Loading

LKS podsumowanie

logo lksKolejny rok za nami. Siedząc w ręku z lampką szampana, nasuwają się refleksje. W mroźny zimowy wieczór, przyszedł czas krótkiego podsumowania, tego co działo się w minionym roku w LKS Bystrzyca Górna. Do końca poprzedniego sezonu 2015/16 seniorzy walczyli o awans do zreformowanej IV ligi. Niestety nie udała się ta sztuka podopiecznym Jerzego Żądło, przegrywając w meczu barażowym z Włókniarzem Mirsk, przepustkę na dolnośląskie stadiony. Od lipca w klubie nastąpiły zmiany na stanowiskach trenerskich.

Drużynę seniorską objął Zbigniew Kamocki zamieniając się miejscami z Jerzym Żądło, który wziął pod opiekę zespół  juniorów. Po niezbyt dobrych wynikach pierwszej drużyny, zarząd klubu zdecydował się w październiku odsunąć od zespołu trenera  Zbigniewa Kamockiego, powierzając awaryjnie w trzech spotkaniach tę funkcję Maksymilianowi Niedziałkowskiemu. Po okresie przejściowym drużynę seniorską przejął dotychczasowy trener Piotr Krygier. Po rundzie jesiennej sezonu 2016/17 bystrzyczanie zajmują trzecie miejsce w tabeli ligi okręgowej, tracąc do drugiego Górnika Gorce 4 punkty, a do lidera z Kłodzka 5 oczek.
Oprócz pierwszej drużyny w klubie funkcjonują rezerwy grające w B-klasie. Od początku sezonu zarząd klubu, funkcję trenera nad tym zespołem przydzielił Piotrowi Bizoniowi. I jak do tej pory zadowolony jest z pracy młodego szkoleniowcy. Po rundzie jesiennej rezerwy zajmują szóstą lokatę. Po za seniorami do rozgrywek zgłoszone są drużyny młodzieżowe. Zespół juniorów prowadzony przez Jerzego Żądło zakończył rundę jesienną w lidze okręgowej na 12 miejscu, trampkarze pod wodzą Maksymiliana Niedziałkowskiego w klasie terenowej na trzecim miejscu, a ekipa młodzików pod opieką Michała Korbeckiego na szóstym miejscu.
A wszystkie te sukcesy, mniejsze i większe, są po części zasługą naszych sponsorów, darczyńców, ludzi dobrej woli, którzy pomagają LKS-owi finansowo, materialnie jak też służą pomocą w potrzebie. W imieniu Zarządu LKS Bystrzyca Górna pragnę podziękować (kolejność przypadkowa):Gminie Świdnica oraz Pani Wójt Teresie Mazurek, TOP COMP, FERIMP, EUROBENT, BEDO, BROEN, Foleko, Steinbudex, Ostatnia Posługa, Karczma Zagłoba, Agroturystyka Justynka, Garaż Czarodzieja, Gamaflora, TESAN, Dachpol, Galess, państwo Krystyna i Zdzisław Olejczyk, Wojtek Seweryn, Marek Twardak, Jan Mglej, Józef Bernaś, Henryk Kończak, sołectwo wsi Bystrzyca Górna na czele z sołtysem Zbigniewem Siwakiem, Radnej Pani Beacie Szyszka, a także anonimowym osobom, partnerom technicznym JAKO i Dacco, firmie przewozowej TransPiotr, organizacjom LZS Świdnica, GLKS Świdnica, GOKSIR Świdnica, Stowarzyszenie Bystrzycy Górnej Trzy Sosny i oczywiście naszym kibicom.
 
 

Kartka z kalendarza


Wtorek, 6. Czerwca 2023
Imieniny obchodzą:
Benignus, Dominika, Klaudiusz, Laurenty,
Norbert, Norberta, Paulina, Symeon,
Więcerad

Do końca roku zostało 209 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
2824913