Loading

Śniadanie Patriotyczne 2016

Kolejne już VIII Śniadanie Patriotyczne za nami. Przedstawiony przekrój historii tym razem przeplatany motywem lat 20-ych zapewne przybyłym gościom zapadnie na długo w pamięci. Nasze spotkania w Dzień Niepodległości to szansa na budowanie naszego lokalnego patriotyzmu, a mali aktorzy biorący udział po raz pierwszy w takim spektaklu, już teraz wiedzą, że jest taki dzień, w którym spotykamy się wszyscy na świetlicy i wspólnie cieszymy się z naszej wolności. Konkursy i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych to okazja do spotkań w tak ważnym dla nas Polaków dniu. Składamy podziękowania dla Teatrzyku Obrzędowego Tradycja za część artystyczną, Pani Sylwii Danisiewicz za przygotowanie scenariusza i całą choreografię, grupie ze Świdnickiego  Bractwa Rycerskiego, mieszkańcom za domowe wypieki, Firmie Galles OSP  i oczywiście organizatorom.

 Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016
 Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016

Czytaj więcej...

Dokument, film i My

nagranie 2016Niedziela 13.11.2016 - Reżyser Piotr Stasik kręci film dokumentalny o Polsce. Film będzie się składał ze zmontowanych zdjęć z różnych zwykłych miejsc- miast, ulic, wsi, podwórek. Na potrzeby filmu powstał tekst, na który składają się różne współczesne teksty literackie, ale też teksty z gazet, np drobne ogłoszenia, które ludzie gdzieś publikują.

Czytaj więcej...

Pólmaraton

pólmaraton 2016Było sportowo i kolorowo. Ponad 1000 uczestników, około 300 wolontariuszy. Organizatorzy przygotowali dla każdej grupy wiekowej biegi i zabawy. Każdy uczestnik otrzymywał medal i posiłek regeneracyjny. Liczyła się zdrowa rywalizacja i ukończenie trasy 21 km tyle liczył półmaraton, Dzika Piątka  5km połączono bieg i spacer z kijami Nordic Woking. Kto był ten wie kto startował. Jak miło było widzieć, że mieszkaniec Bystrzycy był jednym z najmłodszych wolontariuszy. Brawo!

Czytaj więcej...

Zebranie wiejskie za nami

Jak co roku w miesiącu wrześniu zwołuje  się zebranie wiejskie na, którym odbywa się podział Funduszu Sołeckiego tj. kwoty przyznawanej na potrzeby miejscowości. To właśnie mieszkańcy mają podjąć decyzję jak rozdysponować i na co przeznaczyć otrzymane pieniądze. Na rok 2017 przyznano nam kwotę   26.195,24 gr

podziłał funduszu na 2017 podziłał funduszu na 2017 podziłał funduszu na 2017 podziłał funduszu na 2017

Czytaj więcej...

Spotkanie informacyjne

gaz 2016 gaz 2016   
W związku z wieloma zapytaniami  naszych mieszkańców dotyczącymi doprowadzenia gazu ziemnego do zamieszkałych posesji przeprowadzono wstępne ankiety.

Czytaj więcej...

Aby było piękniej...

Lato w pełni mimo różnej pogody zaplanowane urlopy w kraju i zagranica trwają, dzieci wyjeżdżają na kolonie i obozy, a nasza wieś upiększana tak właśnie powinno być estetycznie i kolorowo!

sadzenie sadzenie sadzenie sadzenie

Polska Biało- Czerwoni!

euro 2016Trwa Euro 2016, którego gospodarzem jest Francja. Mecze rozgrywają się w różnych miastach tego kraju mecz Polska - Irlandia Północna odbył się w Nicei, wygrywając 1:0. A w naszej Bystrzycy  w niedzielę spotkały się dzieci aby wspólnie zagrać mini mecze. Każde z nich pomalowało twarz  na biało - czerwono,  aby choć w ten sposób poczuć klimat zbliżającego się meczu. Były słodkości  i wspólna zabawa. Ot takie nasze małe euro

Czytaj więcej...

Boże Ciało 2016

Boże Ciało 2016Boże Ciało tym razem przygotowane przez parafian z Burkatowa. Przed rozpoczęciem Eucharystii uroczyście został wniesiony przez rodziców dzieci komunijnych obraz z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. Jest to dar tegorocznych dzieci, a także wszystkich parafian z okazji Roku Miłosierdzia Obraz został poświęcony w Częstochowie, dziś zostanie zawieszony w naszym Kościele. Po Mszy Św. odbyła się procesja Bożego Ciała.

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Piątek, 22. Marca 2019
Światowy Dzień Wody
Imieniny obchodzą:
Bazylissa, Bogusław, Godzisław,
Katarzyna, Kazimierz, Paweł

Do końca roku zostało 285 dni.
Zodiak: Baran

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1335872