Loading

Diecezjane Dożynki

diecezjalne dozynki 2015

Głuszyca to tam właśnie  Bystrzyca Górna  reprezentowała    Diecezję Świdnicką- Zachód. Msza św. polowa pod przewodnictwem biskupa świdnickiego Ignacego Deca. Wielu zaproszonych gości  honorowych m. in. wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, parlamentarzyści, wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz,  uczestniczyli w obrzędzie dzielenia się chlebem.

Czytaj więcej...

Finał projektu

FIOFinał projektu „Budowanie miast i wsi marzeń w Bystrzycy Górnej
 
12 września o godz. 16.00 podczas imprezy plenerowej „Cebulakowy Gościec” w Bystrzycy Górnej odbędzie się wielki finał Budowania wsi marzeń Bystrzyca Górna w ramach projektu „Budowanie miast i wsi marzeń”.

Czytaj więcej...

Referendum

 Wyniki głosowania

6 września 2015 r. w godz. 6.00-22.00 odbyło się  referendum

Czytaj więcej...

Zmiana numeru konta bankowego

UWAGA -      
 

Szanowni Państwo informujemy, że z dniem 1 września 2015 r. ulega zmianie obsługa bankowa gminy Świdnica, którą prowadzić będzie Bank Spółdzielczy w Kobierzycach, filia w Świdnicy. W związku z powyższym podajemy nowy numer rachunku bankowego, w celu rozpowszechnienia do publicznej wiadomości.

 

Wpłaty na dotychczasowe numery kont bankowych, prowadzone przez BGŻ o/Świdnica honorowane będą tylko do 31 sierpnia br.

Z dniem 1 września 2015 r. wpłaty z tytułu podatków, opłat lokalnych, czynszów, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać na następujący nr rachunku bankowego

76 9575 0004 0000 1446 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Kobierzycach filia w Świdnicy

Ul. Pułaskiego 51,58-100 Świdnica             www.gmina.swidnica.pl

Uprzejmie prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi w przypadku dokonywania płatności za pośrednictwem usług elektronicznych, uwzględniając nowy numer rachunku bankowego.

Dożynki

dozynki 2015 Gminne Dożynki 2015 przeszły do historii.Gospodarzem dożynek była wieś Krzczonów. Stragany wystawiło nasze  sołectwo i stowarzyszenie, a w nich wszelakiego rodzaju pyszności:       wędzone szynki sołtysa i  cebulaki,         szaszłyki i pieczone gęsi, placki ziemniaczane i soczewica w pasztecikach, pyrkiet  i nalewki z domowej piwniczki.        Co kto lubi. Wręczano nagrody dla rolników, odbyły się ostatnie zmagania w sportowych weekendach. Jak co roku oceniano stragany i wieńce dożynkowe. Komisja przyznała Bystrzycy Górnej  I miejsce za  Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2015. Była ogromna radości bo to wspólne dzieło wszystkich mieszkańców. Po raz kolejny okazało się, że warto  jednoczyć siły.

Czytaj więcej...

Sportowe zmagania cd.

...

OSP APELUJE !!

KOMUNIKAT OSP Z DNIA 10 SIERPNIA 2015 R. Z GODZ. 10:25 w/sGmina Świdnica - NEWS! Komunikat z dnia 10 sierpnia 2015 r. w sprawie wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej więcej na www.gmina.swidnica.pl

Sportowy weekend V

łuki 2015Tym razem turniej łuczniczy, który odbył się w Boleścinie był szansą na zdobycie kolejnych punktów w sportowych weekendach.                                    Bystrzyca znajduje się na VI miejscu ze 130 zdobytymi punktami.

Kartka z kalendarza


Wtorek, 18. Grudnia 2018
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan, Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir

Do końca roku zostało 14 dni.
Zodiak: Strzelec

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1304700