Loading

Kolejny krok w sprawie sali zrobiony

BIP Urzędu Gminy w Świdnicy ogłosił rozstrzygnięcie konkursu na „Opracowanie koncepcji budowy sal gimnastycznych w miejscowościach Bystrzyca Górna i Grodziszcze” ogłoszonego w 2011 roku. Zwycięzcom została praca złożona przez ARCHIKON Robert Kryśpiak.
Celem konkursu było wybór najlepszego rozwiązania architektoniczno – urbanistycznego dla zadania inwestycyjnego Budowa sali gimnastycznej w

miejscowościach Bystrzyca Górna i Grodziszcze, a w szczególności:
1. Opracowanie koncepcji urbanistycznej zagospodarowania obszaru dla każdego z zadań:
a) koncepcja układu funkcjonalnego dla realizacji funkcji w zakresie wychowania fizycznego
b) koncepcja układu komunikacyjnego i przebiegu podstawowych sieci infrastruktury technicznej dla obszarów objętych opracowaniem wraz z powiązaniami zewnętrznymi
c) propozycja zapisów dla projektów zmian Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla w/w obszaru, (jeśli wystąpi taka potrzeba).
2. Opracowanie projektu zagospodarowania terenu, koncepcji architektonicznej obiektów, programu funkcjonalno – użytkowego oraz wskaźnikowego kosztorysu w zakresie budowlanym, inwestycyjnym i elementów zagospodarowania terenu dla każdego z zadań inwestycyjnych będących przedmiotem konkursu.
Organizator Konkursu przewiduje, iż planowane sale gimnastyczne będą służyły dzieciom uczęszczającym do szkół podstawowych w Bystrzycy Górnej i Grodziszczu oraz mieszkańcom Gminy Świdnica. Aktualnie do Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej uczęszcza 124 dzieci, z czego 25 dzieci uczęszcza do klasy zero, a do Szkoły Podstawowej w Grodziszczu uczęszcza 119 dzieci, z czego 24 dzieci uczęszcza do klasy zero.
Organizator Konkursu planuje lokalizację sal gimnastycznych na działce nr 60/2 w miejscowości Bystrzyca Górna oraz na działce nr 262/1 w miejscowości Grodziszcze.
Każda z sal gimnastycznych powinna składać się z:
a) pola do gry o wymiarach 19x32m z możliwością podziału na 2 odrębne boiska kurtyną,
b) zaplecza szatniowo - sanitarnego, w tym natrysków,
c) pomieszczenia nauczycieli wychowania fizycznego (trenerów),
d) pomieszczenia gospodarczego na sprzęt sportowy.
Na potrzeby niniejszego konkursu, w celu zapewnienia porównywalności prac, należy przyjąć, że sale gimnastyczne będą posiadały własne, niezależne źródła ogrzewania – kotłownie. W programach funkcjonalno- użytkowych należy uwzględnić możliwość korzystania z sal gimnastycznych po zajęciach lekcyjnych (zaprojektować wejścia z pominięciem budynków szkół).Cieszymy się, że w sprawie budowy sali został postawiony kolejny krok do przodu. Na salę przy w/w szkołach czekają nie tylko uczniowie, ale i mieszkańcy zainteresowanych miejscowości. Liczymy, że kolejne kroki zostaną postawione jak najszybciej, bo projekty i zamiary budowy sali pojawiały się już przez ostatnie lata. Szkoda tylko, że Urząd Gminy nie chwali się tym projektem, bo naprawdę będzie to inwestycja, na którą czeka już czwarte pokolenie uczniów i mieszkańców Bystrzycy Górnej. Mamy nadzieję, że nasze dzieci w końcu będą mogły korzystać z prawdziwej SALI GIMNASTYCZNEJ.
więcej na stronach BIP Urzędu Gminy tutaj i tutaj

Kartka z kalendarza


Czwartek, 30. Maja 2024
Imieniny obchodzą:
Andonik, Feliks, Ferdynand, Joanna,
Sulimir

Do końca roku zostało 216 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 193 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3378454