Loading

Seniorzy młodzi wiekiem

Klub Seniora niedługo będzie  obchodził swoje 20-lecie.Teraz spotykają się aby porozmawiać, pośpiewać, pobyć ze sobą. Zwiedzają  ciekawe miejsca jeżdzą  wycieczki. Utrzymują kontakt z Klubem Seniora w Niemczech. W Gminie Świdnica funkcjonują 4-Kluby Seniora.Skupiające 122 osoby .Teraz to nie dziadek z laską i babcia w chustce to osoby bardzo kreatywne odważne i spontaniczne to właśnie Senior osoba mająca czas na spełnienie marzeń, to kumpel na czacie, przyjaciel

Czytaj więcej...

1 Pólmaraton Świdnicki

 

pólmaraton 2015 pólmaraton 2015 pólmaraton 2015 pólmaraton 2015
21,097 km tyle liczyła trasa. W biegu uczestniczyło 1200 osób w tym nasi mieszkańcy   i sąsiedzi Marek Musiał, Kasia, Waldek,Tomek, Hania, Kamil oraz znajomi, więc nie mogło zbraknąć kibiców z Bystrzycy. Na 15 km zebrała się mocna grupa, która dopingowała wszystkich maratończyków. W Bystrzycy Dolnej i w Bojanicach były punkty z wodą dla zawodników. Nie znamy dokładnych wyników prawdopodobnie  pierwszymi na mecie byli zawodnicy z Kenii.

Czytaj więcej...

Dzień Niepodległości 2015

 Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej  Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej  Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej  Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej
 Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej  Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej  Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej  Śniadanie Patriotyczne 2015 w Bystrzycy Górnej
VI Śniadanie Patriotyczne.  11 listopada 2015 jak zawsze był pełen wzruszeń i niezapomnianych chwil. Obejrzeliśmy spektakl Teatrzyku Obrzędowego Tradycja pt. "Ku Chwale Ojczyzny" w reżyserii Sylwii Danisiewicz. Profesjonalna gra aktorów dostarczyła prawdziwej i żywej lekcji historii. Drugą część spotkania wypełnił pokaz akrobatyczny Trio Elegance Akrokar wraz z występem solowym Roksany Niedziałkowskiej (mieszkanki Bystrzycy Górnej). Założycielką, a zarazem trenerką Trio, jest Anna Kozieł.
W finale wspólną zabawę zapewnił występ
  zespołu rodzinnego  Rejkowiczów  i Wilgoszów. 
Tegoroczne VI już  święto przygotowało Stowarzyszenie "Trzy sosny"  oraz Sołtys i Rada Sołecka. Organizatorzy dziękują za domowe wypieki i pomoc w przygotowaniu dekoracji.

Czytaj więcej...

Fundusz sołecki podzielony

.zebranie 2015Fundusz sołecki został podzielony: na estetykę wsi, doposażenie placu zabaw i świetlicy, zakup lamp oświetleniowych w celu poprawienia bezpieczeństwa na drodze, zakup kontenera blaszanego z przeznaczeniem na składzik w celu umieszczenia narzędzi sołeckich oraz na imprezy okolicznościowe integrujące społeczeństwo.

Czytaj więcej...

Diecezjane Dożynki

diecezjalne dozynki 2015

Głuszyca to tam właśnie  Bystrzyca Górna  reprezentowała    Diecezję Świdnicką- Zachód. Msza św. polowa pod przewodnictwem biskupa świdnickiego Ignacego Deca. Wielu zaproszonych gości  honorowych m. in. wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, parlamentarzyści, wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz,  uczestniczyli w obrzędzie dzielenia się chlebem.

Czytaj więcej...

Finał projektu

FIOFinał projektu „Budowanie miast i wsi marzeń w Bystrzycy Górnej
 
12 września o godz. 16.00 podczas imprezy plenerowej „Cebulakowy Gościec” w Bystrzycy Górnej odbędzie się wielki finał Budowania wsi marzeń Bystrzyca Górna w ramach projektu „Budowanie miast i wsi marzeń”.

Czytaj więcej...

Zmiana numeru konta bankowego

UWAGA -      
 

Szanowni Państwo informujemy, że z dniem 1 września 2015 r. ulega zmianie obsługa bankowa gminy Świdnica, którą prowadzić będzie Bank Spółdzielczy w Kobierzycach, filia w Świdnicy. W związku z powyższym podajemy nowy numer rachunku bankowego, w celu rozpowszechnienia do publicznej wiadomości.

 

Wpłaty na dotychczasowe numery kont bankowych, prowadzone przez BGŻ o/Świdnica honorowane będą tylko do 31 sierpnia br.

Z dniem 1 września 2015 r. wpłaty z tytułu podatków, opłat lokalnych, czynszów, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać na następujący nr rachunku bankowego

76 9575 0004 0000 1446 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Kobierzycach filia w Świdnicy

Ul. Pułaskiego 51,58-100 Świdnica             www.gmina.swidnica.pl

Uprzejmie prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi w przypadku dokonywania płatności za pośrednictwem usług elektronicznych, uwzględniając nowy numer rachunku bankowego.

Dożynki

dozynki 2015 Gminne Dożynki 2015 przeszły do historii.Gospodarzem dożynek była wieś Krzczonów. Stragany wystawiło nasze  sołectwo i stowarzyszenie, a w nich wszelakiego rodzaju pyszności:       wędzone szynki sołtysa i  cebulaki,         szaszłyki i pieczone gęsi, placki ziemniaczane i soczewica w pasztecikach, pyrkiet  i nalewki z domowej piwniczki.        Co kto lubi. Wręczano nagrody dla rolników, odbyły się ostatnie zmagania w sportowych weekendach. Jak co roku oceniano stragany i wieńce dożynkowe. Komisja przyznała Bystrzycy Górnej  I miejsce za  Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2015. Była ogromna radości bo to wspólne dzieło wszystkich mieszkańców. Po raz kolejny okazało się, że warto  jednoczyć siły.

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Czwartek, 30. Maja 2024
Imieniny obchodzą:
Andonik, Feliks, Ferdynand, Joanna,
Sulimir

Do końca roku zostało 216 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 187 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3378448