Loading

Co na zebraniu...

zebraniewsiDnia 26.03.2014 o godz.18.00 odbyło się  coroczne zebranie wiejskie, w którym uczestniczyli : z-ca wójta Urzędu Gminy Zbigniew Kanicki, radny Janusz Maruda, mieszkańcy Bystrzycy Górnej w  licznej grupie osób z nowo wybudowanego  Osiedla Sowiego.  

 

 

Jednym z punktów zebrania było przedstawienie sprawozdania z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej za 2013 rok oraz sprawozdanie finansowe.

Oba sprawozdania przyjęto jednogłośnie. W sprawach różnych poruszono sprawy dróg gminnych, modernizacji oświetlenia, budowy kanalizacji, uzupełnienie  pojemników typu pet, zamontowania tablic - kierunkowskazów z numerami budynków. Poruszono również sprawę pustostanu po byłym sanatorium, Ośrodka Zdrowia - godziny i dni przyjmowania pacjentów. Zainteresowanie również wzbudziło zachowanie bezpieczeństwa na drogach, a tym samym dalsze budowanie chodników, ograniczenia prędkości. Sołtys zwrócił się z apelem o nie  wyrzucanie śmieci na poboczach i skarpach oraz ustawianie zużytych dużych pojemników opakowań przy petach, poruszył temat barku numerów na budynkach, zaprosił do wspólnego dbania o czystość swojego otocznia i wsi. Nawiązano do aktualizacji Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi i do jej współtworzenia. Poinformowano także o rozpoczętym remoncie w świetlicy wiejskiej.Na tym zebranie zakończono, spotkanie dało możliwość poznania ludzi,  problemów i wspólnego ich rozwiązywania.  

Kartka z kalendarza


Czwartek, 30. Maja 2024
Imieniny obchodzą:
Andonik, Feliks, Ferdynand, Joanna,
Sulimir

Do końca roku zostało 216 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 206 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3378241