Bystrzycy Górnej od 1969 roku, sołtys Sołectwa Bystrzyca Górna, od lipca 2007 roku, Prezes Stowarzyszenia " Trzy Sosny", członek zespołu "Bystrzanie".

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 11 listopad - Narodowe Święto Niepodległości

  {nomultithumb}

 • WACH - KLICZKO w JUSTYNCE

  {nomultithumb}Willa Justynka zaprasza na walkę
  Polaka Mariusza Wacha z
  Ukraińcem Władimirem Kliczko o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej czterech federacji: WBA, WBO, IBF i IBO w sobotę zaraz po koncercie
  zespołu SILENT LIVE.

  Walkę będzie można zobaczyć na dużym ekranie gala zaczyna się o 21:00 ale główna walka będzie o 23:00
  My zaczynamy transmisję zaraz po koncercie czyli 22:30
  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 • SILENT LIVE w Justynce

  {nomultithumb}Willa "JUSTYNKA"
  Bystrzyca Górna

  zaprasza na koncert zespołu 'SILENT LIVE'
  Sobota 10.11.2012. godz. 20:00
  Wstęp Wolny!

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nasi przyjaciele-Dzień Postaci z Bajek

  {nomultithumb}Każdy z nas i mały i duży ma swojego ulubionego bajecznego bohatera.
  Dzień Postaci z Bajek (5 listopada)
  to wspaniała okazja, by w bajecznym towarzystwie wspomnieć o swoim ulubieńcu. W każdym z nas jest trochę dziecka, niezależnie od tego ile mamy lat. Niektórzy, być może w obawie przed tym, by nikt ich nie posądził o niedojrzałość,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 31 X - HALLOWEEN

  {nomultithumb}Święto, które przybyło do nas z Ameryki, wbrew pozorom nie pochodzi stamtąd. Ten zwyczaj, obchodzony 31 października, czyli w Wigilię Wszystkich Świętych, sięga dawnej tradycji Celtów, zamieszkujących na długo przed początkiem naszej ery dzisiejsze tereny Anglii, Irlandii, Szkocji, Walii i płn. Francji. A dokładniej - pochodzi z ceremonii celtyckich kapłanów, zwanych

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dzień Spódnicy

  {nomultithumb}Coraz mniej kobiet nosi spódnice. Jak pokazują badania, aż 14% nie ma zamiaru nigdy jej założyć, a 40% tylko latem pozwala sobie na odsłonięcie nóg. Powód jest prosty - wygoda. Spodnie pozwalają czuć się swobodnie, nie musimy się martwić oczkiem w rajstopach, łatwo nimi zatuszować mankamenty figury.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zmiana czasu - śpimy dłużej

  {nomultithumb} W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy.
  28 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów
  z godz. 3.00 na godz. 2.00
  , dzięki czemu będziemy spali o godzinę dłużej. Czas letni zacznie znów obowiązywać
  31 marca 2013 roku.
  Zmiana czasu, odbywająca się dwa razy w roku, ma się przyczynić do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego i oszczędności energii.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Piosenka na weekend 19X

 • Wyróżnienie dla Bystrzycy Górnej

  {nomultithumb}Nasza wieś Bystrzyca Górna po raz trzeci została laureatem konkursu
  „Piękna Wieś Dolnośląska”.
  Jest to konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, do konkursu zgłoszonych zostało 48 sołectw z 28 gmin. W czterech kategoriach:

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ach ten komputer

  {nomultithumb}W dniach 29-30.10.2012 po raz pierwszy zorganizowane zostały warsztaty dla wszystkich, którzy wyrazili chęć nauki obsługi komputera i programów użytkowych. Szkolenie odbyło się w Młodzieżowym Schronisku w Lubachowie prowadzone było przez informatyka Pawła Węgrzyniaka. Kurs zorganizowany został dzięki współpracy z Centrum ds. Katastrof i

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Braknie Prądu

  {nomultithumb}TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Wałbrzychu informuje o planowanych przerwach w dostawach energii elektrycznej dla odbiorców z terenu Gminy Świdnica - Bystrzyca Górna. Dnia 17.10.2012 r. w godz. 8.00 - 16.00
  Dot. dz. 381/15; 381/16; 381/23; 381/24; 381/27; 381/28; 381/38; 381/39; 381/51; 381/52;

 • Fundusz Sołecki

  {nomultithumb}Wrzesień był miesiącem, w którym mieszkańcy poszczególnych sołectw wchodzących w skład gminy Świdnica podjęli decyzje o podziale środków w ramach Funduszu Sołeckiego. Tylko na 2013 rok 33 sołectwa mają do dyspozycji ponad 504 tys. zł.
  W przyszłym roku 33 sołectwa w gminie

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Uśmiechnij się...

  {nomultithumb}Na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu, wpadł w 1999 roku Harvey Ball, artysta, który w 1963 r. stworzył słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Z początku słoneczko było symbolem radości i dobrej woli, ale z biegiem lat stało się coraz bardziej skomercjalizowane. Wtedy właśnie Ball zaczął myśleć o zorganizowaniu akcji,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • i To jUż kONieC LatA..

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dziś Dzień Pokoju

  {nomultithumb}Międzynarodowy Dzień Pokoju jako święto zostało ustanowione w 1981 roku podczas dorocznej wrześniowej sesji Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upamiętnienia idei pokoju między narodami. Początkowo święto obchodzone było w trzeci wtorek września, ale w 2001 roku ustalono stałą datę – 21 września.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Komputer Dla Opornych

  {nomultithumb} W dniu 29 września od 9:00 do 17:30 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie odbędzie się szkolenie z obsługi komputera. Osoby chętne uczestniczyć w szkoleniu proszone są o zapisywanie się w świetlicy wiejskiej. Kurs jest bezpłatny, dlatego warto się zapisać i poznać tajniki komputera.

