Loading

K +M +B 2016

orszak trzech króli 2016 orszak trzech króli 2016 orszak trzech króli 2016 orszak trzech króli 2016
Po raz V przez ulice Świdnicy przeszedł Orszak Trzech Króli. Tegoroczne przesłanie to "Nade wszystko miłosierdzie"(Papież Franciszek) Wyruszyły trzy grupy czerwona z hasłem  Miłość, zielona  to hasło Pokój , niebieska  Przebaczenie. Jasełka uliczne to nieustająca walka dobra ze złem. Orszak wyruszył w ponad 400 miejscowościach. 

Czytaj więcej...

Dzień Św. Franciszka

św. Franciszka 2015Jak co roku w naszym Kościele obchodzono dzień Św. Franciszka, jest on patronem zwierząt. Dzieci pod opieką  Rodziców przyniosły swoje pupile do błogosławieństwa. Po mszy zaproszono Parafian na pieczone ziemniaki w ognisku, pączki i gorącą herbatę. Prezentowane były  prace dzieci ze Szkoły Podstawowej, odbyło się również wspólne śpiewanie.

Czytaj więcej...

Bieszczady i nie tylko..

W pierwszej połowie lipca odwiedziliśmy:  Łańcut, Kalwarię Pacławską. Podziwialiśmy twórczość lokalnego rzeźbiarza Zdzisława Pękalskiego, opłynęliśmy Solinę i zalew, ruszyliśmy do Komańczy. Następnie wędrowaliśmy szlakiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. 

Bieszczady 2014 Bieszczady 2014 Bieszczady 2014 Bieszczady 2014

Czytaj więcej...

Jubileusz 30-lecia kapłaństwa

Ksiądz Stanisław Grzechynka ur. 7 kwietnia 1957 roku, maturę zdał 1978, wstąpił do seminarium we Wrocławiu gdzie ukończył teologię otrzymał tytuł magistra i 20 maja 1984 roku został wyświęcony przez abp. Gulbinowicza.

jubileusz 2014-05 30-lecia kapłaństwa jubileusz 2014-05 30-lecia kapłaństwa jubileusz 2014-05 30-lecia kapłaństwa jubileusz 2014-05 30-lecia kapłaństwa

Czytaj więcej...

Święty Szczepan

Wirtualny spacer po kościele

Diecezja Świdnicka na swojej stronie prezentuje swoje parafie w bardzo oryginalny sposób. Oprócz podstawowych informacji dołączony jest
"Wirtualny spacer".
Nasz kościół również został zaprezentowany. Zachęcam do wejścia na stronkę www.diecezja.swidnica.pl aby pooglądać kościoły w naszej Diecezji.
Nasz kościół prezentowany jest tutaj

Ks. Biskup Ignacy Dec w Bystrzycy Górnej

24 października w Parafii WNMP w Bystrzycy Górnej odbędzie się Wizytacja Kanoniczna Ks. Biskupa Ignacego Deca. W planie wizyty która rozpocznie się Mszą św. w kaplicy filialnej w Bystrzycy Dolne o godz.9:00, jest zaplanowane spotkanie ze strażakami w Burkatowie, spotkanie z uczniami i nauczycielami w Szkole

Czytaj więcej...

Św. Franciszek-patron ekologów

W minioną niedzielę w naszym kościele ks. Wisław pobłogosławił i poświęcił nasze zwierzęta. Okazją do tego było święto patrona ekologów Św. Franciszka z Asyżu.
Św.Franciszek z Asyżu głosił światu radosną filozofię życia, wszechogarniającą miłość i braterstwo wszelkich żyjących stworzeń. Uwielbiał otaczający go świat i w nim dostrzegał ogrom Bożej miłości do tego

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Sobota, 21. Lipca 2018
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Benedykt, Daniel, Paulina,
Prakseda, Prokop, Stojsław, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 164 dni.
Zodiak: Rak

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1227272