Loading

Spotkanie informacyjne

gaz 2016 gaz 2016   
W związku z wieloma zapytaniami  naszych mieszkańców dotyczącymi doprowadzenia gazu ziemnego do zamieszkałych posesji przeprowadzono wstępne ankiety.

Czytaj więcej...

Aby było piękniej...

Lato w pełni mimo różnej pogody zaplanowane urlopy w kraju i zagranica trwają, dzieci wyjeżdżają na kolonie i obozy, a nasza wieś upiększana tak właśnie powinno być estetycznie i kolorowo!

sadzenie sadzenie sadzenie sadzenie

Polska Biało- Czerwoni!

euro 2016Trwa Euro 2016, którego gospodarzem jest Francja. Mecze rozgrywają się w różnych miastach tego kraju mecz Polska - Irlandia Północna odbył się w Nicei, wygrywając 1:0. A w naszej Bystrzycy  w niedzielę spotkały się dzieci aby wspólnie zagrać mini mecze. Każde z nich pomalowało twarz  na biało - czerwono,  aby choć w ten sposób poczuć klimat zbliżającego się meczu. Były słodkości  i wspólna zabawa. Ot takie nasze małe euro

Czytaj więcej...

Taakie Krasnale!!

dzień dziecka 2016 dzień dziecka 2016 dzień dziecka 2016 dzień dziecka 2016
Po raz kolejny wspólne działania Sołtysa, Rada Sołeckiej, Stowarzyszenia "Trzy sosny" a także GOPS-u poprzez  Centra sportowo-profilaktyczne  umożliwiły naszych Dzieciom poznanie ciekawych miejsc. Z okazji Dnia Dziecka odbyliśmy podróż do "Parku Krasnali" w Nowej Soli. Oczywiście podpisywany był Kontrakt przez dzieci i opiekunów mówiący  o dobrej zabawie. Na miejscu czekało wiele atrakcji  sala zabaw, zwiedzanie parku i poznanie krasnala Solusia i jego żony Lusi. Mini zoo to frajda z  bliskości z dzikimi zwierzętami. Swój  piękny ogon pokazał nawet  Biały  Paw. Organizatorzy zapewnili ciepły posiłek z rusztu. Ogromną atrakcja okazała się jazda pojazdami, którymi kierowały same dzieci. Nie zabrakło wspólnego śpiewu i gier podwórkowych. I nie ma piękniejszego widoku od radosnego uśmiechu dziecka. Nasze pociechy zostały pochwalone za kulturalne zachowanie. Super Dzieciaki !

Czytaj więcej...

Boże Ciało 2016

Boże Ciało 2016Boże Ciało tym razem przygotowane przez parafian z Burkatowa. Przed rozpoczęciem Eucharystii uroczyście został wniesiony przez rodziców dzieci komunijnych obraz z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. Jest to dar tegorocznych dzieci, a także wszystkich parafian z okazji Roku Miłosierdzia Obraz został poświęcony w Częstochowie, dziś zostanie zawieszony w naszym Kościele. Po Mszy Św. odbyła się procesja Bożego Ciała.

Czytaj więcej...

Sportowe zmagania

Trwa sportowa rywalizacja miedzy sołectwami. Jedna z  konkurencji było strzelanie.Tym razem zaszczytne V miejsce

strzelanie 2016 strzelanie 2016 strzelanie 2016 strzelanie 2016
strzelanie 2016 strzelanie 2016 strzelanie 2016 strzelanie 2016

Czytaj więcej...

Zapraszamy do ankiety

  ankieta gaz 2016 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Bystrzycy Górnej do wypełnienia ankiet dotyczących przyłącza gazu ziemnego do swojej posesji. Ankieta umożliwi poznanie  woli mieszkańców do wykonania projektu instalacji gazowej w naszej miejscowości. Ankiety do pobrania w Sklepie Spożywczym u P. Jana M.    Więcej informacji pod numerem tel. 508 237 630 lub 510 241 617                      Od nas wszystko zależy!

Głosujmy !!!!!!!!!

niveaniveakonkursu - Podwórko Nivea 2016 - Głosuj na Bystrzyce Górną!

www.nivea.pl/podworko2016

NIVEA od lat pielęgnuje rodzinne relacje i w pozytywny sposób aktywizuje lokalne społeczności. Do tej pory wspólnie zbudowaliśmy: 40 Podwórek NIVEA, 100 placów zabaw i wyposażyliśmy 100 szkółek piłkarskich w całej Polsce.

Czytaj więcej...

