Loading

Letnie propozycje biblioteki

Niedługo wakacje, zaczynają się urlopy. Mamy więcej wolnego czasu, zastanawiamy się jak go wykorzystać.
Mamy świetną letnią propozycję zagłębienia się w świat książki. Oderwanie się od codzienności i przeniesienie się w świat baśni, fantazji, miłości czy przygody. Taki czas nigdy nie będzie stracony.
Oto propozycje biblioteki:


Romantyczna gra
Autor: Christina Dodd
Wszystko wydawało się proste...
A jednak... Szarvas Meadow wplątuje się w kłopoty. Devlin Fitzwilliam przyłapuje ją na włamaniu do jego rezydencji. W przypływie desperacji, Meadow stwierdza, że cierpi na amnezję. Devlin zaś, wmawia jej, że ona jest jego żoną. Gdy wyszukana gra wychodzi na jaw, Meadow nie potrafi powstrzymać coraz gorętszych uczuć do Devlina...
A niebezpieczna rozgrywka nabiera tempa, gdy pojawia się ktoś, kto chce ich zabić...
Martwe dusze
Autor: Magdalena Bryja
3 września 2011 roku zawalczyła o siebie. Zawalczyła o to, by móc normalnie żyć. Bez wściekłości, chęci zemsty, szaleństwa.
„Dopiero teraz może poukładać swoje życie, zacząć od nowa budować własną tożsamość, tak długo tłamszoną i wzgardzaną. Była ofiarą psychopaty. Bestii karmiącej się czyimś strachem, wstydem i cierpieniem, wykorzystującej innych do swoich chorych celów, których zaspokojenie zawsze wiązało się z upokorzeniem lub bólem fizycznym. Był jej własnym, osobistym diabłem, personifikacją zła, przed którym nawet Bóg nie był w stanie jej uchronić. Ale teraz gnił kilka metrów pod ziemią, brutalnie zamordowany.” To dopiero początek walki jaką Gizela będzie musiała stoczyć ze swoim strachem i nienawiścią. Śmierć jednego oprawcy nie oznacza uwolnienia się od koszmaru…
Wielowątkowa, kontrowersyjna historia ludzi, których łączą nie tylko praca czy relacje emocjonalne, ale i tajemnice, których nikt nigdy nie powinien poznać. Dramatyczne koleje losu zbliżają ich do siebie tak bardzo, że przekraczają granice moralność, prawa i człowieczeństwa.
Pozwól się uwieść
Autor: Anna Karpińska
Marta, kobieta po czterdziestce, zostaje sama z dorastającymi bliźniakami, córką i synem. Rozstanie z niewiernym mężem jest dla niej dramatyczną decyzją, bo nigdy nie przestała go kochać. Jej życie rozsypuje się jak domek z kart, i tylko tajemniczy Szymon, znajomy z internetowego forum, zdaje się ją rozumieć. Okazuje jej wsparcie, pomaga pokonywać trudności, podejmować wyzwania zawodowe i rodzinne. Marta staje się silniejsza i pewniejsza siebie. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i uwolnić się od rodziny, która nie stanęła po jej stronie, zrobić wreszcie coś dla siebie. Znajduje piękny dom i marzy, by kiedyś zamieszkać w urokliwej orłowskiej willi.
Marta wiąże nadzieje na przyszłość z Szymonem. Internetowy ideał odwleka jednak termin spotkania. Kto kryje się po drugiej stronie sieci? Czy wiara w tę ulotną znajomość jest naiwnością? A może marzenie o wielkiej miłości się spełni?
Stare misie nie chodzą po drzewach. Opowieść o mądrości, która przychodzi z wiekiem
Autor: Heidi i Daniel Howarth.
Dlaczego stary miś nie może wejść na drzewo? Mały miś uczy się co to znaczy starość, ile wiąże się z nią ciepła i mądrości. W tej opowieści Mały Miś musi zostać na kilka dni u swoich dziadków. Wydaje mu się, że dziadkowie są starzy i nudni bo nie mogą chodzić po drzewach i biegać.  Jest to opowieść o mądrości przychodzącej z wiekiem. W trakcie opowieści Mały Miś zaczyna rozumieć, że jego dziadkowie także kiedyś byli mali i że mogą go nauczyć kilku rzeczy przydatnych w życiu.
Mamusiu, czy będziesz mnie dalej kochać? Mama będzie miała małe misie
Autor: Heidi i Daniel Howarth.
Historia ta dotyka trudnego dla dzieci doświadczenia, a mianowicie konieczności podzielenia się miłością mamy z innymi. Miś przeżywa wstrząs, kiedy dowiaduje się, że jego mama jest w ciąży. Jest bardzo smutny i obawia się, że nie starczy dla niego maminej miłości.

Kartka z kalendarza


Niedziela, 14. Kwietnia 2024
Dzień Bezdomnych
Imieniny obchodzą:
Berenike, Julianna, Justyn, Maria,
Myślimir, Tyburcjusz, Walerian,
Waleriana

Do końca roku zostało 262 dni.
Zodiak: Baran

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3251027