Loading

Wielki Tydzień-Triduum Paschalne

 post 2016Dla Chrześcijan wyjątkowy czas. Wspólne przeżywanie ostatnich dni życia Chrystusa. Czas na zatrzymanie i refleksję. Rozważania na Wielki Tydzień.

Triduum Paschalne                              Nabożeństwa w naszej Parafii

Czytaj więcej...

Woda jest..

Doprowadzenie wody na cmentarz to zaangażowanie wielu ludzi i instytucji, Świdnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne, Urząd Gminy, Ostatnia Posługa, Firma Galles. Lecz nie byłoby to możliwe, gdyby nie zgoda MarkaTwardaka  na przeprowadzenie podłączenia wodociągu przez jego teren. Współpraca radnych, pan J Korczaka i oczywiście parafian, którzy składali ofiary. Więc dziękujemy za wspólne dzieło. Jest jeszcze wiele prac do wykonania ale jak to Proboszcz mówi " z Bożą pomocą i naszą " zrealizujemy plany.

Czytaj więcej...

K +M +B 2016

orszak trzech króli 2016 orszak trzech króli 2016 orszak trzech króli 2016 orszak trzech króli 2016
Po raz V przez ulice Świdnicy przeszedł Orszak Trzech Króli. Tegoroczne przesłanie to "Nade wszystko miłosierdzie"(Papież Franciszek) Wyruszyły trzy grupy czerwona z hasłem  Miłość, zielona  to hasło Pokój , niebieska  Przebaczenie. Jasełka uliczne to nieustająca walka dobra ze złem. Orszak wyruszył w ponad 400 miejscowościach. 

Czytaj więcej...

Dzień Św. Franciszka

św. Franciszka 2015Jak co roku w naszym Kościele obchodzono dzień Św. Franciszka, jest on patronem zwierząt. Dzieci pod opieką  Rodziców przyniosły swoje pupile do błogosławieństwa. Po mszy zaproszono Parafian na pieczone ziemniaki w ognisku, pączki i gorącą herbatę. Prezentowane były  prace dzieci ze Szkoły Podstawowej, odbyło się również wspólne śpiewanie.

Czytaj więcej...

Bieszczady i nie tylko..

W pierwszej połowie lipca odwiedziliśmy:  Łańcut, Kalwarię Pacławską. Podziwialiśmy twórczość lokalnego rzeźbiarza Zdzisława Pękalskiego, opłynęliśmy Solinę i zalew, ruszyliśmy do Komańczy. Następnie wędrowaliśmy szlakiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. 

Bieszczady 2014 Bieszczady 2014 Bieszczady 2014 Bieszczady 2014

Czytaj więcej...

Jubileusz 30-lecia kapłaństwa

Ksiądz Stanisław Grzechynka ur. 7 kwietnia 1957 roku, maturę zdał 1978, wstąpił do seminarium we Wrocławiu gdzie ukończył teologię otrzymał tytuł magistra i 20 maja 1984 roku został wyświęcony przez abp. Gulbinowicza.

jubileusz 2014-05 30-lecia kapłaństwa jubileusz 2014-05 30-lecia kapłaństwa jubileusz 2014-05 30-lecia kapłaństwa jubileusz 2014-05 30-lecia kapłaństwa

Czytaj więcej...

Święty Szczepan

Wirtualny spacer po kościele

Diecezja Świdnicka na swojej stronie prezentuje swoje parafie w bardzo oryginalny sposób. Oprócz podstawowych informacji dołączony jest
"Wirtualny spacer".
Nasz kościół również został zaprezentowany. Zachęcam do wejścia na stronkę www.diecezja.swidnica.pl aby pooglądać kościoły w naszej Diecezji.
Nasz kościół prezentowany jest tutaj

Kartka z kalendarza


Wtorek, 23. Lipca 2024
Imieniny obchodzą:
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało 162 dni.
Zodiak: Lew

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3541047