Loading

Po 30 latach wraca kolej..

kolej 2023Po ponad 30 latach na trasie Wrocław - Świdnica- Jedlina  tabor kolejowy zawitał na stację do Bystrzycy  mieszkańcy radośnie i hucznie   przywitali pociąg wjeżdzający na stację . Ruch pociągów  wznowiony został  tylko w weekendy. Niełatwo było się dostać do wagonów  ludzie tłumnie wsiadali na przejażdzke  to  jedna z niewielu tak urokliwych tras kolejowych więcej infoi  foto Doba .pl gminaswidnica.pl dziękujemy

Czytaj więcej...

Nasze Geo..

tablice2023 tablice2023 tablice2023 tablice2023
W ramach  realizowane projektu Nasze Geo-chodze badam i poznaję zamontowane zostały tablice informacyjne  o zasobach skalnych i minerałach w Bystrzycy Górnej Dodatkowo w świetlicy można zobaczyć przygotowaną wystawę zbiorów .Projekt realizowany przez Stowarzyszenie "Trzy sosny" dziękujemy za pomoc przy montażu.

Czytaj więcej...

Promujemy Bystrzycę Górną

Warszawa2023Piknik Mazowsze-  Warszawa  tam dostaliśmy zaproszenie pojechaliśmy razem z KGW Lubachów , Lutomia Dolna . Robilismy tam Wielkie pranie na polanie, tak jak kiedyś było. Wanna kijanki, tary oraz ręczne prasowanie. Klepanie kosy to także wzbudzało wielkie zainteresowanie Warszawiaków. Promocja Gminy Świdnica to ludzie ,którzy robią przepyszne pierogi gulasze z dziczyzny i kapustę po Bystrzycku. Podziękowaniem  za  trud był koncert Mazowsza. 

Czytaj więcej...

VIII koncert "Dla Ciebie Mamo.."

dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023
dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023
dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023
dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023 dlaciebiemamo 2023
Koncert zapisał się w kartach historii,  dla wszystkich Mam wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej Bystrzycy Górnej   w spektaklu słowno-muzycznym "Cała łąka dla Ciebie Mamo -dziękuję Ci Mamo" oraz debiutowała formacja taneczna . Nie zabrakło wierszy dedykowanych dla  Mam oraz Kapeli Zdzicha .Organizatorzy czyli Stowarzyszenie "Trzy sosny"  zapewniło domowe ciasto nie zabrakło wzruszeń, radości i łez . Dla Ciebie Mamo!

Czytaj więcej...

Zawody sportowo pożarnicze OSP

osp2023 osp2023 osp2023 osp2023
Dużo się działo 27.05.2023 w sobotę. Zawody sportowo- pożarnicze OSP odbyły się w Pankowie nasza dzielna OSP zajęła III miejsce. Gratulacje!! 

Czytaj więcej...

Jezz Trio Piotr Damasiewicz...

jezz2023 jezz2023 jezz2023 jezz2023
W świetlicy po raz pierwszy odbył się koncert Trio Piotr Damasiewicz Into the Roots   zgromadził wielu sympatyków tej nie codziennej muzyki. Instrumenty marokańskie  dopełniały muzykę tworząc utwory o nie zapomnianym dzwięku. Otrzymaliśmy najnowsza płytę z dedykacją od  Piotra mówiąca o znaczeniu krwi dla człowieka . 

Czytaj więcej...

Recykling ? Co to takiego?

warszatatyW świetlicy odbywają się różnego rodzaju warsztaty  dla dzieci ale mogą również dołączyć dorośli .GOKSiR  Świdnica  zaopatruje w materiały na warsztaty a prowadzą je członkowie Stowarzyszenia Trzy sosny i Rada Sołecka .Tym razem "Ze starego coś nowego".Więc poszły w ruch puszki po groszku, konserwach  karmie itp. zostały udekorowane według dziecięcych fantazji i posłużyły jako osłonki dla zakupionych stokrotek. Każda inna i oryginalna .Super że wprowadzamy  przez zabawę  naukę recyklingu dzieci to wiedzą a TY?

Czytaj więcej...

Coś dla Mam..

dla mamy  2023" Coś dla MAM"    W świetlicy  odbyły się ostatnie już  warsztaty przed wakacjami. Jak zawsze GOKSIR oraz Ochrona Środowiska Gminy Świdnica zapewniła materiały do ich przeprowadzenia a nad całością kreatywne mieszkanki Bystrzycy.Dzieci miały dobra zabawę i ogrom pomysłów do wykonania swojego prezentu dla Mamy !

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Wtorek, 16. Kwietnia 2024
Imieniny obchodzą:
Benedykt, Bernadetta, Cecyl, Cecylian,
Charyzjusz, Erwin, Erwina, Julia,
Ksenia, Lambert, Lamberta, Nikita,
Nosisław, Patrycy, Urban

Do końca roku zostało 260 dni.
Zodiak: Baran

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3255159