Loading

Święto Zmarłych

swieto zmarłych 2016 swieto zmarłych 2016 swieto zmarłych 2016 swieto zmarłych 2016
Nabożeństwa i Msze Święte w listopadzie

-od poniedziałku do piątku  17;00 Msza święta  po mszy modlitwy wypominkowe

- w sobotę   18:00 Msza święta

- w niedziele  8:00 Msza świeta ogólna     11:00 Msza święta z kazaniem dla dzieci

Sprawy kancelaryjne można załatwiać po każdej Mszy św.wieczornej lib w innym dogodnym terminie po uzgodnieniu telefonicznym                                                     Proboszcz: Ks.Kanonik Tomasz Federkiewicz   74 850 99 98

Czytaj więcej...

Nowy Proboszcz

nowy proboszcz 28.08 2016Proboszczem naszej Parafii WNMP w ubiegłą niedzielę został nominowany Ks mgr lic. Tomasz Federkiewicz.  Msza Św. celebrowana była przez Biskupa Diecezji Świdnickiej Ignacego Deca, który przedstawił osobę Ks. Tomasza. Wg Prawa Kanonicznego obejmujący parafię ksiądz złożył wyznanie wiary w obecności  wiernych i zaproszonych gości i podpisał oficjalne przekazanie parafiii. Nowego Proboszcza w imieniu całej wspólnoty chrześcijańskiej powitały dzieci ze Szkoły Podstawowej  w Bystrzycy Górnej przygotowane przez Katechetkę Krystynę Górecką.

Czytaj więcej...

Kolejne zmiany w Parafii

b_260_195_16777215_00_images_do_tekstow_T_2016_pozegnanieksiedza_2016_DSCN2219.JPG21.08.2016 po raz ostatni jako Proboszcz Ks. Kanonik Wiesław Mróz odprawił Mszę Św. Nie obyło się bez słów pożegnania i łez wzruszenia. Przez ostatnie  7 lat w naszym Kościele zainstalowano nowe oświetlenie, nagłośnienie. Osuszone zostały mury i odmalowane zostały ściany a także odnowiono witraże. Wszelkie ramy do obrazów, stojaki i świeczniki dopasowano do wnętrza kościoła. Z inicjatywy Ks Wiesława obchodzimy uroczyście nasz Opust, Śniadanie Patriotyczne, Dzień Świętego Franciszka.Dla tych, którzy nie wiedzą ks. Mróz wyjechał do misje do Anglii. Życzymy wiele Łask Bożych i dziękujemy za wszystko.

Czytaj więcej...

Modlitwa Pamięc Obecność

Święty Jan Paweł II - Twórca Światowych Dni Młodzieży. Diecezjalne spotkanie młodzieży już za nami. Komu było dane uczestniczenie mógł duchowo przeżywać spotkanie wraz całą Młodzieżą Diecezji Świdnickiej z  Symbolami ŚDM.

Czytaj więcej...

Odpust 2016

odpust 2016Święto 15 sierpnia Wniebowstąpienie Najświętszej Marii Panny zwane również Matki Boskiej Zielnej  patronki naszego kościoła, to święto wszystkich parafian. Wspólnie z innymi wioskami został przygotowany z tej okazji Odpust.              Msza Św. odprawiona została na boisku sportowym, celebrowana przez Proboszcza  Ks.Kanonika Wiesława Mroza, a także o czym wszystkim już wiadomo przez  przyszłego  naszego opiekuna duchownego  Ks. mgr lic. Tomasza Federkiewicza. Zaproszenie przyjęły władze Urzędu Gminy Świdnica na czele z  Wójt Gminy Świdnica Panią Teresą Mazurek. Gospodynie z Lubachowa, Burkatowa, Bystrzycy Górnej, Bystrzycy  Dolnej przygotowały domowe wypieki, grilowane mięsko, smalec, ogórki , pyrkiet. Loteria fantowa cieszyła się ogromnym powodzeniem. Pierogomanie wsparły Panie z Bystrzycy Dolnej bardzo dziękujemy!  Przyniesione bukiety z ziół i kwiatów brały udział w konkursie, w którym  nie było przegranych ! Wszystkie były piękne. Dla  dzieci niezawodna Pani Irenka z Koleżanką zorganizowała konkursy, gry i zabawy.  Nie mogło zabraknąć konkursu rodzinno-grupowego, nagrody ufundowały nasze agroturystyki "Willa Justynka", "Chata nad Sztolnią", "Mariaż" i "Karczma Zagłoba", a także Krzysztof Mglej i Skok. Wszystkim, którzy w różny sposób pomagali np. w przygotowaniu pięknego Ołtarza, zabezpieczeniem medyczno- ratunkowym, czyli Pogotowie Ratunkowe,  nasi druhowie OSP z Bystrzycy Górnej i Burkatowa a przede wszystkim Parafianom za to że Byli  Dziękujemy!   Organizatorzy

