Loading

Boże Ciało 2021

boze ciało 2021Po okresie pandemii mogliśmy uczestniczyć w przygotowaniach ołtarzy do Bożego Ciała.

Czytaj więcej...

Razem mieszkamy -Razem działamy

inicjatywa 2021 inicjatywa 2021 inicjatywa 2021 inicjatywa 2021
Tym razem  wspólne nasadzenia kwiatów i ziół oraz odnowienie tablicy informacyjnej ,która dawno straciła swoją atrakcyjności. Kolejna inicjatywa  dla wspólnego dobra Klub Seniora zaprosił chętnych mieszkańców do działania. Pracowite popołudnie  było dobrą odmianą życia codziennego możliwość spotkania połączonego  z pracą  dało dobre efekty do wspólnej integracji.Pozyskane fundusze na działania to lokalne inicjatywy czyli środki pozyskane z Unii Europejskiej , LIdera, LGD Szlakiem Granitu Fundacji Merkury ,która przeprowadzała szkolenia i warsztaty jak ,co i gdzie pozyskać dało wiele korzyści PROW to szansa na Rozwój obszarów wiejskich.

Czytaj więcej...

Inicjatywa lokalna- Festyn letni

holi 2021 holi 2021 holi 2021 holi 2021
W ramach Festynu letniego zorganizowano wiele atrakcji  dla wszystkich chętnych osób pieczyste na grillu lokalne przysmaki "Kapusta po bystrzycku"," Bida sołtysa" pyrkiet nie zabrakło słodkości czyli domowego ciacha. Przygotowane konkurencje cięcie drewna  rzut oponą były zdrową  rywalizacją .Odbyły się warsztaty" Muzyczna kolorowanka ". Kolory zagościły na boisku w postaci mandali   przez dziec wykonanych a rozsypywany kolorowy pył tzw.proszek holi atrakcją dającą wiele radości i zabawy. Lokalna Inicjatywa  została zrealizowana ze środków Unii europejskiej, Lidera  LGD "Szlakiem Granitu" , Fundacja Merkury,  "i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW .Stowarzyszenie"Trzy sosny" było inicjatorem" Muzycznej Kolorowanki" współpracowało z Sołtysem Rada Sołecką, Klubem Seniora" Dziękujemy wszystkim za dobra współpracę. 

Czytaj więcej...

Klub Seniora

klub seniora25 Lat  tyle ma klub Seniora w Bystrzycy Górnej, pierwszy który powstał w Gminie Świdnica założycielem jest i prezesem Stanisław Krainski . Zrzesza seniorów z różnych miejscowości ,przez pandemie działalność była ograniczona. Obecnie wznowił spotkania  środowe. Na pierwszym spotkaniu gościła Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek , dyr.GOKSiR Krzysztof Jas i radna Beata Szyszka. Składano podziękowanie  za wieloletnią działalność Klubu Seniora.Obecnie opiekę przejęła Eufemia Stankiewicz.

Czytaj więcej...

Wyjazd do PUO

puoOdwiedziliśmy Punkt Utylizacji Odpadów w Sulisławicach tam uczyliśmy się co jak i gdzie sortować co można odzyskać i jak nadać "drugie"życie tzw. recykling W ramach projektu Zielona Aktywizacja  zapoznaliśmy się  segregacją odpadów na poszczególne frakcje szkło, plastik,papier  bio i mieszane.  Byliśmy na ścieżce edukacyjne rodziny Błyszczaków. Ścieżka dydaktyczna pokazała drogę odpadów wytwarzanych w naszych domach

puo puo puo puo
puo puo puo puo
puo puo puo puo

Dzień Dziecka 2021

 Dzień Dziecka 2021  Dzień Dziecka 2021  Dzień Dziecka 2021  Dzień Dziecka 2021
Kreatywne dzieciaki Gminy Świdnica  tak nazwany został piknik zorganizowany przez trzy Sołectwa Lubachów Modliszów i Bystrzycę Górną . Były smakołyki ,zabawy i warsztaty dla każdego do wyboru .

Czytaj więcej...

Światecznie na Bystrzycy..

konkurs ws i2021 konkurs ws i2021 konkurs ws i2021 konkurs ws i2021
konkurs ws i2021 konkurs ws i2021 konkurs ws i2021 konkurs ws i2021
Ogłoszony został konkurs przez GOKSiR na Najładniej  ozdobioną wieś  w Gminie Świdnica z  okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych więc nie mogło zabraknąć Bystrzycy.Sołtys Rada Sołecka ,Radna i Stowarzyszenie'' Trzy sosny'' przygotowywali dekoracje w różnych miejscach w naszej wsi. Posadzono również bratki . Tym sposobem zdobyliśmy wyróżnienie na 16 miejscowości zgłoszonych do konkursu.A tak ostatecznie całość wyglądała

Czytaj więcej...

ŚWIĘTO ZIEMI...."

 Sprzątanie 2021  Sprzątanie 2021  Sprzątanie 2021  Sprzątanie 2021
Mieszkańcy Ziemi !  W sobotę 25.04 2021  do wspólnego  sprzątania Ziemi zebrała się 15 osobowa grupa-  celem był uprzątnięcie dorzecza- brzegów rzeki Bystrzyca od  wiaduktu w dól rzeki. Urząd Gmina Świdnica przekazał worki, rękawice i zapewnił odbiór zebranych śmieci Łącznie zebraliśmy około 50 worków 120l śmieci nie licząc dywanów wykładzin telewizorów odpadów  po remontach regipsów, szyb, drzwi,zderzaków dachówek czy cegieł itp.  Aż nie pojęte że takie rzeczy można wrzucać do rzeki!!! . Nie wolno   na brzegach rzeki wyrzucać wyciętych drzew , krzewów a także wrzucać do wody skoszonej trawy!!!  Druga grupa ze Świdnicy 2050 zbierała śmieci od strony Świdnicy za lodowiskiem, zebrała 70 worków śmieci  oraz różnorodnych odpadów. Na zakończenie Sołectwo zorganizowało  ognisko i poczęstunek. Dziękujemy Gminie Świdnica i wszystkim ludziom za zaangażowanie. Był to nasz wkład w czystą Ziemię. MIESZKAŃCY BYSTRZYCY NIE ZAŚMIECAJMY RZEKI I   WSI !!! 22 kwietnia obchodziliśmy na całym świecie Dzień Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim był hasło "Przywróć naszą Ziemię". dzień ten został uznany za święto globalne w 1990 roku, kiedy to zmobilizowano 200milionów ludzi w 141 państwach i i otworzył drogę do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janerio. Do dziś te obchody są okazją do promowania ekologicznych postaw.

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Poniedziałek, 18. Października 2021
Dzień Pracownika Służby Zdrowia
Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René
Do końca roku zostało 75 dni.
Zodiak: Waga

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
2088442