Loading

7. dąb na 100 lat

dab 2018 dab 2018 dab 2018 dab 2018
Wspólnie posadziliśmy dąb z numerem 7 aby rósł na pamiątkę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tak w latach 1918-1928 nasi pradziadowie rozpoczęli taką akcję, inicjatywa nawiązuje do przedwojennego sadzenia „Dębów Niepodległości” Były one uosobieniem siły, długowieczności i nieprzemijającej pamięci – jako świadectwo odzyskania przez Polskę niepodległości. Wiele z tych drzew przetrwało do dzisiaj, stając się niejako świadkami tamtych ważnych wydarzeń. (www.gminaswidnica.pl)

Szyjemy flagi pokoleniowo

szycie flag 2018Kolejny raz mieszkańcy naszej miejscowości włączyli się  do wspólnego szycia flag  w Gminie Świdnica. Każda para rąk była bardzo pomocna, materiał zapewnił GOKSiR. Do wspólnej pracy dołączyły dzieci ze Świetlicy środowiskowej więc praca szła sprawnie. Gościliśmy również TV Wrocław, materiał z tego jak i co się działo zobaczymy 19.04,2018 o godz.18 w telewizji Wrocław

Czytaj więcej...

Majówka ...

festyn2018 festyn2018 festyn2018 festyn2018
festyn2018 festyn2018 festyn2018 festyn2018
Długi majowy tydzień za nami . Tradycją  już się stało ,że na początku organizowany jest Festyn Majowy przez Sołtysa i Radę sołecka. Z wielu atrakcji można było skorzystać, także wypróbować swoich sił przy cięciu drzewa. Muzyka unosiła nad stadionem a wieczory pokaz ognia był niebywałą gratką dla ludzi.  

 

Już kwitną..

 Zrobiło się kolorowo i bardzo wiosennie  dzięki zasadzonym bratkom. Sołtys wspólnie z Radą sołecka wyruszył na obsadzanie kwietników. Mieszkańcy również zabrali się za wiosenne porządki, zaczynają kwitnąć drzewa  i zrobiło się barwnie na całej wsi.

sadzenie kwiatów 2018 sadzenie kwiatów 2018 sadzenie kwiatów 2018 sadzenie kwiatów 2018
 

Wiosna, wiosna- piknik wiosenny

piknik wiosenny 2018Za nami Piknik wiosenny organizowany przez Sołtysa i rade sołecką. Tradycyjną Marzannę przygotowały dzieci z świetlicy  środowiskowej. Ognisko smażone kiełbaski placki ziemniaczane i oczywiście zupa wiosenna swoim zapachem przyciągały dzieci i dorosłych. Tym sposobem wiosna zagościła w naszej Bystrzycy na dobre. W tym samym dniu odbył się również Jarmark Wielkanocny w Pszennie, zwiastun zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Czytaj więcej...

XXI Gminny Przegląd Kolędniczy

jasełka 2018Kolejna edycja przeglądu kolędniczego za nami. Miło było popatrzeć na prezentowane przedstawienia jasełkowe. Oryginalność scenariuszy widowisk sprawia ze jurorzy mają niezwykle trudne zadnie aby wytypować zwycięzców.więcej na www.goksir.swidnica.pl

 

 

Czytaj więcej...

Spotkanie Noworoczne 2018

 Spotkanie Noworoczne Bystrzyca Górna 2018 Spotkanie Noworoczne Bystrzyca Górna 2018 Spotkanie Noworoczne Bystrzyca Górna 2018 Spotkanie Noworoczne Bystrzyca Górna 2018
 Spotkanie Noworoczne Bystrzyca Górna 2018 Spotkanie Noworoczne Bystrzyca Górna 2018 Spotkanie Noworoczne Bystrzyca Górna 2018 Spotkanie Noworoczne Bystrzyca Górna 2018

Życzenia  składane przez organizacje LKS Bystrzyca, Klub Seniora,Stowarzyszenie "Trzy sosny" i oczywiście Sołtysa i Radę Sołecką na długo zostaną zapamiętane  i oby się spełniły.