Warto zobaczyć

jezioraMiesiąc maj to pora, w czasie której  nabieramy ochoty na odwiedzanie miejsc, w których jeszcze nie byliśmy. Takim właśnie uroczym miejscem są Kolorowe Jeziora żółte, czerwone, błękitne i zielone Niedaleko Rudy Janowickiej . Około 57 km od Bystrzycy Górnej i co ciekawe można odnależć podobne niektóre miejsca i u nas. Jakie?

Czytaj więcej...

Festyn Majowy

festyn 2016Majówka za nami. Tradycyjnie odbył się festyn organizowany przez radę sołecką. Przygotowano wiele atrakcji pokaz karate, zuma i geo zabawa. Dodatkowym urozmaiceniem był mecz LKS Bystrzyca a także to,że spoglądając w niebo loty balonów. Jak zawsze pyszne domowe ciasto rozchodziło się w mgnieniu oka, golonka w kapuście pycha!  Króliczek też niczego sobie ! Same smakowitości

Czytaj więcej...

Kiedy eksponowac flagę

flaga majPowiewa flaga, gdy wiatr się zerwie A na tej fladze biel jest i czerwień

Czerwień to miłość, biel serce czyste Piękne są nasze nasze barwy ojczyste                                                                                 "Barwy Ojczyste" Czesław Janczarski 

Czytaj więcej...

Nasze okolice..

Od kilku dni zrzucana jest woda, z Jeziora Bystrzyca, tym samym stan rzeki znacznie się podniósł. Dziś był piękny słoneczny dzień idealny na rowerową wycieczkę. Ruch był duży na drodze jednak Ci, którzy wybrali jednoślady trafili w przysłowiową 10. Objechać trasę naokoło jeziora było nie lada gratką. Kilkadziesiąt aut, które w pewnym momencie się zakorkowały uniemożliwiły ruch w obie strony. Ale trzeba usprawiedliwić wszystkich. Przyczyna jedna prawie pusty zalew, zresztą widać na zdjęciach. zapraszam nie zawsze można spacerować po dnie..

Czytaj więcej...

Porządki rozpoczęte

wioska porządki 2016Pierwsze promienie słońca, a już widać na wsi poruszenie. Posadzono bratki w gazonach i na kwietniku koło świetlicy. Zamontowany został garaż, jak również pojemniki na piasek. Każdy z nas mieszkańców chce mieszkać w czystym otoczeniu więc zapraszamy do wspólnych prac porządkowych. A będzie nam się żyło o wiele piękniej.

Czytaj więcej...

Śpimy krócej- zmiana czasu!!

czasPrzypominamy, że zmieniamy czas z soboty na niedzielę 26.03 -27.03.2016  z godz.2 na 3  Śpimy zatem godzinę krócej. Jest to tzw. czas letni.

Działo się, działo w naszej wsi..

piknik wiosenny 2016Po raz kolejny nie zapomniano pożegnać się z Zimą na "Trójkącie Pokoleń". Rada Sołecka przygotowała jedyne w swoim rodzaju placki ziemniaczane, po placu rozchodził się zapach pysznego bigosu i pyrkietu. Do gorącej kawy -  domowe  ciasto. Marzanna ekologiczna  symbolizująca odchodzącą zimę wykonana została przez naszą Świetlicę Środowiskową. Nie mogło zabraknąć OSP, która jak wiosna budzi z letargu, a My mieszkańcy jesteśmy tym sami bezpieczni Super!

Czytaj więcej...

Rusza program 500+

500+17.02.2016 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Program 500+ ruszy w kwietniu tego roku w całej Polsce. "Rodzina 500 plus" to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. O wsparcie ubiegać będą mogli się także samotni rodzice, rodziny patchworkowe oraz rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego.
Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć w gminie, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet. E-wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mpips.gov.pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej. Wnioski będzie można składać od 1 kwietnia   więcej na www.gmina.swidnica.pl/

Zbiórka smieci wielkogabarytowych

 zbiorka smieci 2106 Wiosna za pasem i jak co roku organizowana jest zbiórka śmieci wielkogabarytowych. Termin zbiórki  8-9 marzec
odpady należy wystawiać od wtorku od godz. 16:00 do środy do godz. 6:00  przy stacji PKP,  Parking pod kościołem.
 Odpady tego typu są przyjmowane  również w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ulicy Metalowców 4 w Świdnicy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00, w soboty od godziny 10:00 do 16:00.

