Loading

Sportowa wiosna w pełni

W naszej miejscowości jest od zawsze uprawiany jest  sport w różnych wydaniach, czyli kto co lubi. Rozgrywki LKS Bystrzyca w pełni , także juniorzy rozgrywają swoje mecze. Na świetlicy  swoje talenty rozwijają fani tenisa stołowego. Panie szkoda,że tylko one dbają o swoje sylwetki na  poniedziałkowej Zumbie.

Czytaj więcej...

Koperta Życia

Kolejne Gminne Koperty Życia mogą uratować życie wielu osobom wystarczy wypełnić list zawierający wszystkie dane o naszych schorzeniach i umieścić go w lodówce naklejając informujący znaczek. Koperta życia to akcja do której przystąpienia zachęcają władze gminy, lekarze i pracownicy służb ratunkowych. Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, jak również starszych.ww.gmina.swidnica.pl/content/view/4094/2/ koperty życia

Tuż tuż wiosna..

Za niecałe 22 dni kalendarzowa wiosna ale tera już możemy zauważyć, że natura budzi się do życia wcześnie rano słychać już śpiew ptaków pewnie wiosenne zaloty, w ogródkach pierwsze przebiśniegi wystawiają główki do słońca. Oczekiwana pora roku to także ruch na boiskach sportowych nasze drużyny LKS Bystrzyca mają już  pierwsze towarzyskie sparingi za sobą. Więcej widać ludzi, którzy spacerują, biegają. W świetlicy wykonywane są własnoręcznie dekoracje, kwiaty z bibuły, stroiki które będą zaprezentowane na Jarmarku Wielkanocnym w Pszennie  chętnych zapraszamy do współpracy ruszają zajęcia fitnessu  a więc wiosna tuż tuż.

wiosna 2016 wiosna 2016 wiosna 2016 wiosna 2016
.

Letnie ogrody

 ogród letni  2015Każdy z nas ma swoje pasje i zamiłowania. Nasi mieszkańcy mogą się pochwalić swoimi letnimi ogrodami, którym poświęcają wiele czasu aby osiągnąć końcowy efekt. Jaki? Sami oceńcie czy  poznajecie? Jeżeli ktoś chce się podzielić fotografią ze  swojego ogródka to proszę    o przesłanie zdjęć na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Jesienne niebo nad Bystrzycą [foto]

widoki zachód słonca 2014 widoki zachód słonca 2014 widoki zachód słonca 2014 widoki zachód słonca 2014
widoki zachód słonca 2014 widoki zachód słonca 2014 widoki zachód słonca 2014 widoki zachód słonca 2014

Czytaj więcej...

Zima na wsi..

zima 2017Zimowy słoneczny poranek...

Czytaj więcej...

Pamiętajcie o ogrodach...

nasze jesienne ogrody 2014 nasze jesienne ogrody 2014 nasze jesienne ogrody 2014 nasze jesienne ogrody 2014

Czytaj więcej...

Jubileusz linii kolejowej

drezyna 2014To , że w Bystrzycy była stacja kolejowa pamiętają tylko starsi mieszkańcy.
Ludzie, którzy kochają stare drezyny, "kręci  ich jazda po starych torach w malowniczym krajobrazie" zorganizowali obchody 110-lecia kolei Bystrzyckiej i 100-lecie kolei Walimskiej. XII Mistrzostwa Polski w drezynowaniu  w Jugowicach były okazją do przejażdżki tymi oryginalnymi pojazdami. Odrestaurowana stacja stała się miejscem, w którym przygotowano galerię starych zdjęć dawnej kolei. Szkoda, że po bystrzyckiej stacji zostało tylko miejsce i fotografie. Jednak jest iskierka nadziei na rewitalizację trasy kolejowej w celach turystycznych. Czy to się uda ? Zobaczymy.

Czytaj więcej...

Dożynki 2016

dozynki 2016Święto Plonów. Wojewódzkie i zarazem Gminne dożynki za nami. Pogoda idealna stragany różnorodne wieńce wystrojone. Sołectwo przygotowało stragan Jarzębinowy Raj więc królowały powidła z  jarzębiny z różnymi dodatkami. Placki ziemniaczane  gulasz, pyrkiet,wyroby z własnej wędzarni, ciasto i pierogi z soczewicy. Stragan Stowarzyszenia "Trzy sosny" to pierogi różnego gatunku, zawijas Adeli i schab ze śliwka i małe co nieco!. Nie mogło zabraknąć Kapusty po Bystrzycku i pasztetów. Można było również podziwiać  prace z dekupażu. Wiele się działo było kolorowo i gościnnie.

Czytaj więcej...

Sportowe weekendy

Ruszyła kolejna edycja sportowych rozgrywek za nami już kategoria kręgle, za które mamy pierwsze punkty, kolejne są za siatkówkę, nasi zawodnicy zakwalifikowali się do drugiego etapu wyniki jutro, a dziś galeria ..

sportowe weekendy siatka2015 sportowe weekendy siatka2015 sportowe weekendy siatka2015 sportowe weekendy siatka2015
sportowe weekendy siatka2015 sportowe weekendy siatka2015 sportowe weekendy siatka2015 sportowe weekendy siatka2015
sportowe weekendy siatka2015    

Kartka z kalendarza


Piątek, 28. Lipca 2017
Imieniny obchodzą:
Innocenty, Innocenta, Marcela,
Pantaleon, Samson, Świętomir, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 157 dni.
Zodiak: Lew

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1090171