Loading

Warto zobaczyć

jezioraMiesiąc maj to pora, w czasie której  nabieramy ochoty na odwiedzanie miejsc, w których jeszcze nie byliśmy. Takim właśnie uroczym miejscem są Kolorowe Jeziora żółte, czerwone, błękitne i zielone Niedaleko Rudy Janowickiej . Około 57 km od Bystrzycy Górnej i co ciekawe można odnależć podobne niektóre miejsca i u nas. Jakie?

Czytaj więcej...

Kiedy eksponowac flagę

flaga majPowiewa flaga, gdy wiatr się zerwie A na tej fladze biel jest i czerwień

Czerwień to miłość, biel serce czyste Piękne są nasze nasze barwy ojczyste                                                                                 "Barwy Ojczyste" Czesław Janczarski 

Czytaj więcej...

Festyn Majowy

festyn 2016Majówka za nami. Tradycyjnie odbył się festyn organizowany przez radę sołecką. Przygotowano wiele atrakcji pokaz karate, zuma i geo zabawa. Dodatkowym urozmaiceniem był mecz LKS Bystrzyca a także to,że spoglądając w niebo loty balonów. Jak zawsze pyszne domowe ciasto rozchodziło się w mgnieniu oka, golonka w kapuście pycha!  Króliczek też niczego sobie ! Same smakowitości

Czytaj więcej...

Nasze okolice..

Od kilku dni zrzucana jest woda, z Jeziora Bystrzyca, tym samym stan rzeki znacznie się podniósł. Dziś był piękny słoneczny dzień idealny na rowerową wycieczkę. Ruch był duży na drodze jednak Ci, którzy wybrali jednoślady trafili w przysłowiową 10. Objechać trasę naokoło jeziora było nie lada gratką. Kilkadziesiąt aut, które w pewnym momencie się zakorkowały uniemożliwiły ruch w obie strony. Ale trzeba usprawiedliwić wszystkich. Przyczyna jedna prawie pusty zalew, zresztą widać na zdjęciach. zapraszam nie zawsze można spacerować po dnie..

Czytaj więcej...

Porządki rozpoczęte

wioska porządki  2016Pierwsze promienie słońca, a już widać na wsi poruszenie. Posadzono bratki w gazonach i na kwietniku koło świetlicy. Zamontowany został garaż, jak również pojemniki na piasek. Każdy z nas mieszkańców chce mieszkać w czystym otoczeniu więc zapraszamy do wspólnych prac porządkowych. A będzie nam się żyło o wiele piękniej.

Czytaj więcej...

Śpimy krócej- zmiana czasu!!

czasPrzypominamy, że zmieniamy czas z soboty na niedzielę 26.03 -27.03.2016  z godz.2 na 3  Śpimy zatem godzinę krócej. Jest to tzw. czas letni.

Działo się, działo w naszej wsi..

piknik wiosenny 2016Po raz kolejny nie zapomniano pożegnać się z Zimą na "Trójkącie Pokoleń". Rada Sołecka przygotowała jedyne w swoim rodzaju placki ziemniaczane, po placu rozchodził się zapach pysznego bigosu i pyrkietu. Do gorącej kawy -  domowe  ciasto. Marzanna ekologiczna  symbolizująca odchodzącą zimę wykonana została przez naszą Świetlicę Środowiskową. Nie mogło zabraknąć OSP, która jak wiosna budzi z letargu, a My mieszkańcy jesteśmy tym sami bezpieczni Super!

Czytaj więcej...

Sportowe zmagania

Trwa sportowa rywalizacja miedzy sołectwami. Jedna z  konkurencji było strzelanie.Tym razem zaszczytne V miejsce

strzelanie 2016 strzelanie 2016 strzelanie 2016 strzelanie 2016
strzelanie 2016 strzelanie 2016 strzelanie 2016 strzelanie 2016

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Wtorek, 18. Grudnia 2018
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan, Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir

Do końca roku zostało 14 dni.
Zodiak: Strzelec

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1304692