 • Turniej Sołectw Zakończony

  {nomultithumb}„SPORTOWE WEEKENDY NA WSI"
  FINAŁ TURNIEJU SOŁECTW GMINY ŚWIDNICA
  W dniu 2 września 2012 r. podczas Dożynek Gminnych w Burkatowie odbył się Finałowy Turnieju Sołectw „Sportowe weekendy na wsi”. Turniej był podsumowaniem całorocznego

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Światowy Dzień Urody 9 września

  {nomultithumb}9 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Urody. To doskonały pretekst, aby zapomnieć o codziennych troskach i zrobić coś tylko dla siebie. Podpowiadamy, jak spędzić ten szczególny dzień i oddać się przyjemności dbania o urodę.
  Kariera, rodzina, obowiązki w domu

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dzień Dobrych Wiadomości 8 września

  {nomultithumb}Każdego dnia media prześcigają się w donoszeniu o kolejnych tragediach, kataklizmach i skandalach. W życiu codziennym też częściej słyszymy o tym, co złe, bo narzekanie z niejasnych powodów wydaje się Polakom w dobrym tonie. Czas to zmienić. Po to właśnie istnieje Dzień Dobrej Wiadomości.
  Święto powstało z inicjatywy warszawskiej dziennikarki Małgorzaty Bocheńskiej i obchodzone jest już od dziesięciu lat. Grupa artystów i literatów skupionych wokół Fundacji

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Płacimy Podatek za IV kw

  {nomultithumb}W dniach  11-14.09.2012 od godz. 16.30 do 19.00 w świetlicy wiejskiej można dokonać wpłaty na podatek rolny i od nieruchomości.


 • Dożynki 2012

  {nomultithumb}Gminne Dożynki w tym roku odbyły się na otoczonym osobliwym stawem boisku sportowym w Burkatowie. I jak każe tradycja było to podziękowanie Panu Bogu za tegoroczne plony. Każde sołectwo wykonało przepiękne wieńce i naprawdę trudno było wskazać zwycięzców. Bardzo trudno było też wybrać najpiękniejszy

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dożynki z Turniejem

  {nomultithumb} Gminne Dożynki odbędą się 2 września w Burkatowie. Gospodarze przewidzieli wiele atrakcji na które bardzo zapraszają. Jednym z programów jest rozegranie Turnieju Finałowego "Sportowych Weekendów na Wsi". W turnieju finałowym startują 5-osobowe reprezentacje Sołectw w składzie muszą mieć min. 2 kobiety. Nasza miejscowość po pięciu konkurencjach zajmuje 5 miejsce.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Doświadczenia z wizyt studyjnych

  {nomultithumb}Coraz częściej mówi się o tz. Wizytach Studyjnych przybliżmy trochę tą formę spotkań tym, którzy nie bardzo wiedzą co to jest. Otóż wizyta studyjna to forma szkolenia wyjazdowego w miejscu, gdzie możemy poznać jak działają inni, a przy okazji skorzystać z interesujących ofert, możemy od kuchni zobaczyć jak tworzono

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Lajkonik w Bystrzycy Górnej

  {nomultithumb} W dniu 19 lipca 2012 odwiedziła naszą wieś komisja z Urzędu Marszałkowskiego. Celem wizyty było zaprezentowanie naszej Bystrzycy Górnej w kolejnej edycji konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska 2012". Konkurs ma na celu wyłonienie i promowanie najlepszych wzorcowych działań, przedsięwzięć zrealizowanych na terenach wiejskich,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zbiórka Elekrtrośmieci

  {nomultithumb}W dniach 20-21 sierpnia na terenie gminy Świdnica przeprowadzona zostanie zbiórka elektrośmieci. W Bystrzycy Górnej zużyty sprzęt prosimy składać przy świetlicy wiejskiej od strony podwórka-boczne wejście.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ćwiczenia z Rocznicą

  {nomultithumb}Na stronach Urzędu Gminy Świdnica można przeczytać, że 1 sierpnia 2012 roku o godzinie 17.00 odbędzie się trening akustycznego systemu ostrzegania i alarmowania mieszkańców, poprzez uruchomienie syren alarmowych i wyemitowanie treści alarmu powietrznego.
  Ćwiczenia mają na celu sprawdzenie systemów ostrzegania, alarmowania i ich pracy na obszarze całego województwa dolnośląskiego.
  Godzina 17:00 chyba nie jest przypadkowa właśnie o tej godzinie 1 sierpnia 1944 wybuchło POWSTANIE WARSZAWSKI Zachęcam do odwiedzenia strony www.1944.pl gdzie można wyczytać wiele ciekawych informacji. Dla osób które będą w Warszawie polecam odwiedzenie tego muzeum.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 7 miejsce Bystrzycy

  {nomultithumb}Dnia 7 lipca br. na boisku sportowym w Wiśniowej odbył się ostatni turniej eliminacyjny Turnieju Sołectw „Sportowe weekendy na wsi”. Tym razem 11 Sołectw wystartowało w zawodach łuczniczych. Każda drużyna liczyła 5 zawodników, każdy z nich miał do oddania 8 strzałów z łuku. Zwycięzcą turnieju zostało Sołectwo Burkatów,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • AWARIA i Urlop

  {nomultithumb} Po prawie dwutygodniowej przerwie ruszamy dalej z aktualnościami na stronie bystrzycagorna.pl. Przerwa spowodowana była dwiema przyczynami pierwsza to niestety zepsuł się komputer, druga to długo oczekiwany urlop. O urlopie będzie w następnym wpisie, natomiast teraz chciałbym bardzo podziękować naszemu mieszkańcowi Krzyśkowi za szybką naprawę sprzętu. Krzysiek prowadzi swój sklep ze sprzętem komputerowym i bardzo skutecznie pomógł odzyskać dane i doprowadzić sprzęt do używalności. Jeżeli będzie mieli kłopot z waszym komputerem lub będzie chcieli go zmodernizować czy wymienić to gorąco polecam firmę Krzysztofa. topcomp.pl
  Krzysiu bardzo dziękuję.