MIŁOŚĆ JAK WINO..

walentyki 2016.Chciałbym być
-szalonym wiatrem w Twoich włosach,
palcami muskać ich jedwab
- słońcem jak ono promykami,
czule całować każdy skrawek ciała
- lustrem by móc przeglądać ,
jego ukrytą anielską intymność
- aromatem wina na wargach,
aby zmysłowością napoić moje
- poduszką do której tulisz się nocą,
poznałbym ciche marzenia
- bryzą w skwarze południa,
powietrzem bez którego nie można żyć
- kochankiem do końca czasu ..                                                                                          Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI DLA TYCH CO KOCHAJĄ... I DLA TYCH KTÓRZY JESZCZE TEGO NIE DOZNALI  ... WIĘC WSZYSTKO PRZED NIMI..

Gmina Świdnica na Facebooku

facebook gminy 2016Gmina Świdnica otworzyła portal facebookowy można informować o wydarzeniach  oraz na bieżąco wrzucać relacje z organizowanych spotkań także pozyskiwać newsy co gdzie i kiedy www.facebook.com/urzadgminyswidnica           

Pierwszy tydzień ferii za nami

ferie 2016 Pierwszy tydzień ferii zimowych dla naszych dzieci za nami dla tych którzy zostali w domu szkoły oraz  centra centra profilaktyczno-sportowe przygotowały różne rozgrywki sportowe w poszczególnych świetlicach więcej informacji na http://gops.gmina.swidnica.pl/

 

 

Spotkanie Noworoczne 2016

Spotknie Noworoczne  już za nami. W tym roku w naszej świetlicy spotkali wszyscy ludzie dobrej woli z Bystrzycy i okolic. Tradycyjnie już w I połowie stycznia zebraliśmy się  w gronie serdecznych przyjaciół aby  podsumować miniony rok. Uroczystość uświetnił występ Teatrzyku Obrzędowego Tradycja w programie przygotowanym przez Sylwię Dansiewicz. Wykorzystaliśmy  okazję, aby złożyć  podziękowania  naszym dobroczyńcom. A następnie wszystkie obecne bystrzyckie pokolenia bawiły się wspólnie przy muzyce zespołu tanecznego. Organizatorami uroczystości i fundatorami  drobnych upominków  był  Klub Seniora, Sołectwo, Stowarzyszenie "Trzy sosny" i  LKS Bystrzyca. Dziękujemy Andrzejowi Stankiewiczowi za to, że zawsze możemy na niego liczyć. Przy okazji chcielibyśmy podziękować pani Stefanii Szyszka za doposażenie kuchni na świetlicy.        

 Spotkanie Noworoczne Bystrzyca Górna 2016 Spotkanie Noworoczne Bystrzyca Górna 2016 Spotkanie Noworoczne Bystrzyca Górna 2016 Spotkanie Noworoczne Bystrzyca Górna 2016
 Spotkanie Noworoczne Bystrzyca Górna 2016 Spotkanie Noworoczne Bystrzyca Górna 2016 Spotkanie Noworoczne Bystrzyca Górna 2016 Spotkanie Noworoczne Bystrzyca Górna 2016

Czytaj więcej...

XIX GMINNY PRZEGLĄD KOLĘDNICZY

jasełka 2016 XIX Przegląd Zespołów Kolędniczych  w Świetlicy Wiejskiej. Prezentacje 13 zespołów o łącznej liczbie 262 uczestników.Były nagrody, wyróżnienia za grę aktorską więcej  www.goksir.swidnica.pl. W tym miejscu powinniśmy się pochwalić, że Teatrzyk Obrzędowy Tradycja otrzymał za  humor, ruch sceniczny, kolędnicze przyśpiewki i rozbawienie publiczności swą profesjonalną grą w przedstawieniu  pt. „Gdzie turoń chodzi”. Nagrodę pieniężną. Gratulujemy!  Każde widowisko było inne i nie powtarzalne Dziękujemy wszystkim uczestnikom za podtrzymywanie tradycji 

Czytaj więcej...

Darmowa pomoc prawna

 www.gmina.swidnica.pl Informacja o punktach nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowanych na obszarze powiatu świdnickiego:

Czytaj więcej...

Rok 2016

rzeka 2016Życzenia na Nowy Rok 2016, którymi zostaliśmy obdarowani, oby się spełniły. Nasze postanowienia, składane obietnice postawione wyzwania również. Do ich zrealizowania pozostało 363 dni. Czego sobie najczęściej życzyliśmy ? Zdrowia, spełnienia marzeń.

Czytaj więcej...