Czytaj więcej...

VI Wieczór Wspomnień

wieczór wspomnień 2017VI Wieczór wspomnień odszedł do historii kartka kalendarza zerwana jednak jakże miło było się cofnąć w czasie i wsłuchać się w dawne niejednokrotnie zapomniane stare szlagiery. Na koniec nie zabrakło również świątecznych życzeń. Spotkanie przygotowała Filia Biblioteki Wiejskiej w Bystrzycy Górnej wspólnie ze Stowarzyszeniem "Trzy sosny"

Czytaj więcej...

Coraz bliżej święta..

choinka2017Jest kolorowa dużo bombek zabawek i oczywiście  zabłysnęła światełkami

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Dzień Niepodległości 2017

 Sniadanie Patriotyczne 2017 w Bystrzycy Górnej Sniadanie Patriotyczne 2017 w Bystrzycy Górnej Sniadanie Patriotyczne 2017 w Bystrzycy Górnej Sniadanie Patriotyczne 2017 w Bystrzycy Górnej
 Sniadanie Patriotyczne 2017 w Bystrzycy Górnej Sniadanie Patriotyczne 2017 w Bystrzycy Górnej Sniadanie Patriotyczne 2017 w Bystrzycy Górnej Sniadanie Patriotyczne 2017 w Bystrzycy Górnej

"Pieśń idzie w bój " taki właśnie tytuł  miało widowisko przygotowane przez Teatrzyk Obrzędowy Tradycja z Bystrzycy Górnej. VII Śniadanie Patriotyczne przygotowane przez Stowarzyszenie "Trzy sosny", Sołtysa i Radę sołecka jak co roku okazało się niezwykłym przeżyciem. Wspólne świętowanie 99 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę to czas radości, że żyjemy w wolnej Polsce i możemy razem cieszyć się z tego święta. Oby takich radosnych chwil było jak najwięcej. Składamy podziękowania za wypieki i  przygotowany poczęstunek. A przede wszystkim artystom z naszego teatru, kapeli i Sylwii Danisiewicz  za przygotowanie całości spektaklu.

Czytaj więcej...

Dziękowanie za plony Dożynki 2017

dożynki 2017Tegoroczne Dożynki Gminne i Diecezjalne  odbyły się na boisku w Lutomi,  gospodarzami byli mieszkańcy Lutomii Górnej i Dolnej. Sołectwo Bystrzyca Górna mogło pochwalić się  stoiskiem przygotowanym przez Sołtysa i Radę Sołecką  "Cyganeria" za które otrzymało II miejsce. Można było degustować potraw romskich z kociołka na żywym ogniu, wędlin z wędzarni romskiej, naleweczek. Stoisko "Chatka jak u dziadka" zorganizowane  przez Stowarzyszenie " Trzy sosny" promowało wiele pysznych potraw pieczonkę bystrzycką , kwaśnice dziadka, spyrkę. Udało się także pokazać tradycyjne klepanie kosy i zebrane  dary lasu. Wieniec dożynkowy został doceniony z pośród 32 wieńców i otrzymał III miejsce.

Czytaj więcej...

Przekazanie drogi Bystrzyca Górna -Lubachów

droga 2017W dniu 7.08.2017r oficjalnie zakończono prace remontowe drogi powiatowej na odcinku Bystrzyca Górna – Lubachów (do granic powiatu). Wykonawcą była firma „Bisek-asfalt” Michał Bisek z Kostomłotów. Wartość zadania to kwota ponad 1,27 mln zł. z budżetu Powiatu Świdnickiego z czego 150 tys zł pochodziło z  Gminy Świdnica. Remont drogi zwiększył komfort jazdy wszystkich użytkownikom drogi.

Apelujemy!!

UWAGA!!!
Zwracamy się do mieszkańców naszej wsi, z ogromną prośbą, o nie wyrzucanie śmieci wielkogabarytowych przy pojemnikach do segregacji odpadów, najczęściej  obok przystanku autobusowego na przeciw szkoły.