 • WAKACJE !!!

  Życzymy wspaniałych wakacji pełnych przygód i radości, wspaniałych przyjaciół i udanego wypoczynku...

 • Wianki w Burkatowie, siatkówka w Bystrzycy

  {nomultithumb} W sobotę odbyło się
  „Śpiewanie nad Bystrzycą”

  w Burkatowie gdzie zaprezentowało się wiele zespołów folklorystycznych. Tradycją jest puszczanie wianków na wodzie przez panny z
  Zespołu Pieśni i Tańca Bystrzyca
  .


  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • II Turniej Sołectw - Bystrzyca dalej w czołówce

  {nomultithumb} Bystrzyca Górna zajęła 10 miejsce na turnieju w Stachowicach. Pięcioosobowa reprezentacja w składzie Beata Szyszka, Sebastian Cech, Adam Kucharski, Izabela Kępa i Renata Kos wystartowali w sześciu konkurencjach: rzut ringo, rzut do kosza, numerologia, kręgle, strzały na bramkę i hokej. Turniej wcale nie był łatwy,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Jedyna taka noc

  Noc z 23 na 24 zwana nocą świętojańską jest świętem ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. W czasie tej magicznej nocy rozpalano ogniska, w których palono zioła. W trakcie radosnych zabaw odbywały się różnego rodzaju wróżby i tańce. Dziewczęta puszczały w nurty rzek wianki z zapalonymi świecami.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kochanym Tatusiom


  {nomultithumb} Z okazji Dnia Ojca wszystkim tatusiom życzymy, aby kolejne dni, miesiące i lata były pełne miłości i radości, życzymy ciągłego uśmiechu na twarzy jak również tego abyście drodzy tatusiowie potrafili się cieszyć życiem w każdym momencie. Do życzeń dołączamy piosenkę.

 • Turniej Sołectw - turniej sportowo-rekreacyjny

  {nomultithumb} Już w sobotę w Stachowicach (16:00) kolejna edycja TURNIEJU SOŁECTW GMINY ŚWIDNICA tym razem będą to zmagania w TURNIEJU SPORTOWO - REKREACYJNYM. Po trzech konkurencjach kręgle, siatkówka, strzelectwo Bystrzyca Górna zajmuje 4-5 miejsce razem z Krzczonwem z dorobkiem 43 pkt.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nareszcie LATO-2012

  Och te śląskie kobiety! Te to mają pomysły na LATO 2012 (warto posłuchać)

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Eurochoroba czyli coś dla naszych pań

  {nomultithumb} Pamiętaj, że Twój mężczyzna w tym czasie po prostu jest „chory”. Ta „choroba” nazywa się
  Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej
  .
  Zapada na nią każdy normalny facet. Więc nie ma, co się martwić.
  Objawy „choroby” to: brak zainteresowania wszystkim oprócz piłki, chroniczna potrzeba siedzenia przed

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • W tym tygodniu się zacznie...

 • Dzień Dziecka 2012

  {nomultithumb} Drogie dzieci z okazji Waszego święta życzymy Wam zawsze kolorowych snów i uśmiechu od ucha do ucha, co dzień nowych przygód i wymarzonego zwierzątka, pięknych bajek na dobranoc i siedmiu krasnoludków do pomocy w nauce, gwiazdki z nieba, wspaniałych przyjaciół i zawsze wesołej rodzinki!

 • Dzień Dziecka w Sztolini

  {nomultithumb}

 • Dla Ciebie Mamo 26 maj 2012

  {nomultithumb} Dzień Matki święto, które jest jedno z najpiękniejszych i wzruszających świąt w roku. W tym dniu każdy myślami jest przy swojej mamie i na różne sposoby chce okazać Jej wdzięczność i miłość. Tak właśnie było na koncercie zorganizowanym przez organizacje działające w Bystrzycy Górnej dla naszych mam. Wspaniały koncert w wykonaniu dzieci, młodzież i

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kochanym Mamusiom


  {nomultithumb} Za Twe czułe serce,
  za mądre nakazy
  w dniu Twojego święta
  dziękuję - sto razy!


  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Strzelanie na 4

  {nomultithumb} Drużyna Bystrzycy Górnej zajęła IV miejsce w Turnieju Strzeleckim. Gratulujemy!. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Burkatowa. Po trzech konkurencjach Bystrzyca Górna zajmuje 5 miejsce. Kolejna zmagania w ramach TURNIEJU SOŁECTW GMINY ŚWIDNICA to 23 czerwca TURNIEJ SPORTOWO REKREACYJNY w Komorowie.

 • Piosenka na weekend 20 maj

  Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI DLA DZIECI PRZYJMUJĄCYCH I KOMUNIĘ ŚW.