CHOINKA 2015

 Ubieramy choinkę w Bystrzycy Górnej 2015 Ubieramy choinkę w Bystrzycy Górnej 2015 Ubieramy choinkę w Bystrzycy Górnej 2015 Ubieramy choinkę w Bystrzycy Górnej 2015
 Ubieramy choinkę w Bystrzycy Górnej 2015 Ubieramy choinkę w Bystrzycy Górnej 2015 Ubieramy choinkę w Bystrzycy Górnej 2015 Ubieramy choinkę w Bystrzycy Górnej 2015

 Śladem lat ubiegłych na "Trójkącie Pokoleń" mieszkańcy spotkali aby ubrać choinkę. Mimo braku śniegu zawitał do naszych dzieci Mikołaj, który rozdawał wszystkim prezenty w postaci słodkości. Przygotowane zostało również ognisko i pyszna kiełbaska. Wieczorem zabłysła nasza Bystrzycka Choinka, pierwszy zwiastun zbliżających się Świąt. Pomocnikami Mikołaja byl Sołtys, Rada Sołecka  i Stowarzyszenie "Trzy sosny"    

Czytaj więcej...

Tytuły Zasłużonych

zasłużeni 2015 Wójt gminy wręczyła najważniejsze tytuły przyznane przez Radę Gminy Świdnica: Honorowy Obywatel Gminy oraz Zasłużony dla Gminy Świdnica.

Czytaj więcej...

Dzień Niepodległości 2015

 Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej
 Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej
VI Śniadanie Patriotyczne.  11 listopada 2015 jak zawsze był pełen wzruszeń i niezapomnianych chwil. Obejrzeliśmy spektakl Teatrzyku Obrzędowego Tradycja pt. "Ku Chwale Ojczyzny" w reżyserii Sylwii Danisiewicz. Profesjonalna gra aktorów dostarczyła prawdziwej i żywej lekcji historii. Drugą część spotkania wypełnił pokaz akrobatyczny Trio Elegance Akrokar wraz z występem solowym Roksany Niedziałkowskiej (mieszkanki Bystrzycy Górnej). Założycielką, a zarazem trenerką Trio, jest Anna Kozieł.
W finale wspólną zabawę zapewnił występ
  zespołu rodzinnego  Rejkowiczów  i Wilgoszów. 
Tegoroczne VI już  święto przygotowało Stowarzyszenie "Trzy sosny"  oraz Sołtys i Rada Sołecka. Organizatorzy dziękują za domowe wypieki i pomoc w przygotowaniu dekoracji.

Czytaj więcej...

1 Pólmaraton Świdnicki

 

pólmaraton 2015 pólmaraton 2015 pólmaraton 2015 pólmaraton 2015
21,097 km tyle liczyła trasa. W biegu uczestniczyło 1200 osób w tym nasi mieszkańcy   i sąsiedzi Marek Musiał, Kasia, Waldek,Tomek, Hania, Kamil oraz znajomi, więc nie mogło zbraknąć kibiców z Bystrzycy. Na 15 km zebrała się mocna grupa, która dopingowała wszystkich maratończyków. W Bystrzycy Dolnej i w Bojanicach były punkty z wodą dla zawodników. Nie znamy dokładnych wyników prawdopodobnie  pierwszymi na mecie byli zawodnicy z Kenii.

Czytaj więcej...

Seniorzy młodzi wiekiem

Klub Seniora niedługo będzie  obchodził swoje 20-lecie.Teraz spotykają się aby porozmawiać, pośpiewać, pobyć ze sobą. Zwiedzają  ciekawe miejsca jeżdzą  wycieczki. Utrzymują kontakt z Klubem Seniora w Niemczech. W Gminie Świdnica funkcjonują 4-Kluby Seniora.Skupiające 122 osoby .Teraz to nie dziadek z laską i babcia w chustce to osoby bardzo kreatywne odważne i spontaniczne to właśnie Senior osoba mająca czas na spełnienie marzeń, to kumpel na czacie, przyjaciel

Czytaj więcej...

Fundusz sołecki podzielony

.zebranie 2015Fundusz sołecki został podzielony: na estetykę wsi, doposażenie placu zabaw i świetlicy, zakup lamp oświetleniowych w celu poprawienia bezpieczeństwa na drodze, zakup kontenera blaszanego z przeznaczeniem na składzik w celu umieszczenia narzędzi sołeckich oraz na imprezy okolicznościowe integrujące społeczeństwo.

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Wtorek, 28. Maja 2024
Imieniny obchodzą:
Augustyn, German, Jaromir, Priam,
Wiktor, Wiktoriusz, Wilhelm, Wrócimir

Do końca roku zostało 218 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 292 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3353904