Loading

Ks. Biskup Ignacy Dec w Bystrzycy Górnej

24 października w Parafii WNMP w Bystrzycy Górnej odbędzie się Wizytacja Kanoniczna Ks. Biskupa Ignacego Deca. W planie wizyty która rozpocznie się Mszą św. w kaplicy filialnej w Bystrzycy Dolne o godz.9:00, jest zaplanowane spotkanie ze strażakami w Burkatowie, spotkanie z uczniami i nauczycielami w Szkole

Czytaj więcej...

Św. Franciszek-patron ekologów

W minioną niedzielę w naszym kościele ks. Wisław pobłogosławił i poświęcił nasze zwierzęta. Okazją do tego było święto patrona ekologów Św. Franciszka z Asyżu.
Św.Franciszek z Asyżu głosił światu radosną filozofię życia, wszechogarniającą miłość i braterstwo wszelkich żyjących stworzeń. Uwielbiał otaczający go świat i w nim dostrzegał ogrom Bożej miłości do tego

Czytaj więcej...

Jubileusz ks. Wiesława

W niedzielę 1 lipca 2012 r. w kościele WNMP w Bystrzycy Górnej odbyła się msza św. z okazji 25-lecia kapłaństwa ks. prob. Wiesława Mroza. Uroczystą homilię wygłosił J.E. biskub Ignacy Dec, w której przedstawił drogę przez kapłaństwo, księdza jubilata. Dzieci odegrały scenkę o czterech porach roku.

Czytaj więcej...

Śp.Stanisław Gadula - nasz organista

31 maja 2012 roku pożegnaliśmy naszego organistę pana Stanisława Gadulę. Przez prawie 30 lat grał na organach w każdą niedzielę i święta. Był człowiekiem skromnym i bardzo uczynnym, nie potrafił odmówić niczego i nikomu. W dniu 24 maja Jego droga życiowa zatrzymała się, teraz gra Chórom Anielskim a Jego granie słychać zawsze, kiedy o Nim myślimy.
Wyrazy głębokiego współczucia przekazujemy rodzinie zmarłego.

Czytaj więcej...

25-lecie kapłaństwa ks. Wiesława

Z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich naszego proboszcza ks. Wiesława pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech dobry Bóg darzy łaską zdrowia, Chrystus niech zawsze prowadzi swoimi ścieżkami, a Duch Święty niech obdarza Księdza pełnią swoich darów. Niech nigdy nie zabraknie Księdzu entuzjazmu i zachwytu z jakimi ukazuje nam Ksiądz Boże oblicze.
Szczęść Boże!

80-lecie ks.Stanisława 5-05-2012

Teatrzyk Tradycja 6-02-2011

Kolejny udany występ Teatrzyku Obrzędowego "Tradycja" odbył się 6 lutego 2011 zaraz po mszy św. Zespół zaprezentował motywy zaczerpnięte z Szopki Schillera, Szopki Krakowskiej, i własne teksty. Całość przygotowała Sylwia Danisiewicz, oprawę muzyczną Barbara Piórkowska.


Czytaj więcej...

Jasełka 23.01.2011

j 01.jpgW naszym kościele po raz pierwszy zaprezentowała się Grupa Kolędnicza ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej. Wspaniałe Jasełka przygotowane przez panią Krystynę Górecką wykonali uczniowie klas IV-VI. Dziękujemy za wspaniały występ i piękną oprawę muzyczną. W rozwinięciu video z Jasełek udostępnione dzięki ks. W. Mrozowi oraz Wideoteki Diecezji Świdnickiej

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Piątek, 1. Marca 2024
Dzień Otyłości
Imieniny obchodzą:
Albin, Antoni, Antonina, Budzisław,
Budzisz, Eudoksja , Eudokia, Ewdokia,
Jewdocha, Feliks, Herakles, Herkules,
Joanna, Józef, Nikifor, Piotr

Do końca roku zostało 306 dni.
Zodiak: Ryba

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 244 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3190172