Loading

Nasze okolice..

Od kilku dni zrzucana jest woda, z Jeziora Bystrzyca, tym samym stan rzeki znacznie się podniósł. Dziś był piękny słoneczny dzień idealny na rowerową wycieczkę. Ruch był duży na drodze jednak Ci, którzy wybrali jednoślady trafili w przysłowiową 10. Objechać trasę naokoło jeziora było nie lada gratką. Kilkadziesiąt aut, które w pewnym momencie się zakorkowały uniemożliwiły ruch w obie strony. Ale trzeba usprawiedliwić wszystkich. Przyczyna jedna prawie pusty zalew, zresztą widać na zdjęciach. zapraszam nie zawsze można spacerować po dnie..

Czytaj więcej...

Porządki rozpoczęte

wioska porządki  2016Pierwsze promienie słońca, a już widać na wsi poruszenie. Posadzono bratki w gazonach i na kwietniku koło świetlicy. Zamontowany został garaż, jak również pojemniki na piasek. Każdy z nas mieszkańców chce mieszkać w czystym otoczeniu więc zapraszamy do wspólnych prac porządkowych. A będzie nam się żyło o wiele piękniej.

Czytaj więcej...

Śpimy krócej- zmiana czasu!!

czasPrzypominamy, że zmieniamy czas z soboty na niedzielę 26.03 -27.03.2016  z godz.2 na 3  Śpimy zatem godzinę krócej. Jest to tzw. czas letni.

Działo się, działo w naszej wsi..

piknik wiosenny 2016Po raz kolejny nie zapomniano pożegnać się z Zimą na "Trójkącie Pokoleń". Rada Sołecka przygotowała jedyne w swoim rodzaju placki ziemniaczane, po placu rozchodził się zapach pysznego bigosu i pyrkietu. Do gorącej kawy -  domowe  ciasto. Marzanna ekologiczna  symbolizująca odchodzącą zimę wykonana została przez naszą Świetlicę Środowiskową. Nie mogło zabraknąć OSP, która jak wiosna budzi z letargu, a My mieszkańcy jesteśmy tym sami bezpieczni Super!

Czytaj więcej...

Sportowe zmagania

Trwa sportowa rywalizacja miedzy sołectwami. Jedna z  konkurencji było strzelanie.Tym razem zaszczytne V miejsce

strzelanie 2016 strzelanie 2016 strzelanie 2016 strzelanie 2016
strzelanie 2016 strzelanie 2016 strzelanie 2016 strzelanie 2016

Czytaj więcej...

Zbiórka smieci wielkogabarytowych

 zbiorka smieci 2106 Wiosna za pasem i jak co roku organizowana jest zbiórka śmieci wielkogabarytowych. Termin zbiórki  8-9 marzec
odpady należy wystawiać od wtorku od godz. 16:00 do środy do godz. 6:00  przy stacji PKP,  Parking pod kościołem.
 Odpady tego typu są przyjmowane  również w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ulicy Metalowców 4 w Świdnicy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00, w soboty od godziny 10:00 do 16:00.

MIŁOŚĆ JAK WINO..

walentyki 2016.Chciałbym być
-szalonym wiatrem w Twoich włosach,
palcami muskać ich jedwab
- słońcem jak ono promykami,
czule całować każdy skrawek ciała
- lustrem by móc przeglądać ,
jego ukrytą anielską intymność
- aromatem wina na wargach,
aby zmysłowością napoić moje
- poduszką do której tulisz się nocą,
poznałbym ciche marzenia
- bryzą w skwarze południa,
powietrzem bez którego nie można żyć
- kochankiem do końca czasu ..                                                                                          Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI DLA TYCH CO KOCHAJĄ... I DLA TYCH KTÓRZY JESZCZE TEGO NIE DOZNALI  ... WIĘC WSZYSTKO PRZED NIMI..

Rusza program 500+

500+17.02.2016 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Program 500+ ruszy w kwietniu tego roku w całej Polsce. "Rodzina 500 plus" to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. O wsparcie ubiegać będą mogli się także samotni rodzice, rodziny patchworkowe oraz rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego.
Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć w gminie, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet. E-wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mpips.gov.pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej. Wnioski będzie można składać od 1 kwietnia   więcej na www.gmina.swidnica.pl/

Kartka z kalendarza


Wtorek, 28. Maja 2024
Imieniny obchodzą:
Augustyn, German, Jaromir, Priam,
Wiktor, Wiktoriusz, Wilhelm, Wrócimir

Do końca roku zostało 218 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 280 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3354119