Loading

Nastał 2017 Rok!

Bale Sylwestrowe zakończone, w wspomnieniach sztuczne ognie i nowe postanowienia noworoczne! Jaki był poprzedni rok dla Nas samych każdy powinien sam ocenić. Ważne jest aby spełniły się życzenia  składane w noc sylwestrową. Sympatycy LKS-u bawili się w świetlicy do białego rana, w agroturystykach również a do łask wracają prywatki nazwane teraz domówkami. Śnieg za oknem i niektórzy żałują, że brakło go w święta. Trudno nie można mieć wszystkiego!                                                                           Więc zwyczajnie i tradycyjnie Szczęśliwego Nowego Roku 2017!  (galeria na LKS Bystrzyca)

sylwester 2017 sylwester 2017 sylwester 2017 sylwester 2017

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia !

 zyczenia Przy Blasku pierwszej gwiazdki dzielmy się wspólnie białym opłatkiem .Starym obyczajem przesyłając życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności i Piękna jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich, niech Pokój, Miłość i Szczęście otoczy Was wszystkich                                                                                       Serdeczne życzenia dla Mieszkańców Bystrzycy Górnej, dla Tych, którzy są daleko od Nas ....dla Klubu Seniora, LKS-u Bystrzyca , ZPiT Bystrzyca i dla  Stowarzyszenia "Trzy sosny"

                                                                                    życzy  Administrator

Choinko pachnąca jak zielony las..

ubieranie choinki 2016I jak co roku na placu zabaw dzieci z rodzicami ubierały choinkę. Przybył również Mikołaj, aby obdarować słodkościami nasze pociechy. Nie mogło zabraknąć pieczonych kiełbasek, ogniska i gorącej herbaty. Więc święta tuż, tuż..

Czytaj więcej...

Odznaczeni 2016

zasłużeni 2016 zasłużeni 2016 zasłużeni 2016 zasłużeni 2016
Z okazji Dnia Niepodległości  w Witoszowie wręczono tytuł  Honorowego Obywatela Gminy Świdnica  Erichowi Maier – długoletniemu burmistrzowi m. Lampertheim oraz Henrykowi Muraszko – komendantowi Gminnych Ochotniczych Straży. Tytułem Zasłużony dla Gminy Świdnica decyzją Rady Gminy Świdnica uhonorowani zostali:
· Ks. Jarosław Lipniak – proboszcz parafii w Witoszowie Dolnym,
· Stanisław Łukasiewicz – prezes OSP Grodziszcze
· Janina Marciniak - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Bojanicach
· Ryszard Lorens – mieszkaniec Lutomi Dolnej, przez 4 kadencje członkiem rady sołeckie
· Teresa Kraińska – mieszkanka Bystrzycy Górnej, wieloletnia członkini Klubu Seniora

Czytaj więcej...

Śniadanie Patriotyczne 2016

Kolejne już VIII Śniadanie Patriotyczne za nami. Przedstawiony przekrój historii tym razem przeplatany motywem lat 20-ych zapewne przybyłym gościom zapadnie na długo w pamięci. Nasze spotkania w Dzień Niepodległości to szansa na budowanie naszego lokalnego patriotyzmu, a mali aktorzy biorący udział po raz pierwszy w takim spektaklu, już teraz wiedzą, że jest taki dzień, w którym spotykamy się wszyscy na świetlicy i wspólnie cieszymy się z naszej wolności. Konkursy i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych to okazja do spotkań w tak ważnym dla nas Polaków dniu. Składamy podziękowania dla Teatrzyku Obrzędowego Tradycja za część artystyczną, Pani Sylwii Danisiewicz za przygotowanie scenariusza i całą choreografię, grupie ze Świdnickiego  Bractwa Rycerskiego, mieszkańcom za domowe wypieki, Firmie Galles OSP  i oczywiście organizatorom.

 Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016
 Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016

Czytaj więcej...

Dokument, film i My

nagranie 2016Niedziela 13.11.2016 - Reżyser Piotr Stasik kręci film dokumentalny o Polsce. Film będzie się składał ze zmontowanych zdjęć z różnych zwykłych miejsc- miast, ulic, wsi, podwórek. Na potrzeby filmu powstał tekst, na który składają się różne współczesne teksty literackie, ale też teksty z gazet, np drobne ogłoszenia, które ludzie gdzieś publikują.

Czytaj więcej...

Pólmaraton

pólmaraton 2016Było sportowo i kolorowo. Ponad 1000 uczestników, około 300 wolontariuszy. Organizatorzy przygotowali dla każdej grupy wiekowej biegi i zabawy. Każdy uczestnik otrzymywał medal i posiłek regeneracyjny. Liczyła się zdrowa rywalizacja i ukończenie trasy 21 km tyle liczył półmaraton, Dzika Piątka  5km połączono bieg i spacer z kijami Nordic Woking. Kto był ten wie kto startował. Jak miło było widzieć, że mieszkaniec Bystrzycy był jednym z najmłodszych wolontariuszy. Brawo!

Czytaj więcej...

Zebranie wiejskie za nami

Jak co roku w miesiącu wrześniu zwołuje  się zebranie wiejskie na, którym odbywa się podział Funduszu Sołeckiego tj. kwoty przyznawanej na potrzeby miejscowości. To właśnie mieszkańcy mają podjąć decyzję jak rozdysponować i na co przeznaczyć otrzymane pieniądze. Na rok 2017 przyznano nam kwotę   26.195,24 gr

podziłał funduszu na 2017 podziłał funduszu na 2017 podziłał funduszu na 2017 podziłał funduszu na 2017

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Wtorek, 18. Grudnia 2018
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan, Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir

Do końca roku zostało 14 dni.
Zodiak: Strzelec

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1304746