 • Turniej Sołectw - strzelanie

  {nomultithumb} W sobotę 19 maja odbędzie się trzecia konkurencja
  SPORTOWYCH WEEKENDÓW NA WSI  - TURNIEJ STRZELECKI.
  Bystrzyca Górna po dwóch konkurencjach zajmuje 5 miejsce na 16 sołectw z dorobkiem 27 punktów.
  Pierwsze miejsce zajmuje Panków - 36 pkt,
  drugie miejsce-Burkatów - 33pkt,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dzień Matki w Bystrzycy Górnej

  {nomultithumb}

 • Numer na budynku

  {nomultithumb} Urząd Gminy Świdnica przypomina, że na właścicielach nieruchomości spoczywa obowiązek umieszczenia tabliczek z numerem domu. W wielu przypadkach dobrze oznakowana nieruchomość, to szybsze dotarcie służb ratunkowych z pomocą.
  więcej na stronie Urzędu Gminy

 • Piosenka na weekend 5 maj

 • Płacimy Podatek

  {nomultithumb}

 • Piosenka na weekend 12 maj

 • 47 Grody przez Bystrzycę Górną

  {nomultithumb} Od 3 do 6 maja trwać będzie 47 Międzynarodowym Wyścigu „Szlakiem Grodów Piastowskich” organizowany od 1966 r. na Dolnym Śląsku. Jest to drugi wyścig kolarski po Tour de Pologne. Inauguracja wyścigu rozpocznie się 3 maja na Placu Zamkowym w Legnicy

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Majówka w Bystrzycy Górnej

  {nomultithumb} Dnia 1 maja odbył się festyn majowy na boisku sportowym w Bystrzycy Górnej. Przy pięknej pogodzie imprezę rozpoczął turniej piłki nożnej, w którym brali udział przedstawiciele w rożnym wieku nie tylko Bystrzycy Górnej, ale i sąsiednich miejscowości. Dla najmłodszych rada sołecka zorganizowała konkursy i zabawy bieg w workach czy z taczką pełną siana.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Piosenka na weekend 28 kwiecień

 • Festyn Majowy - Maj 2012

  {nomultithumb}Zapraszamy wszystkich na FESTYN MAJOWY dnia 01.05.2012 (wtorek) od godz. 15:00 na boisku sportowym w
  Bystrzycy Górnej

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wizyta w Kancelarii Prezydenta RP

  {nomultithumb} W dniu 19-04-2012 w Kancelarii Prezydenta RP odbyło się Forum Debaty Publicznej w związku z 15-leciem odnowy wsi. Był to dla mnie ogromny zaszczyt, że mogłam swoją osobą reprezentować wszystkich mieszkańców Bystrzycy Górnej, którym leży na sercu dobro i rozwój naszej miejscowości. Jest to również wyróżnienie i promocja dla naszej Gminy Świdnica,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Siatkówka na 8 miejscu

  {nomultithumb}Nasza reprezentacja Bystrzycy Górnej w składzie Ela, Beata, Andrzej, Zbyszek, Łukasz, Mietek i Romek nieźle zaprezentowała się na Turnieju Siatkówki. Wprawdzie uplasowali się dopiero na 8 miejscu, ale naprawdę w tym dniu był to wynik rewelacyjny. Bardzo moce ekipy z Pogorzały, Pankowa, Wiśniowej, czy Krzczonowa

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Piosenka na weekend 21 kwiecień

 • Czas na wzrok...

  {nomultithumb}Masz problemy z przeczytaniem drobnego druku lub sms-a? Musisz odsuwać czytany tekst na coraz większą odległość? Spokojnie, nie ma czym się denerwować! Jest to naturalny proces, dotyczący wszystkich ludzi i nazywany jest prezbiopią, ale to również znak, że Twoje oczy potrzebują pomocy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rajd Świdnicki przez Bystrzycę

  {nomultithumb}W dniu 21-22 odbywać się będzie 40 Rajd Świdnicki KARUSE. Organizatorzy tak wytyczyli dojazdy do odcinków specjalnych, że będą one przebiegały przez Bystrzyce Górną. Prosimy w tych dniach zachować szczególną uwagę na naszej powiatowej drodze. Możemy się spodziewać wzmożonego ruchu zarówno kibiców

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zaprezentujemy naszą Bystrzycę

  {nomultithumb}Bystrzyca Górna została zaproszona do przeprowadzenia prezentacji i debaty na temat odnowy wsi i aktywizacji mieszkańców.
  20 kwietnia gościć będziemy ok. 50 liderów Lokalnej Grupy Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich, przedstawimy naszym gościom to, co udało się dokonać dzięki projektom odnowy wsi.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wizyta Beaty u Prezydenta RP

  {nomultithumb} Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP pan Dariusz Młotkiewicz zaprasza panią Beatę Szyszka do udziału w Forum Debaty Publicznej Prezydenta RP "Odnowa wsi szansą rozwoju obszarów wiejskich w Polsce". Forum odbywa się w związku z 15-leciem odnowy wsi w Polsce. Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia w Pałacu Prezydenckim.
  Gratulujemy zaproszenia, życzymy udanych debat i niezapomnianych wrażeń.

 • Piosenka na weekend

 • Śmieci do kontenera

  {nomultithumb} Informujemy, że w dniu 24.04.2012 postawiony zostanie przy wjeździe na była stację PKP kontener na tzw. duże śmieci, to kolejna akcja, która ma na celu powstrzymanie wyrzucania ŚMIECI do rowów, lasów i wokół nas samych. NATURA NIE ŚMIECI -ZWIERZĘTA TEŻ - PAMIĘTAJ!!
  Sołtys

 • Wiosenne porządki

  {nomultithumb} Wiosna w pełni, choć pogoda płata figle to czas, aby zadbać o nasze otoczenie i wspólnie zabrać się za wiosenne porządki. Ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie, miło będzie nam mieszkańcom pospacerować po zadbanych chodnikach, spojrzeć na pograbione ogródki gdzie pojawiają się już pierwsze kwitnące kwiaty. Zapraszamy do wspólnych porządków. Aby żyło nam się piękniej!
  Sołtys

 • Turniej Sołectw - siatkówka

  {nomultithumb} 21 kwietnia w hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbędzie się druga konkurencja II Turnieju Sołectw "Sportowe weekendy na wsi" – Turniej piłki siatkowej. Pierwszą konkurencją były kręgle, gdzie nasza drużyna zajęła zaszczytne piąte miejsce. W ramach II Turnieju Sołectw "Sportowe weekendy na wsi"

