Loading

Oferta biblioteki

KOMPUTER I INTERNET:

Biblioteka udostępnia komputer i internet w godzinach funkcjonowania.


INNE ATRAKCJE
:

Są organizowane różne konkursy dla dzieci i młodzieży. W okresie przed Wielkanocą Pani Beata Witoszyńska prowadzi zajęcia dla wszystkich czytelników, na których uczy jak zrobić samodzielnie dekoracje wielkanocne czy kwiaty z bibuły.


KSIĘGOZBIÓR
:

Według stanu na dzień 31 grudnia 2010 roku w bibliotece zapisanych było 122 czytelników (112 w bibliotece w Bystrzycy Górnej, 10 w punkcie bibliotecznym w Lubachowie mieszczącym się w Świetlicy Wiejskiej), a księgozbiór posiada 6504 woluminów z czego: 3096 – to literatura piękna dla dorosłych, 2178 – literatura dla dzieci i młodzieży, 1230 – literatura popularno-naukowa.

 
LITERATURA DLA DOROSŁYCH
:

posiadamy bogaty zbiór romansów i powieści sensacyjnych, w tym wiele nowości pisarzy polskich i obcojęzycznych.


LITERATURA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
:

to przede wszystkim lektury do szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Mamy książki dla dzieci z różnych grup wiekowych: twarde książeczki dla najmłodszych czytelników, bajki i wierszyki dla nieco starszych, łatwe opowiadania dla dzieci, które zaczynają czytać, opowiadania i powieści obyczajowe i przygodowe dla dzieci i młodzieży.


LITERATURA POPULARNO-NAUKOWA
:

to książki z wielu dziedzin: dział ogólny – encyklopedie i słowniki, następnie filozofia, religia, nauki społeczne, matematyka, nauki przyrodnicze, nauki stosowane, medycyna, nauki techniczne, rolnictwo, językoznastwo, nauki o literaturze, archeologia, geografia, biografie i historia, w tym historia II wojny światowej.


Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Kartka z kalendarza


Czwartek, 20. Czerwca 2024
Imieniny obchodzą:
Bogna, Bogumiła, Bożena, Florentyna,
Franciszek, Michał, Rafał, Rafaela,
Sylwery

Do końca roku zostało 195 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 163 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3466038