Loading

Uczniowie Szkoły Podstawowej znowu na podium

b_250_0_16777215_00_images_joomgallery_originals_Uzytki2013A_4385822939.jpegWielki sukces biegaczy ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej na XXVII OGÓLNOPOLSKIM BIEGU PAMIĘCI – ROGOŹNICA- GROSS ROSEN 2013. Bieg ten obok niewątpliwych walorów sportowych ma również wymiar historyczny. Dzięki przychylności Dyrekcji Muzeum Gross Rosen w tym dniu od rana zostało udostępnione muzeum dla

młodzieży startującej w biegu, wyświetlany był film o obozie oraz złożono wieńce pod Pomnikiem Pomordowanych. Również i nasza młodzież w skupieniu i zadumie zwiedziła ten jeden z najgorszych obozów koncentracyjnych.
Ekipa młodych lekkoatletów prowadzona przez pana Andrzeja Peperę w znakomitym stylu wywalczyła 5 medali w tym 3 złote 1 srebrny i jeden brązowy medal.
Na najwyższym podium stanęli.
Niedziałkowska Roksana w biegu na 100m dziewcząt rocznik 2004-2005
Rojek Daria w biegu na 800m dziewcząt rocznik 2001-2000
Olejko Aleksander w biegu na 800m chłopcy rocznik 2001-2000
Srebrną medalistką została
Kos Żaneta w biegu na 200m dziewcząt rocznik 2002-2003
a brązowym medalistą został
Szakiel Norbert w biegu na 800m chłopcy rocznik 2001-2000
W biegach startowali jeszcze uczniowie Chudzińska Oliwia, Szyszka Oliwia, Matusiak Weronika, Rejkowicz Anna, Dratwa Kacper i Zaguba Michał zajmując czołowe miejsca tuż za podium.
Warto w tym miejscu podziękować panu Andrzejowi za wspaniałe przygotowanie naszych biegaczy, mimo, że warunki na uprawianie jakiegokolwiek sportu w szkole są bardzo trudne. Wiele pracy muszą włożyć nauczyciele wychowania fizycznego, aby ich wychowankowie nie odstawali poziomem wyszkolenia od swoich rówieśników z innych szkół. Zaplecze, jakim dysponują daleko odbiega od standardów, brak SALI GIMNASTYCZNEJ, odpowiednich środków finansowych na tworzenie różnego rodzaju sekcji sportowych czy brak wsparcia ze strony rodziców i Urzędu Gminy na szczęście nie przekłada się w sukcesach sportowych szkoły.
Sala Gimnastyczna miała zostać wybudowana, już rok minął jaK Urząd Gminy nagrodził firmę Archikon za "Opracowanie koncepcji budowy sal gimnastycznych w miejscowościach Bystrzyca Górna i Grodziszcze." Pula nagród wynosiła 20 000 tys. złotych i została podzielona za I miejsce 10000zł II miejsce 7000zł i trzecie 3000zł.

Szczegóły na naszej stronie tutaj
Możemy tymczasem cieszyć się z "koncepcji budowy", bo Urząd Gminy już taką posiada, ale naszym uczniom potrzebna jest sala a nie koncepcja.
Jeszcze raz dziękujemy nauczycielom za wyjątkowy dar, że w tak tragicznych warunkach potrafią zmotywować uczniów i osiągać sukcesy w takich dyscyplina jak siatkówka, piłka ręczna czy koszykówka.
Natomiast młodym sportowcom życzymy wytrwałości, cierpliwości, oraz wielu medali.
zdjęcie z NK Andrzej Perera

Kartka z kalendarza


Wtorek, 28. Maja 2024
Imieniny obchodzą:
Augustyn, German, Jaromir, Priam,
Wiktor, Wiktoriusz, Wilhelm, Wrócimir

Do końca roku zostało 218 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 290 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3354033