Loading

O Klubie Seniora

Nasz Klub Seniora mieści się przy Wiejskim Domu Kultury w Bystrzycy Górnej. Bezpośrednio opiekunem jest Urząd Gminy w Świdnicy. Sam klub powstał z inicjatywy Stanisława Kraińskiego 12. kwietnia 1996.

Członkowie Klubu seniora pochodzą z nie tylko z samej Bystrzycy Górnej, ale również z Lubachowa i Burkatowa. Początkowym okresie Klub liczył 72 członków w dniu dzisiejszym jest ich 50.


W Wiejskim Domu Kultury w Bystrzycy Górnej klub prowadzi ożywioną działalność kulturalną. Organizujemy między innymi: Biesiady Wigilijne, Powitanie Nowego Roku, Święto Kobiet, Dzień Matki oraz wiele innych okolicznościowych imprez z różnych okazji.

Bierzemy czynny udział w Dożynkach Gminnych. Organizujemy nadzwyczajne spotkania w różnych losowych lub uroczystych chwilach. Wielokrotnie spotykaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Niemiec.

Rokrocznie organizujemy wycieczki krajoznawcze, a byliśmy już na trzydziestu dwóch takich wyjazdach.

Zwiedzaliśmy wiele sanktuariów, pałaców, zamków, sztolni oraz innych zabytków. Organizujemy również wyjazdy do parków i uzdrowisk.

Zarząd Klubu Seniora raz w miesiącu spotyka się aby omówić plan pracy i przedyskutować problemy związane z działalnością.

Kartka z kalendarza


Poniedziałek, 18. Października 2021
Dzień Pracownika Służby Zdrowia
Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René
Do końca roku zostało 75 dni.
Zodiak: Waga

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
2088449