Loading

Porządki rozpoczęte

wioska porządki  2016Pierwsze promienie słońca, a już widać na wsi poruszenie. Posadzono bratki w gazonach i na kwietniku koło świetlicy. Zamontowany został garaż, jak również pojemniki na piasek. Każdy z nas mieszkańców chce mieszkać w czystym otoczeniu więc zapraszamy do wspólnych prac porządkowych. A będzie nam się żyło o wiele piękniej.

Czytaj więcej...

Śpimy krócej- zmiana czasu!!

czasPrzypominamy, że zmieniamy czas z soboty na niedzielę 26.03 -27.03.2016  z godz.2 na 3  Śpimy zatem godzinę krócej. Jest to tzw. czas letni.

Działo się, działo w naszej wsi..

piknik wiosenny 2016Po raz kolejny nie zapomniano pożegnać się z Zimą na "Trójkącie Pokoleń". Rada Sołecka przygotowała jedyne w swoim rodzaju placki ziemniaczane, po placu rozchodził się zapach pysznego bigosu i pyrkietu. Do gorącej kawy -  domowe  ciasto. Marzanna ekologiczna  symbolizująca odchodzącą zimę wykonana została przez naszą Świetlicę Środowiskową. Nie mogło zabraknąć OSP, która jak wiosna budzi z letargu, a My mieszkańcy jesteśmy tym sami bezpieczni Super!

Czytaj więcej...

Sportowe zmagania

Trwa sportowa rywalizacja miedzy sołectwami. Jedna z  konkurencji było strzelanie.Tym razem zaszczytne V miejsce

strzelanie 2016 strzelanie 2016 strzelanie 2016 strzelanie 2016
strzelanie 2016 strzelanie 2016 strzelanie 2016 strzelanie 2016

Czytaj więcej...

Zbiórka smieci wielkogabarytowych

 zbiorka smieci 2106 Wiosna za pasem i jak co roku organizowana jest zbiórka śmieci wielkogabarytowych. Termin zbiórki  8-9 marzec
odpady należy wystawiać od wtorku od godz. 16:00 do środy do godz. 6:00  przy stacji PKP,  Parking pod kościołem.
 Odpady tego typu są przyjmowane  również w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ulicy Metalowców 4 w Świdnicy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00, w soboty od godziny 10:00 do 16:00.

MIŁOŚĆ JAK WINO..

walentyki 2016.Chciałbym być
-szalonym wiatrem w Twoich włosach,
palcami muskać ich jedwab
- słońcem jak ono promykami,
czule całować każdy skrawek ciała
- lustrem by móc przeglądać ,
jego ukrytą anielską intymność
- aromatem wina na wargach,
aby zmysłowością napoić moje
- poduszką do której tulisz się nocą,
poznałbym ciche marzenia
- bryzą w skwarze południa,
powietrzem bez którego nie można żyć
- kochankiem do końca czasu ..                                                                                          Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI DLA TYCH CO KOCHAJĄ... I DLA TYCH KTÓRZY JESZCZE TEGO NIE DOZNALI  ... WIĘC WSZYSTKO PRZED NIMI..

Rusza program 500+

500+17.02.2016 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Program 500+ ruszy w kwietniu tego roku w całej Polsce. "Rodzina 500 plus" to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. O wsparcie ubiegać będą mogli się także samotni rodzice, rodziny patchworkowe oraz rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego.
Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć w gminie, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet. E-wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mpips.gov.pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej. Wnioski będzie można składać od 1 kwietnia   więcej na www.gmina.swidnica.pl/

Pierwszy tydzień ferii za nami

ferie 2016 Pierwszy tydzień ferii zimowych dla naszych dzieci za nami dla tych którzy zostali w domu szkoły oraz  centra centra profilaktyczno-sportowe przygotowały różne rozgrywki sportowe w poszczególnych świetlicach więcej informacji na http://gops.gmina.swidnica.pl/

 

 

Kartka z kalendarza


Piątek, 22. Marca 2019
Światowy Dzień Wody
Imieniny obchodzą:
Bazylissa, Bogusław, Godzisław,
Katarzyna, Kazimierz, Paweł

Do końca roku zostało 285 dni.
Zodiak: Baran

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1335898