Loading

Wiecznie Żywi..

Tak zatytułowany był  już IV wieczór który odbył się  świetlicy wiejskiej organizowany przez Stowarzyszenie "Trzy sosny" i   Bibliotekę Publiczną z Filią w Bystrzycy Górnej. Prezentacja multimedialna została przygotowana przez Grażynę Somala, wystrojem zajęli się  członkowie organizacji. Bardzo miło było wsłuchać się w utwory, które śpiewa się w różnych okolicznościach bo najlepiej "wpadają" w ucho. Były życzenia i  zimne ognie, wprowadzające nas już w magię zbliżających się świąt. Dziękujemy organizatorom i czekamy na kolejne spotkania.

wieczór wspomnień 2015 wieczór wspomnień 2015 wieczór wspomnień 2015 wieczór wspomnień 2015
wieczór wspomnień 2015 wieczór wspomnień 2015 wieczór wspomnień 2015  

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ...

wieczór wspomnień 2018Kolejny VII wieczór był możliwością wysłuchania zapomnianych utworów i zatrzymaniem się na chwilę w codziennym życiu. Przygotowana prezentacja zawierała polskie szlagiery piosenkarzy oraz ich kompozytorów. Na zakończenie wprowadziła w magie zbliżających się świąt. Przygotowany materiał został przez opiekuna Biblioteki Wiejskiej w Bystrzycy Górnej p Grazynę Somala wraz z Stowarzyszeniem "Trzy sosny"

Czytaj więcej...

Pytania konkursowe

410979.3.jpgWitam serdecznie !!!
Nie ma co prawda chętnych do uczestnictwa w konkursie czytelniczym
„Z książką zawsze jest wesoło”
ogłoszonym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Świdnica filia w Bystrzycy Górnej, ale może jeszcze ktoś się zgłosi. Dla chętnych podaję dwa zestawy pytań – jeden dla klas I –III TUTAJ , drugi dla klas IV-VI. TUTAJ
Więcej tutaj

Ferie w Bibliotece

.ferir plakat bibioteka 2015

Z książką zawsze jest wesoło

b_550_0_16777215_00_images_joomgallery_originals_uzytki2013_regulamin_2-page-001.jpg

Oświadczenie tutaj

Dzień Bibliotekarza


„ Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy.
Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem…
Miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru.
W martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens.
Książka wszystko potrafi…”
 /Kornel Makuszyński/
8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z okazji tego święta życzymy wszystkim pracownikom dużych i małych bibliotek, a w szczególności naszej pani bibliotekarki wytrwałości, uporu, ciekawych pomysłów i energii w krzewieniu kultury.
WIARY  - w to, że Wasza praca ma głęboki sens, że Wasza cicha działalność jest wszystkim potrzebna, niczym przysłowiowa kropla, drążąca skałę…
NADZIEI  -  że będzie lepiej, że zamienicie długopisy na komputerowe myszki, że nowoczesność wkroczy między tradycyjne regały, że Wasza praca będzie przez wszystkich doceniana, a  biblioteki i książki będą przyciągać, niczym magnes, nowe rzesze czytelników…
MIŁOŚCI  -  do słowa, obojętne, czy to książka, czy czasopismo, e-book, czy in-book – wszak kochacie SŁOWO i uczycie tej  miłości innych.

Zima z książką

Czytać książkę to przeżyć tysiące żyć w czasie swojego krótkiego życia i być kim tylko zechce. Czytanie otwiera oczy i uwrażliwia, otwiera umysł i wyobraźnię. Otwiera drzwi do marzeń. Wszystko to w jednej chwili - kiedy tylko otwieramy książkę. Właśnie dlatego polecam książki. (w rozwinięciu)

Czytaj więcej...

Oferta biblioteki

KOMPUTER I INTERNET:

Biblioteka udostępnia komputer i internet w godzinach funkcjonowania.


INNE ATRAKCJE
:

Są organizowane różne konkursy dla dzieci i młodzieży. W okresie przed Wielkanocą Pani Beata Witoszyńska prowadzi zajęcia dla wszystkich czytelników, na których uczy jak zrobić samodzielnie dekoracje wielkanocne czy kwiaty z bibuły.


KSIĘGOZBIÓR
:

Według stanu na dzień 31 grudnia 2010 roku w bibliotece zapisanych było 122 czytelników (112 w bibliotece w Bystrzycy Górnej, 10 w punkcie bibliotecznym w Lubachowie mieszczącym się w Świetlicy Wiejskiej), a księgozbiór posiada 6504 woluminów z czego: 3096 – to literatura piękna dla dorosłych, 2178 – literatura dla dzieci i młodzieży, 1230 – literatura popularno-naukowa.

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza


Środa, 23. Stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens,
Maria, Rajmund, Rajmunda, Wrócisława

Do końca roku zostało 343 dni.
Zodiak: Wodnik

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1307657