Loading

7:30 Ostatni Dzwonek

Dnia 29 czerwca w Szkole Podstawowej o godz. 7:30 zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2011/2012. Licznie zgromadzona brać szkolna odebrała upragnione świadectwa. Jednak nie tylko radość gościła tego dnia. Pani dyrektor Agata Malik z przykrością pożegnała, jak co roku naszych szóstoklasistów a także dzieci z Domu Dziecka,

które po rozwiązaniu Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej będą uczęszczały do świdnickich szkół. Pani dyrektor życzyła im powodzenia w nowych szkołach i zapewniła, że drzwi szkoły są dla nich zawsze otwarte. Pozostałym uczniom życzyła wspaniałych i bezpiecznych wakacji.
W przededniu zakończenia roku szkolnego w świetlicy odbyła się uroczystość nagrodzenia prymusów szkół i rozdania stypendiów przez Wójta Gminy Świdnica Teresę Mazurek. W bystrzyckiej szkole prymusem szkoły został Michał Somala, a osobowością Marta Brzozowska – gratulujemy!
Warto nadmienić, że wśród szkół podstawowych nasza szkoła zdobyła najwięcej stypendiów sportowych. Stypendia te przyznaje sie uczniom, którzy w jakichkolwiek rozgrywkach sportowych na szczeblu powiatowym i wyżej zdobędą miejsca od 1-3. Olek, Bartek i Michał to mistrzowie Dolnego Śląska LZS w piłce halowej do lat 13, Daria to brązowa medalistka XXVI Ogólnopolskiego Biegu Pamięci „Rogoźnica-Grossrosen 2012”. Cieszy fakt, że sport w bystrzyckiej szkole stoi na najwyższym poziomie, a dowodem tego jest zajęcie pierwszego miejsca w Gminnej Lidze Szkół. Szkoła ukończyła ligę z dorobkiem 64 pkt. wyprzedając szkołę podstawową w Witoszowie Dolnym o 10 pkt. i szkołę podstawową w Pszennie o 15, 5 pkt. Mimo braku odpowiedniego zaplecza, (ale może już niebawem to się zmieni) nauczyciele wf dokonują wspaniałych rzeczy.
Wielkie uznanie należy się także panu Andrzejowi Peperze, który podczas gali rozdania nagród otrzymał wyróżnienie za wieloletnią współpracę i działania dokonane w kształtowaniu młodych sportowców.
Powodzenia, w następnym roku szkolnym.
Galeria tutaj
więcej na stronie Urzędu Gminy i swidnica24.pl

Kartka z kalendarza


Czwartek, 30. Maja 2024
Imieniny obchodzą:
Andonik, Feliks, Ferdynand, Joanna,
Sulimir

Do końca roku zostało 216 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 209 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3378561