Loading

Warszaty miedzynarodowe Bravo Kids

kidsŻydaczów  miejscowość na Ukrainie, tam właśnie  część grupy ZPiT Bystrzyca spędziła 11 dni na warsztatach artystycznych. 8 edycja Bravo Kids to szansa na spotkanie się z innymi rówieśnikami z państw Indii, Ukrainy, Polski i . Nasze dziewczyny uczyły koziry i porebioka nie lada wyzwanie dla pozostałych grup . Warsztaty okazały się niezapomnianym przeżyciem taniec śpiew zatarł granice  miedzy grupami

Czytaj więcej...

Trwaja zapisy

Zespół Pieśni i Tańca "Bystrzyca" istnieje już 22 lata. Rozsławia nasza miejscowość, Gminę Świdnicę na różnych festiwalach, przeglądach . Może się pochwalić  repertuarem z różnych regionów Polski. Przygotowuje również widowiska okolicznościowe, w tym  do naszego Śniadania Patriotycznego. Jest to także ciężka praca ludzi, którzy kochają śpiew i taniec. W związku tym trwają zapisy chętnych dzieci, młodzieży, dorosłych. Próby odbywają się w czwartki godz. 18:00 i w piątki godz. 19:00. Już teraz młodsza grupa ćwiczy pierwsze kroki więc zapraszamy!

maluchy 2016 maluchy 2016 maluchy 2016 maluchy 2016

ZPiT Bystrzyca w Międzyzdrojach

międzyzdroje 2016Każdy zna ZPiT "Bystrzyca" jego 20-letnia działalność znana jest wszystkim w okolicy. Zachowanie tradycji, obrzędów i stroje z różnych regionów Polski to namiastka tego czego mogli oglądać goście na Festiwalu w Międzyzdrojach. Tam właśnie miedzy innymi w Alei Gwiazd rozbrzmiewały ludowe pieśni górali  żywieckich w wykonaniu  zespołu

Czytaj więcej...

Wystepują i promują

złoty las 2015Występy ZPiT "Bystrzyca " w Złotym Lesie na II Festiwalu Minerałów i Sztuki Ludowej. Miłośnicy kamieni  wymieniali  doświadczenia  w szukaniu unikatowych skał wulkanicznych, prezentowano biżuterię z kamieni oraz rękodzielnictwo- wyrabianie naczyń. Połączenie folkloru to również promocja naszej miejscowości. Zespół wielopokoleniowy to otwarte drzwi dla wszystkich, którzy lubią taniec i śpiew.

Czytaj więcej...

Tańczą i spiewają...

zespół -Burkatów 2015Przegląd Zespołów Folklorystycznych       "Nad Bystrzycą "-w Burkatowie

Czytaj więcej...

Kolejne wojaże- Sobótka

   sobótka 2015W Sobótce "Pod Ślężą Śpiewanie" na jubileuszowych występach nie mogło zabraknąć ZPiT "Bystrzyca".  Zespół rozsławia Gminę Świdnicę tym samym naszą miejscowość. Grupa wielopokoleniowa dzięki swojemu  zaangażowaniu pragnie ocalić od zapomnienia  tradycję, obrzędy, przyśpiewki. Barwne tradycyjne stroje przyciągają swoją oryginalnością wzrok. Możemy  być dumni z takiego zespołu. Nie zawsze widać ten trud, który jest włożony na próbach, godziny spędzone na powtórkach tekstów piosenek, nowe kroki do układów, powtarzanie melodii. Dziękujemy całej grupie, że Jesteście!!  Życzymy  sukcesów. Oczywiście zapraszamy chętnych do zapisania się do zespołu, bo naprawdę warto!

Czytaj więcej...

ZPiT Bystrzyca koncertuje

mietków 2015Wiosenny czas to okres występów ZPiT "Bystrzyca" w majową sobotę brał udział w corocznym  "Śpiewaniu nad wodą" w Mietkowie. Na drugi dzień w organizowanym przez LGD "Szlakiem Granitu " przeglądzie zespołów folklorystycznych w Kostomłotach. Pogoda dopisała humory rónież. Pozdrawiamy cały zespół wraz z instruktorami.    

Czytaj więcej...

Kolęda w Zagłobie

koleda V w zagłobie 2015Tradycją stało się już kolędowanie  w Karczmie Zagłoba.V raz rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Kolędował razem z zespołem zaproszony Biskup Ignacy Dec, który zaśpiewał ulubioną kolędę "Oj Maluśki, Maluśki.."

Czytaj więcej...

Teatrzyk w teatrze

 Teatrzyk w teatrze  Teatrzyk w teatrze  Teatrzyk w teatrze  Teatrzyk w teatrze
 Teatrzyk w teatrze  Teatrzyk w teatrze  Teatrzyk w teatrze  Teatrzyk w teatrze
Teatrzyk obrzędowy "Tradycja" z Bystrzycy Górnej w swoim występie  ośpiewał  szanowne Jury tak jak tradycja nakazuje. Obrzędy dzięki przeglądom nie zostaną zapomniane. Scenariusz przegotowała choreograf i opiekun zespołu Sylwia Danisiewicz.

Czytaj więcej...

Rozsławiają Bystrzycę

zespół 2014Po raz kolejny ZPiT "Bystrzyca" wystąpił  w Ścinawie na IV Gali Kresowej swoim repertuarem zachwycił publiczności nie obyło się bez gromkich oklasków i zaproszenia na przyszły rok na "Festiwal nad Odrą". Dziękujemy całemu zespołowi, kapeli i wszystkim instruktorom za całokształt działalności

zespół Ścinawa 2014 zespół Ścinawa 2014 zespół Ścinawa 2014 zespół Ścinawa 2014
zespół Ścinawa 2014 zespół Ścinawa 2014 zespół Ścinawa 2014 zespół Ścinawa 2014

Kartka z kalendarza


Czwartek, 24. Października 2019
Europejski Dzień Otyłości
Imieniny obchodzą:
Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja,
Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon

Do końca roku zostało 69 dni.
Zodiak: Skorpion

Kontakt

Administrator
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1448565