Loading

II tura wyborów samorządowych

Radni Gminy Świdnica i zostali wybrani.  Czeka nas II tura wyborów 21.04.2024. Wybieramy Wójta Gminy Świdnica spośród dwóch kandydatów.

Komisje wyborcze w tych samych okręgach Świetlica Wiejska Bystrzyca Górna   dla miejscowości  Bystrzyca Górna, Lubachów, Modliszów

Do zobaczenia przy urnach

                               Zapraszamy na wybory!!  więcej na www.gminaswidnica.pl

Wybory samorządowe 2024

Pierwsza tura wyborów za nami. W naszym Okręgu Wyborczym NR.11, który obejmuje miejscowości Bystrzycy Górna, Lubachów, Modliszów.

                           Na Radną Gminy Świdnicy wybrana została wybrana BEATA SZYSZKA z głosami 311. Gratulujemy Wygranej .

          wybory 2024

Witaj wiosno 2024

piknik 2024 piknik 2024 piknik 2024 piknik 2024
Marcowa pogoda słońce wiatr odrobina deszczu, jednak to nie przeszkodziło, aby pożegnać zimę tradycyjna Marzanną wykonaną przez uczniów kl I Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej.  Smakowitości  frytasy ,popcorn , ciasto pieczone przez ludzi dobrego serca,tradycyjne swojski bigos pieczone kiełbaski z ogniska ,a dla rozgrzewki gorąca herbatka. Piękne malowane bużki   zabawa i warsztaty nauka sadzenia kwiatków - bratków które zostały  zabrane do domu jako zwiastun Wiosny!!Na całością czuwała OSP Bystrzyca oraz organizatorzy Sołectwo Bystrzyca Górna  Stowarzyszenie "Trzy sosny ", wolontariusze i chętne osoby. Dziękujemy za pomoc w organizacji Pikniku!!

Czytaj więcej...

Wieczór poezji 2024

poezja 2024Wielu utworów można było wysłuchać na kolejnym  wieczorze poezji tym razem Walentynkowym organizowanym przez Filię Biblioteki w Bystrzycy Górnej. Utwory prezentowane zostały  także w formie śpiewnej. Uczestnicy spotkania także aktywnie brali udział  czytając wiersze  o tematyce miłosnej  dawno zapomniane.Przy słodkim poczęstunku łatwo było się rozmarzyć...dziękujemy.

Czytaj więcej...

Jubileusz -Klub Seniora

80 Klub senioraNie codzienny jubileusz trafił się w Klubie Seniora  80 -lat Zdzisława  jest nie tylko członkiem klubu ale również byłym sołtysem  w  Bystrzycy Górnej latach 80 i  pierwszych radny w wyborach samorządowych Gminy Świdnica. Wszystkiego dobrego życzymy na kolejne lata.

Czytaj więcej...

X Babski Comber

comber 2024 comber 2024 comber 2024 comber 2024
comber 2024 comber 2024 comber 2024 comber 2024
Babski Comber to już tradycja od 2014 roku.  X lat na koniec karnawału przygotowane jest spotkanie kobiet, przez kilka pierwszych lat to była różnorodność stroi od 2018 organizowany jest tematyczny:Dziewczyny Bonda,  Sabat czarownic, Bollywood, Cleopatra,  Seksapil to nasza broń.., lata 20 i w tym roku jubileuszowym Królowe dzikiego Zachodu. Jeden rok to pandemia . Był tort, życzenia prezent dla każdej królowej. Kreatywność kobiet nie zna granic odpowiednia oprawa muzyczna  DJ Mirek, zabawy, konkursy, smaczne jedzonko wiele radości i uśmiechu. Nie można nie wspomnieć o wystroju niczym z dzikiego zachodu. To był dobry czas dla Pań. Dziękujemy organizatorom.

Czytaj więcej...

WOŚP zagrała w Bystrzycy

wośp 2024Wszyscy razem po raz drugi zagraliśmy  !! W świetlicy od rana  rozbrzmiewała muzyka Sołectwo Bystrzyca górna Sołectwo Lubachów połączyliśmy siły  odbyły się licytacje, pierwsza pomoc  OSP Bystrzyca, loteria ,owoce w czekoladzie porady jak pielęgnować skórę pyszne ciasta i warsztaty. A do wspólnego rozruszania ciała  zapraszała  grupa Zumby  Fotobudka  wesołe spontaniczne zdjęcia jednym słowem różnorodności. Wolontariusze Magdalena Weronika i Kaja. A o godz 15.00 spotkaliśmy się w Witoszowie. W Gminie Świdnica WOŚP  zebrała kwotę 90 726,46 liczenie trwa nadal.....

Czytaj więcej...

PIT!! Rozlicz w Gminie ..

Mieszkasz  w Gminie Wiejskiej Świdnica ? Rozlicz  PIT  w Twojej Gminie !

ROZLICZ PIT TAM GDZIE MIESZKASZ !!

Zbliża się koniec  rozliczenia deklaracji podatkowych PIT. Roczny podatek dochodowy nie trafia w całości do skarbu państwa, duża jego część zostaje przekazana do gminy, w której został rozliczony. Dlatego też jak co roku zachęcamy do rozliczeń w gminie Świdnica (wystarczy wskazać GMINĘ WIEJSKĄ ŚWIDNICA jako miejsce zamieszkania, nie trzeba być w niej zameldowanym), dzięki czemu nasze pieniądze wrócą do nas w postaci nowych inwestycji. Jakie ważne zadania zrealizowane zostały w minionym roku, a jakie są w planach na ten, który właśnie się rozpoczyna?.wiecej wwwgmina swidnica

Kartka z kalendarza


Czwartek, 30. Maja 2024
Imieniny obchodzą:
Andonik, Feliks, Ferdynand, Joanna,
Sulimir

Do końca roku zostało 216 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3378855