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Modernizacja Młynówki

  {nomultithumb} Rozpoczęła się od dawna oczekiwana inwestycja odnawianie młynówki tzw.kanał w ramach prac zostaną wykonane nowe mury pogłębione zostanie koryto, zamontowana zostanie bariera od strony kanału przy drodze powiatowej. Będzie nam się żyło bezpieczniej.
  Sołtys

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Śmigus-dyngus: Tradycyjne oblicza

  {nomultithumb}Co wspólnego ma dzisiejszy lany poniedziałek z pierwotnym śmigusem-dyngusem? Z roku na rok coraz mniej. Z założenia lany poniedziałek nie ma nic wspólnego z bezmyślnym oblewaniem kogo popadnie. Jak większość tradycji, kultuwowany był na wsiach, gdzie młodzi chłopcy z naczyniami pełnymi wody, zwykle atakowali dziewczyny idące po wodę.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Życzenia od Sołtysa i Rady Sołeckiej

  {nomultithumb}

 • To już sześć miesięcy

  {nomultithumb} Nowa strona Bystrzycy Górnej ma już 6 miesięcy. Początki nie były łatwe, ale udało się ja stworzyć w taki właśnie kształcie. Dziękujemy panu Robertowi ze świdnickiej agencji reklamowej CompiX za wielki wkład w budowę tej strony. Strona ciągle się tworzy i będzie w niej wiele ciekawych artykułów, zdjęć czy prezentacji. Średnia odwiedzin wzrasta, więc można wywnioskować, że się podoba.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • II Święto Baby Wielkanocnej w Bystrzycy Górnej

  {nomultithumb} II Święto Baby Wielkanocnej, przyciągnęło do świetlicy wielu gości. Można było podziwiać ręcznie zdobione jajka różnymi sposobami, tradycyjne palmy i baby. Stroiki i różnego rodzaju wypieki. Babunie i babeczki przyciągały wzrok swoją oryginalnością.


  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wielka inwestycja w Bystrzycy Górnej

  {nomultithumb} Jak donoszą portale internetowe regionalnych władz, w Bystrzycy Górnej ma powstać Regionalne Centrum Kultury. Projekt zakłada rozbudowę świetlicy o jeszcze jedno piętro, na którym powstanie sala kinowa na 150 osób. W miejscu obecnej przepompowni

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Złote Gody Małżeńskie

  {nomultithumb}Janina i Nikodem Sadeccy i Józefa i Julian Przeniosło z Bystrzycy Górnej 24 marca w Urzędzie Stanu Cywilnego odnowili swoją przysięgę małżeńską. Złote Gody to piękny okres życia każdej pary małżeńskiej. Ten czas, wypełniony wychowywaniem dzieci, pracą zawodową, był okresem największej aktywności, w którym niewątpliwie

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • W kręglach na piątym miejscu

  {nomultithumb} Drużyna Bystrzycy Górnej w składzie sołtys Beata Szyszka, Renata Kos, Izabela Kępa, Cech Sebastian-przewodniczący Rady Sołeckiej zajęła zaszczytne piąte miejsce, w pierwszej konkurencji Turnieju Sołectw „Sportowe Weekendy”. W turnieju brało udział 16 sołectw, nasza drużyna otrzymała puchar i dyplom.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ciekawa sobota

  {nomultithumb} Taka sobota długo się nie powtórzy. Właśnie w tym dniu będzie można przeżyć wiele emocji sportowych i duchowych. Już o godzinie 9:00 w kościele rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, o godzinie 11 zaplanowano sparing naszej drużyny młodzików . Będzie to pierwszy występ młodych piłkarzy na naszym obiekcie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Mamy wiosnę

  {nomultithumb} 20 marca o godz. 6:14 rozpoczęła się astronomiczna wiosna a 21 marca kalendarzowa. Kiedyś w tym dniu rzeką płynęły marzanny dzieci z radością żegnały zimę a pierwsze promyki wiosennego słońca zachęcały do zabawy na dworze. No cóż tak było szkoda, że ta piękna tradycja powoli zanika...

 • Gratulacje dla Beaty

  {nomultithumb} Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa postanowił po raz kolejny uhonorować najaktywniejszych podczas Drugiego Dolnośląskiego Konwentu Sołtysów organizowanego w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim 12 marca 2012 r. W tym roku w konkursie o miano „Sołtysa Roku 2012” z w województwie dolnośląskim pretendowało

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pieczemy Babę Wielkanocną

  {nomultithumb} 31 marzec godz. 15:00 w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej już po raz drugi prezentować będzie można swoje wypieki wielkanocne a w szczególności różnego rodzaju „baby, baki i babeczki”. Mile widziane będą baby wielkanocne upieczone przez panów. Oczywiście oprócz bab zostaną zaprezentowane stroiki wielkanocne, pisanki, baranki i różnego rodzaju ozdoby. A dla tych, co nie bardzo wiedzą jak upiec babę wielkanocną szybki kurs pieczenia. Czekamy w sobotę 31 na Wasze smaczne wypieki.

 • Dzień Sołtysa

  {nomultithumb} Naszej Pani Sołtys składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, odwagi i wytrwałości. Niech problemy z którymi się zmierza na co dzień dają poczucie wartości i zrozumienia, a na swojej drodze nich spotyka tylko przyjaznych ludzi.
  Beatko dziękujemy za wszystko.

