Loading

Plon niesiemy plon...

Już za nami Dożynki 2013, których gospodarzem była wieś Lutomia Górna i Lutomia Dolna. Wśród wielu wiejskich stoisk nie mogło zabraknąć i naszego stoiska, które zostało przygotowane przez Radę Sołecką, Stowarzyszenie „Trzy sosny” oraz Klub Seniora. Jak nakazuje tradycja, głównym elementem był wieniec dożynkowy w kształcie korony, a na

straganie znalazły się nasze regionalne potrawy, kapusta po bystrzycku, kapusta faszerowana Marii, rolada Adeli, różne gatunki pierogów oczywiście cebulaki i max cebulaki i dla pokrzepienia nalewki z piwniczki. Jako Stowarzyszenie "Trzy sosny” otrzymaliśmy nagrodę za nalewkę „Sosnówkę”. W przygotowanie straganu zaangażowali się nie tylko członkowie w/w organizacji, ale też wiele osób upiekło ciasta, wykonywało dekorację oraz pomagało przy ustawianiu straganu i transporcie. Podczas Dożynek odbył się finałowy konkurs „Turnieju Sołectw” gdzie drużyna Bystrzycy Górnej wywalczyła ostatecznie siódme miejsce. Wszystkim bardzo dziękujemy !!!!.
Beata Szyszka
Galeria zdjęć tutaj
Więcej na stronie Urzędu Gminy tutaj oraz LZS Świdnica tutaj

Kartka z kalendarza


Czwartek, 30. Maja 2024
Imieniny obchodzą:
Andonik, Feliks, Ferdynand, Joanna,
Sulimir

Do końca roku zostało 216 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 260 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3378308