Loading

Sportowe zmagania-siatkówka

siatkaDwa dni na Sportowych Weekendach spędzili nasi mieszkańcy rozgrywając mecze piłki siatkowej. W sobotę zakwalifikowali się na drugi etap. W kolejnych meczach dobra gra pozwoliła zająć III miejsce w grupie. Ostatecznie w ogólnej tabeli zajęli V miejsce przegrywając tylko tzw. małymi punktami. Cieszymy się, że mamy tak mocną ekipę.Również za nami już kręgle. Gratulujemy i czekamy na dalsze zmagania  sportowe.

Czytaj więcej...

Dodatkowe kursy MPK nr. 30

     KOMUNIKAT - DODATKOWE KURSY LINII MPK NR 30 inf. ze strony www.gminaswidnica.pl

W związku z zaprzestaniem obsługi linii nr 34 relacji Świdnica – Modliszów – Wałbrzych przez prywatnego przewoźnika, firmę DEX Trans Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Wałbrzychu, od 6.03.2017r. (tj. poniedziałek) transport zbiorowy w miejscowości Modliszów realizowany będzie przez MPK Świdnica. Tym samym linia nr 30 ze Świdnicy do Lubachowa zostanie wydłużona o dodatkowe przystanki: Złoty Las i Modliszów, wyłącznie na poniższych kursach:

Kursy: Świdnica – Modliszów – Lubachów (przystanki kontrolne / dot. dni roboczych od poniedziałku do piątku)

Czytaj więcej...

Wiosna tuż tuż

 Wiosna tuż tuż Wiosna tuż tuż Wiosna tuż tuż Wiosna tuż tuż
 Wiosna tuż tuż Wiosna tuż tuż Wiosna tuż tuż Wiosna tuż tuż

Piknik wiosenny mimo zmiennej pogody przywitał nadchodzącą wiosnę. Trójkąt Pokoleń od rana stał się kolorowym miejscem, gdzie Sołtys i Rada sołecka przygotowywała coroczny piknik. Różnorodność ciast naszym gospodyń kusiła niejednego smakosza słodkości. Domowy bigos i zapach pieczonych placów ziemniaczanych zachęcał do degustowania  smakowitości. Symbol odchodzącej wiosny czyli Marzanna przygotowana została przez dzieci ze świetlicy. Nad bezpieczeństwem  czuwało pogotowie "Na sygnale" i nasi dzielni Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Foto R.B.

Czytaj więcej...

Spotkanie Noworoczne 2017

 Spotkanie Noworoczne w Bystrzycy Górnej 2017 Spotkanie Noworoczne w Bystrzycy Górnej 2017 Spotkanie Noworoczne w Bystrzycy Górnej 2017 Spotkanie Noworoczne w Bystrzycy Górnej 2017
 Spotkanie Noworoczne w Bystrzycy Górnej 2017 Spotkanie Noworoczne w Bystrzycy Górnej 2017 Spotkanie Noworoczne w Bystrzycy Górnej 2017 Spotkanie Noworoczne w Bystrzycy Górnej 2017

Spotkanie noworoczne zorganizowane wspólnie z Sołtysem, Radą Sołecką, LKS Bystrzyca, Klubem Seniora i Stowarzyszeniem "Trzy sosny" było okazją do wspólnego świętowania nowego roku. Tym razem gościliśmy Wójt Gminy Świdnica Teresę Mazurek, która składała życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Teatrzyk "Tradycja" z Bystrzycy zaprezentował swój program. Składane były również  podziękowania dla wszystkich mieszkańców i sympatyków naszej wsi. Zapraszamy już mieszkańców na kolejne spotkanie za rok!

Czytaj więcej...

Nastał 2017 Rok!

Bale Sylwestrowe zakończone, w wspomnieniach sztuczne ognie i nowe postanowienia noworoczne! Jaki był poprzedni rok dla Nas samych każdy powinien sam ocenić. Ważne jest aby spełniły się życzenia  składane w noc sylwestrową. Sympatycy LKS-u bawili się w świetlicy do białego rana, w agroturystykach również a do łask wracają prywatki nazwane teraz domówkami. Śnieg za oknem i niektórzy żałują, że brakło go w święta. Trudno nie można mieć wszystkiego!                                                                           Więc zwyczajnie i tradycyjnie Szczęśliwego Nowego Roku 2017!  (galeria na LKS Bystrzyca)

sylwester 2017 sylwester 2017 sylwester 2017 sylwester 2017

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia !

 zyczenia Przy Blasku pierwszej gwiazdki dzielmy się wspólnie białym opłatkiem .Starym obyczajem przesyłając życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności i Piękna jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich, niech Pokój, Miłość i Szczęście otoczy Was wszystkich                                                                                       Serdeczne życzenia dla Mieszkańców Bystrzycy Górnej, dla Tych, którzy są daleko od Nas ....dla Klubu Seniora, LKS-u Bystrzyca , ZPiT Bystrzyca i dla  Stowarzyszenia "Trzy sosny"

                                                                                    życzy  Administrator

Choinko pachnąca jak zielony las..

ubieranie choinki 2016I jak co roku na placu zabaw dzieci z rodzicami ubierały choinkę. Przybył również Mikołaj, aby obdarować słodkościami nasze pociechy. Nie mogło zabraknąć pieczonych kiełbasek, ogniska i gorącej herbaty. Więc święta tuż, tuż..

Czytaj więcej...

Odznaczeni 2016

zasłużeni 2016 zasłużeni 2016 zasłużeni 2016 zasłużeni 2016
Z okazji Dnia Niepodległości  w Witoszowie wręczono tytuł  Honorowego Obywatela Gminy Świdnica  Erichowi Maier – długoletniemu burmistrzowi m. Lampertheim oraz Henrykowi Muraszko – komendantowi Gminnych Ochotniczych Straży. Tytułem Zasłużony dla Gminy Świdnica decyzją Rady Gminy Świdnica uhonorowani zostali:
· Ks. Jarosław Lipniak – proboszcz parafii w Witoszowie Dolnym,
· Stanisław Łukasiewicz – prezes OSP Grodziszcze
· Janina Marciniak - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Bojanicach
· Ryszard Lorens – mieszkaniec Lutomi Dolnej, przez 4 kadencje członkiem rady sołeckie
· Teresa Kraińska – mieszkanka Bystrzycy Górnej, wieloletnia członkini Klubu Seniora

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Piątek, 22. Marca 2019
Światowy Dzień Wody
Imieniny obchodzą:
Bazylissa, Bogusław, Godzisław,
Katarzyna, Kazimierz, Paweł

Do końca roku zostało 285 dni.
Zodiak: Baran

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1335911