Loading

Pażdziernik miesiącem Seniorów...

dzien seniora2023 dzien seniora2023 dzien seniora2023 dzien seniora2023
Klub Seniora w Bystrzycy Górnej liczy 27 lat został zawiązany przez  Stanisława Krainskiego. Spotykają się dwa razy w miesiącu, jeżdżą  na wycieczki  biorą udział w różnorodnych projektach. I tym razem było na spotkaniu radośnie i kolorowo od Eufemii Stankiewicz każdy senior otrzymał serduszka z dedykacja ,nie zabrakło gości Dyrektora Krzysztofa Jasa oraz Radnej Gminy Świdnica Beaty Szyszka ,którzy złożyli życzenia  w imieniu Wójt Gminy Teresy Mazurek a także w swoim życząc  zdrowia wszelakiej radości aby byli aktywni bezpieczni i ciekawi świata

Czytaj więcej...

Dożynki Komorów 2023

dożynki 2023Dożynki ! Święto Wszystkich Rolników tym razem w Komorowie. Sołectwo Bystrzyca Górna stanęło na wysokości zadania  stoisko pt." Kurnik  Ale Jaja .." , więc nie zabrakło koguta kurek i jaj  ,grzędy i gniazd . Serwowaliśmy  golonkę w kapuście, pierogi , kebsa bystrzyckiego , naleweczki  własnej roboty, kapusta po bystrzycku ,zupa wega, zawijasy Adeli , wędzonki Wiesia  i po pierwszy Królestwo octu"    a tam Baronowa Nawłoć, Królowa Reneta Jabłko,,Hrabia Wrotycz  wszystko domowymi sposobami robione.Dziękujemy za  zaangażowanie  przy wyplataniu wieńca , dekoracji przed w trakcie i po . Było smacznie i nade wszystko Gościnnie !!

Czytaj więcej...

Po 30 latach wraca kolej..

kolej 2023Po ponad 30 latach na trasie Wrocław - Świdnica- Jedlina  tabor kolejowy zawitał na stację do Bystrzycy  mieszkańcy radośnie i hucznie   przywitali pociąg wjeżdzający na stację . Ruch pociągów  wznowiony został  tylko w weekendy. Niełatwo było się dostać do wagonów  ludzie tłumnie wsiadali na przejażdzke  to  jedna z niewielu tak urokliwych tras kolejowych więcej infoi  foto Doba .pl gminaswidnica.pl dziękujemy

Czytaj więcej...

Nasze Geo..

tablice2023 tablice2023 tablice2023 tablice2023
W ramach  realizowane projektu Nasze Geo-chodze badam i poznaję zamontowane zostały tablice informacyjne  o zasobach skalnych i minerałach w Bystrzycy Górnej Dodatkowo w świetlicy można zobaczyć przygotowaną wystawę zbiorów .Projekt realizowany przez Stowarzyszenie "Trzy sosny" dziękujemy za pomoc przy montażu.

Czytaj więcej...

Promujemy Bystrzycę Górną

Warszawa2023Piknik Mazowsze-  Warszawa  tam dostaliśmy zaproszenie pojechaliśmy razem z KGW Lubachów , Lutomia Dolna . Robilismy tam Wielkie pranie na polanie, tak jak kiedyś było. Wanna kijanki, tary oraz ręczne prasowanie. Klepanie kosy to także wzbudzało wielkie zainteresowanie Warszawiaków. Promocja Gminy Świdnica to ludzie ,którzy robią przepyszne pierogi gulasze z dziczyzny i kapustę po Bystrzycku. Podziękowaniem  za  trud był koncert Mazowsza. 

Czytaj więcej...

VIII koncert "Dla Ciebie Mamo.."

dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023
dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023
dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023
dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023
Koncert zapisał się w kartach historii,  dla wszystkich Mam wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej Bystrzycy Górnej   w spektaklu słowno-muzycznym "Cała łąka dla Ciebie Mamo -dziękuję Ci Mamo" oraz debiutowała formacja taneczna . Nie zabrakło wierszy dedykowanych dla  Mam oraz Kapeli Zdzicha .Organizatorzy czyli Stowarzyszenie "Trzy sosny"  zapewniło domowe ciasto nie zabrakło wzruszeń, radości i łez . Dla Ciebie Mamo!

Czytaj więcej...

Zawody sportowo pożarnicze OSP

osp2023 osp2023 osp2023 osp2023
Dużo się działo 27.05.2023 w sobotę. Zawody sportowo- pożarnicze OSP odbyły się w Pankowie nasza dzielna OSP zajęła III miejsce. Gratulacje!! 

Czytaj więcej...

Jezz Trio Piotr Damasiewicz...

jezz2023 jezz2023 jezz2023 jezz2023
W świetlicy po raz pierwszy odbył się koncert Trio Piotr Damasiewicz Into the Roots   zgromadził wielu sympatyków tej nie codziennej muzyki. Instrumenty marokańskie  dopełniały muzykę tworząc utwory o nie zapomnianym dzwięku. Otrzymaliśmy najnowsza płytę z dedykacją od  Piotra mówiąca o znaczeniu krwi dla człowieka . 

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Piątek, 31. Maja 2024
Światowy Dzień bez Tytoniu
Imieniny obchodzą:
Aniela, Bożysława, Ernesta, Ernestyna,
Feliks, Petronela, Petronia, Petroniusz,
Teodor

Do końca roku zostało 215 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 163 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3379130