Cyklicznie odbywają się zbiórki śmieci wielkogabarytowych, o których zawiadamiamy w specjalnych ogłoszeniach.

Jeżeli zachodzi konieczność pozbycia się śmieci wielkogabarytowych jak i odpadów budowlanych można tego dokonać, zawożąc je do Zakładu Oczyszczania Miasta w Świdnicy przy ulicy Metalowców 4.                                                                                              Czujmy się gospodarzami własnej miejscowości - to nasz wizerunek- czysta wieś.. 

Letnie ogrody

letnie ogrodyTak wyglądają barwne kolorowe niektóre smakowite, oryginalne i niepowtarzalne

 

 

 

Czytaj więcej...

Wakacyjny festyn

letni festynLato lato czyli Wakacyjny Festyn organizowany przez Sołtysa i Radę Sołecka mimo zmiennej pogody uatrakcyjniły przygotowane  atrakcje. Kiermasze konkursy i szansa przejażdżki na osiłku dzięki uprzejmości  Hodowców Osłów z siedzibą w Lubachowie Tradycyjne pyszności z rusztu, wyborne ciasto i muzyka do rana

Czytaj więcej...

Remont drogi

remont drogi 2017Rozpoczęty został remont drogi powiatowej nr 2876D  Bystrzyca Górna-Lubachów. Naprawa trwa od skrzyżowania przy  Osiedlu Sowim. Wartość zadania to kwota ponad 1,27 mln zł. Środki finansowe w całości pochodzą z budżetu powiatu świdnickiego. Wykonawca ma 10 tygodni na realizację inwestycji. Prace remontowe obejmują m.in. frezowanie nawierzchni bitumicznej, wykonanie nakładki asfaltowej, miejscową naprawę kanalizacji deszczowej wraz ze studzienkami ściekowymi, malowanie linii krawędziowych i barier mostowych

Czytaj więcej...

Akcja - Porządek

porzadki 2017Aby było czysto i porządnie grupa mieszkańców zjednoczyła siły i pomyła przystanki, uprzątneła chodniki i pobocza. miło było popatrzeć na współpracę dla wspólnego dobra Brawo!!

 

 

Czytaj więcej...

Wielka Majówka- Niedziela

....

majowka 2017 majowka 2017 majowka 2017 majowka 2017
Ale to już było..

Czytaj więcej...

Sportowe zmagania-siatkówka

siatkaDwa dni na Sportowych Weekendach spędzili nasi mieszkańcy rozgrywając mecze piłki siatkowej. W sobotę zakwalifikowali się na drugi etap. W kolejnych meczach dobra gra pozwoliła zająć III miejsce w grupie. Ostatecznie w ogólnej tabeli zajęli V miejsce przegrywając tylko tzw. małymi punktami. Cieszymy się, że mamy tak mocną ekipę.Również za nami już kręgle. Gratulujemy i czekamy na dalsze zmagania  sportowe.

Czytaj więcej...

Wiosna tuż tuż

 Wiosna tuż tuż Wiosna tuż tuż Wiosna tuż tuż Wiosna tuż tuż
 Wiosna tuż tuż Wiosna tuż tuż Wiosna tuż tuż Wiosna tuż tuż

Piknik wiosenny mimo zmiennej pogody przywitał nadchodzącą wiosnę. Trójkąt Pokoleń od rana stał się kolorowym miejscem, gdzie Sołtys i Rada sołecka przygotowywała coroczny piknik. Różnorodność ciast naszym gospodyń kusiła niejednego smakosza słodkości. Domowy bigos i zapach pieczonych placów ziemniaczanych zachęcał do degustowania  smakowitości. Symbol odchodzącej wiosny czyli Marzanna przygotowana została przez dzieci ze świetlicy. Nad bezpieczeństwem  czuwało pogotowie "Na sygnale" i nasi dzielni Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Foto R.B.

Czytaj więcej...

