Loading

Nowe górskie trasy rowerowe MTB

  krajobraz      W GMINIE ŚWIDNICA POWSTANĄ GÓRSKIE TRASY ROWEROWE MTB             

Niniejsze spotkanie odbyło się w związku z realizowanym przez gminę Świdnica projektem pn. „Rozbudowa infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy”. Przygotowaliśmy propozycje tras, które obejmują odcinki głównie w obszarach administrowanych przez Nadleśnictwo Świdnica po istniejących drogach i ścieżkach leśnych oraz drogach dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych stanowiących własność Gminy Świdnica.(...)

 

W trakcie rozmów uzgodniono, że w pierwszej kolejności oznakowana zostanie jedna trasa rowerowa o łącznej długości ok. 29 km, obejmująca obszar leśny i tereny rolne w miejscowościach: Bystrzyca Górna, Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Mokrzeszów, Modliszów i Pogorzała. Planujemy, że jej znakowanie odbędzie się jeszcze w tym roku. Sukcesywnie wraz ze Stowarzyszeniem chcemy planować i wyznaczać kolejne, aby objąć jak największą cześć gminy Świdnica trasami rowerowymi Strefy MTB Sudety.

Dla przypomnienia. Rozbudowa infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy przewiduje budowę 5 stanic rowerowych w Wilkowie, Bystrzycy Dolnej, Burkatowie, Bystrzycy Górnej i Lubachowie, oznakowanie dróg rowerowych, budowę 2 single-tracków, pumptracka, przystani kajakowej z bud. gosp. oraz połączenia szlaków rowerowych poprzez kładkę nad rzeką Bystrzycą w Wiśniowej. Planowana jest na lata 2021-2023. Na ten cel gmina Świdnica otrzymała 6,7 mln zł. w ramach Funduszu Inicjatyw Lokalnych.więcej info gminaswidnica.pl   info z strony internetowej Gminy Świdnica

 

 

Kartka z kalendarza


Wtorek, 28. Maja 2024
Imieniny obchodzą:
Augustyn, German, Jaromir, Priam,
Wiktor, Wiktoriusz, Wilhelm, Wrócimir

Do końca roku zostało 218 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 291 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
3354010