Loading

Choinko pachnąca jak zielony las..

ubieranie choinki 2016I jak co roku na placu zabaw dzieci z rodzicami ubierały choinkę. Przybył również Mikołaj, aby obdarować słodkościami nasze pociechy. Nie mogło zabraknąć pieczonych kiełbasek, ogniska i gorącej herbaty. Więc święta tuż, tuż..

 

Czytaj więcej...

Odznaczeni 2016

zasłużeni 2016 zasłużeni 2016 zasłużeni 2016 zasłużeni 2016
Z okazji Dnia Niepodległości  w Witoszowie wręczono tytuł  Honorowego Obywatela Gminy Świdnica  Erichowi Maier – długoletniemu burmistrzowi m. Lampertheim oraz Henrykowi Muraszko – komendantowi Gminnych Ochotniczych Straży. Tytułem Zasłużony dla Gminy Świdnica decyzją Rady Gminy Świdnica uhonorowani zostali:
· Ks. Jarosław Lipniak – proboszcz parafii w Witoszowie Dolnym,
· Stanisław Łukasiewicz – prezes OSP Grodziszcze
· Janina Marciniak - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Bojanicach
· Ryszard Lorens – mieszkaniec Lutomi Dolnej, przez 4 kadencje członkiem rady sołeckie
· Teresa Kraińska – mieszkanka Bystrzycy Górnej, wieloletnia członkini Klubu Seniora

Czytaj więcej...

Śniadanie Patriotyczne 2016

Kolejne już VIII Śniadanie Patriotyczne za nami. Przedstawiony przekrój historii tym razem przeplatany motywem lat 20-ych zapewne przybyłym gościom zapadnie na długo w pamięci. Nasze spotkania w Dzień Niepodległości to szansa na budowanie naszego lokalnego patriotyzmu, a mali aktorzy biorący udział po raz pierwszy w takim spektaklu, już teraz wiedzą, że jest taki dzień, w którym spotykamy się wszyscy na świetlicy i wspólnie cieszymy się z naszej wolności. Konkursy i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych to okazja do spotkań w tak ważnym dla nas Polaków dniu. Składamy podziękowania dla Teatrzyku Obrzędowego Tradycja za część artystyczną, Pani Sylwii Danisiewicz za przygotowanie scenariusza i całą choreografię, grupie ze Świdnickiego  Bractwa Rycerskiego, mieszkańcom za domowe wypieki, Firmie Galles OSP  i oczywiście organizatorom.

 Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016
 Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016  Sniadanie Patriotyczne 2016

Czytaj więcej...

Dokument, film i My

nagranie 2016Niedziela 13.11.2016 - Reżyser Piotr Stasik kręci film dokumentalny o Polsce. Film będzie się składał ze zmontowanych zdjęć z różnych zwykłych miejsc- miast, ulic, wsi, podwórek. Na potrzeby filmu powstał tekst, na który składają się różne współczesne teksty literackie, ale też teksty z gazet, np drobne ogłoszenia, które ludzie gdzieś publikują.

 

Czytaj więcej...

Pólmaraton

pólmaraton 2016Było sportowo i kolorowo. Ponad 1000 uczestników, około 300 wolontariuszy. Organizatorzy przygotowali dla każdej grupy wiekowej biegi i zabawy. Każdy uczestnik otrzymywał medal i posiłek regeneracyjny. Liczyła się zdrowa rywalizacja i ukończenie trasy 21 km tyle liczył półmaraton, Dzika Piątka  5km połączono bieg i spacer z kijami Nordic Woking. Kto był ten wie kto startował. Jak miło było widzieć, że mieszkaniec Bystrzycy był jednym z najmłodszych wolontariuszy. Brawo!

Czytaj więcej...

Zebranie wiejskie za nami

Jak co roku w miesiącu wrześniu zwołuje  się zebranie wiejskie na, którym odbywa się podział Funduszu Sołeckiego tj. kwoty przyznawanej na potrzeby miejscowości. To właśnie mieszkańcy mają podjąć decyzję jak rozdysponować i na co przeznaczyć otrzymane pieniądze. Na rok 2017 przyznano nam kwotę   26.195,24 gr

podziłał funduszu na 2017 podziłał funduszu na 2017 podziłał funduszu na 2017 podziłał funduszu na 2017

Czytaj więcej...

Spotkanie informacyjne

gaz 2016 gaz 2016   
W związku z wieloma zapytaniami  naszych mieszkańców dotyczącymi doprowadzenia gazu ziemnego do zamieszkałych posesji przeprowadzono wstępne ankiety.

Czytaj więcej...

Aby było piękniej...

Lato w pełni mimo różnej pogody zaplanowane urlopy w kraju i zagranica trwają, dzieci wyjeżdżają na kolonie i obozy, a nasza wieś upiększana tak właśnie powinno być estetycznie i kolorowo!

sadzenie sadzenie sadzenie sadzenie

Kartka z kalendarza


Wtorek, 28. Maja 2024
Imieniny obchodzą:
Augustyn, German, Jaromir, Priam,
Wiktor, Wiktoriusz, Wilhelm, Wrócimir

Do końca roku zostało 218 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 292 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3353901