Czytaj więcej...

Co w Parafii..

Parafia organizuje 3-dniową pielgrzymkę w Góry Świętokrzyskie w dniach od 23 do 25 sierpnia. Koszt 480 zł. Zapisy w zakrystii. Program:

23 VIII, wtorek: Wyjazd, Jaskinia Raj, Zamek w Chęcinach, Muzeum H. Sienkiewicza w Oblęgorku, Dąb Bartek, Zakwaterowanie i obiadokolacja

24 VIII, środa: Śniadanie, Św. Krzyż, Nowa Słupia, Droga Królewska, Gołoborze – platforma widokowa, Krypta Jeremiego Wiśniowieckiego, Źródełko, Muzeum Minerałów i Skamieniałości, Obiadokolacja

25 VIII, czwartek: Śniadanie, Spacer po Rezerwacie Kadzielni w Kielcach (taras widokowy), Kielce - Katedra, Jędrzejów - Muzeum Zegarów, obiad, W drodze powrotnej  Jasna Góra w Częstochowie.

Szczęść Boże
ks. Wiesław Mróz

Wielki Tydzień-Triduum Paschalne

 post 2016Dla Chrześcijan wyjątkowy czas. Wspólne przeżywanie ostatnich dni życia Chrystusa. Czas na zatrzymanie i refleksję. Rozważania na Wielki Tydzień.

Triduum Paschalne                              Nabożeństwa w naszej Parafii

Czytaj więcej...

Woda jest..

Doprowadzenie wody na cmentarz to zaangażowanie wielu ludzi i instytucji, Świdnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne, Urząd Gminy, Ostatnia Posługa, Firma Galles. Lecz nie byłoby to możliwe, gdyby nie zgoda MarkaTwardaka  na przeprowadzenie podłączenia wodociągu przez jego teren. Współpraca radnych, pan J Korczaka i oczywiście parafian, którzy składali ofiary. Więc dziękujemy za wspólne dzieło. Jest jeszcze wiele prac do wykonania ale jak to Proboszcz mówi " z Bożą pomocą i naszą " zrealizujemy plany.

Czytaj więcej...

K +M +B 2016

orszak trzech króli 2016 orszak trzech króli 2016 orszak trzech króli 2016 orszak trzech króli 2016
Po raz V przez ulice Świdnicy przeszedł Orszak Trzech Króli. Tegoroczne przesłanie to "Nade wszystko miłosierdzie"(Papież Franciszek) Wyruszyły trzy grupy czerwona z hasłem  Miłość, zielona  to hasło Pokój , niebieska  Przebaczenie. Jasełka uliczne to nieustająca walka dobra ze złem. Orszak wyruszył w ponad 400 miejscowościach. 

Czytaj więcej...

Dzień Św. Franciszka

św. Franciszka 2015Jak co roku w naszym Kościele obchodzono dzień Św. Franciszka, jest on patronem zwierząt. Dzieci pod opieką  Rodziców przyniosły swoje pupile do błogosławieństwa. Po mszy zaproszono Parafian na pieczone ziemniaki w ognisku, pączki i gorącą herbatę. Prezentowane były  prace dzieci ze Szkoły Podstawowej, odbyło się również wspólne śpiewanie.

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Wtorek, 21. Marca 2023
Początek wiosny
Imieniny obchodzą:
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
2695414