Dodatkowe kursy MPK nr. 30

     KOMUNIKAT - DODATKOWE KURSY LINII MPK NR 30 inf. ze strony www.gminaswidnica.pl

W związku z zaprzestaniem obsługi linii nr 34 relacji Świdnica – Modliszów – Wałbrzych przez prywatnego przewoźnika, firmę DEX Trans Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Wałbrzychu, od 6.03.2017r. (tj. poniedziałek) transport zbiorowy w miejscowości Modliszów realizowany będzie przez MPK Świdnica. Tym samym linia nr 30 ze Świdnicy do Lubachowa zostanie wydłużona o dodatkowe przystanki: Złoty Las i Modliszów, wyłącznie na poniższych kursach:

Kursy: Świdnica – Modliszów – Lubachów (przystanki kontrolne / dot. dni roboczych od poniedziałku do piątku)

Czytaj więcej...

Spotkanie Noworoczne 2017

 Spotkanie Noworoczne w Bystrzycy Górnej 2017 Spotkanie Noworoczne w Bystrzycy Górnej 2017 Spotkanie Noworoczne w Bystrzycy Górnej 2017 Spotkanie Noworoczne w Bystrzycy Górnej 2017
 Spotkanie Noworoczne w Bystrzycy Górnej 2017 Spotkanie Noworoczne w Bystrzycy Górnej 2017 Spotkanie Noworoczne w Bystrzycy Górnej 2017 Spotkanie Noworoczne w Bystrzycy Górnej 2017

Spotkanie noworoczne zorganizowane wspólnie z Sołtysem, Radą Sołecką, LKS Bystrzyca, Klubem Seniora i Stowarzyszeniem "Trzy sosny" było okazją do wspólnego świętowania nowego roku. Tym razem gościliśmy Wójt Gminy Świdnica Teresę Mazurek, która składała życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Teatrzyk "Tradycja" z Bystrzycy zaprezentował swój program. Składane były również  podziękowania dla wszystkich mieszkańców i sympatyków naszej wsi. Zapraszamy już mieszkańców na kolejne spotkanie za rok!

Czytaj więcej...

Nastał 2017 Rok!

Bale Sylwestrowe zakończone, w wspomnieniach sztuczne ognie i nowe postanowienia noworoczne! Jaki był poprzedni rok dla Nas samych każdy powinien sam ocenić. Ważne jest aby spełniły się życzenia  składane w noc sylwestrową. Sympatycy LKS-u bawili się w świetlicy do białego rana, w agroturystykach również a do łask wracają prywatki nazwane teraz domówkami. Śnieg za oknem i niektórzy żałują, że brakło go w święta. Trudno nie można mieć wszystkiego!                                                                           Więc zwyczajnie i tradycyjnie Szczęśliwego Nowego Roku 2017!  (galeria na LKS Bystrzyca)

sylwester 2017 sylwester 2017 sylwester 2017 sylwester 2017

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia !

 zyczenia Przy Blasku pierwszej gwiazdki dzielmy się wspólnie białym opłatkiem .Starym obyczajem przesyłając życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności i Piękna jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich, niech Pokój, Miłość i Szczęście otoczy Was wszystkich                                                                                       Serdeczne życzenia dla Mieszkańców Bystrzycy Górnej, dla Tych, którzy są daleko od Nas ....dla Klubu Seniora, LKS-u Bystrzyca , ZPiT Bystrzyca i dla  Stowarzyszenia "Trzy sosny"

                                                                                    życzy  Administrator

Choinko pachnąca jak zielony las..

ubieranie choinki 2016I jak co roku na placu zabaw dzieci z rodzicami ubierały choinkę. Przybył również Mikołaj, aby obdarować słodkościami nasze pociechy. Nie mogło zabraknąć pieczonych kiełbasek, ogniska i gorącej herbaty. Więc święta tuż, tuż..

 

Czytaj więcej...

Dokument, film i My

nagranie 2016Niedziela 13.11.2016 - Reżyser Piotr Stasik kręci film dokumentalny o Polsce. Film będzie się składał ze zmontowanych zdjęć z różnych zwykłych miejsc- miast, ulic, wsi, podwórek. Na potrzeby filmu powstał tekst, na który składają się różne współczesne teksty literackie, ale też teksty z gazet, np drobne ogłoszenia, które ludzie gdzieś publikują.

