Loading

Peregrynacja MB Fatimskiej

fatima 2017Wspólnota Parafialna w dniach20-24 września  mogła uczestniczyć w rekolekcjach związanych z nawiedzeniem Figury MB Fatimskiej. Nabożeństwa odbywały się w różnych godzinach i każdy chętny mógł uczestniczyć w wybranych przez siebie spotkaniach. Figura odwiedziła również Bystrzycę Dolną. Wiele przeżyć dostarczały także Apele wieczorne, w których uczestniczył Biskup Diecezji Świdnickiej Ignacy Dec. Z naszej parafii Figurę przewieziono do Witoszowa.

Czytaj więcej...

Czwartek Boże Ciało

boze ciało 2017Tegoroczne ołtarze na procesję przygotowywały wszystkie miejscowości, Bystrzyca Górna dwa. Miło było patrzeć jak mieszkańcy angażują swoje siły i pomysły aby przygotować się do procesji. Każdy był inny, dzieci sypały kwiaty a rodzice zabezpieczali kosze aby nie brakło kwiatów.

Czytaj więcej...

Odpust Parafialny

 piknik Odpust Parafialny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny zwany także Świętem Matki Boskiej Zielnej zapisał się juz karcie historii. Msza odpustowa  odbyła sie  się na boisku sportowym w Bystrzycy Górnej o godz. 11:00. Ogromną niespodzianką okazały się odwiedziny Ks. Kanonika Stanisława Kościelnego byłego proboszcza naszej parafii , którego mieszkańcy przywitali z ogromną życzliwością i sercem. Tradycyjnie odbyły się konkursy,nawiązujące do obchodzonego święta. Było także wiele pyszności - domowe ciasta, wiejski chleb ze smalcem ,bigos, pierogi z Bystrzycy Dolnej i dania z rusztu. Piękne zielne bukiety zostały nagrodzone prezentami. Nagrody ufundowały nasze rodzime restauracje Karczma Zagłoba, Chata nad Sztolnią, Agroturystyka "Justynka"  a także Sad w Burkatowie i TopComp- Krzysztof Mglej. Oprawę muzyczną przygotował Kosta Dzamara. Jednak  przygotowanie całej  uroczystości  to zasługa mieszkańców- parafian z  Bystrzycy Górnej, Burkatowa i Lubachowa. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i współpracę.

Czytaj więcej...

Wielkanoc

Triduum Paschalne  więcej na stronie parafiabg.pl

 

mt:gallery_wielkanoc

 

 

 

 

 

Czas oczekiwania i pokuty

 

 Wielki Post czas modlitwy pokuty i przemyśleń. Zbliżające Zmartwychwstanie

post 2017

 

 

 

 

 

 

 

Strona parafii

Można uzyskać więcej informacji zaznaczając odnośnik-  strona internetowa-  polecamy

 

Boże Narodzenie 2016

Boże Narodzenie

 

 

 

 

 

 

 

Adwent 2016

adwent 2016 Adwent rozpoczęty. Już niedługo ubierzemy choinki, w naszych domach zapachnie świąteczny piernik. Ale nim to nastąpi przygotujmy się duchowo , niech otoczy nas aura spokoju i oczekiwania na Boże Narodzenie ...  

 

 

 

 

 

 

Święto Zmarłych

swieto zmarłych 2016 swieto zmarłych 2016 swieto zmarłych 2016 swieto zmarłych 2016
Nabożeństwa i Msze Święte w listopadzie

-od poniedziałku do piątku  17;00 Msza święta  po mszy modlitwy wypominkowe

- w sobotę   18:00 Msza święta

- w niedziele  8:00 Msza świeta ogólna     11:00 Msza święta z kazaniem dla dzieci

Sprawy kancelaryjne można załatwiać po każdej Mszy św.wieczornej lib w innym dogodnym terminie po uzgodnieniu telefonicznym                                                     Proboszcz: Ks.Kanonik Tomasz Federkiewicz   74 850 99 98

Czytaj więcej...

Nowy Proboszcz

nowy proboszcz 28.08 2016Proboszczem naszej Parafii WNMP w ubiegłą niedzielę został nominowany Ks mgr lic. Tomasz Federkiewicz.  Msza Św. celebrowana była przez Biskupa Diecezji Świdnickiej Ignacego Deca, który przedstawił osobę Ks. Tomasza. Wg Prawa Kanonicznego obejmujący parafię ksiądz złożył wyznanie wiary w obecności  wiernych i zaproszonych gości i podpisał oficjalne przekazanie parafiii. Nowego Proboszcza w imieniu całej wspólnoty chrześcijańskiej powitały dzieci ze Szkoły Podstawowej  w Bystrzycy Górnej przygotowane przez Katechetkę Krystynę Górecką.

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Wtorek, 23. Stycznia 2018
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens,
Maria, Rajmund, Rajmunda, Wrócisława

Do końca roku zostało 343 dni.
Zodiak: Wodnik

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1095358