Loading

Pielgrzymka do Częstochowy i nie tylko...

b_250_0_16777215_00_images_do_tekstow_koscielne_cats31.jpgW dniu 31 sierpnia 2013 (w sobotę)  organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej Uzdrowienie Chorych w Gidlach oraz Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski
w Częstochowie.
Koszt przejazdu 70,00 złotych od osoby.
Program w rozwinięciu•    godz
8:00
– wyjazd z Bystrzycy Górnej


•    godz 12:00 – planowany przyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej w Gidlach
"Trzynaście kilometrów od Radomska, nad Wartą, nieco w bok od szosy Piotrków Trybunalski – Częstochowa, leży wieś Gidle (zob. mapkę na koncu). Trochę przypomina ona miasteczko – ma rynek i aż trzy kościoły. Najstarszy z nich to piękny drewniany kościół, niegdyś parafialny.
Drugi jest pozostałością po pustelni kartuzów i został wzniesiony w połowie XVIII wieku, dziś pełni funkcję kościoła parafialnego. Wreszcie trzeci, najwspanialszy z nich, to kościół dominikanów pod wezwaniem Wniebowzięcia Matki Bożej.
"
więcej tutaj

•    około godz 14:30  - wyjazd do Olsztyna koło Częstochowy, gdzie chętni będą mogli zobaczyć Jurajskie Betlejemowo czyli Ruchomą Szopkę pana Jana Wiewióra, ( bilet wstępu kosztuje 4,00 zł od osoby)
"Olsztyn z ruinami zamku jeszcze setki razy nas przyciągnie. Kusi jurajską scenerią z dominującymi ruinami zamku. Nie do końca jest przez nas odkryty. Dzisiaj odkrywamy kolejną perełkę miejscowości - Jurajskie Betlejemowo czyli Olsztyńską Szopkę Jana Wiewióra. To On z anielską cierpliwością,...." więcej tutaj

•    około godz 16:00 – wyjazd do Częstochowy do Parku Miniatur Sakralnych z największą na świecie statuą papieża Jana Pawła II ( bilet wstępu kosztuje 13,50 zł od osoby)
"Witamy w Parku Miniatur Sakralnych zlokalizowanego w Częstochowie, w pięknej i malowniczej scenerii Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Rozmieszczone tu atrakcje ubogacą Wasz czas i doznania kulturalne, artystyczne i religijne. Złota Góra to park, w którym zobaczycie 17 najpiękniejszych Świątyń Świata w skali 1:25, dzieci pobawią się na zaplanowanych z myślą o nich placach zabaw, utrzymanych w konwencji biblijnych wydarzeń, a wszyscy Państwo będziecie mieli okazję do relaksu w malowniczych terenach Złotej Góry." więcej tutaj

•    około godz 17:30 – przyjazd na Jasną Górę. W Kaplicy Matki Bożej będzie można uczestniczyć w nabożeństwach o godz:
•    18:00  Nowenna
    18:30   Msza św. w intencji papieża Franciszka
•    21:00  Apel Jasnogórski

około godz 22:00  po Apelu Jasnogórskim wyjazd z Częstochowy
Przewidywany powrót do Bystrzycy Górnej około godz 2:00 w nocy.

Zapisy do dnia 25 sierpnia 2013  w zakrystii  oraz u
Grażyny Somali tel. 509 416 508


Kartka z kalendarza


Czwartek, 30. Maja 2024
Imieniny obchodzą:
Andonik, Feliks, Ferdynand, Joanna,
Sulimir

Do końca roku zostało 216 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 194 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3378098