 

Czytaj więcej...

Odznaczeni 2016

zasłużeni 2016 zasłużeni 2016 zasłużeni 2016 zasłużeni 2016
Z okazji Dnia Niepodległości  w Witoszowie wręczono tytuł  Honorowego Obywatela Gminy Świdnica  Erichowi Maier – długoletniemu burmistrzowi m. Lampertheim oraz Henrykowi Muraszko – komendantowi Gminnych Ochotniczych Straży. Tytułem Zasłużony dla Gminy Świdnica decyzją Rady Gminy Świdnica uhonorowani zostali:
· Ks. Jarosław Lipniak – proboszcz parafii w Witoszowie Dolnym,
· Stanisław Łukasiewicz – prezes OSP Grodziszcze
· Janina Marciniak - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Bojanicach
· Ryszard Lorens – mieszkaniec Lutomi Dolnej, przez 4 kadencje członkiem rady sołeckie
· Teresa Kraińska – mieszkanka Bystrzycy Górnej, wieloletnia członkini Klubu Seniora

Czytaj więcej...

Śniadanie Patriotyczne 2016

Kolejne już VIII Śniadanie Patriotyczne za nami. Przedstawiony przekrój historii tym razem przeplatany motywem lat 20-ych zapewne przybyłym gościom zapadnie na długo w pamięci. Nasze spotkania w Dzień Niepodległości to szansa na budowanie naszego lokalnego patriotyzmu, a mali aktorzy biorący udział po raz pierwszy w takim spektaklu, już teraz wiedzą, że jest taki dzień, w którym spotykamy się wszyscy na świetlicy i wspólnie cieszymy się z naszej wolności. Konkursy i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych to okazja do spotkań w tak ważnym dla nas Polaków dniu. Składamy podziękowania dla Teatrzyku Obrzędowego Tradycja za część artystyczną, Pani Sylwii Danisiewicz za przygotowanie scenariusza i całą choreografię, grupie ze Świdnickiego  Bractwa Rycerskiego, mieszkańcom za domowe wypieki, Firmie Galles OSP  i oczywiście organizatorom.

 Sniadanie Patriotyczne 2016 Sniadanie Patriotyczne 2016 Sniadanie Patriotyczne 2016 Sniadanie Patriotyczne 2016
 Sniadanie Patriotyczne 2016 Sniadanie Patriotyczne 2016 Sniadanie Patriotyczne 2016 Sniadanie Patriotyczne 2016

Czytaj więcej...

Pólmaraton

pólmaraton 2016Było sportowo i kolorowo. Ponad 1000 uczestników, około 300 wolontariuszy. Organizatorzy przygotowali dla każdej grupy wiekowej biegi i zabawy. Każdy uczestnik otrzymywał medal i posiłek regeneracyjny. Liczyła się zdrowa rywalizacja i ukończenie trasy 21 km tyle liczył półmaraton, Dzika Piątka  5km połączono bieg i spacer z kijami Nordic Woking. Kto był ten wie kto startował. Jak miło było widzieć, że mieszkaniec Bystrzycy był jednym z najmłodszych wolontariuszy. Brawo!

Czytaj więcej...

Zebranie wiejskie za nami

Jak co roku w miesiącu wrześniu zwołuje  się zebranie wiejskie na, którym odbywa się podział Funduszu Sołeckiego tj. kwoty przyznawanej na potrzeby miejscowości. To właśnie mieszkańcy mają podjąć decyzję jak rozdysponować i na co przeznaczyć otrzymane pieniądze. Na rok 2017 przyznano nam kwotę   26.195,24 gr

podziłał funduszu na 2017 podziłał funduszu na 2017 podziłał funduszu na 2017 podziłał funduszu na 2017

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Wtorek, 28. Maja 2024
Imieniny obchodzą:
Augustyn, German, Jaromir, Priam,
Wiktor, Wiktoriusz, Wilhelm, Wrócimir

Do końca roku zostało 218 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 291 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3354101