 • Baby Wielkanocne w Bystrzycy Górnej

  {nomultithumb} Baby Wielkanocne 31.03.2012 sobota od godz 15 w świetlicy wiejskiej zapraszamy do zaprezentowania wypieków bab babek babeczek wręczane będą dyplomy -certyfikaty. Możliwość zakupienia tradycyjnych palm wielkanocnych, dekoracji tj. koszyczki ręcznie szydełkowane, ozdobne jaja, baranki wypiekane z ciast oraz okolicznościowe stroiki. Palmy będą już prezentowane 24-25.03.2012 w kościele z możliwością zakupu. Zapraszamy
  Sołtys

 • Turniej Sołectw -kręgle

  {nomultithumb} Już 24 marca w kręgielni OSiR w Świebodzicach ul Rekreacyjna 1 rozpoczynają się  „SPORTOWE WEEKENDY NA WSI” TURNIEJ SOŁECTW GMINY ŚWIDNICA. Oprócz turnieju kręglarskiego odbędą się jeszcze następujące turnieje: siatkówki-21 KWIECIEŃ 2012 hala w Witoszowie,strzelecki-26 MAJ 2012 Muzeum Broni w Witoszowie,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dzień Kobiet

  {nomultithumb}Drogie Panie, w dniu Waszego święta składamy najserdeczniejsze życzenia dużo szczęścia, pomyślności oraz wszystkiego tego, co budzi uśmiech i radość, co daje nadzieję i spełnienie.
  Panowie
  Dla Pani Sołtys dodatkowo z okazji imienin szczególne wyśpiewane życzenia

 • Turniej Sołectw "Sportowe Weekandy"

  {nomultithumb} LZS Świdnica informujemy, że po ustaleniach na spotkaniu z Sołtysami w dniu 29.02.2012 roku w Gminie Świdnica rusza II Edycja Turnieju Sołectw Gminy Świdnica "Sportowe Weekendy". Ustalony został wiek uczestników na 35+ lat (za wyjątkiem składu Rad Sołeckich - bez ograniczeń wiekowych), zorganizowanych zostanie pięć imprez rekreacyjno-sportowych (po jednej w miesiącach : marzec (kręgle), kwiecień (siatkówka), maj (strzelanie), czerwiec (rekreacja), lipiec (turniej łuczniczy).

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Większa woda

  {nomultithumb} Rzeka Bystrzyca od trzech dni ma podniesiony poziom, jest to podyktowane dodatkowym zrzutem wody z tamy ok 10m3/s. Ostatnie opady deszczu znacznie podwyższyły dopływ wody do tamy i dlatego zdecydowano o większym zrzucie. Prognozy są jednak optymistyczne i niebawem nurt rzeki wróci do normy.
  Mała galeria tu

 • Narada Sołtysów

  {nomultithumb} W dniu 29.02.2012 roku odbyła się narada sołtysów. Urząd Gminy Świdnica przedstawił plan budżetu na 2012 rok. Sołtysi zostali poinformowani również o rozpoczynających się „Sportowych weekendach na wsi” Turniej Sołectw Gminy Świdnica, przewidywane  turnieje to kręgle, piłka siatkowa,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zdobywcy Bystrzycy

  {nomultithumb} Nasi przyjaciele kajakarze, którzy wczoraj dokonali pierwszego spływu Bystrzycą do Mietkowa przysłali nam zdjęcia i filmiki z tej niecodziennej wyprawy. Zachęcam do obejrzenia bardzo ciekawych zdjęć. Serdecznie zapraszamy na kolejne spływy.
  Zdjęcia p.Olka
  Zdjęcia p.Tomka

 • Kajakiem do Mietkowa

  {nomultithumb}Rzeka Bystrzyca, która czasami daje o sobie znać w bardzo przykry sposób tym razem gościła grupę kajakarzy ze Stowarzyszenia Turystyki Wodnej "SZRON-CZERNA".
  - Celem spływu jest dopłynięcie do Mietkowa jest to ok 25 km, tą rzeką płyniemy pierwszy raz, ale nie ostatni mówi pan Aleksander Czerwonajcio kierownik ekipy. Planowany jest jeszcze spływ od tamy w Lubachowie do Mietkowa.
  Serdecznie zapraszamy
  Mała galeria zdjęć tutaj

 • Przerwa w dostawie prądu

  {nomultithumb}TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Wałbrzychu informuje o planowanych przerwach w dostawach energii elektrycznej dla odbiorców z Bystrzycy Górnej nr od 15 do 26; od 45 do 54 oraz działka 147 w dniu 28 lutego (wtorek) od godz 8:00 do godz 15:00

 • Posypmy głowy popiołem...

  {nomultithumb}Środa Popielcowa rozpoczyna czas Wielkiego Postu który trwa 40 dni.
  - Szczypta popiołu przypomina o kruchości naszego życia tu w świecie doczesnym, ale jednocześnie kieruje nasz wzrok i serce ku wartościom nieprzemijającym, które Bóg dla nas przygotował w wieczności - tłumaczy ks. Bartołd.
  Więcej można przeczytać tutaj

 • Ostatki 2012

  I już kończy się karnawał dzisiaj ostatki tz zapusty ale najbardziej popularna nazwa to "śledzik". Dawniej pod koniec zabawy stawiano tak zwany podkurek, to jest posiłek składającą się z jaj, mleka i śledzi, który miał symbolizować przejście od mięsopustnych do postnych potraw. Ostatki 2012 to także dobry pretekst do spotkań w gronie znajomych i wspólnej zabawy.

 • Karnawał 2012

  {nomultithumb}Po silnych mrozach w końcu zawitała prawdziwa zima, cóż z tego skoro tylko na parę dni. Przypominamy o konieczności odśnieżania wokół swojej posesji i chodnika. W tym tygodniu odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów Szkoły Podstawowej, na której w formie licytacji sprzedawano laleczki UNICEF. Teraz po tłustym czwartku czas na ostatnią zabawę w karnawale.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • ACH, TE PĄCZUSIE!!

