Loading

Wszystkich Świętych

wszystkich świetych 2015Msze św. w kościele tak jak w niedzielę o godz. 8:00 i 11:00 po sumie procesja na cmentarzu wraz z różańcem za zamarłych.                                                          W Bystrzycy Dolnej    Msza św.     o godz. 9:00                               

Zachowajmy ostrożność na drogach!

Dzień Niepodległości 2015

 Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej  Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej  Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej  Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej
 Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej  Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej  Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej  Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej
VI Śniadanie Patriotyczne.  11 listopada 2015 jak zawsze był pełen wzruszeń i niezapomnianych chwil. Obejrzeliśmy spektakl Teatrzyku Obrzędowego Tradycja pt. "Ku Chwale Ojczyzny" w reżyserii Sylwii Danisiewicz. Profesjonalna gra aktorów dostarczyła prawdziwej i żywej lekcji historii. Drugą część spotkania wypełnił pokaz akrobatyczny Trio Elegance Akrokar wraz z występem solowym Roksany Niedziałkowskiej (mieszkanki Bystrzycy Górnej). Założycielką, a zarazem trenerką Trio, jest Anna Kozieł.
W finale wspólną zabawę zapewnił występ
  zespołu rodzinnego  Rejkowiczów  i Wilgoszów. 
Tegoroczne VI już  święto przygotowało Stowarzyszenie "Trzy sosny"  oraz Sołtys i Rada Sołecka. Organizatorzy dziękują za domowe wypieki i pomoc w przygotowaniu dekoracji.

Czytaj więcej...

Fundusz sołecki podzielony

.zebranie 2015Fundusz sołecki został podzielony: na estetykę wsi, doposażenie placu zabaw i świetlicy, zakup lamp oświetleniowych w celu poprawienia bezpieczeństwa na drodze, zakup kontenera blaszanego z przeznaczeniem na składzik w celu umieszczenia narzędzi sołeckich oraz na imprezy okolicznościowe integrujące społeczeństwo.

Czytaj więcej...

Diecezjane Dożynki

diecezjalne dozynki 2015

Głuszyca to tam właśnie  Bystrzyca Górna  reprezentowała    Diecezję Świdnicką- Zachód. Msza św. polowa pod przewodnictwem biskupa świdnickiego Ignacego Deca. Wielu zaproszonych gości  honorowych m. in. wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, parlamentarzyści, wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz,  uczestniczyli w obrzędzie dzielenia się chlebem.

Czytaj więcej...

Finał projektu

FIOFinał projektu „Budowanie miast i wsi marzeń w Bystrzycy Górnej
 
12 września o godz. 16.00 podczas imprezy plenerowej „Cebulakowy Gościec” w Bystrzycy Górnej odbędzie się wielki finał Budowania wsi marzeń Bystrzyca Górna w ramach projektu „Budowanie miast i wsi marzeń”.

Czytaj więcej...

Referendum

 Wyniki głosowania

6 września 2015 r. w godz. 6.00-22.00 odbyło się  referendum

Czytaj więcej...

Zmiana numeru konta bankowego

UWAGA -      
 

Szanowni Państwo informujemy, że z dniem 1 września 2015 r. ulega zmianie obsługa bankowa gminy Świdnica, którą prowadzić będzie Bank Spółdzielczy w Kobierzycach, filia w Świdnicy. W związku z powyższym podajemy nowy numer rachunku bankowego, w celu rozpowszechnienia do publicznej wiadomości.

 

Wpłaty na dotychczasowe numery kont bankowych, prowadzone przez BGŻ o/Świdnica honorowane będą tylko do 31 sierpnia br.

Z dniem 1 września 2015 r. wpłaty z tytułu podatków, opłat lokalnych, czynszów, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać na następujący nr rachunku bankowego

76 9575 0004 0000 1446 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Kobierzycach filia w Świdnicy

Ul. Pułaskiego 51,58-100 Świdnica             www.gmina.swidnica.pl

Uprzejmie prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi w przypadku dokonywania płatności za pośrednictwem usług elektronicznych, uwzględniając nowy numer rachunku bankowego.

Dożynki

dozynki 2015 Gminne Dożynki 2015 przeszły do historii.Gospodarzem dożynek była wieś Krzczonów. Stragany wystawiło nasze  sołectwo i stowarzyszenie, a w nich wszelakiego rodzaju pyszności:       wędzone szynki sołtysa i  cebulaki,         szaszłyki i pieczone gęsi, placki ziemniaczane i soczewica w pasztecikach, pyrkiet  i nalewki z domowej piwniczki.        Co kto lubi. Wręczano nagrody dla rolników, odbyły się ostatnie zmagania w sportowych weekendach. Jak co roku oceniano stragany i wieńce dożynkowe. Komisja przyznała Bystrzycy Górnej  I miejsce za  Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2015. Była ogromna radości bo to wspólne dzieło wszystkich mieszkańców. Po raz kolejny okazało się, że warto  jednoczyć siły.

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Środa, 26. Września 2018
Imieniny obchodzą:
Cyprian, Euzebiusz, Justyna, Łękomir
Do końca roku zostało 97 dni.
Zodiak: Waga

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1265787