Loading

Czwartek Boże Ciało

boze ciało 2017Tegoroczne ołtarze na procesję przygotowywały wszystkie miejscowości, Bystrzyca Górna dwa. Miło było patrzeć jak mieszkańcy angażują swoje siły i pomysły aby przygotować się do procesji. Każdy był inny, dzieci sypały kwiaty a rodzice zabezpieczali kosze aby nie brakło kwiatów.

Czytaj więcej...

Wielkanoc

Triduum Paschalne  więcej na stronie parafiabg.pl

 

mt:gallery_wielkanoc

 

 

 

 

 

Odpust Parafialny

 piknik Odpust Parafialny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny zwany także Świętem Matki Boskiej Zielnej zapisał się juz karcie historii. Msza odpustowa  odbyła sie  się na boisku sportowym w Bystrzycy Górnej o godz. 11:00. Ogromną niespodzianką okazały się odwiedziny Ks. Kanonika Stanisława Kościelnego byłego proboszcza naszej parafii , którego mieszkańcy przywitali z ogromną życzliwością i sercem. Tradycyjnie odbyły się konkursy,nawiązujące do obchodzonego święta. Było także wiele pyszności - domowe ciasta, wiejski chleb ze smalcem ,bigos, pierogi z Bystrzycy Dolnej i dania z rusztu. Piękne zielne bukiety zostały nagrodzone prezentami. Nagrody ufundowały nasze rodzime restauracje Karczma Zagłoba, Chata nad Sztolnią, Agroturystyka "Justynka"  a także Sad w Burkatowie i TopComp- Krzysztof Mglej. Oprawę muzyczną przygotował Kosta Dzamara. Jednak  przygotowanie całej  uroczystości  to zasługa mieszkańców- parafian z  Bystrzycy Górnej, Burkatowa i Lubachowa. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i współpracę.

Czytaj więcej...

Czas oczekiwania i pokuty

 

 Wielki Post czas modlitwy pokuty i przemyśleń. Zbliżające Zmartwychwstanie

post 2017

 

 

 

 

 

 

 

Strona parafii

Można uzyskać więcej informacji zaznaczając odnośnik-  strona internetowa-  polecamy

 

Boże Narodzenie 2016

Boże Narodzenie

 

 

 

 

 

 

 

Adwent 2016

adwent 2016 Adwent rozpoczęty. Już niedługo ubierzemy choinki, w naszych domach zapachnie świąteczny piernik. Ale nim to nastąpi przygotujmy się duchowo , niech otoczy nas aura spokoju i oczekiwania na Boże Narodzenie ...  

 

 

 

 

 

 

Święto Zmarłych

swieto zmarłych 2016 swieto zmarłych 2016 swieto zmarłych 2016 swieto zmarłych 2016
Nabożeństwa i Msze Święte w listopadzie

-od poniedziałku do piątku  17;00 Msza święta  po mszy modlitwy wypominkowe

- w sobotę   18:00 Msza święta

- w niedziele  8:00 Msza świeta ogólna     11:00 Msza święta z kazaniem dla dzieci

Sprawy kancelaryjne można załatwiać po każdej Mszy św.wieczornej lib w innym dogodnym terminie po uzgodnieniu telefonicznym                                                     Proboszcz: Ks.Kanonik Tomasz Federkiewicz   74 850 99 98

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Piątek, 22. Września 2017
Imieniny obchodzą:
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir,
Tomasz

Do końca roku zostało 101 dni.
Zodiak: Panna

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1133020