  Pączek{nomultithumb}Lukrowane, obsypane pudrem lub kandyzowaną skórką pomarańczy, z różą, marmoladą lub budyniem. Każdy wybierze coś dla siebie. Idealny pączek powinien być pulchny, ale lekko zapadnięty w środku - to świadczy o tym, że ciasto ma dobrą konsystencję. Pączki robi się z drożdży, mąki i jaj. Znawcy twierdzą, że najlepiej smakują, gdy są jeszcze ciepłe.
  A oto przepis na pyszne pączki

 • Dla Zakochanych

  "Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje."
  H. Jackson Brown, Jr.


 • Czapla siwa

  {nomultithumb} Już coraz częściej na naszej rzece można zobaczyć czaplę siwą. Jest to bardzo towarzyski ptak jednak podczas zdobywania żywności wybiera samotność. Czapla jest mniejsza od bociana i lata zawsze z szyją zgiętą  w lierkę "S". Pokarmem czapli siwej są przede wszystkim ryby, płazy, małe ssaki (gryzonie) i większe owady występujące w płytkiej wodzie oraz na brzegach wód.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pozdrowienia od Jana Pietrzaka

  {nomultithumb}Pisząc artykuł "Dzieje Mieszkańców" na końcu zamieszczony został krótki film z fotografiami Bystrzycy i piosenką "Taki Kraj" pana Jana Pietrzaka. Pan Jan Pietrzak to satyryk, aktor, monologista, autor i wykonawca licznych piosenek. Twórca "Kabaretu Hybrydy" oraz "Kabaretu Pod Egidą".

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Mroźno...

  Nadeszły mrozy ubierajmy się ciepło bo zdrowie jest najważniejsze. Rozglądnijmy się wokół siebie może ktoś potrzebuje pomocy, aby przynieść zakupy czy węgla do pieca. Jeżeli znacie takie osoby to powiadomcie sołtysa. Apelujemy również o ciepłe  schronienie dla naszych zwierząt ,dokarmiajmy ptaki aby przetrwały do wiosny.
  sołtys

 • Choinka rozebrana

  {nomultithumb} Dzisiaj przed południem rozebrano pierwszą bystrzycką choinkę, zdobiła ona "Trójkąt Pokoleń" od 6 grudnia. Niestety okres Bożego Narodzenia przeminął. Skończyły się również ferie. Mimo braku śniegu nasze dzieci spędzały je bardzo aktywnie uczestnicząc w różnego rodzaju zajęciach w bibliotece, zajęciach

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nowy Dzielnicowy

  {nomultithumb} W związku z awansem zawodowym naszego dzielnicowego Asp.Remigiusza Strzelczyka, służbę na naszym terenie rozpoczął Mł. Asp. Dawid Wąsowski. Dzielnicowego przedstawiono na naradzie sołtysów 25 stycznia w Urzędzie Gminy Świdnica. Gratulujemy awansu poprzedniemu dzielnicowemu i dziękujemy za współpracę natomiast nowemu życzymy spokojnej służby na naszym terenie
  więcej tutaj

 • Dzień Dziadka

  {nomultithumb}Z okazji Dnia Dziadka
  składamy wszystkim Dziadkom
  zdrowia, szczęścia,
  uśmiechu na co dzień i dużo radości.


 • Dzień Babci

  {nomultithumb}
  Z okazji
  Dnia Babci
  składamy wszystkim Babciom

  zdrowia, szczęścia, pomyślności, uśmiechu i dużo radości.

 • Oj działo się działo na Spotkaniu Noworocznym

  {nomultithumb}Spotkanie Noworoczne zorganizowane przez Klub Seniora, Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej "Trzy sosny", oraz Radę Sołecką zgromadziło w świetlicy dużo mieszkańców Bystrzycy Górnej oraz mieszkańców sąsiednich miejscowości. Na spotkanie przybył ks. kanonik Stanisław Kościelny, ks. Wiesław Mróz ,

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ferie Zimowe 2012

  Od poniedziałku zaczynają się ferie i już wiemy jak można je spędzić w Bystrzycy Górnej. Placówki Oświatowe przygotowały plan spotkań, wyjazdów, i wielu ciekawych inicjatyw dla dzieci. Warto skorzystać z tych spotkań tym bardziej, że śniegu na razie nie ma, a w domu zostaje nam tylko TV i komputer. W rozwinięciu szczegóły...

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kolędowanie 2011

  Jesteśmy na półmetku okresu kolędowania. Nasze zespoły prezentowały się na różnego rodzaju przeglądach i spotkaniach. Teraz możemy sobie przypomnieć wspaniałe występy w kościele w 2011. Wtedy to oglądaliśmy występy uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz Jasełka wykonane przez Teatrzyk Obrzędowy "Tradycja".

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nowy Rok Nowe Ceny

  {nomultithumb}Jak donosi Oficjalny serwis internetowy Gminy Świdnica woda i odprowadzenie ścieków będzie droższe. W przypadku wody cena za m3 wzrośnie o 7% a odprowadzenie ścieków o 15,8%.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Z pompą ale nie w Bystrzycy

  Tak to już XX finał WOŚP tym razem pod hasłem „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą”. Więcej na stronie WOŚP. Komenda Hufca ZHP w Świdnicy przygotowała wiele niespodzianek. I jak czyta się program to widać jak bardzo ludzie angażują się w pomoc w tym dniu. Żal, że przy tylu organizacjach działających w Bystrzycy

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Spotkanie Noworoczne

  {nomultithumb} • Ciekawy układ kalendarza

  {nomultithumb}Wystarczy, że na przełomie maja i kwietnia weźmiesz trzy dni urlopu, by wydłużyć sobie majówkę do dziewięciu dni. Zaś w grudniu, biorąc cztery dni urlopu możemy zaplanować aż 11-dniowy wyjazd. Sprawdziliśmy, kiedy w 2012 roku najbardziej "opłaca się" wziąć wolne, by przedłużyć sobie weekendy. Więcej tu!!!


 • NOWY ROK

  {nomultithumb}

   

 • co nie Tak z 2011? a może Tak?

