Loading

Spotkanie na Dzień Matki

Mama - to najpiękniejsze słowo świata, wypowiadane w różnych językach brzmi, spokojem, uśmiechem i miłością. Miłością, którą czasem trudno nam dzieciom okazać, ale jest ona w naszych sercach. Od matki wszystko się zaczyna, życie, pierwsze słowa, kroki smutki i porażki. I chociaż życie nie oszczędza naszych mam to wykazują się one niezwykłą odpornością na trudy

Czytaj więcej...

III Święto Baby Wielkanocnej

W sobotę 23 marca w Bystrzycy Górnej rozpoczęto przygotowania do świąt. Choć mroźna aura mogłaby zmylić, to już wygląd stołów w świetlicy nie pozostawiał wątpliwości jakie święta będziemy obchodzić.
Wśród wiosennych dekoracji, misternie wykonanych koszyczków i kolorowych pisanek pyszniły się baby wszelkiego

Czytaj więcej...

Media o koncercie

b_250_0_16777215_00_images_joomgallery_originals_2013_gramy_dla_agnieszki_i_przemka_16_luty_84_aip_16ii_122_20130226_1064913692.jpgSobotni koncert "Gramy dla Agnieszki i Przemka" podczas którego zbierano fundusze na renowacje platformy schodowej został zaprezentowany nie tylko na stronach internetowych ale również w lokalnej prasie. Zarówno "Świdnica Fakty" jak i "Wiadomości Świdnickie" zamieściły artykuł p.Moniki Zięby i relację p. Beaty Szyszki.

Czytaj więcej...

Bystrzycki Questing

10 maja w świetlicy odbyły się warsztaty na, których członkowie stowarzyszenia "Trzy sosny" i rady sołeckiej uczyli się opracowywać tz. Questing - Wyprawę Odkrywców, czyli formę gry terenowe. Gra polega na tworzeniu tras "spacerowych", które prezentują historię lub przyrodę miejscowości bądź okolicznych atrakcji przyrodniczo-kulturowych, dając możliwość

Czytaj więcej...

"Jezierzyca" i "Trzy sosny" Razem Możemy Więcej

b_250_0_16777215_00_images_joomgallery_originals_2013_umowa_partnerska_9_marzec_85_up_9_marzec_019_20130310_1172318101.jpgW dniu 9 marca 2013 roku miało miejsce historyczne wydarzenie dla Bystrzycy Górnej i Krzelowa. Właśnie w tym dniu w bardzo przyjaznej atmosferze doszło do podpisania Umowy Partnerskiej pomiędzy Stowarzyszeniem Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy sosny” i Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gospodarczego i Kulturalnego Sołectwa Krzelów-Młoty „Jezierzyca”.

Czytaj więcej...

Umowa Partnerska

Zagraliśmy dla Agnieszki i Przemka

Pierwsza część akcji charytatywnej POMOC DLA AGNIESZKI I PRZEMKA już za nami. Wspaniale zorganizowany koncert „Gramy dla Agnieszki i Przemka” oraz aukcja przekazanych fantów wypadły doskonale. Wielkie brawa należą się uczestnikom tej wspaniałej akcji. To dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się zebrać pieniądze na remont platformy wjazdowej. Mieszkańcy Bystrzycy Górnej, Burkatowa, Lubachowa i wielu innych gości wykazali się dużą odpowiedzialnością i hojnością, świadczy to tylko o tym, że los innych leży nam gorąco na sercu. Dziękujemy wspaniałym artystą, którzy uświetnili ten koncert, dziękujemy darczyńcą za fanty na aukcję, i przede wszystkim organizatorom za zorganizowanie tego koncertu.
Licytacja fantów była niesamowicie emocjonująca. Toczyła się „walka” o każdą złotówkę. Nadmienić należy, że największą kwotę udało się uzyskać za piłkę z podpisami zawodników LKS Bystrzyca Górna, oraz za medal wręczony przez Panią Wójt Prezesowi LKS za zdobycie mistrzostwa i awans do klasy okręgowe. Zacięty bój stoczono o koszulkę Klubu Gryf Burkatów, aby w końcu przekazać ją Przemkowi, bo Przemek jest również kibicem Gryfa Burkatów. Jednym z hitów licytacji po koszulce reprezentanta Polski Janusza Gola i koszulkach Klubu Cracovii i Inter Mediolan okazała się licytacja o 10 minutową grę w barwach LKS Bystrzyca Górna w meczu sparingowym, skromne 10zł zamieniło się w 130zł za udział w tym meczu. Wielką popularnością cieszyły się stroiki wielkanocne oraz kolacje przygotowane przez restauracje Zagłoba, Chata nad Sztolnią czy Willa Justynka. Również przejazdy Bystrzyckim Ekspresem oraz wozem strażackim OSP Burkatów znalazły swoich nabywców. Licytacja była bardzo udana i każdy fant znalazł swojego hojnego nabywcę.
Organizatorzy zadbali również o część artystyczną, wspaniałym śpiewem i grą wykazali się artyści Johnny 3 Palce, Ewa Byrska i Joasia Jabłońska, Boris i Patryk Ludwińscy oraz Marta Adamczyk. Akrobaci z MKS Polonia Świdnica z udziałem naszej mieszkanki Roksany przedstawiły niesamowity pokaz gimnastyczny. Nie mogło zabraknąć ZPiT Bystrzyca przyjętymi wielkimi brawami i udziału Szkoły Podstawowej z teatrzykiem kukiełkowym „Jaś i Małgosia”.
Nie można pisać o tym wydarzeniu nie wspominając o naszej młodzieży, szczególnie Ani, Monice i Kacprze, którzy aktywnie włączyli się w organizację tego koncertu.
Jak już zostało wspomniane była to pierwsza część POMOCY DLA AGNIESZKI I PRZEMKA następne wielkie wydarzenie już w marcu - to wspaniała zabawa na obiekcie LKS Bystrzyca Górna, gdzie również przewidzianych jest wiele atrakcji.
Galeria zdjęć tutaj

Aukcja dla Agnieszki i Przemka

Serdecznie zaprasza na koncert charytatywny oraz aukcję, dedykowaną niepełnosprawnym mieszkańcom naszej wsi, Agnieszce i Przemkowi, który odbędzie się 16 lutego o godzinie 16.00 w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej.
W rozwinięciu przedstawiamy co można wylicytować.

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Piątek, 23. Marca 2018
Imieniny obchodzą:
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: Baran

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1144795