  {nomultithumb}Przeglądam dzisiejsze wiadomości i tak naprawdę nie ma w nich nic co mogłoby być interesujące. Wszędzie spotykamy się z informacjami , które nie bardzo chcemy czytać. A tu przecież kończy się rok 2011 co było w nim nie tak? a może co było na tak? Zadaję sobie pytanie czym ten rok 2011 był inny od poprzednich oprócz tego, że jesteśmy o rok starsi. Dla nas „bystrzyczan”


  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Życzenia - Sołtys i Rada Sołecka

  Niech te święta tak wspaniałe będą całe jakby z bajek,
  niechaj gwiazdka z nieba leci niech Mikołaj tuli dzieci,
  biały puch niech z nieba spada, niechaj piesek w nocy gada,
  niech choinka pachnie pięknie no a radość będzie wszędzie

  wszystkiego dobrego życzy
  Sołtys i Rada Sołecka

 • Nareszcie...!!!

  Urząd Gminy Świdnica ogłosił konkurs na "Opracowanie koncepcji budowy sal gimnastycznych w miejscowościach Bystrzyca Górna i Grodziszcze". Wprawdzie to jeszcze nie budowa, ale już mały krok do bardzo oczekiwanej inwestycji. Będziemy śledzić ten konkurs, a wszelkie istotne informacje przekazywać na bieżąco.
  Szczegóły na stronach
  Architektura Info i BIP

 • Choinka ubrana !!! Ho! Ho! Ho!

  {nomultithumb} HO! HO! HO! Święty Mikołaj bardzo się cieszy...!!! Tego jeszcze w Bystrzycy nie było!!! to co się działo dzisiaj na placu zabaw, przeszło najśmielsze oczekiwania. Pierwsza "Bystrzyca Choinka" została przyozdobiona wspaniałymi ozdobami,  które przyniosły nasze kochane dzieciaki.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • III Regionalny Kongres Odnowy Wsi

  III Regionalny Kongres Odnowy Wsi ''Nowe perspektywy rozwoju wsi" "Chata za wsią" Mysłakowice odbył się 10-11 grudnia 2011 roku. Bystrzyca Górna została zaproszona do zaprezentowania najlepszych przykładów odnowy wsi z województwa dolnośląskiego, był to dla nas duży zaszczyt przedstawić wszystkim na tak dużym forum to co osiągnęliśmy należąc do programu odnowy wsi.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • HO! HO! HO!

  Choinka w Bystrzycy GórnejZawitał do nas Święty Mikołaj i razem z Radą Sołecką postawił choinkę na placu zabaw. Zostawił pod choinką słodycze dla dzieci jednak miał do nich prośbę: „Kochane dzieciaki musicie przygotować ozdoby choinkowe i 17. grudnia o godz.14:30 wspólnie razem ubieramy naszą pierwszą BYSTRZYCKĄ CHOINKĘ.”
  Będzie wspaniała zabawa zapraszamy wszystkich.

 • 4. Ogólnopolski Kongres Odnowy Wsi w Krzyżowej

  Grupa opolskaW dniach 09-11.06.2011 odbył się 4. Ogólnopolski Kongres Odnowy Wsi w Krzyżowej.
  Nasi delegaci również uczestniczyli w zjeździe. Otrzymaliśmy materiały, z których można skorzystać w bibliotece wiejskiej. Nasza wieś w trakcie trwania kongresu gościła delegację z województw opolskiego i śląskiego (w czwartek i sobotę).

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Mecz Juniorzy-Seniorzy

  Sportowcy wraz z rodzinami przygotowali poczęstunek ciasto, słodycze, kawa a zarobione pieniążki zostaną wykorzystane na rozwój bystrzyckiego sportu.
  Oczywiście odbył się mecz OLDBOYE - MŁODZIEŻ

  Konfrontacja zakończyła się zwycięstwem piłkarzy, którzy są przyszłością bystrzyckiej piłki 5-4.

 • Turniej Powiatowy

  Turniej Powiatowy w Bystrzycy Górnej W sobotę 25.06.2011 odbył się od dawna zaplanowany turniej piłki podwórkowej pod hasłem "Od małego do dużego piłka bawi każdego". To pierwszy projekt, na który otrzymaliśmy finansowe wsparcie od Starostwa Świdnickiego. W emocjonujących licznie przybyłych kibiców rozgrywkach zwyciężyła drużyna z Bojanic.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Święto Baby Wielkanocnej

  WielkanocStowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy Sosny” przy współudziale Rady Sołeckiej i Biblioteki Gminnej zorganizowało w świetlicy wiejskiej dnia 16 kwietnia 2011 roku Święto Baby Wielkanocnej.

  W prezentacji wypieków wzięło udział 21 wystawców.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Turniej

  Po raz drugi spotkały się sołectwa z Gminy Świdnica tym razem w Witoszowie na hali sportowej. Po zaciętej rywalizacji zajęliśmy 5. miejsce, a to znaczy, że małymi kroczkami do miejsca pierwszego.

  Super zabawa, choć - niestety - nie wszyscy grali fair-play. A przecież jest regulamin! Jeżeli my na dole robimy takie "numery", to po co się bawić? Bycie wśród ludzi to już zabawa, wspólne spędzenie czasu i wzajemne poznanie się to jest powód dla którego wszyscy tam jesteśmy! Niech inne drużyny pomyślą!

  Gratulujemy zwycięzcom spotykamy się 16.04.2011 na strzelnicy w Świdnicy.

  Do zobaczenia!

Kartka z kalendarza


Niedziela, 25. Sierpnia 2019
Imieniny obchodzą:
Gaudencjusz, Gaudenty, Grzegorz, Ludwik,
Luiza, Michał, Sieciesław

Do końca roku zostało 129 dni.
Zodiak: Panna

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1430042